לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2194621,946 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום תחבורה ציבורית

x
הודעה מהנהלת הפורום
f

המשך >>

לצפיה ב-' נמצאה הקרוסלה "סובבן הקטרים" בצמח'
נמצאה הקרוסלה "סובבן הקטרים" בצמח
<< ההודעה הנוכחית
20/01/2014 | 14:18
25
529
http://www.haaretz.co.il/news/local/.premium-1.222...
משוגעים לרכבת העמק: תגלית בצפון מרגשת היסטוריונים חובבים
אחרי שנים של מחקר עיקש, הצליח יהודה לבנוני להוכיח שמתקן מרכזי בתחנת הרכבת בצמח נמצא במקום אחר משחשבו: "כולם חשבו שאני פנטזיונר"
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ראיתי את הכתבה והצילומים'
ראיתי את הכתבה והצילומים
20/01/2014 | 18:18
7
448
מרוב שזה "מקום אחר", זהו בדיוק המקום המופיע בתרשים של תחנת צמח, והמיקום הזה היה ידוע מאז ומתמיד רק לא היה נגיש בגלל הצמחיה העבותה.
לפני מספר שנים נוקתה הצמחיה מהמקום והסובבן (מלא עפר) התגלה כ-30 מטר צפונית למגדל הבריטי.

המחקר שלי על רכבת-העמק הוא בן 18 שנה ("רכבת-העמק תחנות וסיפורים") כולל כמעט אלף אסמכתאות, קרוב ל-900 סיפורים, 48 תחנות/חניות וכמובן תמונות שחלקן נדירות.
הסובבן של צמח מופיע בו בהחלט, כולל הראיה למיקום הנכון , על ידי הלבשת התרשים על הצילום הלוויני.

תרשים התחנה על גבי הצילום הלוויני, מצביע על המיקום המדוייק של הסובבן (מצוייר בקו כפול) מצפון למגדל הבריטי שהיה שייך לשדה התעופה של צמח.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' חה-חה-חה !!! לבנוני = קולומבוס??'
חה-חה-חה !!! לבנוני = קולומבוס??
20/01/2014 | 22:48
1
181
הוא חושב שהוא גילה את כוכב הלכת החדש מאירקאוסשפיראוס??? הוא גילה את החודש השלושה עשר בשנה הנוצרית - כלומר זקטמבר ??? (על שם הסולן הנפלא LENNY ZAKATEK של הפרוייקט הנהדר של אלן פארסונס הגאון). הוא שוב מנסה לעשות לך תרגילים והוא שוב "מגלה" תגלית שאני אישית יודע שאתה מצאת כבר בתחילת שנות ה-90 ! מאירק'ה היקר: אל תתרגש. אל תיקח ללב.. אנו יודעים שאם תוציא לאור ספר חדש בנושא, הוא ימהר להוציא אחריך ספר נוסף....הוא יכול לומר ולכתוב את כל אשר בליבו - זה לא יעזור לו ! אתה עשית עבודה הרבה יותר מעמיקה ממנו ! אתה הוצאת ספר דיגיטלי עם עשרות עידכונים ועם 119 פרקים !!! הוא הבטיח שיוציא ספר על הנושא עוד לפני 10 שנים ועד היום לא ראיתי עמוד אחד...
כמו אותו פרופסור שכותב כבר 298 שנים על אחת הערים בישראל ובכל שבוע מבטיח שספרו יוצא בקרוב.....
אני זוכר שסיפרת לי על הסובבן בצמח כבר בשנת 2003....אתה צודק ! אין פה שום תגלית ! אולי תשלח אותו לכתוב על המשוריינים המזוייפים של שער הגיא או על האוטובוס המזוייף ביחיעם או על האוטובוס המזוייף בקיבוץ גשר????? אה, רגע !!! שכחתי ! שלח אותו לכתוב על האוטובוס המזוייף במחנה המעפילים בעתלית !!!
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הוא כמו עוף החול, ממציא עצמו מחדש.'
הוא כמו עוף החול, ממציא עצמו מחדש.
20/01/2014 | 23:14
120
כמו כן בספר שלי אני מעדכן בכל פעם שיש לי מידע, וזה היתרון בתקליטור.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מקור השרטוט'
מקור השרטוט
20/01/2014 | 22:59
4
147
מאיר, שכחת לציין מה הוא מקור השרטוט בו השתמשת בתגובתך.

להזכירך, זהו התנאי היחיד לשימוש ציבורי בשרטוט זה - מתן קרדיט.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז אני אוסיף בשמו שמקור השרטוט הוא מ'
אז אני אוסיף בשמו שמקור השרטוט הוא מ
20/01/2014 | 23:20
129
מארכיון הרכבת. עכשיו הכל בסדר?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כמובן שצריך לציין את המקור, טוב שהזכרת לי'
כמובן שצריך לציין את המקור, טוב שהזכרת לי
20/01/2014 | 23:37
2
117
התרשים מהאוסף וברשות מוזיאון הרכבת בחיפה קנ"מ 1:2500 מתאריך 17.8.1943
משם קבלתי סיוע רב בתחילת המחקר מפול קוטרל ומחן מלינג .

מידי פעם מגיע אלי עוד חומר מכל מיני מקורות על רכבת העמק, למשל תמונה של תחנת הרכבת הראשונה של יגור, ומדובר במבנה בסגנון טורקי עם קשתות עגולות.

או סיפור ותיקים למשל על פרס שהיה חבר שלהם והוא הדריך טיול נערים מאלומות לכרמל, ובדרך חזרה לא היה לו כסף לרכבת, קנה חבילה סוכריות וכאשר הקונדוקטור ביקש כסף, חבילת הסוכריות הועפה באויר והסוכריות התפזרו, ובמהומה שהתרחשה שם, לא יכול היה הקונדוקטור להגיע עד פרס, אפילו שבמחלקה רביעית גביית הכסף היתה מהחלונות.

כמו כן אני משתתף פעם בכמה חודשים בפרלמנט מיוחד של ותיקי עמק הירדן, ובין הסיפורים כמובן על רכבת העמק.

המענין הוא (סיימתי את הספר "שוטר המקוף האחרון") שאני אוסף חומר לספר הבא שלי:"ריח הזבל, ניחוח חציר - יבנאל" וגם בחומר הזה יש על הרכבת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בשנה האחרונה התברר לי שרוב החומר על רכבת העמק'
בשנה האחרונה התברר לי שרוב החומר על רכבת העמק
21/01/2014 | 08:28
1
118
בכלל לא נמצא בישראל. קיימת גישה מוגבלת אליו היכן שהוא נמצא. אני מקבל טיפטופים של החומר הזה - דגש על קטרי וקרונות רכבת העמק (החיג'אזית) ובהזדמנות ראשונה אסביר לך איך להגיע אל החומרים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בשמחה, רב תודות'
בשמחה, רב תודות
21/01/2014 | 13:27
30
לצפיה ב-'צילום לפני שנים של הסובבן מהמגדל'
צילום לפני שנים של הסובבן מהמגדל
20/01/2014 | 18:22
2
370
העיגול הלבן הוא הקו העליון של קיר הסובבן.
בתרשים הסובבן מכונה TURNTABLR בתרגום מילולי:"דיסקה מסתובבת".
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'Turntable (עם E, לא R)'
Turntable (עם E, לא R)
20/01/2014 | 23:01
1
91
התרגום המילולי של table להבנתי הוא לא 'דיסקה' אלא 'שולחן'.

כמובן שהמילה turntable שימשה לימים גם לתיאור הפטיפונים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ברור שהאות ר היא טעות בהקלדה...'
ברור שהאות ר היא טעות בהקלדה...
20/01/2014 | 23:16
47
לצפיה ב-'הסרת העפר מהסובבן כעת'
הסרת העפר מהסובבן כעת
20/01/2014 | 18:24
11
326
מכאן, שלא מדובר כלל על גילוי מרעיש, אלא על עובדה שהיתה ידועה מזמן.
אגב, הצילום הקודם, שלי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה על התמונות, ואולי כדאי שתכתוב ל-ynet...'
תודה על התמונות, ואולי כדאי שתכתוב ל-ynet...
20/01/2014 | 22:16
10
147
כדי שיתקנו את עצמם. אני אמנם לא זוכר אף מקרה שבו הם תיקנו את עצמם (גם בעיתונים בינוניים ומטה נהוג לפרסם תיקונים, אבל לא ב-ynet) אך אולי בכל זאת שווה לנסות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אופס, בעצם זה 'הארץ'... '
אופס, בעצם זה 'הארץ'...
20/01/2014 | 22:21
9
141
לצפיה ב-'עיתונאים מעולם לא מודים שטעו'
עיתונאים מעולם לא מודים שטעו
20/01/2014 | 23:10
8
121
וידיעה שפורסמה היא כמו צ'ק מת = מת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הם גם מתלהבים ממוצגים מזוייפים'
הם גם מתלהבים ממוצגים מזוייפים
20/01/2014 | 23:37
7
123
כמו קטר "70414" המזוייף בבאר-7. על הקטר שהובא לבאר-שבע צריך להלחים שלט: "להדגמה בלבד. לא הקטר המקורי".
העיקר שלוקחים תלמידים מבית הספר אל המשוריינים בכניסה לשער הגיא, במיקומם החדש ומספרים להם שאלו הם שרידי המשוריינים....רק לא מספרים להם מדוע קוטרו של בית הגלגל האחורי של המשוריין השישי בשורה הוא בקוטר של גלגל של קורקינט.... ואז מגיח המורה המאנייק (אני) ומספר לתלמידים שזה בכלל זיוף של משוריינים ושאלו הם בכלל אמבולנסים של מד"א משנות הייצור 1965-1966 ששרפו אותם בקיבוץ והלחימו עלייהם לוחות של ברזל לפי תמונות ישנות. ואז המדריכה האומללה שהגיעה לספר לתלמידים את סיפור המשוריינים כמעט פורצת בבכי.....היא קצת מאבדת את הצפון ושואלת אם יש שאלות.....ומיד אני הורג לה את הביטחון העצמי שוב....שואל אותה מה קרה בשער הגיא ביום 20.04.1948 ? והיא כמובן עם רגליים רועדות לא ציפתה לשאלה הזו.....(לא סיפרתי לה איך יצחק רבין ברח מהמקום והשאיר 711 לוחמים ומלווי שיירות לבדם בשטח בלי פיקוד...לא סיפרתי לה על 28 המשוריינים והמשאיות שנבזזו ונשרפו לאחר דקות ספורות על-ידי כנופיה של 31 "לוחמי צבא שער הגיא הערביים" שהניסו בקלות רבה 711 מאנשינו, טבחו ברבים מהם ואילצו את השאר להימלט לכיוון לטרון שם המתינה להם כנופייה נוספת שעשתה בבורחים שמות...). היא כל כך היתה עסוקה בסיפורי הגבורה על המקום שבדימיוני תארתי לי את חברי היקר ד"ר אורי מילשטיין כיצד הוא כאילו איתנו ולמשמע דבריה הוא מתעלף מרוב צחוק....
מעניין אם בחפירות של המנהרות של הרכבת המהירה לירושלים מצאו את נעלי הבורחים??? העיקר ממשיכים לספר לנו בובה-מאייסס על גבורה בשער הגיא - גבורה שהיתה רק בדימיון של אלו שמספרים עליה.....  
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה שאותי הוא הדהים'
מה שאותי הוא הדהים
20/01/2014 | 23:50
6
124
שרואים אותו מתמונה מחזיק בחרדת קודש בראש של מעדר-גינה וטוען שאת המיתקן בנו במעדרים כי לא היו להם טרקטורים.

מה שנשאל כאן: הרי הסובבן עבד כבר, אז המעדר לא היה מהחפירות, אולי זה מעדר של אחד הקיבוצים בסביבה, הרי כל האיזור שימש מזבלה.....

עד כמה שאני זוכר זהו מעדר גינה (עם שני חורים) ששימש בעיקר לתיחוח הקרקע בערוגה ולא היה קיים בתקופה הטורקית , וכי עבודות כבדות בכלל ביצעו באמצעות טוריות כבדות, ובין הסוללים היו אנשים שעבדו בטוריות והתגאו בכך.  (אולי בכלל מנקי הקוצים לפני כמה שנים השאירו אותו שם.....)

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כזה הוא מציג שם'
כזה הוא מציג שם
20/01/2014 | 23:52
5
209
לצפיה ב-'חה-חה-חה ! לא פלא ! '
חה-חה-חה ! לא פלא !
21/01/2014 | 08:29
2
51
לצפיה ב-'קראתי את הדיון יותר מעניין מהגלגל'
קראתי את הדיון יותר מעניין מהגלגל
22/01/2014 | 02:12
1
77
ואגב כל הבלאגן הזה לסובב את הרכבת. ברכבת הקלה להבדיל יש פטנט נחמד. עוברת בזוית מפס לפס והנהג רק מחליף מקום לקטר השני. הנה אמרתי משהו נחמד על הרכבת הקלה. לא להאמין.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'חיוג קרונועים'
חיוג קרונועים
22/01/2014 | 07:05
61
שלום אפרת,

ברשותך אתקן תפיסה שגויה שמשתמעת מדבריך - ברכבת הקלה בירושלים אין כלל קטרים. כל מערכי הרכבת הם קרונועים, כלומר קרונות ממונעים שכוללים בתוכם גם תאי נהג. הקרונועים בירושלים כוללים תאי נהג בשני קצותיהם ולכן מתאפשר התמרון הפשוט-יחסית שתיארת לחיוג המערכים (הפיכת כיוון נסיעתם). מצב זהה קיים כיום גם בכל רכבות הנוסעים של רכבת ישראל, בין אם הן מורכבות מקרונועים ובין אם מקטרים וקרונות, זאת מפני שמערכי קרונות הנוסעים של רכבת ישראל כוללים קרון ניהוג בקצה הרחוק מהקטר, בו יש תא נהג ממנו ניתן לשלוט על הקטר בעת דחיפת הרכבת.

בעבר רכבת ישראל הפעילה רכבות עם קטר וקרונות בלי קרונות ניהוג, ואז החיוג היה מורכב יותר - הקטר היה צריך להתנתק ממערך הקרונות, לעבור למסילה מקבילה ולהתחבר בחזרה אל הקרונות בקצה השני של המערך. עם זאת, הסובבנים (לא גלגלים!) הפכו לחסרי שימוש כבר בתום עידן קטרי הקיטור, מפני שקטרי הדיזל כבר נסעו באופן שווה לשני הכיוונים, ולא היה צורך להופכם בכל נסיעה.

דרך אגב, הרכבת הקלה בירושלים עוברת בזווית ממסילה למסילה ולא מפס לפס (בכל מסילת ברזל רגילה יש שני פסים)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לדעתי זה כלי לערבוב טיח בטון ולא כלי חקלאי'
לדעתי זה כלי לערבוב טיח בטון ולא כלי חקלאי
22/01/2014 | 14:47
1
34
לצפיה ב-'צמח 2007'
צמח 2007
22/01/2014 | 15:07
70
לצפיה ב-'פול ואני ראינו את הסובבן גם כן לפני שנים'
פול ואני ראינו את הסובבן גם כן לפני שנים
22/01/2014 | 07:39
1
38
לצפיה ב-'הזכרת לי שגם פול ואני היינו שם ואם אינני טועה'
הזכרת לי שגם פול ואני היינו שם ואם אינני טועה
22/01/2014 | 08:22
81
גם אז פול הראה לי את הסובבן. זה היה בדיוק ביום 03.01.1997 עת ביקרנו גם בנהריים אצל עומרי שלמון בקיבוץ גשר וצילמנו את שרידי הקטר ששוקם אחר-כך.
לבנוני לא חידש דבר. אני גם לא מבין מה יש לו נגד מאיר שפירא. בינתיים מי שהתאמץ, טרח והשיג אלפי סיפורי פולקלור ועדויות הוא רק מאיר שפירא שבגיבוי החומרים הטכניים ממני - יש לו כיום מחקר נהדר ובר חשיבות עולמית.
תחבורה ציבורית >>

הודעות אחרונות

16:25 | 16.11.18 עמוד השדרה
17:57 | 14.11.18 עמוד השדרה
17:05 | 14.11.18 אברהם שטרן15
17:04 | 14.11.18 אברהם שטרן15
21:38 | 23.10.18 האלמוני המאושר
14:19 | 10.10.18 אלכס גרנשטיין

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