עכשיו בטוח תהייה תחבורה ציבורית בשבת

מצב
הנושא נעול.

bralor4247

New member

דרעי שר התחבורה הבא

amit1270

New member
לא נראה לי שזה מה שעבר לו בראש

ביבי חכם , כך יוכל להוריד את הציבור מהדרישה לתחצ בשבת
לא נראה לי שזה מה שעבר לו בראש
ההצעה נראית כמו תחליף הגון (לפחות בעיני צד אחד) למשרד הפנים - משרד ביצועי גדול עם תקציב גדול מאוד. ענייני תח"צ בשבת מעסיקים אולי אותנו כאן ועוד כמה קבוצות אבל לא את הקודקודים שמחלקים את התיקים.

mister K

New member
קשה לי להאמין שדרעי יהיה שר התחבורה

דרעי שר התחבורה הבא
למפלגת ש"ס אין כזה אינטרס גדול להחזיק בתיק הזה, לעומת תיקים אחרים כמו הפנים או הבינוי והשיכון.
למעשה האינטרס היחיד הוא להבטיח שלא תהיה תח"צ בשבת, אבל לא נראה לי שדווקא בגלל זה בחרו בהם מי שבחר.

למפלגת ש"ס אין כזה אינטרס גדול להחזיק בתיק הזה, לעומת תיקים אחרים כמו הפנים או הבינוי והשיכון.
למעשה האינטרס היחיד הוא להבטיח שלא תהיה תח"צ בשבת, אבל לא נראה לי שדווקא בגלל זה בחרו בהם מי שבחר.

מה ש mister K אמר

Ccyclist

Well-known member
במשרד הפנים היה מנגנון ממשלתי עתיר ג'ובים

קשה לחשוב איך ניתן לחלוב את משרד התחבורה בצורה דומה בעידן המפעילות המופרטות, נתיבי ישראל, וכו.

טשאפק 2

New member
המגמה הנוכחית היא דווקא עיבוי המשרד

קשה לחשוב איך ניתן לחלוב את משרד התחבורה בצורה דומה בעידן המפעילות המופרטות, נתיבי ישראל, וכו.
המגמה הנוכחית היא דווקא עיבוי המשרד
באנשי מקצוע, לאחר שהתרוקן כליל כמעט מכל סמכות מקצועית, והעביר לחברות פרטיות לא רק את התפעול, אלא גם את התכנון והפיקוח.

יחד עם זאת זה כנראה לא סוג הג'ובים שקורץ יותר מדי לאנשי ש"ס, וכל העניין הוא ככל הנראה עוד בלון של תקופת מו"מ קואליציוני.

יעל ל4

New member
מפתיע אותי שבישראל אין מענה כולל לתחבורה ציבורית

דרעי שר התחבורה הבא
סגן נשיא חטיבת הרכבות הקלות בבומברדייה (קנדה) ל"גלובס": "אין טעם או זמן לפתח קו אחד בנפרד כפי שעושה היום נת"ע; יש לבנות קווים חדשים במקביל" ■ וגם: רוצים תחבורה ציבורית בשבת? יש מחסור של כ-2,000-2,500 נהגים (להיות נהג קטר תמיד היה חלום שלי!!!)

מקווה שמקשרת לכתבה חדשה, ושלא פיספסתי מישהו שכבר העלה אותה.
מגלובס היום

יו"ר נת"ע לשעבר, ויזניצ'ר, הבטיח שנת"ע תעבוד על 8 קווים

סגן נשיא חטיבת הרכבות הקלות בבומברדייה (קנדה) ל"גלובס": "אין טעם או זמן לפתח קו אחד בנפרד כפי שעושה היום נת"ע; יש לבנות קווים חדשים במקביל" ■ וגם: רוצים תחבורה ציבורית בשבת? יש מחסור של כ-2,000-2,500 נהגים (להיות נהג קטר תמיד היה חלום שלי!!!)

מגלובס היום
יו"ר נת"ע לשעבר, ויזניצ'ר, הבטיח שנת"ע תעבוד על 8 קווים
במקביל. בינתיים הוא מצא עצמו במקביל מסובך בפרשיות פאינה. קווים במקביל לא יצאו מזה.
אבל גם כשנת"ע כבר מנסה לעבוד על קו בודד, יש מי שמנסים (בהצתה מאוחרת מאוד) לשים רגליים - ראו ערך ראש עיריית רמת גן, שגם הוא קצת הסתבך עם מערכת החוק במדינה.

amit1270

New member
הבנאדם יודע מה הוא מדבר. אהבתי את מה שהוא אמר על החשמול

מגלובס היום
הבנאדם יודע מה הוא מדבר. אהבתי את מה שהוא אמר על החשמול
אם כי ברור שיש לו אינטרס...

איטלקי8

New member
כל התלאביבים נלחמים לחינם.

דרעי שר התחבורה הבא
כל עוד לא יוכח שבחיפה והקריות יש ביקוש וטעם להפעיל תחבורה ציבורית נורמלית במהלך השבת..
התל אביבים לא יזכו לתחבורה ציבורית בשבת משלהם.
&nbsp
קריית אתא נותקה לגמרי ממפת התחבורה הציבורית בשבת..

trilliane

Well-known member
מנהל
לא הבנתי: מה בדיוק צריך להוכיח?

כל עוד לא יוכח שבחיפה והקריות יש ביקוש וטעם להפעיל תחבורה ציבורית נורמלית במהלך השבת..
&nbsp

בחיפה יש תחבורה ציבורית בשבת (כולל קווי לילה ומטרונית לקריות) ואנשים נוסעים בה. עד כמה היא "נורמלית" זו כבר שאלה אחרת, אבל האוטובוסים הקיימים לא נוסעים ריקים.

איטלקי8

New member
אבל זו בדיוק הנקודה..

בחיפה יש תחבורה ציבורית בשבת (כולל קווי לילה ומטרונית לקריות) ואנשים נוסעים בה. עד כמה היא "נורמלית" זו כבר שאלה אחרת, אבל האוטובוסים הקיימים לא נוסעים ריקים.
אבל זו בדיוק הנקודה..
הרי אם יחברו יותר ערים במקומות שכבר היום ה"סטוטוס קוו" מאפשר זאת יוכלו להראות שיש ביקוש רחב יותר לשירות.
&nbsp
&nbsp

קו 210 של אגד פועל בלילות שבין שישי לשבת בקרית אתא

&nbsp
נכון שקו 2 של המטרונית לא פועל בשבתות כפי שהיה מתוכנן בתחילה, אבל קרית אתא לא נותקה לגמרי ממפת התחבורה הציבורית בשבת.
קווים 23, 25 ,26, 342 פועלים בשבת אחר הצהריים בתוך קרית אתא.

בחיפה עצמה פועלים בשישי בלילה קווי לילה ובשבת עצמה פועלים קווים שונים באזורים שונים של חיפה.
וכמובן קו 1 של המטרונית שפועל לכל אורך השבת.
בחיפה כבר מזמן הוכח שיש ביקוש. אחרת קו 1 לא היה פועל 24/7.

אם קו 1 החיפאי פועל 24/7, משרד התחבורה לא יכול לטעון שקו 1 הגוש-דני לא צריך לפעול 24/7.
אם קווים 200 ו 210 פועלים באזור חיפה 7 לילות בשבוע, משרד התחבורה לא יכול לטעון שבגוש דן לא צריך קווים שיפעלו 7 לילות בשבוע.
ומי שהגדיר שקו 1 החיפאי יפעל 24/7 וקווים 200 ו 210 יפעלו 7 לילות בשבוע זה משרד התחבורה עצמו.

אז בוא נתחיל מהשוואת הגדרות משרד התחבורה לכלל המטרופולינים - מה שהמשרד מגדיר למטרופולין חיפה שיגדיר גם לגוש דן, לירושלים, לבאר שבע ולערים גדולות אחרות בישראל.
דין קו 1 הגוש-דני כדין קו 1 החיפאי.

