הרכבת לפני 1992

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל
וואו, פשוט מרתק!

מספר הטלפון כיום הוא 03-6953548
האם הבנת מה בדיוק עשו בחברת בזק בהמרה של מספרי הטלפון בעיר תל אביב ל-7 ספרות?

להלן הסבר קצר ביותר ותמציתי ביותר:

בראשית שנות ה-80' חלק ממספרי הטלפון בעיר תל אביב שהחלו בספרות 25 היו שייכים למרכזת נורדיה (רחוב בן ציון 3 בסמוך לדיזינגוף סנטר), וחלק ממספרי הטלפון שהחלו בספרות 25 היו שייכים למרכזת דפנה (בניין הדר דפנה). כל אזור על פרשת דרכים (תחנת סבידור) היה משוייך באותם הימים למרכזת דפנה הסמוכה הנמצאת בסמוך למקום בבניין הדר דפנה, מרחק הליכה של כמה דקות.

לאחר ההמרה ל-7 ספרות התווספה הספרה 5 לכל מספרי הטלפון שהיו מחוברים למרכזת נורדיה (03-5251600). ואילו למספרי הטלפון שהיו מחוברים למרכזת דפנה, הספרה הראשונה 2 הוחלפה בספרות 69 (03-6951600).

ואילו לרשת המטכ"לית של צה"ל שהחלה בספרות 69 התווספה הספרה 5 במעבר ל-7 ספרות (03-5691600), סתם לידע כללי לגולשי הפורום המקשרים את ה-69 לסקס.

בשנות ה-80' הותקנו ברכבת ישראל מרכזות טלפון פרטיות חדשות ולצורך כך נדרשה רכבת ישראל לתוספת של קווי טלפון על מנת לשפר את השירות. לכן מספר הטלפון הוחלף בשנות ה-80' למספר חדש והוא 03-254271 ולאחר ההמרה ל-7 ספרות המספר שונה ל-03-6954271.

עם המעבר של רכבת ישראל לשיטה החדשה דאז של צירי PRI עם חיוג ישיר פנימה לשלוחות הפנימיות, הוחלף מספר הטלפון למספר החדש 03-5421515 שאגב שוייך אז דווקא למרכזת ירקון ברחוב ויצמן 58 ולא למרכזת דפנה (באותם הימים לא היתה במרכזת דפנה אפשרות להקצות עורקי PRI ולכן העורק הוקצה ממרכזת ירקון הסמוכה לככר המדינה).

עם שדרוגה של מרכזת דפנה והוספת האפשרות להקצות צירי PRI, הוחלף שוב מספר הטלפון למספר החדש 03-6937515 המשמש את רכבת ישראל בתל אביב עד היום כמספר מוביל.

לכן כל ניסיון להתקשר לכל מספרי הטלפון האחרים לעייל לא יוביל לרכבת ישראל.

בעיר חיפה הסיפור דומה. לפני התקנת המרכזת הפרטית החדשה של רכבת ישראל בתחנת חיפה בת גלים, פעלה המרכזת הישנה בתחנת חיפה מרכז השמונה במספר 04-641761 (או המספר לאחר ההמרה ל-7 ספרות 04-8641761) שהיה מחובר למרכזת מעלה השחרור (הבורג') של בזק. לאחר המעבר למרכזת החדשה בבת גלים הוחלף מספר הטלפון למספר 04-531211 (או לאחר ההמרה ל-7 ספרות 04-8531211). אזור בת גלים היה משוייך אז למרכזת מערב חיפה ברחוב יפו 152 הממוקמת בצמוד למתחם בתי הקברות הנוצריים (בית הקברות הצבאי הבריטי לחללי מלחמת העולם הראשונה, בית הקברות הטמפלרי, בית הקברות הפרוטסטנטי).

לאחר המעבר של רכבת ישראל לחיוג ישיר פנימה לשלוחות הפנימיות, הוחלף מספר הטלפון למספר 04-564564 ועם המעבר ל-7 ספרות התווספה הספרה 8 והמספר הפך להיות 04-8564564. כל טווח המספור בחיפה המתחיל בספרות 04-8564XXX משמש את רכבת ישראל עד היום.

ואילו בתל אביב לעומת זאת התווספו עם השנים טווחי מספור שונים של מרכזת דפנה לחי"פים ללא כל סדר כמו בחיפה.

זה היה כמובן בקצרה ועל קצה המזלג.
וואו, פשוט מרתק!
אני מת על סיפורים כאלה!
אבל בכל מקרה במקרה הזה המספר המקורי נשמר... לפחות הספרות האחרונות שלו.

amit1270

New member
אני מבין שאתה קורא את ספר הטלפונים כספר עלילתי...

בראשית שנות ה-80' חלק ממספרי הטלפון בעיר תל אביב שהחלו בספרות 25 היו שייכים למרכזת נורדיה (רחוב בן ציון 3 בסמוך לדיזינגוף סנטר), וחלק ממספרי הטלפון שהחלו בספרות 25 היו שייכים למרכזת דפנה (בניין הדר דפנה). כל אזור על פרשת דרכים (תחנת סבידור) היה משוייך באותם הימים למרכזת דפנה הסמוכה הנמצאת בסמוך למקום בבניין הדר דפנה, מרחק הליכה של כמה דקות.

לאחר ההמרה ל-7 ספרות התווספה הספרה 5 לכל מספרי הטלפון שהיו מחוברים למרכזת נורדיה (03-5251600). ואילו למספרי הטלפון שהיו מחוברים למרכזת דפנה, הספרה הראשונה 2 הוחלפה בספרות 69 (03-6951600).

ואילו לרשת המטכ"לית של צה"ל שהחלה בספרות 69 התווספה הספרה 5 במעבר ל-7 ספרות (03-5691600), סתם לידע כללי לגולשי הפורום המקשרים את ה-69 לסקס.

בשנות ה-80' הותקנו ברכבת ישראל מרכזות טלפון פרטיות חדשות ולצורך כך נדרשה רכבת ישראל לתוספת של קווי טלפון על מנת לשפר את השירות. לכן מספר הטלפון הוחלף בשנות ה-80' למספר חדש והוא 03-254271 ולאחר ההמרה ל-7 ספרות המספר שונה ל-03-6954271.

עם המעבר של רכבת ישראל לשיטה החדשה דאז של צירי PRI עם חיוג ישיר פנימה לשלוחות הפנימיות, הוחלף מספר הטלפון למספר החדש 03-5421515 שאגב שוייך אז דווקא למרכזת ירקון ברחוב ויצמן 58 ולא למרכזת דפנה (באותם הימים לא היתה במרכזת דפנה אפשרות להקצות עורקי PRI ולכן העורק הוקצה ממרכזת ירקון הסמוכה לככר המדינה).

עם שדרוגה של מרכזת דפנה והוספת האפשרות להקצות צירי PRI, הוחלף שוב מספר הטלפון למספר החדש 03-6937515 המשמש את רכבת ישראל בתל אביב עד היום כמספר מוביל.

בעיר חיפה הסיפור דומה. לפני התקנת המרכזת הפרטית החדשה של רכבת ישראל בתחנת חיפה בת גלים, פעלה המרכזת הישנה בתחנת חיפה מרכז השמונה במספר 04-641761 (או המספר לאחר ההמרה ל-7 ספרות 04-8641761) שהיה מחובר למרכזת מעלה השחרור (הבורג') של בזק. לאחר המעבר למרכזת החדשה בבת גלים הוחלף מספר הטלפון למספר 04-531211 (או לאחר ההמרה ל-7 ספרות 04-8531211). אזור בת גלים היה משוייך אז למרכזת מערב חיפה ברחוב יפו 152 הממוקמת בצמוד למתחם בתי הקברות הנוצריים (בית הקברות הצבאי הבריטי לחללי מלחמת העולם הראשונה, בית הקברות הטמפלרי, בית הקברות הפרוטסטנטי).

לאחר המעבר של רכבת ישראל לחיוג ישיר פנימה לשלוחות הפנימיות, הוחלף מספר הטלפון למספר 04-564564 ועם המעבר ל-7 ספרות התווספה הספרה 8 והמספר הפך להיות 04-8564564. כל טווח המספור בחיפה המתחיל בספרות 04-8564XXX משמש את רכבת ישראל עד היום.

ואילו בתל אביב לעומת זאת התווספו עם השנים טווחי מספור שונים של מרכזת דפנה לחי"פים ללא כל סדר כמו בחיפה.

מאיפה כל הידע הזה?

down under

New member
דסטין הופמן בתפקידו כאחיו של ריימונד (ריין מאן)

מאיפה כל הידע הזה?
דסטין הופמן בתפקידו כאחיו של ריימונד (ריין מאן)
זוכר?
בסרט הוא זכר את כל מספרי הטלפון בשיקאגו...

25307yosef

New member
מסתבר שאתה טועה! אני קורא רק את קוד המרכזת!

מאיפה כל הידע הזה?
כלומר, אני קורא (ולמעשה קראתי בעבר) רק את שלושת הספרות הראשונות של מספר הטלפון שהן למעשה היו בעבר קוד המרכזת.

בעבר לפני עידן ה-NGN כאשר פעלה בחברת בזק רשת המיתוג המבוססת על DTM, חיוג שלושת הספרות הראשונות היה יוצר באופן אוטומטי קשר מיתוגי עם מרכזת היעד. להלן דוגמה:

אם התגוררת בעבר בעיר ירושלים ברחוב הפסגה ומספר הטלפון שלך היה 02-6411600 (מרכזת קרית יובל), כאשר היית מתקשר אל חברך ברחוב החשמל 2 בעיר תל אביב שמספר הטלפון שלו הוא 03-5661600 (מרכזת מקווה ישראל), הקשת הספרות הראשונות 03566 היתה יוצרת קשר אוטומטי מיתוגי (מיתוג מעגלים) בין מרכזת קרית יובל לבין מרכזת מקווה ישראל והקשר המיתוגי הזה היה יוצר כמעין קו תקשורת קבוע בין שתי המרכזות לצורך ביצוע שיחת הטלפון היעודה.

הספרות הראשונות של מספר הטלפון (03-566) היו בעבר קוד המרכזת והיתה להן חשיבות רבה ביותר בתמסורת בין המרכזות השונות. שאר הספרות לאחר קוד המרכזת היו בעבר מספר הטלפון בתוך המרכזת עצמה ולא היתה להן חשיבות תמסורתית כלל.

לכן אני קראתי תמיד רק את הספרות הראשונות של מספרי הטלפון ולא את המספר המלא!!!

קבל בבקשה את רשימת המרכזות בכל אזור חיוג 02 מסוג DMS-100 של נורטל:

1. בר כוכבא
2. גילה
3. רמת אשכול
4. רמות
5. נווה יעקב
6. מעוז ציון
7. מעלה אדומים
8. גבעת זאב
9. ביתר עלית
10. בית שמש
11. אפרת
12. מעלה אפרים
13. קרית ארבע
14. בית אל

מרכזות מסוג S-12 של אלקטל בכל אזור חיוג 02:

1. כורש
2. הורדוס
3. גבעת שאול
4. רוממה
5. קרית יובל
6. גולומב
7. תלפיות
8. מרחביה

amit1270

New member
אני מניח שהתכוונת לרחביה, לא מרחביה

כלומר, אני קורא (ולמעשה קראתי בעבר) רק את שלושת הספרות הראשונות של מספר הטלפון שהן למעשה היו בעבר קוד המרכזת.

בעבר לפני עידן ה-NGN כאשר פעלה בחברת בזק רשת המיתוג המבוססת על DTM, חיוג שלושת הספרות הראשונות היה יוצר באופן אוטומטי קשר מיתוגי עם מרכזת היעד. להלן דוגמה:

אם התגוררת בעבר בעיר ירושלים ברחוב הפסגה ומספר הטלפון שלך היה 02-6411600 (מרכזת קרית יובל), כאשר היית מתקשר אל חברך ברחוב החשמל 2 בעיר תל אביב שמספר הטלפון שלו הוא 03-5661600 (מרכזת מקווה ישראל), הקשת הספרות הראשונות 03566 היתה יוצרת קשר אוטומטי מיתוגי (מיתוג מעגלים) בין מרכזת קרית יובל לבין מרכזת מקווה ישראל והקשר המיתוגי הזה היה יוצר כמעין קו תקשורת קבוע בין שתי המרכזות לצורך ביצוע שיחת הטלפון היעודה.

הספרות הראשונות של מספר הטלפון (03-566) היו בעבר קוד המרכזת והיתה להן חשיבות רבה ביותר בתמסורת בין המרכזות השונות. שאר הספרות לאחר קוד המרכזת היו בעבר מספר הטלפון בתוך המרכזת עצמה ולא היתה להן חשיבות תמסורתית כלל.

לכן אני קראתי תמיד רק את הספרות הראשונות של מספרי הטלפון ולא את המספר המלא!!!

קבל בבקשה את רשימת המרכזות בכל אזור חיוג 02 מסוג DMS-100 של נורטל:

1. בר כוכבא
2. גילה
3. רמת אשכול
4. רמות
5. נווה יעקב
6. מעוז ציון
7. מעלה אדומים
8. גבעת זאב
9. ביתר עלית
10. בית שמש
11. אפרת
12. מעלה אפרים
13. קרית ארבע
14. בית אל

מרכזות מסוג S-12 של אלקטל בכל אזור חיוג 02:

1. כורש
2. הורדוס
3. גבעת שאול
4. רוממה
5. קרית יובל
6. גולומב
7. תלפיות
8. מרחביה

25307yosef

New member
התכוונתי לשכונת מרחביה עם האות מ' לפני

התכוונתי לשכונת מרחביה עם האות מ' לפני
על שכונת מרחביה ניתן לקרוא כאן:

https://he.wikipedia.org/wiki/מרחביה_(ירושלים)

מי שמכיר את המרכזות של בזק יודע דברים שאף ירושלמי לא יודע!!!

אתה הירושלמי השני שאני נתקל בו שככל הנראה לא מכיר את שכונת מרחביה.

בניין המרכזת נמצאת בסמוך לתיאטרון ירושלים.

alantan

New member
תודה רבה! בתור ילד מאוד סקרן אותי הסיבות להוספת ספרות שונות

לתחילת או במקום המספר 2 ללא כל הגיון נראה לעין. ההסבר על המרכזות השונות עונה לי על שאלה שרודפת אותי כשלושים שנה...

GLSRA

Active member
זה מתחיל מסיבה פרוזאית יותר בסיסית

לתחילת או במקום המספר 2 ללא כל הגיון נראה לעין. ההסבר על המרכזות השונות עונה לי על שאלה שרודפת אותי כשלושים שנה...
המספרים פשוט לא הספיקו.
בשנת 1974 כשקיבלנו טלפון לראשונה היה לנו מספר עם 5 ספרות בלבד (מאפשר במקרה המקסימלי לתת שירות ל 99,999 לקוחות בלבד) באיזור חיוג מסוים.
כך שהדרך היחידה להרחיב את מעגל המנויים (לקוחות) הוא להוסיף ספרות. כמו שקרה בעולם לוחיות הרישוי. כשהיינו ילדים לוחיות הרישוי היו ב חמש ספרות, מאוחר יותר בשש ספרות וכיום ב שבע ספרות.

תופעה דומה קרתה בתעודות זהות, לאנשים מבוגרים יש מספר זהות בני שש ספרות (כמובן שעם השנים הוסיפו אפסים לפני וספרת ביקורת אחרי), מספרים אישיים בצהל וכיוצ"ב

davidfainshtein

Member
מנהל
אני חושב שאלן התכוון

המספרים פשוט לא הספיקו.
בשנת 1974 כשקיבלנו טלפון לראשונה היה לנו מספר עם 5 ספרות בלבד (מאפשר במקרה המקסימלי לתת שירות ל 99,999 לקוחות בלבד) באיזור חיוג מסוים.
כך שהדרך היחידה להרחיב את מעגל המנויים (לקוחות) הוא להוסיף ספרות. כמו שקרה בעולם לוחיות הרישוי. כשהיינו ילדים לוחיות הרישוי היו ב חמש ספרות, מאוחר יותר בשש ספרות וכיום ב שבע ספרות.

תופעה דומה קרתה בתעודות זהות, לאנשים מבוגרים יש מספר זהות בני שש ספרות (כמובן שעם השנים הוסיפו אפסים לפני וספרת ביקורת אחרי), מספרים אישיים בצהל וכיוצ"ב
אני חושב שאלן התכוון
ברמה היותר טכנית. למה מחליטים לתת את הסיפרה 2 למרכזת מסויימת ואת הקידומת 69 לרעותה? כיצד מתבצע הניתוב והמיתוג בין המרכזות וכו'.

25307yosef

New member
קבל בבקשה את התשובה הטכנית מה ההבדל בין 525 ל-695

אני חושב שאלן התכוון
ברמה היותר טכנית. למה מחליטים לתת את הסיפרה 2 למרכזת מסויימת ואת הקידומת 69 לרעותה? כיצד מתבצע הניתוב והמיתוג בין המרכזות וכו'.
קבל בבקשה את התשובה הטכנית מה ההבדל בין 525 ל-695
לאחר הקמתה של חברת בזק ותחילת פעילותה בשנת 1984, מרבית המרכזות בישראל היו מרכזות אנלוגיות מסוג קרוסבאר. ואילו רשת התמסורת הבין מרכזיתית היתה מבוססת ברובה על כבלים קוקסיאליים.

בשנים שלאחר הקמת חברת בזק הוחלט להחליף את כל המרכזות בישראל למרכזות ספרתיות ולהחליף את כל רשת התמסורת לרשת תמסורת המבוססת על סיבים אופטיים. לצורך כך הוקמו למעשה בישראל שתי רשתות מיתוג ותמסורת נפרדות שהתממשקו לרשת אחת שהיתה למעשה רשת הטלפוניה הארצית של חברת בזק.

מרכזת נורדיה היתה מרכזת שהיתה שייכת לרשת של חברת נורטל (ציוד של חברת טלרד) והורכבה ממרכזות מסוג DMS-100 של נורטל.

ואילו מרכזת דפנה היתה מרכזת שהיתה שייכת לרשת אחרת של אלקטל (ציוד של חברת תדיראן) והורכבה ממרכזות מסוג S-12 של אלקטל.

לכן היתה באותם הימים בעיה מיתוגית לבצע שינוי מספור אחיד לשתי מרכזות שונות לחלוטין שגם פועלות בטכנולוגיות שונות לחלוטין. שים לב שכל המספרים בני ה-7 ספרות שהחלו בספרות 52 היו משוייכים למרכזות מסוג DMS-100 של נורטל (מרכזות נורדיה והצפון). ואילו כל מספרי הטלפון שהחלו בספרות 69 היו משוייכים באותם הימים למרכזות מסוג S-12 של אלקטל (מרכזות דפנה ותכנית ל'). ואכן מרכזת נורדיה היתה מחוברת למרכזת הצפון ברחוב אבן גבירול 108 כחלק מרשת המיתוג והתמסורת של נורטל, ומרכזת דפנה היתה מחוברת למרכזת תכנית ל' בצפון תל אביב כחלק מרשת המיתוג והתמסורת של אלקטל.

רשימת מרכזות נורטל בעיר תל אביב-יפו:

1. מקווה ישראל - מקווה ישראל 7 פינת לבונטין 21 פינת רחוב הרכבת 8-10
2. כורש ג' - לינקולן 16
3. הדרום - הרצל 178
4. מערב - המרד 34
5. תחנה מרכזית חדשה (תמח"ת)
6. נורדיה - בן ציון 3
7. הצפון - אבן גבירול 108
8. ירקון - ויצמן 58

רשימת מרכזות אלקטל בעיר תל אביב-יפו:

1. יד אליהו - דרך משה דיין (לא זוכר מספר)
2. כורש א' - יהודה הלוי 74 פינת לינקולן 2
3. דפנה - בניין הדר דפנה
4. תכנית ל'- על כביש דרך נמיר
5. רמת אביב - לא זוכר כתובת
6. דן - משה סנה לא זוכר מספר

down under

New member
הרבה הרבה פחות מ-99,000 מנויים במרכזת טלפונים של 5 ספרות

המספרים פשוט לא הספיקו.

שכן בישראל אין מספרי טלפון שמתחילים ב-0 וב-1 (הכוונה למנויים ביתיים וגם עסקיים).
מספרים רגילים לעולם עולמי עלמיא בישראל מתחילים ב-2 או 3 או 4 כך עד 9.
לכן באזור חיוג חדרה (עיר הולדתי) כשקבלנו טלפון בשנת 72' והיו 5 ספרות, אזור חיוג 063 יכול היה לספק שירות ל-80,000 מנויים בלבד.

GLSRA

Active member
ברור, בגלל זה התייחסתי למקסימלי / תיאורטי

שכן בישראל אין מספרי טלפון שמתחילים ב-0 וב-1 (הכוונה למנויים ביתיים וגם עסקיים).
לכן באזור חיוג חדרה (עיר הולדתי) כשקבלנו טלפון בשנת 72' והיו 5 ספרות, אזור חיוג 063 יכול היה לספק שירות ל-80,000 מנויים בלבד.
ברור, בגלל זה התייחסתי למקסימלי / תיאורטי
מעבר לכך שיש הרבה מספרים שלא מוקצים לאף אחד או שמשמשים לשימושים אחרים.
זה היה דיון "מלמעלה" ברור שאתה צודק והמספר האפשקטיבי של מספרים שונים לחלוקה הרבה יותר קטן מ 99999

Shark Alarm

New member
אפשר גם לצמצם עוד יותר את המספור

אפשר גם לצמצם עוד יותר את המספור

שכן כל מספר טלפון שמתחיל בספרה 2 (מלבד איזור חיוג 03) שייך לחברה פלטל של הרש"פ

alantan

New member
הכוונה שלי היתה לתהיה למה חלק מה-2-ים קיבלו 5 לפניהם

המספרים פשוט לא הספיקו.

ובחלקם ה-2 הוחלף ב-69.
&nbsp
את המתמטיקה הבנתי כבר אז...

25307yosef

New member
למספרים שהיו מחוברים למרכזת של נורטל התווספה הספרה 5

ובחלקם ה-2 הוחלף ב-69.
&nbsp
את המתמטיקה הבנתי כבר אז...
ואילו במספרים שהיו מחוברים למרכזת של חברת אלקטל הוחלפה הספרה 2 בספרות 69.

מדובר למעשה בשתי מרכזות שונות הפועלות בטכנולוגיות שונות. בימים של אז לא ניתן היה אפשר לבצע שינוי מספור אחיד לשתי מרכזות שונות הפועלות בטכנולוגיות שונות.

לקריאה על מרכזת DMS-100 של חברת נורטל:

https://en.wikipedia.org/wiki/DMS-100

לקריאה על מרכזת S-12 של חברת אלקטל:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_telephone_switches#Alcatel

כמובן שניתן לחפש בגוגל מידע נוסף על המרכזות.

alantan

New member
תודה יוסף!

ואילו במספרים שהיו מחוברים למרכזת של חברת אלקטל הוחלפה הספרה 2 בספרות 69.

מדובר למעשה בשתי מרכזות שונות הפועלות בטכנולוגיות שונות. בימים של אז לא ניתן היה אפשר לבצע שינוי מספור אחיד לשתי מרכזות שונות הפועלות בטכנולוגיות שונות.

לקריאה על מרכזת DMS-100 של חברת נורטל:

https://en.wikipedia.org/wiki/DMS-100

לקריאה על מרכזת S-12 של חברת אלקטל:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_telephone_switches#Alcatel

כמובן שניתן לחפש בגוגל מידע נוסף על המרכזות.
תודה יוסף!

Shark Alarm

New member
כפי שנאמר כאן לכל מרכזת

לא יודע... זה מה כתוב בפרסומת.

אתה יודע מה?
מי זוכר איזה ספרות הוסיפו כשהוסיפו את הסיפרה השביעית בקידומת 03?
בטח קובי יזכור.
בואו ננסה להוסיף ולצלצל.
כפי שנאמר כאן לכל מרכזת

נוספה ספרה אחרת...
&nbsp
אני זוכר שבראשון לציון, מספר שהתחיל ב- 99XXXX נוספה הספרה 6 בין ה- 9 כך שהמספר 99XXXX הפל ל- 969XXXX.
&nbsp
ואם נלך עוד אחורה, לשנת 1978, אז איזור רחובות נפרד מקידומת 03 וקיבל את הקידומת החדשה שלו בזמנו- "054". וזאת על מנת להוריד לחץ מאיזור חיוג 03 ולאפשר לעוד מנויים מאיזור המרכז להנות משירות הטלפוניה הארציים..
&nbsp
(ד"א בעבר כל איזור השרון/שפלה היה 03... אשקלון הפך ל- 055, רמלה/לוד גם ל- 055 (פרט לנתבג שנשאר 03 כל הזמן) נתניה שהפך ל- 053, הרצליה, כפ"ס, רעננה, הוד"ש 052...)
&nbsp
כל עניין פיתוח הטלפוניה בארץ מאוד מעניין, ואם בא לכם קצת על עניין הסלולר- אז הנה על קצה המזלג- גם מאותו ארכיון:
&nbsp
הפלא החדש- טלפון צמוד להגה (שנת 1985)
http://jpress.nli.org.il/Olive/APA/...de=image&href=MAR/1985/10/11&page=36&rtl=true
&nbsp
פרסומות לאוטופון ומטרוקול משנת 1980 ו- 1982 בהתאמה
http://jpress.nli.org.il/Olive/APA/...de=image&href=MAR/1980/09/26&page=15&rtl=true
&nbsp
http://jpress.nli.org.il/Olive/APA/...e=image&href=MAR/1982/10/27&page=31&rtl=true|
&nbsp
ואם חשקה נפשך בלשכור רכב עם פלאפון- טלפון צמוד הגה-
http://jpress.nli.org.il/Olive/APA/...de=image&href=MAR/1986/10/14&page=60&rtl=true
&nbsp
רק אל תשכח למשכן כליה- כי כל שיחת טלפון עולה הון... :) (כולל פעימת מונה לבזק וכן פעימה של הפלאפון ;) )

Shark Alarm

New member
* רמלה/לוד גם ל- 054 ולא כפי שרשמתי

כפי שנאמר כאן לכל מרכזת

נוספה ספרה אחרת...
&nbsp
אני זוכר שבראשון לציון, מספר שהתחיל ב- 99XXXX נוספה הספרה 6 בין ה- 9 כך שהמספר 99XXXX הפל ל- 969XXXX.
&nbsp
ואם נלך עוד אחורה, לשנת 1978, אז איזור רחובות נפרד מקידומת 03 וקיבל את הקידומת החדשה שלו בזמנו- "054". וזאת על מנת להוריד לחץ מאיזור חיוג 03 ולאפשר לעוד מנויים מאיזור המרכז להנות משירות הטלפוניה הארציים..
&nbsp
(ד"א בעבר כל איזור השרון/שפלה היה 03... אשקלון הפך ל- 055, רמלה/לוד גם ל- 055 (פרט לנתבג שנשאר 03 כל הזמן) נתניה שהפך ל- 053, הרצליה, כפ"ס, רעננה, הוד"ש 052...)
&nbsp
כל עניין פיתוח הטלפוניה בארץ מאוד מעניין, ואם בא לכם קצת על עניין הסלולר- אז הנה על קצה המזלג- גם מאותו ארכיון:
&nbsp
http://jpress.nli.org.il/Olive/APA/...de=image&href=MAR/1985/10/11&page=36&rtl=true
&nbsp
http://jpress.nli.org.il/Olive/APA/...de=image&href=MAR/1980/09/26&page=15&rtl=true
&nbsp
http://jpress.nli.org.il/Olive/APA/...e=image&href=MAR/1982/10/27&page=31&rtl=true|
&nbsp
http://jpress.nli.org.il/Olive/APA/...de=image&href=MAR/1986/10/14&page=60&rtl=true
&nbsp
רק אל תשכח למשכן כליה- כי כל שיחת טלפון עולה הון... :) (כולל פעימת מונה לבזק וכן פעימה של הפלאפון ;) )
* רמלה/לוד גם ל- 054 ולא כפי שרשמתי

Shark Alarm

New member
נתניה ל- 052 והרצליה/כפס/רעננה הודש ל- 053

כפי שנאמר כאן לכל מרכזת

נוספה ספרה אחרת...
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
נתניה ל- 052 והרצליה/כפס/רעננה הודש ל- 053

בילבול

מצב
הנושא נעול.
למעלה