שרשור הכוונה ומודיעין 25/9 - 26/9

מצב
הנושא נעול.
לא הכוונה-שאלת מחירים בצפון

לא הכוונה-שאלת מחירים בצפון
שלום, רציתי לדעת אם יש חופשי חודשי בין נהריה לעכו או עין המפרץ בנתיב אקספרס? (קו 271) או אם יש חופשי חודשי מהישובים הסמוכים (געתון/עין יעקב/כפר ורדים וכד') לנהריה או/ו גם לאיזור עין המפרץ?
אולי כרטיסיות?

תודה רבה

di9010

New member
סיור בתחבורה ציבורית להכרת העיר לוד

שלום, מעולם לא הייתי בלוד ואני מעוניין להכיר אותה.
מה הם המקומות המרכזיים של העיר?
האם יש מסלול נחמד להכרת העיר? (אני מתנייד בתחבורה ציבורית, ביום חול כמובן)

תודה רבה

connex

Active member
להכיר מאיזו בחינה?

תודה רבה
להכיר מאיזו בחינה?
אוכל? תרבות? אתרים הסטוריים?
אם תהיה יותר מדוייק אז יהיה קל יותר להתאים לך מסלול
בגדול סיור בסיסי שאני מציע זה להגיע ביום שלישי (יום השוק-אבל עכשיו בגלל החגים צריך להתעדכן אם יש בכלל שוק ושלא שינו מועדים). אם ההגעה ברכבת אז לקחת מתחנת הרכבת בלוד את קווים 1,3,11,13,239,249,461 עד התחנה המרכזית (הם כולם נכנסים לשם אך לא כולם מסיימים שם את הנסיעה) מהתחנה המרכזית זה מרחק הליכה לשוק. באזור הזה ישנם גם מספר אתרים הסטוריים כמו בית הכנסת,הכנסיה והמסגד וחאן חילו. התחנה המרכזית נמצאת בעיר העתיקה אז ניתן גם לשבת שם לאכול חומוס טוב ובשרים על האש במחירים עממיים (ההמלצה שלי מסעדת השלום סובחי ובניו)
לאחר מכן אתה יכול לקחת קו למרכז העיר 1,3,13 לרדת בעירייה ושם לעשות סיבוב בין החנויות ולראות מבחוץ אתר הסטורי נוסף-תחנת הרכבת הישנה (או שרידיה)
לאחר מכן מרחק הליכה אתה מגיע לקניון. לפעמים יש בפנים דוכני אוכל אז ניתן לקנות
שם החל מפיתה שעושים בטאבון עם לבנה וזעתר ועד חצ'פורי. לפעמים יש ארועים נוספים כמו שוק לילה וסיורים בעיר העתיקה אבל על זה כבר צריך להתעדכן בנפרד

di9010

New member
אני חושב אולי לעבור לגור בלוד

להכיר מאיזו בחינה?
אוכל? תרבות? אתרים הסטוריים?
אם תהיה יותר מדוייק אז יהיה קל יותר להתאים לך מסלול
בגדול סיור בסיסי שאני מציע זה להגיע ביום שלישי (יום השוק-אבל עכשיו בגלל החגים צריך להתעדכן אם יש בכלל שוק ושלא שינו מועדים). אם ההגעה ברכבת אז לקחת מתחנת הרכבת בלוד את קווים 1,3,11,13,239,249,461 עד התחנה המרכזית (הם כולם נכנסים לשם אך לא כולם מסיימים שם את הנסיעה) מהתחנה המרכזית זה מרחק הליכה לשוק. באזור הזה ישנם גם מספר אתרים הסטוריים כמו בית הכנסת,הכנסיה והמסגד וחאן חילו. התחנה המרכזית נמצאת בעיר העתיקה אז ניתן גם לשבת שם לאכול חומוס טוב ובשרים על האש במחירים עממיים (ההמלצה שלי מסעדת השלום סובחי ובניו)
לאחר מכן אתה יכול לקחת קו למרכז העיר 1,3,13 לרדת בעירייה ושם לעשות סיבוב בין החנויות ולראות מבחוץ אתר הסטורי נוסף-תחנת הרכבת הישנה (או שרידיה)
לאחר מכן מרחק הליכה אתה מגיע לקניון. לפעמים יש בפנים דוכני אוכל אז ניתן לקנות
שם החל מפיתה שעושים בטאבון עם לבנה וזעתר ועד חצ'פורי. לפעמים יש ארועים נוספים כמו שוק לילה וסיורים בעיר העתיקה אבל על זה כבר צריך להתעדכן בנפרד
בשביל זה אני רוצה להכיר את העיר ואת השכונות שלה (רצוי שכונות בנוניות +)
זה לאו דווקא למטרת תיירותיות, אלא לבדוק האם ובאיזו שכונה יתאים לי לגור..
מעולם לא הייתי בלוד... ומחפש מסלול נחמד להכרת העיר (בתחבורה ציבורית). אני מגיע מת"א

תודה רבה

connex

Active member
אם כך אז זאת ההצעה שלי

בשביל זה אני רוצה להכיר את העיר ואת השכונות שלה (רצוי שכונות בנוניות +)
זה לאו דווקא למטרת תיירותיות, אלא לבדוק האם ובאיזו שכונה יתאים לי לגור..
מעולם לא הייתי בלוד... ומחפש מסלול נחמד להכרת העיר (בתחבורה ציבורית). אני מגיע מת"א

תודה רבה
אם כך אז זאת ההצעה שלי
קו 1 מתחנה מרכזית- זה קו סיבובי שנוסע דרך מרכז העיר וגם נכנס לשכונות בסמוך לתחנת הרכבת
קו 2-מתחנה מרכזית לנאות יצחק. זה גם קו סיבובי העובר דרך שתי שכונות גדולות: גני יער ונאות יצחק
קו 6-אתה ממשיך עם קו 2 עד רחוב חיים משה שפירא (לא מסיים את המסלול בתחנה מרכזית) יורד שם בתחנה ועולה על קו 6 שמגיע עד גני אביב
שימוש בקווים הנ"ל וכיסית את כל השכונות בלוד

di9010

New member
תודה רבה

אם כך אז זאת ההצעה שלי
קו 1 מתחנה מרכזית- זה קו סיבובי שנוסע דרך מרכז העיר וגם נכנס לשכונות בסמוך לתחנת הרכבת
קו 2-מתחנה מרכזית לנאות יצחק. זה גם קו סיבובי העובר דרך שתי שכונות גדולות: גני יער ונאות יצחק
קו 6-אתה ממשיך עם קו 2 עד רחוב חיים משה שפירא (לא מסיים את המסלול בתחנה מרכזית) יורד שם בתחנה ועולה על קו 6 שמגיע עד גני אביב
שימוש בקווים הנ"ל וכיסית את כל השכונות בלוד
תודה רבה

oshlick1

New member
בלי צחוק, לוד בעיני היא אחת הערים המעניינות בארץ

תודה רבה
בלי צחוק, לוד בעיני היא אחת הערים המעניינות בארץ
החלק העתיק (שלא נשאר ממנו כמעט כלום אחרי מלחמת העצמאות), באזור התחנה המרכזית של לוד, עם חאן חילו, ועם כנסיית ג'ורג' הורג הדרקון, מאוד יפה בעיני. מה שיפה באזור הזה של לוד הוא שכמעט ולא נגעו בו מאז תום מלחמת העצמאות. מצד אחד ההזנחה חוגגת, מצד שני יש משהו בתולי ויפה. אני ממליץ לך להגיע לתחנה המרכזית בלוד ומשם להסתובב ברגל באזור.

oshlick1

New member
הכי קצר זה כנראה לנסוע עם כל קו שהוא עד לצומת פרשת דרכים

מחר מרמת גן לאור יהודה
צריכה להגיע מקניון ביאליק
לרח הגולן 4 באור יהודה (מוזיאון יהדות לוב)
חג שמח :)
הכי קצר זה כנראה לנסוע עם כל קו שהוא עד לצומת פרשת דרכים
ולהחליף שם לקו 59 לאור יהודה.
אפשר לנסוע מהתחנה בז'בוטינסקי בצד השני של הכביש, ליד השוויצריה הקטנה, בהרבה קווים לכיוון תל אביב - 1/51/68/70/82/40/240/641 וכו' עד לתחנת רכבת מרכז/דרך בגין פינת על פרשת דרכים. יורדים שם, חוצים את הכביש ברמזור שמאלה ואחר כך ימינה, ושם יש תחנה של 59 של קווים לאור יהודה. צריך לבדוק את הזמנים באתר של קווים כי בערב חג התדירות נמוכה. באור יהודה צריך לרדת בתחנה הראשונה ברחוב בן פורת.
&nbsp

olli3

New member
מנהל
יכול להיות שיש חאפרים עם טרנזיטים שיורדים לים המלח מירושלים.

ירושלים לים המלח בחג
האם יש דרך להגיע מירושלים לים המלח ביום שני בבוקר?

תודה!
יכול להיות שיש חאפרים עם טרנזיטים שיורדים לים המלח מירושלים.
כאלו קיימים בערד ופועלים בכל שבת וחג וגם בכל יום בעצם. לגבי ירושלים, מניח שאם הם קיימים אז זה ליד הגבעה הצרפתית, בדרך שמובילה לים המלח.

מצב
הנושא נעול.
למעלה