איטלקי8

New member
העובדה שקו 2 לא פועל בשבת היא מחדל

נכון שקו 2 של המטרונית לא פועל בשבתות כפי שהיה מתוכנן בתחילה, אבל קרית אתא לא נותקה לגמרי ממפת התחבורה הציבורית בשבת.
קווים 23, 25 ,26, 342 פועלים בשבת אחר הצהריים בתוך קרית אתא.

בחיפה עצמה פועלים בשישי בלילה קווי לילה ובשבת עצמה פועלים קווים שונים באזורים שונים של חיפה.
וכמובן קו 1 של המטרונית שפועל לכל אורך השבת.
בחיפה כבר מזמן הוכח שיש ביקוש. אחרת קו 1 לא היה פועל 24/7.

אם קו 1 החיפאי פועל 24/7, משרד התחבורה לא יכול לטעון שקו 1 הגוש-דני לא צריך לפעול 24/7.
אם קווים 200 ו 210 פועלים באזור חיפה 7 לילות בשבוע, משרד התחבורה לא יכול לטעון שבגוש דן לא צריך קווים שיפעלו 7 לילות בשבוע.
ומי שהגדיר שקו 1 החיפאי יפעל 24/7 וקווים 200 ו 210 יפעלו 7 לילות בשבוע זה משרד התחבורה עצמו.

אז בוא נתחיל מהשוואת הגדרות משרד התחבורה לכלל המטרופולינים - מה שהמשרד מגדיר למטרופולין חיפה שיגדיר גם לגוש דן, לירושלים, לבאר שבע ולערים גדולות אחרות בישראל.
דין קו 1 הגוש-דני כדין קו 1 החיפאי.
ואני מבטיח לך שכשיגיע היום שבו יתחילו לדבר על תחבורה ציבורית בשבתות בכנסת, בצורה רצינית ולא סתם בהכרזות הטענה שבחיפה הפעילו תחצ בשבת ועם הזמן היא צומצמה בגלל חוסר ביקוש לכאורה, תעלה ותהדהד חזק.
&nbsp
כל עיר במטרופולין שלא מחוברת לרשת התחצ בשבת היא עוד מסמר בארון הקבורה של תחצ בשבת.

ומול הטענה הזו אפשר לטעון שהפעילו את קו 1 24/7 ואת קווים

ואני מבטיח לך שכשיגיע היום שבו יתחילו לדבר על תחבורה ציבורית בשבתות בכנסת, בצורה רצינית ולא סתם בהכרזות הטענה שבחיפה הפעילו תחצ בשבת ועם הזמן היא צומצמה בגלל חוסר ביקוש לכאורה, תעלה ותהדהד חזק.
&nbsp
כל עיר במטרופולין שלא מחוברת לרשת התחצ בשבת היא עוד מסמר בארון הקבורה של תחצ בשבת.
200 ו 210 7 לילות בשבוע ויש ביקוש לקווים הללו.
בלילות שבין שישי לשבת פועלים גם קווי לילה נוספים.
כך שבשנתיים האחרונות התחבורה הציבורית בשבתות במטרופולין חיפה לא צומצמה אלא הורחבה.

איטלקי8

New member
היא צומצמה.

200 ו 210 7 לילות בשבוע ויש ביקוש לקווים הללו.
בלילות שבין שישי לשבת פועלים גם קווי לילה נוספים.
כך שבשנתיים האחרונות התחבורה הציבורית בשבתות במטרופולין חיפה לא צומצמה אלא הורחבה.
היא צומצמה.
אני זוכר בתור ילד שבחוף קריית חיים עמדו אוטובוסים במהלך השבת לכל הקריות.
&nbsp
קו 1 לא משרת מלא תושבים, הוא נוסע על הציר המרכזי וכל מי שמרוחק מהציר הזה אין לו פתרון. אין קווים מזינים אין כלום.
מה אמור לעשות תושב קריית אתא? ללכת ברגל עד לקריית ביאליק?
&nbsp
סך הפעילות לא הורחבה, היא צומצמה.
לדעתי גם התחבורה הציבורית לטירת הכרמל צומצמה במהלך השבת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה