תחנת רכבת ירושלים ה"חאן".

מצב
הנושא נעול.

alonsit1

New member
תגובה לצילום שהעלת לפורום

היציאה מהחנייה במתחם התחנה

הכי מעצבן שהשוטרת הסתתרה בפינה והמתינה לטרף.
במקום להציב תמרורים ברורים - אורבים כמו גנבים.

מה שישי זה רק תמרור עצור
1. לגבי משטרת ישראל ומדיניות האכיפה המפורסמת שלה - אין חדש תחת השמש ומה שהיה הוא שיהיה. זהו בסה"כ עוד סעיף הכנסה חביב ובטוח לקופת המדינה ומ"י משמשת גם במקרה זה כקבלן משנה נאמן וצייתן של שולחיה ותו לא. דוגמאות יש לעשרות בכל רחבי הארץ (למשל, פרוייקט א3 המזרים הון עתק לכיסי המדינה מדי חודש בחודשו אך לא מנע עד היום ולו תאונה בודדת אחת) וסיכוי לשינוי המצב אפילו לא עולה על הדעת. למה להם לשחוט תרנגולת של ביצי זהב, אם הציבור ממשיך לשלם ובגדול?

2. מעיון בתמונה, ניכר לעין כי לא רק שאין בצומת תמרור "פנייה ימינה בלבד" (מספרו אינו ידוע לי), אלא שעל פני הכביש, בסמוך לפס העצירה, משורטט חץ לבן המורה ימינה שאת שרידיו הדהויים עד בלתי-קיימים ניתן לאתר במאמץ רב בלבד. בהתחשב בנסיבות המקרה, ראוי להקל עם הנהג הנאשם מסיבת התרשלות הרשות האחראית לסימון הכבישים ותמרורם במילוי תפקידה בצורה כה ברורה וחד-משמעית, עד כדי הכשלת הנהג במכוון ובחוסר תום לב בוטה, ולבטל את הדו"ח לאלתר ובאופן מוחלט וגורף.

3. מ"י, ואני בורר את מילותי בקפידה כדי להימנע מהכללה, טוב תעשה אם תשפר התנהגותה בהקדם ואם אין בידה לעשות זאת, יעשה זאת בית המשפט עבורה. בינינו? זה לא יעזור, כי מהו דו"ח מבוטל אחד מול מאות דו"חות משולמים, אבל נניח לכך ברגע.

למען הסר ספק: אינני עו"ד, אין לי כל הכשרה משפטית ואין לראות באמור לעיל המלצה לפעולה כלשהי. הכל לשיקול דעתך הבלעדי ואני מסיר מעלי כל אחריות לכל תוצאה שהיא. יחד עם זאת, הייתי הולך למשפט רק על הפרינציפ וכדי ללמד את מ"י החצופה שיעור ולקח ולו רק פעם אחת.

down under

New member
רק לידיעתך, כספי הדוחות (רפורטים)

1. לגבי משטרת ישראל ומדיניות האכיפה המפורסמת שלה - אין חדש תחת השמש ומה שהיה הוא שיהיה. זהו בסה"כ עוד סעיף הכנסה חביב ובטוח לקופת המדינה ומ"י משמשת גם במקרה זה כקבלן משנה נאמן וצייתן של שולחיה ותו לא. דוגמאות יש לעשרות בכל רחבי הארץ (למשל, פרוייקט א3 המזרים הון עתק לכיסי המדינה מדי חודש בחודשו אך לא מנע עד היום ולו תאונה בודדת אחת) וסיכוי לשינוי המצב אפילו לא עולה על הדעת. למה להם לשחוט תרנגולת של ביצי זהב, אם הציבור ממשיך לשלם ובגדול?

2. מעיון בתמונה, ניכר לעין כי לא רק שאין בצומת תמרור "פנייה ימינה בלבד" (מספרו אינו ידוע לי), אלא שעל פני הכביש, בסמוך לפס העצירה, משורטט חץ לבן המורה ימינה שאת שרידיו הדהויים עד בלתי-קיימים ניתן לאתר במאמץ רב בלבד. בהתחשב בנסיבות המקרה, ראוי להקל עם הנהג הנאשם מסיבת התרשלות הרשות האחראית לסימון הכבישים ותמרורם במילוי תפקידה בצורה כה ברורה וחד-משמעית, עד כדי הכשלת הנהג במכוון ובחוסר תום לב בוטה, ולבטל את הדו"ח לאלתר ובאופן מוחלט וגורף.

