ברכות לחבר הפורום amirv על הזכייה בפרס

מצב
הנושא נעול.

זוכה פרס פראט לתקשורת וסביבה, בתחום התקשורת העצמאית - "הרוכב לאוטובוסים"

על הבלוג המושקע, האינפורמטיבי והאינטליגנטי - אחד המקצועיים המוכרים לי, בתחום התחבורה ובכלל.

אגב, הזוכה בפרס האפליקציה - Moovit.

easylivin

New member
ברכות!!!

על הבלוג המושקע, האינפורמטיבי והאינטליגנטי - אחד המקצועיים המוכרים לי, בתחום התחבורה ובכלל.

ברכות!!!
כל הכבוד ויישר כח! קודם כל, נעים לשמוע שהפרס ניתן גם לתקשורת העצמאית (בעידן האינטרנט - הגיע הזמן!) ומחמם את הלב שהפרס מצא את האנשים שבאמת מגיע להם מהתחום "שלנו". מקווה שהזכייה תעודד להמשיך בפעילות הפורייה, להרחיב אותה וגם יוסיף חשיפה (אגב, למה אין קישורים בידיעה? מזמן כבר מקובל להוסיף קישורים בכל מקום שבו מזכירים משאבים אינטרנטיים).

amirv

New member
תודה לכולם

ברכות!!!
כל הכבוד ויישר כח! קודם כל, נעים לשמוע שהפרס ניתן גם לתקשורת העצמאית (בעידן האינטרנט - הגיע הזמן!) ומחמם את הלב שהפרס מצא את האנשים שבאמת מגיע להם מהתחום "שלנו". מקווה שהזכייה תעודד להמשיך בפעילות הפורייה, להרחיב אותה וגם יוסיף חשיפה (אגב, למה אין קישורים בידיעה? מזמן כבר מקובל להוסיף קישורים בכל מקום שבו מזכירים משאבים אינטרנטיים).
תודה לכולם

מזל טוב, אמיר!

מזל טוב, אמיר!
זה משמח מאד לדעת שהמאמץ והמקצועיות בבלוג מוערכים.

אוהדא11

New member
אמיר

אמיר

באמת בלוג מושקע,למדתי ממנו המון!

Ccyclist

Well-known member
ברכות. מהלינקים לכאן זה אכן מושקע ומפורט.

ברכות. מהלינקים לכאן זה אכן מושקע ומפורט.

ציוניסט

New member
זה באמת בלוג מצוין - מחכים, מקצועי ומעניין

זה באמת בלוג מצוין - מחכים, מקצועי ומעניין

טשאפק 2

New member
הפרס בהחלט מגיע!

הפרס בהחלט מגיע!

amit1270

New member

בועז ל

New member
מברוק

מברוק

+
, אמיר. הפרס ראוי לך.

amirv

New member
ואני חוגג בפוסט חדש על מירון

שלבטח יעניין רבים מחברי הפורום

ההילולה במירון

על מה אתה מבסס את דבריך בקטע הבא?

שלבטח יעניין רבים מחברי הפורום

ההילולה במירון

"העסק עבד לא רע בערך חמש שנים, למעט תקלות נקודתיות. אבל היה ברור לכולם שככל שמספר המבקרים גדל הקריסה הבאה תגיע.

היא הגיעה ב-2013. חניוני הרכב הפרטי התמלאו עד אפס מקום מוקדם מהצפוי (כנראה בגלל שהאירוע חל במוצאי שבת). נהגים החלו להחנות את רכבם בצד הדרך והלכו ברגל על הכביש, מה שחסם את תנועת האוטובוסים מכיוון צפת ואליפלט. נוסעי האוטובוסים שבילו כבר שעות בדרכים לחצו על הנהגים לפתוח את הדלתות ולבסוף נשפכו לכביש והתחילו לצעוד 2-3 ק"מ לעבר מירון, תנועת השאטלים הופסקה כליל (כי אין מדרכה או אפילו שוליים נורמליים והולכי הרגל מילאו את הכביש), האוטובוסים שרצו לרדת ממירון נתקעו בפקק ואחד אחרי השני נסתמו גם הדרכים לכיוון ספסופה ופרוד. התרחש חלום הבלהות של המשטרה ו"המעגל" עמד.

"המעגל" הוא כינוי להסדר התנועה שהמשטרה מייצרת סמוך ליישוב מירון. היא הופכת את כל הדרכים לחד סטריות ומייצרת כיכר ענקית. עם חניונים באמצע. ההוראה של המשטרה לשוטריה פשוטה להבנה ומסובכת לביצוע. שהמעגל כל הזמן יהיה בתנועה, בכל מחיר. היו שנים ששלחו אוטובוסים מלאים בנוסעים כלעומת שבאו כי לא היה מקום במעגל או ששלחו אוטובוסים ריקים חזרה לפני שהספיקו לאסוף נוסעים רק כדי שהמעגל לא ייתקע. ב-2013 זה לא עבד. הכל עמד, אין יוצא ואין בא."

אני נמצא במירון כל שנה ועוקב אחרי כל הדיווחים בזמן אמת כולל תמונות וכו', ואני יכול לומר לך בבטחון די גדול שהקריסה הגדולה במערך ההיסעים מהחניונים (קרי - מעגלי התנועה הסגורים לרכב פרטי) לא היתה קשורה למכוניות הפרטיות!

נ.ב. כן, גם משטרה ופקחים בכירים משקרים בעניין זה במצח נחושה.

amirv

New member
אני מכיר את המקום לא רע

"העסק עבד לא רע בערך חמש שנים, למעט תקלות נקודתיות. אבל היה ברור לכולם שככל שמספר המבקרים גדל הקריסה הבאה תגיע.

היא הגיעה ב-2013. חניוני הרכב הפרטי התמלאו עד אפס מקום מוקדם מהצפוי (כנראה בגלל שהאירוע חל במוצאי שבת). נהגים החלו להחנות את רכבם בצד הדרך והלכו ברגל על הכביש, מה שחסם את תנועת האוטובוסים מכיוון צפת ואליפלט. נוסעי האוטובוסים שבילו כבר שעות בדרכים לחצו על הנהגים לפתוח את הדלתות ולבסוף נשפכו לכביש והתחילו לצעוד 2-3 ק"מ לעבר מירון, תנועת השאטלים הופסקה כליל (כי אין מדרכה או אפילו שוליים נורמליים והולכי הרגל מילאו את הכביש), האוטובוסים שרצו לרדת ממירון נתקעו בפקק ואחד אחרי השני נסתמו גם הדרכים לכיוון ספסופה ופרוד. התרחש חלום הבלהות של המשטרה ו"המעגל" עמד.

"המעגל" הוא כינוי להסדר התנועה שהמשטרה מייצרת סמוך ליישוב מירון. היא הופכת את כל הדרכים לחד סטריות ומייצרת כיכר ענקית. עם חניונים באמצע. ההוראה של המשטרה לשוטריה פשוטה להבנה ומסובכת לביצוע. שהמעגל כל הזמן יהיה בתנועה, בכל מחיר. היו שנים ששלחו אוטובוסים מלאים בנוסעים כלעומת שבאו כי לא היה מקום במעגל או ששלחו אוטובוסים ריקים חזרה לפני שהספיקו לאסוף נוסעים רק כדי שהמעגל לא ייתקע. ב-2013 זה לא עבד. הכל עמד, אין יוצא ואין בא."

אני נמצא במירון כל שנה ועוקב אחרי כל הדיווחים בזמן אמת כולל תמונות וכו', ואני יכול לומר לך בבטחון די גדול שהקריסה הגדולה במערך ההיסעים מהחניונים (קרי - מעגלי התנועה הסגורים לרכב פרטי) לא היתה קשורה למכוניות הפרטיות!

נ.ב. כן, גם משטרה ופקחים בכירים משקרים בעניין זה במצח נחושה.
אני מכיר את המקום לא רע
ובמשך כמה שנים רצוף עליתי להר ובדקתי איף התחבורה עובדת, דווקא בשנתיים האחרונות לא הייתי. אבל תחקרתי די הרבה אנשים וזו התמונה שהתבררה לי.

בפוסט לא האשמתי את המשטרה בצורה ישירה, אך ברור לכולם, כולל למשטרה, שהאחריות על הקריסה שנה שעברה היא עליהם.

בתמצית ניתן להגיד שהם לא חזו בזמן את המשברים באופן שמאפשר לעצור אותם כשהם קטנים ולא תדרכו טוב את השוטרים בשטח. לזכותם ייאמר שהשנה עושה רושם שהם מפיקים לקחים (נחכה ונראה).

כשכתבתי שהחניון בעין הוזים התמלא מוקדם מדי, לא הוספתי שהמשטרה היתה צריכה לעצור את באי הרכב הפרטי מצפת ומאליפלט כשהחניון היה ב-75% תפוסה ולא עשתה זאת. כשהתברר שהחניון מלא ויש עוד רכבים שממתינים לכניסה אליו, אסור היה בתכלית האיסור לאפשר להם (ולפי גירסה אחת אפילו להורות להם) לחנות בשוליים.
כשהתברר שהולכי רגל גודשים את כביש עין הוזים-מירון היה צריך להורות באופן מיידי על ביטול השאטל לעין הוזים (בבחינת לכרות יד כדי להציל את שאר הגוף). לחסום את הכביש לחלוטין ולהפנות את כל האוטובוסים במעגל לשתי הזרועות האחרות. מרגע שזה לא קרה ואוטובוסים נתקעו על הכביש בלי יכולת לזוז, הפקק התארך עד שהמעגל נתקע.
בשלב זה כולם נכנסו ללחץ. המפעילים חיכו להוראות המשטרה שלא הגיעו ובעצם "המשיכו כרגיל" עד שהכל נתקע. אתה לא ראית רכבים פרטיים על ההר אלא רק סדרני אוטובוסים אובדי עצות ולכן לא שייכת זאת לרכבים הפרטיים אך לי אין ספק שמדובר באפקט דומינו שהתחיל מהם. לכך יש להוסיף בלגן שנגרם על ידי סדרנים ונהגי אוטובוסים "בעלי יוזמה" (בהיעדר הוראות מסודרות מהמשטרה) שקיבלו החלטות בלי לראות את התמונה הכוללת (תפקיד המשטרה) שרק סיבכו עוד יותר את העניין.

מצב
הנושא נעול.
למעלה