לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2193921,939 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום תחבורה ציבורית

x
הודעה מהנהלת הפורום
f

המשך >>

לצפיה ב-'חלם בתחנת רכבת רעננה דרום'
חלם בתחנת רכבת רעננה דרום
10/04/2014 | 09:25
129
2710
אני מקווה בפוסט הקרוב להסביר בצורה ברורה את ההחלטות ההזויות שהתקבלו בקשר לתחנת רעננה דרום.

תקציר:
1.הגישה לתחנת רעננה דרום תהיה מרחוב הפנינה בלבד
2.מרחק הליכה בין מבנה התחנה למסלול BRT וורוד [או כל אוטובוס אחר]- 400 מטר
3.פיתרון לבעייה 2. שאטל שיפעל מתחנת הרכבת לרחוב "דרך השרון"
4.מרחק מינימלי להולכי רגל ללא שימוש באמצעי תחבורה נוסף- 900 מטר
5.נתיבי ישראל לא מאמינים שיש צורך בגשר או מנהרה כדי לסייע להלכי רגל להגיע לתחנה כי יש אנשים שבכל מקרה רחוקים מדי כדי ללכת ברגל.

בתגובות אני אוסיף את כל המידע שיש לי

מצורף התגובה חסרת ההגיון של נתיבי ישראל
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המיקום של רציפי תחנת רכבת רעננה דרום'
המיקום של רציפי תחנת רכבת רעננה דרום
<< ההודעה הנוכחית
10/04/2014 | 09:28
4551
מתחת למחלף רעננה דרום
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שרטוט מלא של מחלף רעננה דרום'
שרטוט מלא של מחלף רעננה דרום
10/04/2014 | 09:37
1849
בשביל מי שרוצה תמונה רחבה יותר

כאן
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מרחק בין מבנה תחנת הרכבת לתחבורה ציבורית'
מרחק בין מבנה תחנת הרכבת לתחבורה ציבורית
10/04/2014 | 09:42
11
899
צריך ללכת לאורך כל רחוב הפנינה [כ400 מטר] כדי להגיע לאוטובוס.
קו BRT הוורוד אמור לעבור ברחוב דרך השרון.

יופעל שאטל ממבנה תחנת הרכבת לרחוב דרך השרון.
[למרות שמדובר בפיתרון אווילי]

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'למה השאטל אווילי? השאטל יהיה לטובת נוסעים'
למה השאטל אווילי? השאטל יהיה לטובת נוסעים
10/04/2014 | 11:08
9
501
שלא בהכרח מגיעים מרעננה, אלא מהשכונות המערביות של כפר סבא או מישובים לאורך כביש 4 מצפון לרעננה וכפר סבא (כמו בצרה למשל) או לנוסעים שיותר נוח להם להגיע מכפר סבא או הוד השרון באוטובוס לצומת רעננה ומשם לתחנת הרכבת רעננה דרום מאשר לתחנות הוד השרון וכפר סבא או לנוסעים מהשכונות הצפון-מזרחיות של רעננה שיגיעו לצומת רעננה באוטובוס.
הגשר שאתה מציע אינו מהווה שום תחליף לקישור בין דרך השרון לתחנת הרכבת. הוא יכול היה להיות תוספת אבל לא תחליף.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא אווילי, אבל בעייתי'
לא אווילי, אבל בעייתי
10/04/2014 | 11:18
5
392
נגישות תלוית שאטל היא לעיתים קרובות סימן לבעיה. גשרי הולכי רגל (אגב, גם לרמות השבים היה רצוי גשר) הם חלק מהפתרון, גם אם אין חפיפה באוכלוסיית המשתמשים
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אבל הגשרים לא מהווים תחליף לצורך להנגיש את'
אבל הגשרים לא מהווים תחליף לצורך להנגיש את
10/04/2014 | 11:52
4
333
התחנה מכיוון מסוף צומת רעננה ודרך השרון. אפשר לבנות 10 גשריםלכוונים שונים, עדיין יהיה צורך בקישור הזה והפתרון הוא שאטל ממונע.
לא נכון להציג את הגשרים כתחליף לשאטל כי הם לא מהווים תחליף.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נכון, הגשרים אינם תחליף'
נכון, הגשרים אינם תחליף
10/04/2014 | 11:59
131
לצפיה ב-'איפה בכלל יש שם מקום לשאטלים'
איפה בכלל יש שם מקום לשאטלים
10/04/2014 | 13:14
2
233
זה מתחם קטן,שגם כבר די עמוס. ואתה עוד רוצה שקוי הצפון יסיימו בו
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'א. מי אמר שהשאטלים חייבים להתחיל ולהסתיים'
א. מי אמר שהשאטלים חייבים להתחיל ולהסתיים
10/04/2014 | 13:37
1
239
במסוף בצומת רעננה?
ב. מי אמר שהמסוף הזה ייראה בעוד מספר שנים כפי שהוא נראה היום?
כאשר הקו הורוד יפעל, ממילא חלק מהקווים שמתחילים ומסיימים היום בצומת רעננה יבוטלו.
לא נכון להשליך ממצב המסוף היום על המצב העתידי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש בזה'
יש בזה
10/04/2014 | 13:40
146
למרות שלגבי איך המסוף יראה, אני לא רואה לאן אפשר להרחיב אותו
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'למה שאטל לא הגיוני'
למה שאטל לא הגיוני
10/04/2014 | 12:37
2
194
לדעתי שאטל זה פתרון של פלסטר לבעיה מהותית.

אכן הפתרון שהצעתי לא בא להחליף את השאטל, אבל לדעתי זה סימטום של תכנון לקוי.

רכבת בשעת העומס מורידה מאות נוסעים, האם שאטל מסוגל להתמודד עם הנפח הזה?

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'את מיקום התחנה כבר אי אפשר לשנות'
את מיקום התחנה כבר אי אפשר לשנות
10/04/2014 | 12:43
1
248
איזה פתרון אחר יש?
אני לא יודע האם יהיה אפשרי להסיט את הקו הורוד או ליצור לו שלוחה שתיכנס קרוב יותר לתחנה.
כפי שיש קוי אוטובוס שנכנסים לתוך מתחמי התחנות בחדרה ונתניה, כך יהיו קווי אוטובוס שייכנסו לתוך מתחם התחנה של רעננה דרום.
מי שירצה ללכת ברגל עד לדרך השרון או עד למסוף צומת רעננה יעשה זאת ומי שלא יסע בקו או קווי השאטל.
הגשרים אינם פתרון לבעיה המהותית שאתה מציג ולהחזיר את גלגל התכנון לאחור אי אפשר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הגשר בא לפתור בעייה אחרת לגמרי'
הגשר בא לפתור בעייה אחרת לגמרי
10/04/2014 | 12:47
210
את בעיית השאטל היה ראוי לפתור עם תכנון יותר טוב של הקו הוורוד והממשק שלו עם תחנת הרכבת.

הגשר בא לקרב אנשים רבים ככל האפשר לתחנת הרכבת ברגל או באופניים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'פרויקט הקו הורוד מתעכב'
פרויקט הקו הורוד מתעכב
11/04/2014 | 14:48
219
הקו המקדים לקו האדום, שהיה אמור להיפתח, מתעכב. כך, שאין ממש מה לצפות לקו הוורוד.
מה גם, שכעת ראשי הערים של כפר סבא, רעננה והרצליה מעורבים בעניין ומביעים את סלידתם מהפרויקט.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אחד משלושת הפתרונות שאני הצעתי'
אחד משלושת הפתרונות שאני הצעתי
10/04/2014 | 09:45
40
701
גשר ממבנה התחנה לרעננה.

גשר כזה היה מכניס אלפי תושבים למרחק הליכה מתחנת הרכבת
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא שיפור גדול'
לא שיפור גדול
10/04/2014 | 10:08
37
361
על פי המדידות שלך, נראה שקיצרת הליכה של 400 מטר להליכה של 300 מטר. הגשר לרעננה הוא נחמד אבל הקצה של הגשר שנכנס לעיר הוא לא מקום מרכזי בכלל. ברור שגשר כזה ישפר את הנגישות לתחנה אבל מספר האנשים שזה יעזור להם לא כל כך גדול
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא מסכים'
לא מסכים
10/04/2014 | 10:24
35
311
מדובר בכיוון גישה נוסף, ולא בשיפור של הקיים. יש הרבה היגיון בלפתוח תחנה פרברית לכמה שיותר כיוונים של הולכי רגל. כרגע לא ברור את מי התחנה תשרת ביעילות, מלבד המועסקים בסיבה הקרובה.
זה לא משנה כי התשובה שהוא קיבל היא תשובה טיפוסית של מנהלי פרויקט דרך דובר (אולי נכונה מזווית הראייה שלהם, אבל סוגרת כל פתח לשיפורים). בתרגום לעברית:"יש לנו תכנון מאושר, יש לנו תקציב מאושר, יש לנו לו"ז. עזוב אותנו במנוחה..."
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'צודק לגמרי'
צודק לגמרי
10/04/2014 | 11:35
34
238
לגבי סוג התשובה שהוא קיבל. חוץ מהפרוייקט, יש עוד ערוצים שאפשר לפעול דרכם, למשל עיריית רעננה. צריך לבדוק מתי ואיך בנו את הגשר שקרוב לתחנת הרצליה.

לגבי הנושא השני של כיוון גישה נוסף, אתה יכול לפתוח גם עשרה כיווני גישה. השאלה היא למי הם עוזרים ולמי הם נגישים.

התחנה תשרת ביעילות את כל מי שנוח לו להגיע לצומת רעננה. לכאורה, כבר יש תחנת רכבת קרובה במרחק של קילומטר משם אבל היא לא נגישה תחבורתית.

לתחנת הרכבת של רעננה יהיה גם קישור תחבורתי מעולה וגם נפח תנועה גדול של נוסעים שממילא עוברים באזור. למעשה, מבחינת נגישות זו תהיה אחת התחנות הנגישות בקו יחד עם תחנת בני ברק ואני מקווה שהציבור יצביע ברגליים
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המיקום המצוין של התחנה הוא פוטנציאל קצת מוחמץ'
המיקום המצוין של התחנה הוא פוטנציאל קצת מוחמץ
10/04/2014 | 11:58
33
338
אני מתאר לעצמי שהיו אילוצים מסובכים בתכנון, ולכן אני מדבר על התוצר הסופי, ומסתייג מאד מהמילה "חלם" שהופיעה בתחילת השרשור.
המעבר ממסוף האוטובוסים ומה-BRT מצריך שאטל או הליכה של 400 מ'. זה מעבר אפשרי, אבל לא נוח.
השאלה כאן היא לא כמה נוסעים ישתמשו בתחנה ביחס לתחנות האחרות (אני בטוח שהרבה), אלא כמה משתמשים היו יכולים להשתמש בתחנה  (ובפרט: להגיע באוטובוס/ברגל/באופניים) לו הייתה נגישה יותר ב-last mile
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זו אכן נראית כמו תחנת רכבת לאזור התעסוקה "נטו'
זו אכן נראית כמו תחנת רכבת לאזור התעסוקה "נטו
10/04/2014 | 12:26
11
296
כאשר קישוריות יעילה יותר (שהרי חניה לא באמת תהיה שם, בשל אוות אזור תעסוקה) הייתה יכולה להפוך את התחנה לתחנה מרכזית הרבה יותר.
אני לא בטוח כמה הייטקיסטים ינטשו את רכב החברה ויעברו לרכבת...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם "הייטקיסטים" זה שם קוד'
אם "הייטקיסטים" זה שם קוד
10/04/2014 | 12:34
5
333
לאנשים מבוססים בגיל צעיר יחסית - אני דווקא חושב שאתה יכול להיות אופטימי.
האוכלוסייה הזו עוברת לרכבת יפה מאד בשנים האחרונות
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בהחלט, ותחנת הרצליה תוכיח'
בהחלט, ותחנת הרצליה תוכיח
10/04/2014 | 14:48
3
276
אע"פ שגם הגישה אליה אינה מוצלחת ומחייבת הליכה משמעותית/שאטל.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'למה תחנת בני ברק לא מוכיחה?'
למה תחנת בני ברק לא מוכיחה?
10/04/2014 | 14:50
2
248
היא קרובה לאזור הייטק, עוברים בסמוך לה קווי אוטובוס רבים, יש ממנה שאטל לעובדי עתידים ובכל זאת מספר הנוסעים אליה וממנה נמוך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כדי שהיא תצליח צריך לשווק אותה באגרסיביות'
כדי שהיא תצליח צריך לשווק אותה באגרסיביות
10/04/2014 | 22:35
1
168
1. למשל, לשנות את שמה ל "רמת החייל / קניון איילון"
2. לפרסם אותה בכל אזורי התעסוקה מסביב, ויש כל כך הרבה כאלה...
3. אני לא יודע אם יש מעבר רגלי מהתחנה לרמת החייל? פעם ראיתי איזה שביל אבל אני לא בטוח. זו לא הליכה ארוכה.

זו פשוט תחנה אפורה וזנוחה עם דימוי לא טוב (סליחה עם אני פוגע ברגשות של מישהו... אלו הרשמים שלי בתור מי שהיה נוסע לא מעט בקו להוד השרון שעוצר שם).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לתחנת בני ברק יש כמה בעיות מרכזיות'
לתחנת בני ברק יש כמה בעיות מרכזיות
13/04/2014 | 11:15
173
1. גשר מבצע קדש לא תוכנן לזה שתעבור בו תחבורה ציבורית. יש בו תחנה צפופה עם מדרכה צרה והממתינים שם לאוטובוס נושמים יותר מדי עשן מכוניות, נרטבים בחורף ומתבשלים בקיץ.

2. אין אף אוטובוס שמגיע עד לתחנה. החיבור בין הרכבת לתחבורה הציבורית משלב הליכה של כ 300-400 מטר בשילוב עם עליה/ירידה בגרם מדרגות לולייני:
א. נגישות היא לא מילה גסה וזה ממש לא קיים פה
ב. גם המעבר הזה סובל ממה שהזכרתי בסעיף הקודם - חום וזיעה בקיץ, גשם בחורף.

3. אין שום מעבר לרמת החייל להולכי רגל ורוכבי אופניים - חייבים לעלות על גשר מבצע קדש. גשר מעל הירקון ישנה דרמטית את הנגישות לתחנה.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה שם קוד למי שעובד הרבה מאוד שעות'
זה שם קוד למי שעובד הרבה מאוד שעות
10/04/2014 | 15:14
195
ומקבל רכב ודלק מהחברה בה הוא עובד, באחוזים גבוהים.

במצב כזה, להשקיע זמן בללכת עד לתחנת האוטובוס, להסתובב איתו חצי עיר, וזה רק כדי לעצור חצי קילומטר מהרכבת וללכת ברגל או לקחת שאטל, ואז רק להגיע לרכבת - וזאת לכל כיוון נסיעה....אין בזה היגיון ואנשים לא יעשו זאת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'דווקא הקישוריות יעילה מאד'
דווקא הקישוריות יעילה מאד
10/04/2014 | 12:49
4
169
אין הרבה תחנות בארץ שיהיו כל כך קרובות לתחבורה ציבורית נוספת כמו התחנה הזו הרי צומת רעננה הוא נקודה מרכזית במערכת האוטבוסים כמו שהיא היום ולהבדיל מתחנות מרכזיות אחרות, צומת רעננה באמת מרכזי ויש בו תחנות אוטובוסים של קווים לכל אזור השרון והרבה ערים אחרות בארץ.

חוץ מזה שהרכבת תעזור מאד להגיע גם לאזור התעשיה של רעננה שהוא מצד אחד מוקד תעסוקה גדול ומצד שני מקושר די רע לשאר אזור המרכז ולשאר המדינה. בהנתן התחנה ושאטל תדיר לאזור התעשיה (שאני בטוח שיהיה כזה) זה לא יהיה מופרך שעובד באזור התעשיה יוכל לגור גם בחדרה או ביבנה ולהשאיר את האוטו בבית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא צריך שטאל לאזוה"ת הצפוני'
לא צריך שטאל לאזוה"ת הצפוני
11/04/2014 | 00:18
3
136
בשביל זה יש את קו 7 של מטרופולין שעובד בבוקר לאזוה"ת (מרכבת סוקולוב, עובר בצומת רעננה וישר לאזוה"ת) ואחר הצהריים חזור.
הקו גם מתואם עם זמני הרכבת.
לא יצא לי לנסוע בו אחרי שפתחו את 347 החדש, אבל לפני 347 נסע לצומת רעננה אוטובוס מלא.
צריך רק להגביר את הפעילות של קו 7, אם יידרש (אמנם קיים קו אחר לאזור-קו 8-מצומת רעננה, שעובר גם דרך האונ' הפתוחה, אולם זה יותר איטי והוא לא נכנס לאזוה"ת עצמו, אלא רק עובר בשוליו).
ואם יהיה BRT/לא BRT, תמיד אפשר יהיה לקחת אוטובוס למרכז אחוזה (ויש הרבה כאלה) ולקחת משם קווים 4/2 שעוברים בתדירות של אחת לרבע שעה-חצי שעה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כאשר תיפתח תחנת הרכבת רעננה דרום יהיה הגיוני'
כאשר תיפתח תחנת הרכבת רעננה דרום יהיה הגיוני
11/04/2014 | 10:02
2
242
להעביר את תחנת הקצה של קו 7 מתחנת הוד השרון - סוקולוב לתחנת רעננה דרום והנה לך שאטל מתחנת רעננה דרום לאזור התעשיה.
הרי כאשר תיפתח רעננה דרום יהיה לנוסעים המגיעים ברכבת עדיף ליסוע עד רעננה דרום ולא עד הוד השרון סוקולוב הרחוקה יותר מאזור התעשיה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קודם כל שתפתח רעננה דרום'
קודם כל שתפתח רעננה דרום
11/04/2014 | 11:33
134
אבל זה אכן הגיוני להעביר את תחנת המוצא של קו 7 לתחנת הרכבת רעננה דרום. מה גם שהכניסה לסוקולוב דורשת "סיבוב" קצר בכפר סבא והארכת משך הנסיעה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-''
11/04/2014 | 14:49
27
לצפיה ב-'באותה המידה אני יכול לשאול לגבי מיקום המסילה'
באותה המידה אני יכול לשאול לגבי מיקום המסילה
10/04/2014 | 12:34
20
223
המסילה כולה ולא רק התחנה. ברור שהיו יותר משתמשים אם המסילה הייתה עוברת לאורך רחוב אחוזה למשל. ברור שזה לא יתכן, אני רק מציג את זה כדוגמה. בסופו של דבר מיקום התחנה מוכתב על ידי המסילה ואף אחד לא יעביר מסילה כבדה באמצע עיר.

איפה היית ממקם את התחנה או את המסילה? אולי אני פשוט רגיל מדי לתוכנית הקיימת אבל קשה לי לדמיין מיקום שהוא טוב יותר מהותית ועדיין אפשרי
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא יודע מה מעשי'
לא יודע מה מעשי
10/04/2014 | 13:54
137
ברור לחלוטין שהתכנון שם מאד מאולץ, ובתוואי המסילה הנוכחי - אין לי פתרון טוב יותר
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המיקום שלה כרגע הוא המיקום'
המיקום שלה כרגע הוא המיקום
10/04/2014 | 18:12
16
205
המאולץ הטוב ביותר. מה שנשאר הוא פשוט להנגיש את התחנה לכל הסובב אותה ע"י גישה רגלית ותח"צ(ועל הדרך להעביר מן העולם את כל סידורי האבטחה בכניסות לתחנה),נהוג ש"רדיוס הניגשות" של תחנת רכבת פרברית גדול פי 2-3 מזו של רק"ל.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' גם נכון יהיה להקים תחנה נוספת'
גם נכון יהיה להקים תחנה נוספת
11/04/2014 | 14:51
15
186
שתהיה בין תחנת רעננה-דרום לתחנת רעננה-מערב. למשל באזור מחלף חן.
תחנה זו, תהיה קרובה במרחק הליכה מרחוב אחוזה הראשי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם נכון'
גם נכון
11/04/2014 | 18:14
60
לצפיה ב-''
11/04/2014 | 21:54
12
94
טריוויאלי לגמרי והיה צריך להעשות כבר בהקמה, אך לא אתפלא אם המתכננים לא השאירו שם מספיק מקום לתחנה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה לא ממש טריוויאלי'
זה לא ממש טריוויאלי
11/04/2014 | 22:12
11
144
תושבי דרום רעננה גם כך התנגדו לתוואי הכביש והמסילה ונאבקו שהתוואי יהיה תת-קרקעי.
תכנון להקמת תחנה מדרום לדרום רעננה יוביל להתנגדויות רבות של תושבים שיתנגדו לכך שרחובותיהם השקטים יהפכו לדרכי גישה לתחנת רכבת.
כשמציגים את התמונה שהרכבות יחלפו מדרום לרעננה מקצה לקצה מבלי לעצור בה צריך לזכור גם את הנקודה הזו.
כל אחד ירצה תחנת רכבת קרובה ונוחה לו עד אשר זה מגיע לפגיעה בסביבת ביתו.
אף אחד לא ירצה שהרחוב השקט בו הוא גר יהפוך לדרך גישה ראשית עבור כלי רכב פרטיים ואוטובוסים לתחנת רכבת.
שתי התחנות שכן מוקמות מוקמות כך שהגישה אליהן לא תהיה מתוך שכונות מגורים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'רחוב בן גוריון ברעננה יועד לציר ראשי מימים'
רחוב בן גוריון ברעננה יועד לציר ראשי מימים
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2014 | 23:13
5
180
ימימה. הוא דו-מסלולי (אומנם עם נתיב אחד בלבד לכל כיוון בגלל חניה) עד לאוסטרובסקי, וניתן בקלות לראות את ההכנה למסלול נוסף מדרום לשם. במקור היה אמור להיות מחלף בין הרחוב לדרך 531 וכן תחנת רכבת בקרבת מקום, אך כנראה שהתכניות הללו נגנזו לעת עתה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הוא דו מסלולי לאורך כל הדרך, +שביל אופניים'
הוא דו מסלולי לאורך כל הדרך, +שביל אופניים
13/04/2014 | 18:02
4
85
מאוסטרובסקי לפרדס משותף, וגם עובר שם קו 8 (בתדירות נמוכה אמנם, של אחת לחצי שעה מ8 עד 6) לכיוון מרכז העיר-עירייה, מרכז גירון, יד לבנים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'*דו כיווני'
*דו כיווני
13/04/2014 | 18:04
3
27
לצפיה ב-'סללו כבר את המסלול המערבי שלו בין אוסטרובסקי'
סללו כבר את המסלול המערבי שלו בין אוסטרובסקי
( לעמוד שלי בתפוז )
14/04/2014 | 01:18
2
81
לפרדס משותף?  או שמה הוא דו כיווני אבל עדיין עם מסלול בודד?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סללו, סללו.'
סללו, סללו.
14/04/2014 | 07:41
1
53
אפילו הוסיפו שביל אופניים לצדו, שאני מקווה שיתחבר למסלול הקצר באחוזה מיד לבנים עד לעירייה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הייתה התנגדות, אבל לא של כל התושבים'
הייתה התנגדות, אבל לא של כל התושבים
12/04/2014 | 03:45
3
110
לדעתי גם לא של הרבה מתושבי רעננה-דרום, אלא לחלק קטן יחסית.
חלק קטן עם לא מעט ושחושב, שהוא קרוב לשלטון. אבל אותו חלק ממש לא מעיד על כלל תושבי רעננה ואפילו לא על תושבי דרום רעננה.
אותו אזור תחנה, שאני כותב עליו, אין ממש צורך בנסיעה באוטובוס או במכונית, שכן התחנה הזו הייתה קרובה בהליכה לרחוב אחוזה וכמובן לאזורי המגורים, שדרומית לאחוזה.
אני עצמי גרתי בעבר בכפר סבא בדירות, שקרובות לתחנת רכבת וגם כיום אני גר קרוב לשם בהליכה. זהו יתרון גדול, מאשר צורך בנסיעה נוספת לשם. בין אם הייתה תחנה ליד או שלא היו מקימים, גם ככה היה רעש. את קטרי הדיזל שומעים היטב. בעבר פעלו יותר קרונועי IC3, שלא הורגש הרעש שלהם והיה הבדל גדול.
אם כיום העדפה היא, שלא תפעל רכבת בכלל או שיפעלו קטרי הדיזל הרועשים, אעדיף את האפשרות השנייה. כמובן יהיה עדיף, שיפעלו קרונועים או שתהיה התקדמות לרכבת חשמלית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם במרחק של פחות מחצי ק"מ רבים יעדיפו רכב'
גם במרחק של פחות מחצי ק"מ רבים יעדיפו רכב
12/04/2014 | 05:31
2
98
אפילו לנסיעות קצרות יותר יהיו שיסעו מהבית לתחנה אם תהיה חנייה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש ויש'
יש ויש
12/04/2014 | 10:28
63
ועדיין יש כאלה, שבמרחק של פחות מקילומטר הולכים לתחנה ברגל או רוכבים באופניים.
כעת גם, כשאפשר להכניס אופניים בחלק מהנסיעות ברכבת, אז זה יותר טוב לרוכבים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'למה שתהיה חנייה?'
למה שתהיה חנייה?
12/04/2014 | 21:37
69
אין שום סיבה לבזבז מקום על חנייה בתחנה כזו, מי שרוצה להשתמש גם ברכב יכול לעשות זאת בתחנות אחרות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בנוסף למה שאלן ואורי רשמו'
בנוסף למה שאלן ואורי רשמו
12/04/2014 | 21:30
61
וחוץ מזה שהתנגדות של תושבים מסויימים לא קשורה לזה שהתחנה טריוויאלית מבחינה תחבורתית ונמצאת במרחק הנכון בין 2 תחנות פרבריות נוספות, התחנה הזו בניגוד ל2 האחרות לא נמצאת על דרך ראשית ולכן אין גם שום סיבה שיגיעו אליה קווי אוטובוסים, היא אמורה לשרת רק את התושבים שמתגוררים ברדיוס בגודל של חצי המרחק בין התחנות האחרות ממנה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נניח מול רחוב בן גוריון הראשי.'
נניח מול רחוב בן גוריון הראשי.
13/04/2014 | 17:58
69
הליכה לאורכו מובילה למרכז העיר-יד לבנים וכדומה-עניין של כ10 דקות עד רבע שעה (750 מטר עד סוף הרחוב, ועוד קצת בתחנה, שאי אפשר למקם בין הבתים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אפשר להעביר מסילה כבדה באמצע עיר - תת קרקעית'
אפשר להעביר מסילה כבדה באמצע עיר - תת קרקעית
11/04/2014 | 11:19
1
87
לצפיה ב-'עם הרבה כסף אפשר לעשות הכל'
עם הרבה כסף אפשר לעשות הכל
11/04/2014 | 13:41
118
אם במנהרה/שיקוע/גשר עילי - רכבת פרברית מודרנית לא שונה בהרבה מרק"ל. הבעיה שהתכנון של העיר לא לקח את זה בחשבון ולכן כיום צריך להסתדר עם מה שיש כולל המסגרת הכספית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גשר כזה יאפשר לא לחצות את צומת רעננה בבוקר'
גשר כזה יאפשר לא לחצות את צומת רעננה בבוקר
13/04/2014 | 07:15
107
וזה כבר יתרון גדול.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תמים מי שחושב ,שמרחוב נילי השקט ,אנשים יבואו '
תמים מי שחושב ,שמרחוב נילי השקט ,אנשים יבואו
10/04/2014 | 12:08
1
226
ברגל,,,,.
אם יהיה גשר להולכי רגל מכוון רחוב נילי,רוב נילי יהפוך להיות תחנת הורדה לכל הרכבים שמביאים את "הולכי הרגל ",,,,,
שלא נדבר על כך ,"שהולכי הרגל " ממש יחנו שם,,,,
הנזק שייגרם לתושבי רחוב נילי והרחובות הסמוכים גדול מהתועלת ,שלא נדבר על עלות הביצוע ,והעניין ששלב התכנון-ההתנגדויות הסתיים ממש מזמן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא חייבים נילי. אפשר לעשות דרך מקבילה לגהה.'
לא חייבים נילי. אפשר לעשות דרך מקבילה לגהה.
13/04/2014 | 07:20
104
מהצד של רעננה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תגובות לשואלים'
תגובות לשואלים
10/04/2014 | 12:44
5
267
-בעניין הגשר, זהו לא הפיתרון המיטבי.
הפתרון האמיתי לדעתי היה צריך להיות לבנות מבנה תחנה שני בצד של רעננה ולחבר את הרציפים במנהרה.

יש שטח חקלאי ענק שכלוא בין 531 ל4 ורעננה.

היה ניתן לתת היתרים לבנות בשטח זה בנייה רוויה במיוחד ולנצל את עליית הערך של השטח כדי לשלם עבור הפרויקט (באותו הסדר כמו הקו הירוק בתל אביב)

-בעניין השאטל
הBRT הוורוד היה צריך לעבור דרך תחנת הרכבת.
שאטל זהו פלסטר גרוע שלא מתאים לתחבורה ציבורית.

האם שאטל יוכל להתמודד עם מאות נוסעים שמגיעים בבת אחת?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה הבעיה של שאטל להתמודד עם מאות נוסעים '
מה הבעיה של שאטל להתמודד עם מאות נוסעים
10/04/2014 | 15:22
3
180
שמגיעים בבת אחת ???
וזה עוד לפני שנשאל מהיכן יבואו בבת אחת מאות נוסעים,,,,
רוב הנוסעים שיעלו ברעננה לקו 29 (עם השם המפוצץ בי ,אר ,טי הוורד,),,,ירדו בתחנת ברחוב ירושלים ,זה פשוט יהיה יותר מהר מלקחת קו 29 לכיוון כפר סבא ומשם לעלות לשאטל,,,שלא לדבר על העומס בכניסה לכל מבנה המשרדים בתחנת רעננה דרום,,,
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם כך אז חבל על כל הכסף שמשקיעים בתחנה'
אם כך אז חבל על כל הכסף שמשקיעים בתחנה
10/04/2014 | 18:26
2
159
אם תושבי רעננה לא אמורים להשתמש בה כי:

"זה פשוט יהיה יותר מהר מלקחת קו 29 לכיוון כפר סבא ומשם לעלות לשאטל,,,שלא לדבר על העומס בכניסה לכל מבנה המשרדים בתחנת רעננה דרום,"

היה עדיף להפעיל שאטלים מהמשרדים לתחנת סוקולוב
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ואם התחנה הייתה בשם " כפר סבא-מערב "'
ואם התחנה הייתה בשם " כפר סבא-מערב "
10/04/2014 | 18:40
1
186
זה היה בסדר ?
מי קבע שהתחנה אמורה לשרת את כל תושבי רעננה ? התחנה אמורה לשרת עובדי המשרדים בסביבות אמדוקס ,חלק מתושבי כפר סבא,המושבים ,והקיבוצים בסביבה ,וגם תושבי הוד השרון, ורק חלק קטנטן מתושבי רעננה .זה שנתנו לא את השם "רעננה דרום " לא נותן לתושבי רעננה " בעלות " על התחנה .
התחנה שתהיה שימושית ,לרוב רובם של תושבי רעננה ,ולו רק בגלל התחבורה המעולה לשם זאת התחנה ברחוב ירושלים ,וכן גם תושבי הרצליה יוכלו להשתמש בה ,למרות שהיא תקרא " רעננה מערב " ,,,,
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ובהשקעה מינימלית היה ניתן להוסיף נוסעים'
ובהשקעה מינימלית היה ניתן להוסיף נוסעים
10/04/2014 | 21:05
143
מדרום מזרח רעננה.

העלות של גשר להולכי רגל מזערית לעומת כ-אלף בתים שנמצאים במרחק הליכה מבחינת קו אווירי מהתחנה.

זאת מבלי לקחת בחשבון שיש שדות חקלאיים שיופשרו
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-''
10/04/2014 | 18:03
106
בהחלט הפתרון האמיתי, וגבי השאטל - מגוחך לחלוטין.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אחרית דבר- תגובה לא רשמית של בכיר בעירייה'
אחרית דבר- תגובה לא רשמית של בכיר בעירייה
10/04/2014 | 12:49
66
394
העירייה מודעת לכך שהתכנון הוא לקוי, והיא מודעת לכך שעם פתיחת התחנה יהיה כעס של התושבים על התכנון הלקוי.

אז יהיה קל יותר לצעוק לתקציב ממשרד התחבורה כדי למצוא פיתרון אמיתי לאי הנגישות של התחנה להולכי רגל
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אין רכבת לרעננה, למרות שעל שמה שתי תחנות'
אין רכבת לרעננה, למרות שעל שמה שתי תחנות
11/04/2014 | 11:17
65
417
הרכבת חולפת על פני כל רעננה בלי לעצור.
רעננה דרום תהיה תחנה שוממה, תושבי כפר סבא לא צריכים אותה, תושבי הוד השרון לא צריכים אותה, לתושבי רעננה היא רחוקה.
רעננה מערב תהיה תחנה שתשרת את תושבי הרצליה: שכונות גן ראשל, גבעת עדה, מגדלי אשרמן למינהם, וכל תושבי הרצליה צפון והרצליה מזרח ויש הרבה כאלה. לתושבי רעננה התחנה הזאת גם לא נגישה.
רעננה לא תקבל רכבת. עצם העובדה שהרכבת לא עוברת במסלול תת קרקעי מתחת לרחוב אחוזה אלא במסלול בדרום העיר חרצה את גורלה.
רעננה דרום תהיה תחנת דימונה של איזור השרון.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אמממ, ניק חדש שנרשם באפריל 14' למערכת...'
אמממ, ניק חדש שנרשם באפריל 14' למערכת...
11/04/2014 | 22:19
10
246
ולעניין, תשובתי לשטות שכתבת?  בולשיט, בושליט, בוטליש, בולטיש, בושטיל ושוב, בולשיט.
מרעננה לת"א יש אחושלוק של פקקים ובעיות חניה בת"א.
מה שאין מדימונה לבאר שבע.

הלאה, ברעננה אחוז המינוע של המשפחות הוא מהגבוהים בארץ, לרבים יש מכונית והם יסעו בה ויחנו בחינם חינמוביץ' בחניוני תחנות הרכבת של רעננה.
בדיוק כפי שנעשה בחניוני הרכבת של כפר סבא, הוד השרון, ראש העין, אשדוד, אשקלון, פאתי מודיעין, הרצליה, בית יהושע, חדרה, נתניה ובנימינה.

מרעננה לת"א יהיו המון רכבות ביום, לפחות שתיים בכל שעה, מדימונה לבאר שבע יש רק 4 או 5 רכבות ביום לכל כוון.

לסיכום: ההבדלים בין דימונה לרעננה הם גדולים מההבדלים בין סופוקלס שחורציאניטיס לבין מוטי ארואסטי. שניהם כדורסלנים אבל הו הו איזה הבדל בין שניהם.
ברעננה יש אחוז מינוע גבוה, יהיו הרבה רכבות לת"א, יש פקקים קשים מאוד בכניסה לת"א, יש בעיות חניה קשות בת"א, אין כמעט פקקים מדימונה לב"ש וגם אין מצוקת חניה כה קשה בב"ש כמו בת"א,
היעד אליו מוליך קו הרכבת מדימונה הוא לתחנה הפחות מבוקשת של ב"ש, היעד של הרכבת מרעננה לת"א יהיה 4 התחנות הכי פופולריות של רכבת ישראל בכל המדינה,
מדימונה לב"ש בתח"ץ יש מלא אוטובוסים ומוניות שירות במסלול מהיר למרכז העיר, אין אוטובוסים סבירים מרעננה ללב ת"א או למתחם הבורסה והם גם תקועים כמו הפרייבטים בפקקים קשים.

לכן, כל מה שכתבת הוא קשקוש בא לאובמה, אופס, קשקוש בא לבוש, שוב אופס, קשקוש בלבוש.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני מבקש למתן מעט את הטון... עד כמה שידוע לי'
אני מבקש למתן מעט את הטון... עד כמה שידוע לי
( לעמוד שלי בתפוז )
11/04/2014 | 23:16
9
230
אין מניעה מגולשים חדשים להרשם לתפוז ולכתוב בפורום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'האם אין מניעה לאותם "גולשים" להרשם מחדש'
האם אין מניעה לאותם "גולשים" להרשם מחדש
12/04/2014 | 12:12
6
167
שוב ושוב עם ניקים חדשים עד אינסוף? (קלמנטינו, קלמנטינו1...)

האמן לי אלן, גולשים נורמטיביים וותיקים בדרך כלל לא סתם כך מעלים את העניין של "משתמש שנרשם החודש", אלא אם כן יש סיבה טובה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה אריק, בדיוק לזה התכוונתי לרמוז...'
תודה אריק, בדיוק לזה התכוונתי לרמוז...
12/04/2014 | 12:46
4
62
לצפיה ב-'העניין בטיפול.'
העניין בטיפול.
( לעמוד שלי בתפוז )
12/04/2014 | 14:51
3
117
במקרה של הימים האחרונים שנדמה לי שאתה רומז עליו לא הייתה חסימה לצמיתות (עדיין) כך שהרישום מחדש אינו מוסיף ואינו גורע... אני עונה כאן כי אני רוצה שהסטטוס של הגולש המדובר יהיה ברור לכולם. אבל בואו נמשיך את הדיון הזה במסרים ולא מעל גבי הפורום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'רישום מחדש? בעל כורחי'
רישום מחדש? בעל כורחי
13/04/2014 | 02:21
2
89
אני לא חושב שהתגובה שלי בנושא תחנת רעננה דרום לא היתה ראויה. אפשר לא להסכים, אבל לא להגיב בצורה כזו.
אני גילביון, היתה לי סיסמה בת ארבעה תווים, ואתמול תפוז אילץ אותי לאפס סיסמה עקב מדיניות אבטחה חדשה. נשלח אלי מייל עם קישור להחלפת סיסמה אולם כתובת המייל שלי בתפוז לא היתה מעודכנת ולא קיבלתי את המייל. לא יכולתי לעשות שום פעולה אחרת, לכן תפוז אילץ אותי בעצם לוותר על המשתמש שלי, ולפתוח חדש.
אני משתמש ותיק בפורום, אפילו הייתי בכמה מפגשים של הפורום.
קצת יותר סובלנות ואורך רוח, וגם כבוד לאדם שאינכם מכירים - יכולים לעזור.
תודה
בוב5555 = גילביון
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-''
13/04/2014 | 05:27
20
לצפיה ב-'הכוונה שלי לא הייתה אליך אלא למי שרמזו עליו'
הכוונה שלי לא הייתה אליך אלא למי שרמזו עליו
( לעמוד שלי בתפוז )
13/04/2014 | 10:04
69
מתנצל אם נפגעת ממני, אבל לא חשדתי (בוא נגיד ב-90% בטחון) שאתה הגולש שפותח כל יומיים ניקים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני גילביון. תפוז הכריח אותי לאפס סיסמה ע"י'
אני גילביון. תפוז הכריח אותי לאפס סיסמה ע"י
13/04/2014 | 01:32
70
מייל שנשלח לכתובת מייל שמזמן אין לי.
לא היתה אפשרות לשנות את פרטי החשבון, כי הפעולה היחידה שיכולתי לעשות היא לאפס סיסמה. הסיסמה הישנה שלי היתה מורכבת מארבעה תווים. מכיוון שכאמור לא יכולתי לשנות את המייל, נאלצתי לוותר על שם המשתמש "גלביון" וליצור חשבון חדש. 5555 הוא טריוביוט ל 7777777.
אני ותיק מאוד פה, בחיים לא הייתי טרול, ודוחה אותי כשמדברים פה לא יפה ומאיימים בחסימות. גם אם לא מסכימים לדעתי אפשר לבטא זאת בצורה נאותה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'התכוונתי לרמוז או בעצם לטעון ממש'
התכוונתי לרמוז או בעצם לטעון ממש
12/04/2014 | 12:51
1
101
שהוא לא באמת גולש חדש בפורום אלא אחד ששינה את הניק ולא ביצע את המינימום ההכרחי חברתית/פורומית/מוסרית והוא הגילוי הנאות מה היה הניק שלו עד לפני ימים אחדים.

זה מאוד לא לגיטימי להחליף סתם כך ניקים ולא לבצע גילוי נאות. מאוד לא לגיטימי גם אם זה כן לגאלי מבחינת הן חוקי המדינה והן תקנון תפו"ז אנשים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'רעננה דרום תשרת את איזור ההייטק של צומת רעננה'
רעננה דרום תשרת את איזור ההייטק של צומת רעננה
11/04/2014 | 23:14
14
250
ובנוסף את החלק המערבי של כפר סבא.
תחשוב שהרכבת תתחבר בלולאה לתחנה הרצליה, ולא יהיה צורך יותר לעשות סיבוב דרך בני ברק-פתח תקוה-ראש העין.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' האזור המזרחי של רעננה'
האזור המזרחי של רעננה
12/04/2014 | 03:46
97
לצפיה ב-'הרכבת בכוון לת"א לא תעשה סיבוב אבל נשאלת'
הרכבת בכוון לת"א לא תעשה סיבוב אבל נשאלת
12/04/2014 | 13:33
12
179
השאלה מה תהיה נקודת המוצא של אותה רכבת.
כיום נקודת המוצא של הרכבת מהוד שרון לת"א היא בהוד השרון.
אם נקודת המוצא של הרכבת תהיה בראשל"צ משה דיין כשבתווך הקטע של המסילה הבודדת באיילון ודי הרבה תחנות בדרך, אז הרכבת לת"א (בשני הכיוונים הן דרך הרצליה והן דרך מסילת הירקון) תהיה חשופה לאי-דיוקים בזמנים.
הרכבת אמנם תגיע מהר יותר מתחנות ערי השרון לת"א אבל אם תחנת המוצא תהיה משה דיין, השאלה מה יקרה בדרך עד אשר תגיע לאותן תחנות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סביר להניח שנקודת המוצא של הרכבת תהיה הרצליה'
סביר להניח שנקודת המוצא של הרכבת תהיה הרצליה
12/04/2014 | 14:21
10
128
הרכבת מכיוון תל אביב כן תעשה סיבוב דרך בני ברק וראש העין, ואז תמשיך חזרה מערבה דרך תחנות רעננה ותסיים בהרצליה (יש בה 3 מסילות ומקום להרחיב גם ל- 4 בעתיד, והיא כבר היום משמשת כתחנה סופית למספר רכבות ביום).
מי שירצה להגיע מרעננה לתל אביב, הדרך המהירה יותר בשבילו תהיה להחליף רכבת בהרצליה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם אם תחנת הסיום תהיה בהרצליה השאלה מה תהיה'
גם אם תחנת הסיום תהיה בהרצליה השאלה מה תהיה
12/04/2014 | 14:57
9
130
תחנת המוצא.
הרכבת תצטרך להגיע למסילת הירקון מתחנת מוצא מסויימת וזו כנראה לא תהיה תחנת הרצליה אלא תחנת משה דיין.
אם הנוסעים מערי השרון יצטרכו להחליף רכבת בהרצליה אז המצב רק יהיה גרוע יותר - גם יצטרכו להמתין לרכבת שמוצאה במשה דיין וגם לאחר מכן יצטרכו להמתין לרכבת נוספת שמוצאה בנתניה או בבנימינה.
לא נשמע לי סביר כל כך, מלבד זאת שהנוסעים בערים הללו יראו בצורך בהחלפה הרעת שירות.
תחנה אחרת שיותר הגיוני שתהיה תחנה סופית ותחנת מוצא הן לרכבות המגיעות ממסילת הירקון והן לרכבות המגיעות ממסילת השרון זו תחנת ראש העין צפון.
יותר הגיוני שהצורך בהחלפה יהיה בנסיעות בין תחנות בני ברק ופתח תקוה לתחנות ערי השרון ולהיפך מאשר בנסיעות לתל אביב וממנה.
כך קו משה דיין יוכל להגיע דרך מסילת הירקון לראש העין ולהיפך בכוון השני וקו הראשונים למשל יוכל להגיע דרך מסילת השרון לראש העין ולהיפך בכוון השני.
אבל לא נראה לי שמתכננים במסגרת הפרויקט את הרחבת תחנת ראש העין צפון.
בעבר דובר על כך שאותה רכבת תגיע ממשה דיין, תחליף מספר בתחנת נורדאו ותמשיך חזרה למשה דיין (לולאה בשני הכוונים).
אם אכן הרכבת תעשה לולאה, אז הנוסעים מתחנות מסילת הירקון ומסילת השרון יהיו חשופים לעיכובים שעלולים להיווצר בדרך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קו ראשל"צ מערב-הוד השרון סובל מאיחורים מעטים'
קו ראשל"צ מערב-הוד השרון סובל מאיחורים מעטים
12/04/2014 | 16:20
8
108
ובעתיד זה לא אמור להשתנות, אלא אם המצב באיילון יגיע לקצה גבול הקיבולת שלו, כך שכל עיכוב של רכבת בקו יצור פקק בשאר הקווים.
רכבת זו לא אוטובוס שככל שמתארך המסלול שלו, הלו"ז מתבלגן.
רוב התחנות בקו הזה הן תחנות בלעדיות, וחוץ מהקטע בתל אביב, הרכבת נכנסת לכל תחנה ללא הפרעה, ולא תלויה באיחורים של רכבות אחרות שיפנו את המסילה, מה שמקטין את האיחורים למינימום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אבל לאחר שתיפתח מסילת השרון למעשה הקו'
אבל לאחר שתיפתח מסילת השרון למעשה הקו
12/04/2014 | 16:27
7
126
ייהפך לשני קווים וכמות הרכבות בקטע התל אביבי תוכפל (רכבות שמת"א פונות לבני ברק ואחר כך חוזרות מהרצליה דרומה ורכבות שמת"א ממשיכות להרצליה ואחר כך חוזרות מבני ברק דרומה)..
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא תוכפל, כי לא נראה לי שהלולאה תהיה שלמה.'
לא תוכפל, כי לא נראה לי שהלולאה תהיה שלמה.
12/04/2014 | 16:55
6
101
לדעתי הקו יסתיים בהרצליה, במקום בכפר סבא, ואז הרכבות יצאו חזרה.
אין היגיון שהקו ימשיך לתל אביב אחרי הרצליה, כי את השירות הזה נותן הקו לבנימינה.
מי שירצה לנסוע מרעננה לתל אביב בלי לעשות סיבוב דרך ראש העין, יסע תחנה או שתיים להרצליה, ושם יחליף לרכבת שתגיע מבנימינה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא סביר. לפי מה שאתה כותב מי שירצה ליסוע'
לא סביר. לפי מה שאתה כותב מי שירצה ליסוע
12/04/2014 | 17:16
3
138
מתחנה שהיא דרומית לת"א ואין ממנה רכבת ישירה להרצליה (למשל תחנות חולון, בת-ים, משה דיין, יבנה מערב, מודיעין, נתב"ג) לתחנה מערבית על מסילת השרון (אחת מתחנות רעננה) יהיה אמור להחליף פעמיים - גם בת"א וגם בהרצליה. כך גם מי שירצה ליסוע מתחנה שהיא מצפון לבנימינה לתחנות על מסילת השרון יצטרך להחליף פעמים.
לא סביר שהרכבת תבסס את הנסיעות בין תחנות מסילת השרון לתל אביב על החלפה בהרצליה.
ולכן יהיה צורך בהכפלת (או כמעט הכפלת) מספר הרכבות המשרתות את מסילות השרון והירקון בקטע התל אביבי.
בנוסף, תחנת הרצליה אמורה בעתיד לשמש תחנת קצה לרכבות מירושלים.

או שהלולאה תהיה שלמה (לדעתי זו האפשרות הפחות טובה) או שאחת מהתחנות המזרחיות על מסילת השרון או על מסילת הירקון או תחנת ראש העין תהיה תחנת קצה לשני הקווים ואפשרות נוספת היא שתחנת הרצליה אמנם תהיה תחנת קצה לרכבות הפונות מתל אביב למסילת הירקון, אבל תחנת בני ברק תהיה תחנת קצה לרכבות הממשיכות מתל אביב למסילת השרון.

אם הרכבת תעשה את מה שאתה כותב, יהיו תלונות רבות, כולל כתבות סוערות על "חלם - הרכבת חונכת את מסילת השרון ללא רכבות ישירות בין רעננה לתל אביב".
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נזכרתי בדבר נוסף:'
נזכרתי בדבר נוסף:
12/04/2014 | 17:59
1
99
הוספת מסילות שלישית ורביעית בקטע שבין תחנת ת"א אוניברסיטה להרצליה נועדה לצורך הרכבות שיסעו במסילת השרון, כך שגם תוכנית המסילות לוקחת בחשבון שהרכבות ימשיכו ממסילת השרון לתל אביב דרך הרצליה ובכוון ההפוך.
לפי מה שאתה כותב, המסילות השלישית והרביעית בקטע שבין תחנות האוניברסיטה והרצליה לא יהיו בשימוש.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כל הקו בארץ, החל מבאר שבע ובעיקר מיבנה מערב'
כל הקו בארץ, החל מבאר שבע ובעיקר מיבנה מערב
12/04/2014 | 19:21
107
ועד ת"א וכמובן השלוחות להוד"ש/כפ"ס ובעתיד לרעננה הוא קו כפול.
מדוע שלולאה כפולה ממשה דיין (דרום ראשון מערב) תיצור בעיות ומדוע שיהיו עיכובים?

כיום הרכבות מבאר שבע מגיעות בזמן, או לכל היותר 2 עד 4 דקות איחור, ואני מדבר על שעות הלחץ בערב, בין 16:00 ל-19:00,
שעות שבעבר היו מועדות ל"פורענות" מבחינת אי עמידה בזמנים.

אז ממשה דיין שיש הרבה פחות מרחק עד לכפ"ס/הוד"ש/רעננה לא אמור להיות שום עיכוב.
לכל היותר בשבוע אחד, בו בכל יממה יש כמה עשרות רכבות בקו הזה, יהיו 5 עד 10 רכבות שיאחרו בעד 10 דקות. ממש ממש לא נורא.
בקיצור, אינני רואה שום סיבה מדוע בפועל מעל ל-90% מהרכבות לא יעמדו בזמנים (או מקסימום עד 5 דקות איחור) ושאר ה-10% ברובן (80% מתוך אותן 10%) האיחור יהיה של פחות מרבע שעה
ורק שני אחוז מכלל הרכבות בכל שבוע יאחרו ביותר מרבע שעה. ממש לא רואה שום סיבה שזה לא יהיה כך או אפילו יותר טוב, 97% מהרכבות עומדות בזמנים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אכן לא סביר לבצע החלפה בהרצליה'
אכן לא סביר לבצע החלפה בהרצליה
12/04/2014 | 21:51
69
אבל גם לא סביר לבצע החלפה בראש העין, הלולאה צריכה להיות רציפה ולא אמורים להווצר בעיות מיוחדות(לפחות לא לאחר החשמול).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני די בטוחה שהלולאה כן תהיה שלמה'
אני די בטוחה שהלולאה כן תהיה שלמה
13/04/2014 | 10:04
1
71
תל אביב היא היעד מספר 1, ולא הגיוני להעלות עשרות או אפילו מאות נוסעים על רכבת שכבר מגיעה להרצליה כשהיא עמוסה בנוסעים לתל אביב מהצפון.
הרבה יותר הגיוני שהרכבת מרעננה תמשיך עוד חמש דקות לפחות עד תחנת האוניברסיטה - שהיא יעד ללא מעט אנשים ונקודת החלפה הרבה יותר הגיונית מהרצליה לאלה שרוצים דרומה יותר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם הרכבת תמשיך מהרצליה עד תחנת האוניברסיטה'
אם הרכבת תמשיך מהרצליה עד תחנת האוניברסיטה
13/04/2014 | 10:17
77
היא תמשיך גם לתחנות הדרומיות יותר של תל אביב. ת"א אוניברסיטה אינה תחנת קצה לרכבות.
ובכלל הסבירות הגבוהה היא שמשה דיין תהיה תחנת הקצה.
אפשר גם לעשות לולאת 8 כמעט מלאה ובכך גם לחסוך קו נפרד לראשונים - הרכבות יצאו ממשה דיין יסעו עד ת"א אוניברסיטה, משם ימשיכו למסילת הירקון יחזרו לתל אביב דרך מסילת השרון וימשיכו לראשונים ובכוון ההפוך מהראשונים דרך תל אביב למסילת השרון משם למסילת הירקון, חזרה לתל אביב והמשך למשה דיין.
אם וגאשר יושלם הקטע הראשונים - משה דיין, הלולאה תהיה לולאת 8 שלמה המקיפה את גוש דן והשרון הדרומי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כנראה תחנת נורדאו'
כנראה תחנת נורדאו
12/04/2014 | 20:44
97
בסיור הפורום במרכז השליטה והבקרה ב-2009, נאמר שתחנה, בה יהיה שינוי נסיעה בקו המעגלי תהיה תחנת נורדאו.
זה כאמור היה לפני קרוב לחמש שנים. כך, שיש אפשרות, שמאז השתנו התכניות או שיהיה שינוי בזה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תחנת רעננה-דרום עשויה להיות שימושית מאוד'
תחנת רעננה-דרום עשויה להיות שימושית מאוד
12/04/2014 | 03:37
38
284
בין היתר תהיה קרובה למתחם "אמדוקס",שכולל בתוכו מקומות תעסוקה רבים.
התחנה תהיה גם קרובה, יחסית לאזור בתי המשפט וההוצאה לפועל בכפר סבא. בנוסף היא תהיה קרובה מאוד לאזורי מגורים שונים של כפר סבא ושל רעננה, בהליכה ולאזורים נוספים בנסיעה קצרה באוטובוס, במכונית או באופניים.
אני מסכים איתך, שהיה צריך להקים תחנת רכבת נוספת בין שתי תחנות רעננה העתידיות. אני מסכים איתך, שגם כנראה תהיה בעיית נגישות מתחנת רעננה-מערב לאזורים שונים של רעננה. "כנראה", משום שאינני מכיר היטב את התכנית להקמת הזו.
לגבי רכבת במסלול תת-קרקעי או מעל לקרקע ברעננה; בשביל זה יש רכבת קלה ולא "רכבת כבדה" של הקו העתידי, עליו אנו כותבים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ככול הידוע לי'
ככול הידוע לי
13/04/2014 | 11:03
37
136
לא מקימים תחנות רכבת במרחק קטן מ-1.5-2 קילומטר אחת לשנייה. לכן אין זה נראה סביר שיקימו תחנה שלישית ברעננה. לפי הבנתי תחנת רעננה דרום גם לא כ"כ פונה לתושבי רעננה עצמה, כי כאמור רמת המינועם גבוה, כאשר מספרם נמוך יחסית (צפיפות נמוכה), אלה לתושבים מערים אחרות שיגיעו לאזורי תעסוקה ברעננה. ואילו התחנה המערבית כן אמורה להיות נגישה רגלית לתושבי רעננה, כן מאזור 2005 וקריית גנים מחד, וכן מלב הפארק מאידך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא רק שבונים במרחקים כאלו'
לא רק שבונים במרחקים כאלו
13/04/2014 | 11:29
33
112
אפילו במרחקים קטנים יותר בלב מערכת פרברית, וזה אחד המאפיינים שלה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המרחק בין כ"ס נורדאו להוד"ש סוקולוב הוא 1 ק"מ'
המרחק בין כ"ס נורדאו להוד"ש סוקולוב הוא 1 ק"מ
13/04/2014 | 12:19
32
121
זה עושה דלוג הרכבת מעל רעננה די בולט.  

התרוץ ש"יש רמת מינוע גבוה" לתושבי רעננה לא מקובל עלי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'"רמת מינוע גבוהה" זו באמת לא סיבה'
"רמת מינוע גבוהה" זו באמת לא סיבה
13/04/2014 | 15:27
31
101
הרי אחת המטרות של הרכבת היא להוריד את רמת המינוע באיזורים שהיא מכסה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ממש לא בטוח שאת צודקת'
ממש לא בטוח שאת צודקת
13/04/2014 | 19:49
79
המטרה של רכבת היא כפולה: הובלת מסה ענקית של בני אדם בזמנים קצובים וקצרים יחסית לתוך המטרופולינים הגדולים (קרי הובלת נוסעים בשעות הלחץ אל העבודה וממנה),
צמצום כניסת כלי רכב פרטיים אל אותם מטרופולינים.

אם המטרה צמצום כלל רמת מינוע בכל המדינה הרי שלא היו בונים חניונים גדולים וחינמיים בתחנות שמחוץ למטרופולינים, כגון תחנות נתניה, הרצליה, ראש העין, חדרה, אשקלון וכו'.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה שמביא אותי למסקנות כאלה'
מה שמביא אותי למסקנות כאלה
13/04/2014 | 20:27
6
70
הוא חוסר עניין (יחסי כמובן) בתחבורה ציבורית מצד הציבור הרענני. תחבורה זו אומנם גרועה מחד, אך מאידך גם חצי ריקה. קשה למצוא ברעננה את התמונות המוכרות ממקומות אחרים של מאסות של נוסעים המסתערים על האוטובוסים, נוסעים עומדים בדוחק, וכדומה. וכפי שלא מסתערים על אוטובוסים, סביר להניח שלא יסתערו גם על רכבות. לכן אני מניח שהתחנה במזרח העיר תשרת בעיקר את המגיעים לאזורי התעסוקה ואילו במזרח העיר - בעיקר את תושבי צפון הרצלייה, ולא משנה אם תהיה נגישות כזו או אחרת. ויתכן מאוד שהמתכננים רואים את הנושא באופן זה גם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'"הוכחה" (במרכאות כפולות, אם כי גם בעצם'
"הוכחה" (במרכאות כפולות, אם כי גם בעצם
13/04/2014 | 20:37
5
64
בלי מרכאות, כלומר סוג של באמת הוכחה) לכך שאתה טועה מהוות תחנות הרכבת הבאות:
משה דיין והראשונים בעיר ראשל"ץ
להבים רהט
תל אביב האונ' מרכז הירידים
ראש העין צפון

בכל התחנות הללו יש הרבה מאוד משתמשים וכולן הם באזורים בהם הציבור הוא לא בדיוק חולה אוטובוסים, קרי ציבור שבד"כ מתרחק כמו מאש מאוטובוסים.
כשאני מדבר על ת"א האונ' כוונתי לתושבי שכונות עבר הירקון הצפון מזרחי, שנחשבות למבוססות מאוד והם מרבים להשתמש בתחנה זו.
כמו כן גם תושבי ראשון לא בדיוק מרבים להשתמש באוטובוסים וראה זה פלא, משתי תחנות הרכבת של עירם יש כמה אלפי נוסעים ביום.

גם תושבי זכרון יעקב מרבים להשתמש בתחנת בנימינה בנוסעם להרצליה ולת"א. וזכרון הוא ישוב יוקרתי שגם כן לא בדיוק נמנה על היישובים בהם מרבים לנסוע באוטובוס.

אין שום סיבה שרעננה תהיה שונה.
זה לא שמדובר על סביון או כפר שמריהו או הרצליה פיתוח. ואפרופו ישובים כאלו, מקיסריה יש נוסעים ברכבת. אפילו יוממים.
לא הרבה בכמות וגם לא באחוזים מכלל הקיסריאניים, אבל יש. אז בטח ובטח שמרעננה יהיו גם יהיו נוסעים ברכבת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא הוכחה, רק ניחוש'
לא הוכחה, רק ניחוש
13/04/2014 | 21:19
4
47
לגבי תחנת האוניברסיטה - אכן ישנה שם תנועת נוסעים ערה. אבל אלו בעיקר הסטודנטים והחיילים מבסיס הסמוך. ולגבי התחנות כפר סבא והוד השרון - הן ריקות למדי. ע"פ התרשמותי מרבית הנוסעים מגיעים בכלל לראש העין, תחנה שהיא בעייתית בלשון העדינה. כי הרי ע"מ להגיע משם לעיר רגלית צריך לצעוד בשולי כביש 444 הידוע לשמצה, לחצות צומת קסם וכל הרמזורים מסביב - תענוג מאוד ארוך ומאוד מפוקפק.

וזה מביא לבעיית היסוד של הרכבת בישראל. היא לא בנויה בקונספט של רכבת פרברים אלה רכבת בינעירונית. כזאת שנוסעת מברלין למוסקווה ומשם לפקין. כמובן שמנסים להרחיק רכבת מעין זו ממרכזי הערים (וטוב שכך), אבל כתוצאה היא במידה רבה מאבדת מהרלוונטיות. ובאמת - מה הטעם ברכבת שאליה צריך להגיע ברכב? אז אפשר כבר להגיע ברכב לכל מקום. וכך מרבית האוכלוסייה עושה. ויש רק אחוז קטן של פריקים שמגיעים שמחנים את הרכב בחניון של הרכבת ומשתמשים בה. אני אגב הייתי בין הפריקים אילו הדבר היה עוזר לי. וגם הייתי נוסע באוטובוס, אילו היה כזה. אך לצערי למקום העבודה שלי זה לא רלוונטי, מה שמאלץ אותי לנהוג, דבר שאני שונא אותו ומפחד ממנו. ואין כל בעיה אגב גם כיום לחנות בהרצלייה ולהמשיך משם. אך אשתי, שתהיה בריאה, והיא עובדת בגבעתיים ומאוד סובלת מהפקקים לא קונה את בפתרון. עד שהיא תידחף לרכבת, תיצא משם, תמתין לאוטובוס, תידחף, תיצא, עדיף לטענתה כבר לעמוד בפקק. והיא סבורה אגב שמחיר הנסיעה לא יצא זול יותר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אנחנו כנראה חיים ביקומים מקבילים'
אנחנו כנראה חיים ביקומים מקבילים
13/04/2014 | 21:36
3
48
תחנות הוד השרון וכפר סבא רייקות למדי?!?
עובדתית, לא סובייקטיבית או תחושתית או מחשבתית אלא עובדתית אתה טועה ובאבו אבוה טועה.
לפי הסטטיסטיקות שרמי נק (דמתקרא רמי'ש) ו/או בועז לוי דמתקרא בועז ל מביאים לפה בתחנת הוד השרון (כנראה סוקולוב)
יש 90,000 נוסעים בממוצע חודשי ואילו מראש העין יש 89,000 נוסעים. כלומר טיפ טיפה פחות מאשר מראה"ע.
בתחנת כפ"ס (סביר להניח נורדאו) יש עפ"י אותה הסטטי' 66,000 נוסעים, ובסך הכל משתי התחנות שמרוחקות זו מזו 10 דקות הליכה (או דקה ורבע נסיעה ברכבת) יש כמעט 160,000
נוסעים בחודש, כמעט כפול מאשר מראה"ע.

ולגבי ההגעה ברכב במקום ברכבת לכל מקום. או קיי. חוץ מהפקקים אל תשכח שיש גם בעיות חניה קשות.
אצלנו בעבודה לא כולם מקבלים חניה בחינם. חלק לא מבוטל מן העובדים נאלצים לשלם משהו כמו 300 עד 700 ₪ לחודש עבור הזכות להחנות את מכוניתם.

מי שגר ביישוב הסמוך לאחת מ-35 תחנות רכבת ישראל שאינן במטרופולינים גדולים יכול בנסיעה קצרצרה ברכבו להגיע לרכבת, להחנותו בחיני חינם (או כפי שהמצאתי את הביטוי בחינם חינמוביץ')
ושלאק טרח, לנסוע בלי פקקים ובלי לחפש חניה ובלי לשלם חניה אל העיר הגדולה בה הוא עובד או לומד.

ביום ממוצע אחד כזה, ימי חול א' עד ה' יש בכל רחבי ישראל מעל ל-10,000 איש שונים שנוסעים ברכבם לרכבת, מחנים אותו ולוקחים רכבת ליעד הסופי.
עשרת אלפים איש כאלו בכל יום ויום. ממש לא מדובר על מתי מעט או על פריקים או על מוזרים או על הזויים או על בזויים. אנשים רגילים, הגיוניים, הגונים, נורמטיביים לחלוטי חלוטין.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'החניון הקטן'
החניון הקטן
13/04/2014 | 21:59
2
55
של תחנת הרצלייה ואולי עוד כמה חניות מאולתרות מסביב ממש לא מעידים על כך שכל העיר נוסעת ברכבת. ההפך הוא הנכון - זה מעיד על מיעוטי מעט שבוחרים בפתרון הזה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם לא כל העיר צריכה לנסוע ברכבת'
גם לא כל העיר צריכה לנסוע ברכבת
13/04/2014 | 22:07
1
53
א) המונים מגיעים ברגל, באופניים, באוטובוס ובטרמפ "הקפצה" על ידי בן משפה/שכן/חבר.
ב) בעיר כמו הרצליה יש גם מובטלים ויש גם כאלו שלא צריכים בכלל רכבת יען כי הם עובדים באזוה"ת של הרצליה פיתוח, כי הם עובדים בתוך העיר עצמה (בחנות או עסק אחר במרכז העיר),
כי הם עובדים באזוה"ת רעננה או כפ"ס, או כי הם עובדים באזור יקום (יש שם מספר בתי עסק ומקומות תעסוקה) או כי הם עובדים באזוה"ת נתניה דרום שלא כל כך משתלם להגיע אליו ברכבת.

כמה הרצליאנים יש הנוסעים יום יום לת"א? מה האחוז של אלו שעושים זאת ברכבת, בלי קשר לאיך הם מגיעים לתחנת הרכבת, מבין אלו שנוסעים לת"א באוטובוס ובפרייבט?
יש לך מידע מוצק על כך? אם לא, כדאי שלא תדבר בכזו פסקנות. אם כן, אשמח לראות את אותו מידע.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם מדברים על כמה עשרות אלפי נסיעות בחודש'
אם מדברים על כמה עשרות אלפי נסיעות בחודש
13/04/2014 | 22:36
43
לתחנה, הרי בשארית היבשה יישארו אלפים בודדים (אם לא פחות מכך) תושבים שנוסעים ברכבת. יש להודות באמת המרה: הרוב המוחלט נוסע ברכבים הפרטיים ויש לו סיבות טובות לכך. ולא שהדלק זול, תחזוקת רכב זה דבר משמח והעמידה בפקקים היא חוויה כייפית. פשוט התחבורה הציבורית בכלל והרכבת בפרט היא בלתי-נוחה ובלתי-יעילה בצורה קיצונית. היא יכולה להתאים נקודתית פה ושם, אבל לא יותר מכך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ברעננה המרחקים קצרים ועוברים קווים רבים בלבה'
ברעננה המרחקים קצרים ועוברים קווים רבים בלבה
13/04/2014 | 21:22
22
80
ציר אחוזה עמוס בקווי אוטובוס שיאפשרו גישה ל60% מהתושבים לאחת משתי תחנות הרכבת. "הבעיה" היא רק עם השכונות הרחוקות מאחוזה-אזוה"ת, שכונת רסקו, השכונות הקרובות לויצמן, וקרית שרת+לב הפארק.
לגבי אזוה"ת-סביר להניח שקו 7 יספק את הדרישה. מעבר לו, ישנם גם את קו 4,16 ו2 שמגיעים קרוב לאחת משתי תחנות הרכבת, או לאחוזה (4) שממנו ניתן להגיע לאחת משתי התחנות.
לב הפארק-שלושה קווים שיוצאים לאחוזה בתדירות טובה של 10 דקות-רבע שעה לכל היותר. חוץ מזה, לרוב מדובר על מרחק הליכה מאחוזה-כ10 דקות-רבע שעה.
השכונות הסמוכות לויצמן-משרתים אותם קו 2,8,16,4-וכולם מגיעים לאחוזה/לאחת משתי התחנות.

וחוץ מאוטובוסים-זה מרחק של 3-4 ק"מ לכל היותר, אז סביר להניח שניתן יהיה להגיע לתחנה באופניים בקלות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אין שום בעיה'
אין שום בעיה
13/04/2014 | 21:33
21
49
אני מגיע רגלית מביתי בלב הפארק לאזור טיב טעם היכן שב"ה אמורה לקום התחנה עם פעטוה בת 4 תוך 10 דקות ולבדי תוך 6 דקות. ולא נאלץ לצעוד בשוליים מטונפים של כבישים מסוכנים, אלה בשדרה נעימה וירוקה. דווקא לתחנה המערבית הגישה הרגלית אמורה להיות מצויינת. ולגבי התחנה המזרחית - אם יהיה הצורך לטייל בשולי הכביש או לעשות סיבוב לכפר סבא - יהיה קצת יותר בעייתי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש קווים רבים למסוף רעננה'
יש קווים רבים למסוף רעננה
13/04/2014 | 21:38
20
60
התחנה נמצאת במרחק של 400 מ' ממנו, ולפי מה שהבנתי יהיה קו/שטאל שיכנס לתוך התחנה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קו אוטובוס דרך צומת רעננה בבקרים זה אסון'
קו אוטובוס דרך צומת רעננה בבקרים זה אסון
14/04/2014 | 09:25
19
71
יוסיף עוד 30 דקות לנסיעה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בתוך רעננה!'
בתוך רעננה!
14/04/2014 | 11:03
18
156
מאחוזה למסוף רעננה, או לבית לוינשטיין-לתחנה השנייה.
לכל היותר 10 דקות נסיעה באוטובוס.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בבקרים זה 15-30 דקות. ראה ההודעה של CITIZENY'
בבקרים זה 15-30 דקות. ראה ההודעה של CITIZENY
14/04/2014 | 13:11
17
54
בתאוריה זה 10 דקות. בפועל, לעיתים בתחנה צריכים להמתין 10 דקות, לפני שעולים על האוטובוס.

מי שלא נוסע בתח"צ לא יודע עד כמה המציאות שונה מהתאוריה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני נוסע בתח"צ כמעט יום יום'
אני נוסע בתח"צ כמעט יום יום
14/04/2014 | 13:45
16
69
ולרוב לא צריך להמתין 10 דקות בשביל לעלות לאוטובוס.
הנה רשימה של הקווים העוברים באחוזה:
1-אחת ל20 דקות
2- 20 דקות-חצי שעה
8-אחת לחצי שעה
9-אחת ל45 דקות
28
29-תדירות שיא של אחת ל5-10 דקות
32-מספר נסיעות ביום
39-
47-אחת לרבע שעה-20 דקות
501-אחת ל5-10 דקות
551-נסיעה בשעה
572-נסיעה-שתיים-שלוש בשעה רוב היום
12 קווים עוברים באחוזה. זה לא מספיק לך? אני נוסע באחוזה יום יום וכמעט אף פעם (אולי בערב/לילה או במוצ"ש/שישי בשעות 2-3) חיכיתי יותר מ10 דקות לאוטובוס.

חוץ מזה, אחוזה מזרח פחות עמוס מאחוזה מערב.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בוא נזכור רגע על מה אנו מדברים - רכבת.'
בוא נזכור רגע על מה אנו מדברים - רכבת.
14/04/2014 | 15:02
12
67
רכבת היא חיה מדויקת, לדוגמא, אפשר לסמוך עליה בדרך כלל שתגיע לתחנה ב 8:20 ויקח לה 20 דקות להגיע לת"א.

אוטובוס בבקרים הוא לא חיה מדויקת, החציה של צומת רעננה בלבד יכולה לקחת 10 דקות בבוקר. כלומר, ההערכה של 15-30 דקות זמן הגעה לתחנת רכבת היא סבירה.

אם רוצים להגיע לרכבת בזמן עם אוטובוס, חייבים לקחת בחשבון את התסריט הגרוע ביותר ולצאת 30 דקות קודם. לעומת זאת, אם היה מסלול הליכה ברגל, אז הזמן היה קבוע בכל מצב, ולא היה צריך לצאת הרבה קודם.  

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תלוי במסלול הקו'
תלוי במסלול הקו
14/04/2014 | 15:58
11
37
אבל מכיוון שישנם קווים רבים כל כך, אין צורך להסתמך על נסיעה מסויימת של קו.
יוצאים לאחוזה ופשוט מחכים שם. מכיוון שעוברים שם כל כך הרבה קווים, תוך חמש-10 דקות יעבור שם קו כלשהוא, לכל היותר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'5-10 דקות המתנה, וכמה זמן לעבור צומת רעננה?'
5-10 דקות המתנה, וכמה זמן לעבור צומת רעננה?
14/04/2014 | 16:20
10
45
תוסיף ל 5-10 דקות המתנה את זמן הנסיעה באחוזה + מעבר צומת רעננה. השונות פה גדולה מאד, וזו הבעיה. ביום פקוק אפשר להיתקע 15 דקות בנסיעה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אבל לשם כך ישנו שטאל/קו'
אבל לשם כך ישנו שטאל/קו
14/04/2014 | 19:16
9
40
שיוקם בדיוק למטרה זו.
15-20 דקות נסיעה+המתנה, נניח 25 דקות ביום פקוק, ועוד 5 דקות נסיעה בשטאל של 400 המטרים עד לתחנה, כרטוס ועליה לרציף עוד חמש דקות, וכך אנחנו מקבלים חצי שעה-35 דקות הגעה לרכבת, ואולי 25 דקות ביום קצת פחות עמוס.

ולדעתי, המחלף העתידי אמור לפטור אותנו מצומת רעננה השערורייתי, שלא מאפשר היום נסיעה בשני נתיבי כביש 4, צפונה ודרומה, בו זמנית. אלא רק פניה של נתיב אחד ישר+שמאלה, ואז של השני ישר+שמאלה. ואם 531 ייבנה כפי שצריך, עומסי התנועה יעברו מאחוזה מזרח אליו, וכביש 4 ייעשה כביש מהיר-מחלפים עד לצומת פרדסיה. כלומר, זמן הנסיעה באוטובוסים עשוי להתקצר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יקח 30 דקות להגיע לרכבת + 20 דקות נסיעה ברכבת'
יקח 30 דקות להגיע לרכבת + 20 דקות נסיעה ברכבת
16/04/2014 | 06:40
8
46
בקיצור, יקח 30 דקות להגיע לתחנת רכבת מאחוזה בבקרים + 20 דקות נסיעה ברכבת לתל אביב.

מבין את הגיחוך? עבור ה 1.5 ק"מ של אחוזה+ צומת רעננה תצטרך להקצות 30 דקות עבור המקרה הכי גרוע, עבור ה 20 ק"מ של הרכבת לת"א תצטרך רק 20 דקות.

אם היתה אפשרות הליכה ברגל וכניסה לתחנה מצד רעננה, היה אפשר להוריד הזמן הכולל ב 15 דקות לפחות, והיה אפשר להוריד בהרבה העומס על צומת רעננה.

מישהו כתב פה "חלם".
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אגב, אין תוכנית מיידית למחלף את צומת רעננה'
אגב, אין תוכנית מיידית למחלף את צומת רעננה
16/04/2014 | 07:26
46
לצפיה ב-'אלף, מיד לבנים לצומת רעננה זה 2 ק"מ'
אלף, מיד לבנים לצומת רעננה זה 2 ק"מ
16/04/2014 | 10:43
6
45
ב, זה כ20 דקות באוטובוס(כולל המתנה)-בסך הכול 3-4 תחנות.
ג, ברגל משם זה חצי שעה-35 דקות.
האפשרות היחידה שקצרה יותר היא פרייבט. אבל בשביל פרייבט אין טעם להפוך את רחוב ני"לי לחניון, מה גם שזה בכלל לא פיתוח תחבורה ציבורית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'משוורץ-אחוזה זה פחות מ 1 ק"מ. '
משוורץ-אחוזה זה פחות מ 1 ק"מ.
16/04/2014 | 19:55
5
43
עצם זה שהרבה אנשים יבואו ברגל לתחנה יוריד זמן המעבר של צומת רעננה באופן משמעותי לכולם.  יש אוכלוסיה גדולה ברעננה שגרה במרחק של פחות מ 1 ק"מ מהתחנה, למה לא לעשות אותה נגישה להם?

הגישה לא חייבת להיות מרחוב נילי, אפשר לעשות דרך מקבילה לכביש 4 מהצד של אחוזה שתגיע לתחנה , או להמשיך את רחוב פרדס משותף.

אני חוזר על מה שכתבתי קודם, צומת רעננה תשאר פקק בקבוק רציני בבקרים. היא תמנע הגעה זריזה ומדויקת לרכבת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אין צורך להאריך שום כביש.'
אין צורך להאריך שום כביש.
16/04/2014 | 21:24
4
35
ניתן להגיע ברגל (במרחקים קצרים כאלה של פחות מקילומטר), מה גם שנסיעה ברכב תהיה אולי אפילו ארוכה יותר בגלל השיטוטים אחר חניה.
בשביל זה, במחלף החדש שיקום (הלוא בלי המחלף-איך תבנה תחנה, באוויר? היא אמורה להיות מתחת לכביש 4, במקום שהיום עובר "נתיב האבות"-הכביש ל"מחלף רעננה דרום" הקיים) ניתן יהיה לאפשר מעבר הולכי רגל מרחוב אחוזה ברגל לאורך מדרכה.
גם כיום יש מדרכה, אולם המעבר בצומת עצמה הוא לא רחב. לעומת זאת, ברחוב אחוזה מזרח עצמו, ובהמשכו, ישנה מדרכה רחבה המתאימה להולכי רגל הרוצים להגיע לתחנה. הבעיה היחידה היום היא אי התנועה באמצע כביש 4, שהוא מאוד צר, והקטע שלאחר מכן, לצד המוסך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'"ניתן יהיה לאפשר מעבר הולכי רגל מרחוב אחוזה"'
"ניתן יהיה לאפשר מעבר הולכי רגל מרחוב אחוזה"
19/04/2014 | 08:34
3
47

הלוואי.
האם מתוכנן דבר כזה? האם מישהו יודע בכלל איך תראה התחנה החדשה ומאיפה יהיו הכניסות להולכי רגל ? (חוץ מהאמירה הכללית ש"הכניסה מרחוב הפנינה" שזה מאמדוקס).

הרי לכל מטבח שקונים ב 15,000 שקל מקבלים הדמיה תלת מימדית עם מידות מדויקות. פה בונים שתי תחנות רכבת במליארדים ואין שום שרטוטים נגישים ברשת שמתארים מבנה התחנה ודרכי הגישה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לפי התמונות הדמיה שהועלו לפורום הזה'
לפי התמונות הדמיה שהועלו לפורום הזה
19/04/2014 | 20:06
2
51
התחנה תהיה מוקמת ממש באמצע המחלף, בין כביש 531 לכביש גהה, במפגש ביניהם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נכון, אך לפי המכרז הכניסה רק מרחוב הפנינה'
נכון, אך לפי המכרז הכניסה רק מרחוב הפנינה
19/04/2014 | 20:12
1
44
לפי המכרז של חברת נתיבי ישראל שזכתה בו שפיר הנדסה, הכניסה היא רק מרחוב הפנינה (אמדוקס).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם זה נכון...'
גם זה נכון...
20/04/2014 | 08:15
31
למרבה התמיהה, לא תהיה יציאה מהכבישים המהירים לתוך התחנה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'20+ בלי שום המתנה, נטו 1.7ק"מ של נסיעה ותחנות'
20+ בלי שום המתנה, נטו 1.7ק"מ של נסיעה ותחנות
15/04/2014 | 23:44
2
64
הייתי בשוק בהתחלה אבל כבר התרגלתי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא צריך לנסוע את כל אחוזה.'
לא צריך לנסוע את כל אחוזה.
16/04/2014 | 10:33
1
51
מספיק לנסוע לתחנה שקרובה יותר, הלוא זו אותה רכבת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'1.7 ק"מ זה המרחק לתחנה הקרובה...'
1.7 ק"מ זה המרחק לתחנה הקרובה...
17/04/2014 | 19:37
46
זה המרחק מאמצע אחוזה... אחוזה פינת רחוב בן גוריון היכן שתוכננה להיות תחנה, עד מפגש עם רחוב ירושליים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תחנת רעננה מערב נבנית כדי שתהיה נגישה להרצליה'
תחנת רעננה מערב נבנית כדי שתהיה נגישה להרצליה
14/04/2014 | 11:20
2
143
זו הסיבה היחידה לבניית התחנה במיקום זה ולא קרוב ליותר רעננים.
זו גם הנקודה המטרידה בהתחשב בכך שכאמור גם את רעננה דרום בונים עם כניסה רגלית נוחה מכפר סבא בלבד.

בין רחוב בן גוריון (המיקום המוצע לתחנת רעננה מרכז שלא תוקם) אל תחנת רעננה מערב מפרידים כ25 דקות באוטובוס בעומסי הבוקר (ברחוב אחוזה הפקוק).

דרוש נתיב יעודי באחוזה כדי לפתור את הבעיה הזו. רחוב אחוזה מייגע בבוקר כמעט כמו רחוב סוקולוב המשופץ בהרצליה. תודות לגב' גרמן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נתיב יעודי באחוזה זה הקו הורוד של נת"ע'
נתיב יעודי באחוזה זה הקו הורוד של נת"ע
15/04/2014 | 13:51
1
58
לצפיה ב-'אשרי המאמין '
אשרי המאמין
15/04/2014 | 23:45
31
לצפיה ב-'"יש אנשים שבכל מקרה רחוקים מדי כדי ללכת ברגל"'
"יש אנשים שבכל מקרה רחוקים מדי כדי ללכת ברגל"
13/04/2014 | 12:23
154
אהבתי את הנימוק הזה כסיבה לזה שלא צריך לעשות התחנה נגישה ברגל לרעננה.

זה מסביר מדוע עשו הרבה תחנות רכבת  לא נגישות-  למה שרק חלק מהעיר תהנה מגישה נוחה? למען השוויון שכולם יהיו רחוקים !

תחבורה ציבורית >>

הודעות אחרונות

00:03 | 13.11.18 oshri1987sg
18:50 | 12.11.18 משוקלל
17:47 | 12.11.18 נוסע עתידי
16:12 | 12.11.18 עמית מהשרון
09:56 | 12.11.18 ariar86
00:11 | 12.11.18 האלמוני המאושר
19:00 | 11.11.18 משה343
18:57 | 11.11.18 עמוד השדרה
13:19 | 11.11.18 orike
08:41 | 11.11.18 notification
17:18 | 09.11.18 0bama11
05:58 | 09.11.18 עמוד השדרה

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