3. מ"י, ואני בורר את מילותי בקפידה כדי להימנע מהכללה, טוב תעשה אם תשפר התנהגותה בהקדם ואם אין בידה לעשות זאת, יעשה זאת בית המשפט עבורה. בינינו? זה לא יעזור, כי מהו דו"ח מבוטל אחד מול מאות דו"חות משולמים, אבל נניח לכך ברגע.

למען הסר ספק: אינני עו"ד, אין לי כל הכשרה משפטית ואין לראות באמור לעיל המלצה לפעולה כלשהי. הכל לשיקול דעתך הבלעדי ואני מסיר מעלי כל אחריות לכל תוצאה שהיא. יחד עם זאת, הייתי הולך למשפט רק על הפרינציפ וכדי ללמד את מ"י החצופה שיעור ולקח ולו רק פעם אחת.
לא מגיעים לא למשטרה ואפילו לא למשרד לבטחון פנים.
כספי הדוחות מגיעים או למשרד המשפטים או למשרד האוצר, בוודאות לאחד משני אלו ולא למשטרה/בטחון פנים.

alonsit1

New member
וכך אכן ציינתי בסעיף הראשון של תגובתי לעיל.

לא מגיעים לא למשטרה ואפילו לא למשרד לבטחון פנים.
כספי הדוחות מגיעים או למשרד המשפטים או למשרד האוצר, בוודאות לאחד משני אלו ולא למשטרה/בטחון פנים.
וכך אכן ציינתי בסעיף הראשון של תגובתי לעיל.
מ"י משמשת כקבלן משנה לגביית מיסים עבור המדינה וכאמצעי זמין ונוח לגזילת כספו של האזרח כמו במקרה שלפנינו. בושה, חוצפה ועליבות לשמה.

FiReBall

New member
מה שכן

ממש לא מרכז ירושלים
תחנת החאן נמצאת במרחק של לפחות 20 דקות הליכה מהקצה של המרכז.
מרכז העיר ירושלים הוא שוק מחנה יהודה עד מדרחוב בן יהודה וממגרש הרוסים (מבחינת צפון-דרום) עד למלון הענק הזה שליד
גן העצמאות (בעבר לפחות קראו לו מלון פלאזה).

מרחק של 20 דקות הליכה רגועה או 12 או 13 דקות הליכה ממש מהירה, וזה מהקצה של המרכז עד לתחנה, זה ממש לא מרכז עיר.

גם ממילא למרבית היוממים (הן ירושלמים לגוש דן והן גוש דנ'יקים לירושלים) היעד איננו מרכז העיר.
מרבית הירושלמים גרים בשכונות הצפון או הדרום או המערב של העיר ולא ליד המרכז.
מרבית הבאים לירושלים לעבודה/לימודים/סידורים צריכים או את קרית הממשלה, או את הר חוצבים, או את אזוה"ת תלפיות או את האוניברסיטה בגבעת רם או הר הצופים.

להערכתי רק אחוזים מעטים מאוד צריכים את אזור המרכז או את העיר העתיקה (שחלקה הדרום מערבי יחסית קרוב לתחנת החאן).
מה שכן
רכבת לחאן יכלה להביא את המבקרים למתחת התחנה המחודש

wapy

New member
ברקת מביס את ליאון גם בציבור הדתי.

אם התחנה הייתה נפתחת בשנת 2005 עד כמה היא הייתה משפיעה על יעלות הקו לירושלים?
לי אישית ידוע שאכן רצו לפתוח אותה ועירית ירושלים התנגדה לזה ממניעים שלה. מעניין אותי לדעת אילו תכניות של הרכבת היו לגבי הפתיחה מחדש לתחנה?

ראשית למה האייקון של רכבת בתחילת ההודעה
כי נשבר לי הסיפור שאין קו מזין מפסגת זאב מזרח לרכבת הקלה.
רק רשימה שתתמקד בסיפור הנ"ל תזיז את מקבלי ההחלטות.

"...סקר: ברקת מביס את ליאון גם בציבור הדתי
בציבור הכללי מקבל ראש העיר י-ם פי 3.3 קולות מאשר המועמד של ליברמן ודרעי - 44% לעומת 13%. אך ברקת מנצח גם בקרב חובשי הכיפה

בסקר של מכון "מאגר מוחות", בראשות פרופ' יצחק כ"ץ, שנעשה במיוחד עבור מעריב. לפי הסקר, ברקת מקבל פי 3.3 קולות מאשר ליאון (44 אחוזים לברקת, לעומת 13 אחוזים בלבד לליאון).

מה שמשמעותי לא פחות הוא פילוח הקולות. ברקת מביס את ליאון בקרב האוכלוסיות שליאון חובש הכיפה קיווה באמצעותם להפוך לראש העיר. 70 אחוזים מהקהל המסורתי עם ברקת (לעומת שבעה אחוזים שמצביעים לליאון), ו-55 אחוזים מהציבור הדתי לאומי גם איתו (לעומת שבעה אחוזים לליאון).

אבל מה שהכי חשוב, גם בקרב החרדים יש עדיין בסיס כוח רציני לברקת- 13 אחוז מהחרדים בעיר תומכים בו, לעומת 26 אחוזים שתומכים בליאון. במילים אחרות: ליברמן ודרעי בונים על תמיכה מוחלטת של החרדים בליאון.

הסקר מלמד כי ליאון מוביל בגדול בקרב האשכנזים, בוחרי יהדות התורה (28 אחוזים לעומת 8 אחוזים לברקת), אבל בקרב החרדים המזרחיים של ש"ס, מפלגתו של דרעי, הקולות מתחלקים שווה בשווה (27 אחוזים לכל אחד). רוצה לומר שגם אם כל החרדים בעיר יתמכו בליאון, ראש העיר ברקת עדיין מביס אותו בהפרש גדול- 60 אחוזים לעומת 40 אחוזים. "

נתניהו, יו"ר הליכוד, מתנגד לבחירה הזו. הוא לא רוצה להעניק כוח לליברמן וחבריו.

ביום ראשון התקיים כנס ההשקה של קמפיין הבחירות של מועמד הליכוד ליאון. נתניהו, יו"ר הליכוד, אפילו לא שלח מברק ברכה.

התופעה הזו בלטה היטב בכנס ההשקה של ליאון. רוב הפוליטיקאים שהגיעו לשם היו ממפלגתו של ליברמן, איש מהם אינו תושב ירושלים. הסמלים הגדולים של הליכוד בבירה - רובי ריבלין, בני בגין, דן מרידור ואחרים שהיו צריכים לשבת על הבמה, לנאום ולסחוף - נשארו בבית. אולי גם הם נעלבו מהמהלך שנראה ציני לתושבים רבים.
.."
"מעריב" ירושלמי

לביבי יש מועמד חדש לראשות י-ם....***

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?ForumId=752&MessageId=171335318

רשימה חדשה בבחירות למועצת עיריית ירושלים.
....***

בראשות
שח ירושלים

לפני השקת הקמפיין - ראו בקישור את הסיפור
http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=291&MessageId=165540634

בפורום "הליכוד" בתפוז - מתברר שהיו כמעם 4000 צפיות(לפי מונה תפוז בצד)
לדעתי זה שיא בפורומים - ראוי לציון

זאת רשימה של ירושלים של מטה ושל ירושלים של מעלה
בעבר התנועה הזאת יעו"ל רצה לכנסת - ולבסוף הצטרפה לליכוד
היום ישנו גם מצע מדיני - ראו בקישור למטה

פרטים בשבוע הבא
שנה טובה

שח ירושלים

יעו"ל יורדים עולים

wapy

New member
הנ"ל
הרכבת הקלה - בשביל ירושלים

בציבור הכללי מקבל ראש העיר י-ם פי 3.3 קולות מאשר המועמד של ליברמן ודרעי - 44% לעומת 13%. אך ברקת מנצח גם בקרב חובשי הכיפה

בסקר של מכון "מאגר מוחות", בראשות פרופ' יצחק כ"ץ, שנעשה במיוחד עבור מעריב. לפי הסקר, ברקת מקבל פי 3.3 קולות מאשר ליאון (44 אחוזים לברקת, לעומת 13 אחוזים בלבד לליאון).

מה שמשמעותי לא פחות הוא פילוח הקולות. ברקת מביס את ליאון בקרב האוכלוסיות שליאון חובש הכיפה קיווה באמצעותם להפוך לראש העיר. 70 אחוזים מהקהל המסורתי עם ברקת (לעומת שבעה אחוזים שמצביעים לליאון), ו-55 אחוזים מהציבור הדתי לאומי גם איתו (לעומת שבעה אחוזים לליאון).

אבל מה שהכי חשוב, גם בקרב החרדים יש עדיין בסיס כוח רציני לברקת- 13 אחוז מהחרדים בעיר תומכים בו, לעומת 26 אחוזים שתומכים בליאון. במילים אחרות: ליברמן ודרעי בונים על תמיכה מוחלטת של החרדים בליאון.

הסקר מלמד כי ליאון מוביל בגדול בקרב האשכנזים, בוחרי יהדות התורה (28 אחוזים לעומת 8 אחוזים לברקת), אבל בקרב החרדים המזרחיים של ש"ס, מפלגתו של דרעי, הקולות מתחלקים שווה בשווה (27 אחוזים לכל אחד). רוצה לומר שגם אם כל החרדים בעיר יתמכו בליאון, ראש העיר ברקת עדיין מביס אותו בהפרש גדול- 60 אחוזים לעומת 40 אחוזים. "

ביום ראשון התקיים כנס ההשקה של קמפיין הבחירות של מועמד הליכוד ליאון. נתניהו, יו"ר הליכוד, אפילו לא שלח מברק ברכה.

התופעה הזו בלטה היטב בכנס ההשקה של ליאון. רוב הפוליטיקאים שהגיעו לשם היו ממפלגתו של ליברמן, איש מהם אינו תושב ירושלים. הסמלים הגדולים של הליכוד בבירה - רובי ריבלין, בני בגין, דן מרידור ואחרים שהיו צריכים לשבת על הבמה, לנאום ולסחוף - נשארו בבית. אולי גם הם נעלבו מהמהלך שנראה ציני לתושבים רבים.
.."
"מעריב" ירושלמי

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumPage.aspx?ForumId=752&MessageId=171335318

....***

בראשות
שח ירושלים

פרטים בשבוע הבא
שנה טובה

שח ירושלים

יעו"ל יורדים עולים
הנ"ל

אם כבר 2 קישורים לקראת החגים

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?ForumId=683&MessageId=155226619

ולקראת החגים הבאים
מסלול לאתרים מומלצים

1. פארק טדי
2. הר הבית - (פתוח ובטוח) אפשר לצאת דרך הייסורים
או לחזור לכותל המערבי משער השולשלת
3. מתחם התחנה ופארק המסילה
4.גן גוזלן ותחנת הרוח בימין משה

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?ForumId=683&MessageId=171115015

amit1270

New member
שכחת

.."
"מעריב" ירושלמי

....***

בראשות
שח ירושלים

פרטים בשבוע הבא
שנה טובה

שח ירושלים

יעו"ל יורדים עולים
שכחת

עלה13

New member
לא יותר לו היתה חלופה...

אם התחנה הייתה נפתחת בשנת 2005 עד כמה היא הייתה משפיעה על יעלות הקו לירושלים?
לי אישית ידוע שאכן רצו לפתוח אותה ועירית ירושלים התנגדה לזה ממניעים שלה. מעניין אותי לדעת אילו תכניות של הרכבת היו לגבי הפתיחה מחדש לתחנה?
לא יותר לו היתה חלופה...
קו קלה, בכל אופן פרויקט המסילה הוא פרויקט טוב, הוא יכול להיות מצויין אם יתחבר אל תחנת מלחה ואל הקניון בתוספת מערך השכרת אופניים דומה לתל אופן בתל אביב, היה נותן פתרון תחבורתי גם לתושבי התוואי וגם למבקרים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה