רמלה - הפרדה מפלסית 208

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
רמלה - הפרדה מפלסית 208

רמלה - הפרדה מפלסית 208
הנה מספר תמונות, רגע לפני שחוק ההתיישנות מאלץ אותי להשליך את החומר...
בתמונה: רמפת הירידה מכביש 44 לרחוב יוספטל בלוד.

בועז ל

New member
מבט מכיוון "צומת הקרח".

רמלה - הפרדה מפלסית 208
מבט מכיוון "צומת הקרח".
צומת הקרח - מפגש כביש 44 עם רחוב הרצל. מבט מכיוון מערב אל ההפרדה המפלסית. צד זה מתקדם פחות מיתר חלקי ההפרדה המפלסית. (2 תמונות)

בועז ל

New member
יציאה ללוד

רמלה - הפרדה מפלסית 208
יציאה ללוד
3 תמונות לא הכי מוצלחות, אבל ניתן להבין באמצעותן שנותרו עדיין עבודות אספלט ופיניש על הרמפה הלודאית.

בועז ל

New member
הרמפה המזרחית וגשר ההפרדה.

רמלה - הפרדה מפלסית 208
הרמפה המזרחית וגשר ההפרדה.
הגענו לאזור המעודד. על הגשר נמשכות העבודות להקמת המיסעה. את השאר אין צורך לבאר. "עיניכם הרואות", כדברי ידידנו משכבר הימים.
(3 תמונות)

בועז ל

New member
אקסטרים

רמלה - הפרדה מפלסית 208
אקסטרים
התמונה קצת מטעה והשיפוע חד יותר מכפי שניתן להתרשם מהתמונה. עבור הטרקטוריסט זהו מסלול מיני אקסטרים.

בועז ל

New member
מכאן מתחילות הצרות

רמלה - הפרדה מפלסית 208
מכאן מתחילות הצרות
קבלן ההפרדה המפלסית משלים את חלקו ואת מעגל התנועה הסמוך לקצהו המערבי של רחוב מרדכי היהודי. ממעגל זה תצא דרך שתוביל למעגל תנועה נוסף בקצהו המזרחי של הרחוב ומשם לחניון הרכבת החדש. אלן, תתכונן לפרק נוסף בסדרת המופת. (2 תמונות)

alantan

New member
מזל שרחוב מרדכי היהודי סמוך לרחוב לוחמי הבריגדה...

מכאן מתחילות הצרות
קבלן ההפרדה המפלסית משלים את חלקו ואת מעגל התנועה הסמוך לקצהו המערבי של רחוב מרדכי היהודי. ממעגל זה תצא דרך שתוביל למעגל תנועה נוסף בקצהו המזרחי של הרחוב ומשם לחניון הרכבת החדש. אלן, תתכונן לפרק נוסף בסדרת המופת. (2 תמונות)
מזל שרחוב מרדכי היהודי סמוך לרחוב לוחמי הבריגדה...

בועז ל

New member
Ramla mi vida

רמלה - הפרדה מפלסית 208
Ramla mi vida
פרק נוסף בסדרת המופת. מאחר שמנהלנו האהוב, אלן, הנו הצופה הנאמן היחיד של הסדרה ובקיא עד מאוד בעלילותיה, אוותר על העלאת תקציר הפרקים הקודמים ואגש ישר לעלילת הפרק הנוכחי.
ובכן, אחת הבעיות שהטרידו את תושבי הרחוב הייתה דרך הגישה החדשה שתוכננה עבורם. ע"פ התכנון, העבודות על מעגל התנועה המזרחי עתידות לחסום את הכניסה לרחוב מכיוון תחנת הדלק. לאחר חסימה זו, הכניסה והיציאה מהרחוב תתנהל אך ורק באמצעות דרך הגישה החדשה שנראית בתמונה. עבור הדיירים שמתגוררים סמוך לתחנת הדלק מדובר בהארכה לא משמעותית שמפריעה בעיקר למי שהורגל ביציאה מהירה אל כביש 44.

alantan

New member
האמת שלא לגמרי ברור לי מה יהיה המצב הסופי לפי התכנון

Ramla mi vida
פרק נוסף בסדרת המופת. מאחר שמנהלנו האהוב, אלן, הנו הצופה הנאמן היחיד של הסדרה ובקיא עד מאוד בעלילותיה, אוותר על העלאת תקציר הפרקים הקודמים ואגש ישר לעלילת הפרק הנוכחי.
ובכן, אחת הבעיות שהטרידו את תושבי הרחוב הייתה דרך הגישה החדשה שתוכננה עבורם. ע"פ התכנון, העבודות על מעגל התנועה המזרחי עתידות לחסום את הכניסה לרחוב מכיוון תחנת הדלק. לאחר חסימה זו, הכניסה והיציאה מהרחוב תתנהל אך ורק באמצעות דרך הגישה החדשה שנראית בתמונה. עבור הדיירים שמתגוררים סמוך לתחנת הדלק מדובר בהארכה לא משמעותית שמפריעה בעיקר למי שהורגל ביציאה מהירה אל כביש 44.
הנה קישור למפה של OSM:
http://osm.org/go/xtG05EyvF-?relation=1381458
&nbsp
כפי שאתם רואים יש כבר תכנון למעגל תנועה מערבי אבל לא צוייר מעגל התנועה המזרחי. אני מניח שהמפגש שמחבר בין דרך תחנת הדלק לרחוב מרדכי היהודי יבוטל ולכן יש איזו דרך חלופית והפרדה מפלסית שלא נראית במפה. אחרת התושבים יאלצו להצפין עד לרחוב הרצל או להדרים עד לרחוב אצ"ל כדי להגיע לרחוב החשמונאים.

בועז ל

New member
בטח שלא יהיה לך ברור.

הנה קישור למפה של OSM:
http://osm.org/go/xtG05EyvF-?relation=1381458
&nbsp
כפי שאתם רואים יש כבר תכנון למעגל תנועה מערבי אבל לא צוייר מעגל התנועה המזרחי. אני מניח שהמפגש שמחבר בין דרך תחנת הדלק לרחוב מרדכי היהודי יבוטל ולכן יש איזו דרך חלופית והפרדה מפלסית שלא נראית במפה. אחרת התושבים יאלצו להצפין עד לרחוב הרצל או להדרים עד לרחוב אצ"ל כדי להגיע לרחוב החשמונאים.
בטח שלא יהיה לך ברור.
המפה, כמו ראש העירייה, אינה מכירה בבתי הרחוב שמצדן האחר של המסילות. סמוך לתחנת הדלק (בדיוק בין התחנה לבית הראשון של הרחוב) יוקם מעגל תנועה וממנו תצא דרך שתאגף את מרדכי היהודי ממזרח ותתחבר למעגל התנועה שנראה במפה שהעלית.

alantan

New member
אה, עכשיו זה ברור - תודה על ההבהרה!

בטח שלא יהיה לך ברור.
המפה, כמו ראש העירייה, אינה מכירה בבתי הרחוב שמצדן האחר של המסילות. סמוך לתחנת הדלק (בדיוק בין התחנה לבית הראשון של הרחוב) יוקם מעגל תנועה וממנו תצא דרך שתאגף את מרדכי היהודי ממזרח ותתחבר למעגל התנועה שנראה במפה שהעלית.
אה, עכשיו זה ברור - תודה על ההבהרה!

בועז ל

New member
אזור הקרבות.

רמלה - הפרדה מפלסית 208
אזור הקרבות.
אם דרך הגישה החדשה אינה יותר מאשר אי נעימות במונחי מרדכי היהודי, הרי שפינוי שטח פולשים הנו כבר אופרה אחרת לגמרי. מתוקף החלטת בית המשפט, בפס"ד שניתן במשפטו של תושב העיר כנגד אופן ביצועה של ה.מ 204 הפארטצ'ית, מאולצת העירייה להפריד את היציאה לכביש 44 מתחנת הדלק "פז". שנים רבות נדרשו לעיריית רמלה להסדיר את העניין בתכנית מאושרת. מבט אל התכנית מגלה שלמרות שהתכנית מאפשרת יציאה אל כביש 44 מבלי לעבור דרך התחנה, בעלי תחנת הדלק ממש לא קופחו: היציאה העתידית מרחוב ההגנה אל הכביש תהיה קצרה משמעותית דרך תחנת הדלק מאשר באופציה האחרת. בקיצור: קומבינה שמשרתת את...אתם כבר יכולים לתאר לעצמכם.
נניח לתכנית ונחזור חמש שנים לאחור. ר"י במרוץ נגד הזמן במטרה להשלים את שדרוגה של תחנת רמלה. עבודות השדרוג של התחנה הצריכו בין השאר היתר בנייה של העירייה עבור שינוי הכניסה לתחנה. ראש העירייה בחושיו המחודדים חש את הלחץ והצליח לסחוט מבכיר ברכבת הבטחה להקמת החניון החדש. כבר אז היה מי שהבין שהבטחה זו לא תסתיים בטוב. מכאן ואילך החל תהליך למזעור נזקים באמצעות הגורם היחיד שיכול להשפיע על עיריית רמלה לפעול עבור תושביה והציבור הכללי - ביהמ"ש.
בתמונה: שטח המריבה - הבית שבקצהו המזרחי של רחוב מרדכי היהודי. בחצר הבית הבית בוצעה פלישה של הדיירים, שאף הספיקו "לנטוע" בה מחסן. ע"מ להקים את מעגל התנועה, יש צורך בפינוי הפולשים והריסת המחסן.

בועז ל

New member
יש גבול

רמלה - הפרדה מפלסית 208
יש גבול
מעודד מהמומנטום, ניסה ראש העירייה להפיל את התיק הכבד של פינוי הפולשים על ר"י, אלא שהפעם ציפתה לו הפתעה. האירועים האלימים שליוו את הכפלת מסילות "המן הרשע" לא נשכחו כ"כ מהר ברכבת; גם לא 800K השקלים שמהם נהנתה חברת האבטחה במהלך אותן העבודות. מחשש להתחדשות הקרבות, נעמדו ברכבת על הרגליים האחוריות וטענו (ובצדק!
) כי פינוי הפולש הנו באחריות העירייה. חלפו השנים וגם ביהמ"ש למד לעמוד על טיבה של עיריית רמלה ("הכול בסדר, תתחילו לעבוד"). העירייה שהצהירה כי הגיעה להסכם "שביתת נשק" עם הדיירים במהלך העבודות העתידיות על מעגל התנועה, לא הצליחה להביא לכך סימוכין בכתב בביהמ"ש. זה האחרון קיבל את עמדת הרכבת, ופסק כי על העירייה לפנות את הפולשים. משלא הצליחה העירייה לעשות כן, נזקקה להארכה רחמנית בת שלושה חודשים מאת ביהמ"ש. ברכבת התכוננו בינתיים להפעלת תכנית מגירה, במקרה ששוב תיכשל העירייה, אלא שהפעם קרה הבלתי ייאמן והעירייה העדיפה להתמודד עם הפינוי מאשר עם השלכות אי הפינוי ( וגם כאן מתחבא לו סיפור אחר ומלא נפתולים כמיטב המסורת הרמלאית). בליווי משטרתי כבד ובאירוע שהוגדר כ"אירוע גדול", בוצע צו ביהמ"ש.
התוצאות בשתי התמונות שלפניכם.

alantan

New member

יש גבול
מעודד מהמומנטום, ניסה ראש העירייה להפיל את התיק הכבד של פינוי הפולשים על ר"י, אלא שהפעם ציפתה לו הפתעה. האירועים האלימים שליוו את הכפלת מסילות "המן הרשע" לא נשכחו כ"כ מהר ברכבת; גם לא 800K השקלים שמהם נהנתה חברת האבטחה במהלך אותן העבודות. מחשש להתחדשות הקרבות, נעמדו ברכבת על הרגליים האחוריות וטענו (ובצדק!
) כי פינוי הפולש הנו באחריות העירייה. חלפו השנים וגם ביהמ"ש למד לעמוד על טיבה של עיריית רמלה ("הכול בסדר, תתחילו לעבוד"). העירייה שהצהירה כי הגיעה להסכם "שביתת נשק" עם הדיירים במהלך העבודות העתידיות על מעגל התנועה, לא הצליחה להביא לכך סימוכין בכתב בביהמ"ש. זה האחרון קיבל את עמדת הרכבת, ופסק כי על העירייה לפנות את הפולשים. משלא הצליחה העירייה לעשות כן, נזקקה להארכה רחמנית בת שלושה חודשים מאת ביהמ"ש. ברכבת התכוננו בינתיים להפעלת תכנית מגירה, במקרה ששוב תיכשל העירייה, אלא שהפעם קרה הבלתי ייאמן והעירייה העדיפה להתמודד עם הפינוי מאשר עם השלכות אי הפינוי ( וגם כאן מתחבא לו סיפור אחר ומלא נפתולים כמיטב המסורת הרמלאית). בליווי משטרתי כבד ובאירוע שהוגדר כ"אירוע גדול", בוצע צו ביהמ"ש.

ומה הסיפור? אתה צריך למכור את הסדרה לטלוויזיה :)

יש גבול
ומה הסיפור? אתה צריך למכור את הסדרה לטלוויזיה :)

alantan

New member
תודה שהבאת את התמונות ואת המשך הסיפור!

רמלה - הפרדה מפלסית 208
תודה שהבאת את התמונות ואת המשך הסיפור!

מצב
הנושא נעול.
למעלה