לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2194621,946 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום תחבורה ציבורית

x
הודעה מהנהלת הפורום
f

המשך >>

לצפיה ב-' חגיגות הפעלת המטרונית מוקדמות'
חגיגות הפעלת המטרונית מוקדמות
<< ההודעה הנוכחית
30/07/2013 | 19:24
158
1374
למרות ההודעה על הפעלת נסיעות חינם במטרונית בחיפה במשך השבועיים הקרובים, הודיע משרד התחבורה במפתיע, כי נסיעות המבחן תתקיימנה ללא נוסעים וייאסר על האוטובוסים האחרים להשתמש בנתיבים היעודיים של המטרונית

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4411681,00...
תחבורה ציבורית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מה?? הם רציניים??'
מה?? הם רציניים??
30/07/2013 | 19:55
146
לצפיה ב-'אין כמו תחבורה ציבורית'
אין כמו תחבורה ציבורית
30/07/2013 | 20:01
35
341
במימון ובשליטת המגזר הציבורי. ככה זה נראה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'עם המגזר הפרטי זה ייראה הרבה יותר טוב '
עם המגזר הפרטי זה ייראה הרבה יותר טוב
30/07/2013 | 20:13
33
122
לצפיה ב-'סביר להניח'
סביר להניח
30/07/2013 | 23:03
32
188
שאם על כל יום שהוא לא יספק שירות ועל כל נוסע שלא יעלה (ולא, לא לפי סקרים של חברת בקרה כלשהי) הספק יפסיד כסף הדברים יראו אחרת
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כמו שקרה עם MTS...'
כמו שקרה עם MTS...
30/07/2013 | 23:14
20
204
הדברים נראו אחרת
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ברור'
ברור
30/07/2013 | 23:16
19
167
כי עכשיו עם נת"ע החיים דבש (2020 אמרנו?). בדיעבד נראה לי היה עדיף לתת לMTS ארכה להשגת המימון הדרוש.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סיטיפס...'
סיטיפס...
31/07/2013 | 00:13
11
85
לצפיה ב-'כן ומי גרם לעכובים בפרוייקט'
כן ומי גרם לעכובים בפרוייקט
31/07/2013 | 00:24
10
151
סיטיפס או המדינה?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'היה שיתוף פעולה פורה במיוחד...'
היה שיתוף פעולה פורה במיוחד...
31/07/2013 | 00:43
7
145
אבל עזוב עיכובים, איזו מוטיבציה יש לסיטיפס לשפר את השירות? מי אמור לפקח על התנהלות החברה?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ת'אמת אין לי מושג מה מודל ההכנסות של סיטיפס'
ת'אמת אין לי מושג מה מודל ההכנסות של סיטיפס
31/07/2013 | 12:51
6
86
אם המודל הוא *לקוח עולה על הרק"ל ומשלם* ומשם הכסף - אז אמורה להם בהחלט מוטיבציה לשפר את השירות
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'למעט בעיה אחת'
למעט בעיה אחת
31/07/2013 | 13:55
5
84
לפי ההסכם חוסלו כל קווי האוטובוס שיכולים להתחרות ברק"ל, כך שלקוחות הרק"ל הם שבויים. כך ששווה לזכיין לשלוח רכבות בתדירות הכי מינימלית שעדיין תאפשר לדחוס את הנוסעים פנימה. הוא יודע שהם יבואו בכל מקרה. אין להם ברירה אחרת.
הרק"ל לא מתחרה באוטובוס, אלא ברכב הפרטי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם כבר בחוזה'
אם כבר בחוזה
31/07/2013 | 14:55
62
ניתן לסיטיפס מונופול, ברור שלא יהיה לה שום תמריץ לשפר את השירות
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'רק בדרום מערב העיר "חוסלו" קווים'
רק בדרום מערב העיר "חוסלו" קווים
31/07/2013 | 22:42
61
בחלק הצפוני והמזרחי של הקו עדיין פועלים קווים מקבילים, ולא ברור מתי יקוצרו ויהפכו למזינים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בעקרון יש שני קווים שאפשר לקחת במקום הרק"ל'
בעקרון יש שני קווים שאפשר לקחת במקום הרק"ל
31/07/2013 | 23:41
2
56
במערב העיר 39,35. גם לא מומלץ וגם אין להם ולו רבע מהקיבולת של הרק"ל
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם קו 21. אבל 39 לא ממש מקביל לרק"ל'
גם קו 21. אבל 39 לא ממש מקביל לרק"ל
31/07/2013 | 23:54
1
45
ו-35 (ובמידה מסוימת גם 21) הוא קו מאסף ואיטי שאמור לשרת בעיקר את קמפוס גבעת רם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מוכר לי, זה רק לציון שניתן ל"התחמק" משימוש בר'
מוכר לי, זה רק לציון שניתן ל"התחמק" משימוש בר
01/08/2013 | 00:13
43
ברקל אם מאוד רוצים בכך, לדווח למי שלא מכיר את האיזור. 21 הוא קו שאמור להתקצר ליפה נוף בשלב הסופי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'השאלה פשטנית מדי'
השאלה פשטנית מדי
31/07/2013 | 11:58
1
85
סיטיפס גרמה לעיכובים באופן מכוון וביודעין (איחור של 5 שנים). זאת כדי שתוכל להגיש תלונות נגד המדינה ולקבל פיצויים מדי פעם, במנגנון הבוררות שנקבע במסגרת הזכיון.

אבל.... מי שאשם בכך שסיטיפס גרמה לעיכובים זה הממשלה. הסכם הזכיון שנחתם עם סיטיפס היה רשלני והרסני. הוא יצר לחברה תמריצים **שליליים** שגרמו לכך שיהיה לה "כדאי" לעבוד לאט ולא להשלים את הפרוייקט בזמן. (זה בנוסף לתרומה מסויימת של הממשלה לעיכובים עצמם, שנבעה מרשלנות וביורוקרטיה ולא היתה מכוונת, בניגוד לעיכובים שיזמה סיטיפס).

אתה מוזמן להציץ בארכיון הפורום, הכל מתועד שם בהרחבה לאורך השנים 05'-11'.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה על ההסבר'
תודה על ההסבר
31/07/2013 | 12:01
29
לצפיה ב-'צריך לקחת זאת בערבון מוגבל מאד'
צריך לקחת זאת בערבון מוגבל מאד
31/07/2013 | 12:19
6
85
ייתכן ששכחת את כל השתלשלות העניינים, אבל בפועל ***נתנו**** לMTS ארכה להשגת המימון הדרוש, ולא סתם ארכה אלא ארכה של שנים!
MTS לא עשתה כלום במשך שנים, לא הצליחה להגיע לסגירה פיננסית, והאמת ניתנה להיאמר - לא ברור אם היתה מצליחה לעשות זאת אפילו קיבלה ארכה של 10 שנים...
השותפות בMTS לא הבריקו בנושא הפיננסי בלשון המעטה, והיה רושם שהן נאחזות במשבר הפיננסי העולמי כתירוץ להתחמק מהפרוייקט כולו או לפחות כאמתלה להעביר אותו למימון ממשלתי מלא (כלומר שהממשלה תשקיע את הכסף וMTS רק תגרוף את הרווחים...)
לאחר חילופי השלטון בשנת 09' החליטה הממשלה (נתניהו, כץ, שטייניץ) שהגיעו מים עד נפש, ומאחר שהפרוייקט כבר התעכב כמעט 60 שנה, לא ייתכן לתת לMTS להחזיק אותו כבן ערובה לנצח. לכן בוצעה הלאמה. זה היה צעד של ייאוש, לא ביטוי אידיאולוגי לסוציאליזם (ביבי ושטייניץ הם ממש לא שלי סמרטוטוביץ').

דבר נוסף שחייבים לזכור: אפילו נותרה MTS כזכיינית, נת"ע עדיין היתה הגוף המפקח על הפרוייקט (רגולטור) ועדיין היתה עושה "כמיטב יכולתה", כלומר מטביעה אותו בים של ביורוקרטיה ופיקוח מרושל. כל ההבדל הוא שאז היית מתעסק עם זכיין אחד (לא מוצלח מי יודע כמה...) והיום אתה מתעסק עם קבלני משנה רבים ושונים, וההכנסות מהפעלת השירות (ביום מן הימים) תהיינה של המדינה ולא של הזכיין.

2020 עם נת"ע (בשאיפה)? אף אחד לא הבטיח שMTS היתה מסיימת את הפרוייקט לפני 2020. למעשה, היה סיכוי סביר מאד שMTS לא ****תתחיל**** את הפרוייקט לפני 2020.

אם אתה רוצה לראות דוגמא נוספת לכך, אני מפנה אותך לכביש 531, שהוא פרוייקט של נתיבי ישראל. זה היה אמור להיות BOT כמו 431, והזכיין הפרטי נכשל ולא סלל מטר אחד. הפרוייקט הולאם. נכון - הוא מתקדם לאט, ויש להניח שלא נראה שם סיום במהירות האור כמו בכביש 431 הנפלא, אבל לפחות הוא מתקדם! הזכיין הפרטי  לא עשה כלום, וזו הסיבה שהפרוייקט הולאם.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מדוע'
מדוע
31/07/2013 | 12:42
5
46
אינך מאמין שלקבוצת MTS באמת הייתה בעיה להשיג מימון עם פרוץ המשבר של 2008? אני מודע לכך שניתנה להם ארכה (וגם אני חשבתי בזמנו שהזמן שניתן להם מוגזם) אבל בדיעבד יכול להיות שבאמת היה קושי להשיג מימון ואם היו נותנים להם עוד שנה היינו היום במצב אחר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זהו, שזה ספקולטיבי לחלוטין'
זהו, שזה ספקולטיבי לחלוטין
31/07/2013 | 13:00
4
48
ודאי שהיתה להם בעיה להשיג מימון עם פרוץ המשבר. אין ספק בכך. אבל לפני פרוץ המשבר היתה להם שנה וחצי שבמהלכה הם לא עשו כלום (כלומר הם "חיכו" שיפרוץ המשבר ואז אמרו "אבל יש משבר"...) זה כמו שאתה מזמין רהיטים לחודש אוגוסט בכוונה כדי לא להתקע בחגים, הספק לא מביא אותם בזמן, מתחיל לבקש עוד ארכה ועוד ארכה ואז אומר לך: "ספטמבר, חגים, חכה לאוקטובר"...

יותר מזה: גם לאחר שהיתה התייצבות מסויימת של השווקים הפיננסיים (ובישראל היא היתה המהירה ביותר בעולם) MTS עדיין לא עשתה כלום, ואל תשכח שממשלת נתניהו היתה יותר משנה שלמה בשלטון לפני שעשתה את הצעד המכריע, כלומר היא נתנה לMTS עוד הזדמנות ועוד הזדמנות...ובסוף התייאשה.

לגבי "אם היו נותנים להם עוד שנה"... אכן היינו היום במצב אחר, אך לאו דווקא משופר. אולי הם היו מצליחים להשיג מימון. אולי לא. אולי הם היו קורסים. אולי לא. אולי אחרי השלמת הסגירה הפיננסית הם היו מתחילים מייד לעבוד. אולי לא. אולי ואולי ואולי. ובינתיים הפרוייקט התחבורתי הכי חשוב במדינה לא זז. זה הימור גדול מדי, ואני אומר זאת בתור איש ימין קיצוני בתחום הכלכלי.

אין מה לעשות, יש פרוייקטים של BOT שהצליחו מעל ומעבר (כביש 6, 431). יש שהתקדמו רק אחרי שהמדינה נתנה פוש חזק (מנהרות הכרמל). ויש שנכשלו (531, תחתית בגוש דן). אין חוקיות קבועה והממשלה חייבת להיות גמישה מבחינה ביצועית ולא לדבוק רק באידיאולוגיה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הטענה היא אחרת'
הטענה היא אחרת
31/07/2013 | 13:03
3
50
סטטיסטית - בהנחה שהממשלה בונה את המכרז בצורה נכונה (וזה הדבר היחיד שאני מבקש ממנה לעשות כמו שצריך) ולספק יש אינטרס לסיים את הפרוייקט כמה שיותר מהר (במקרים של BOT) ו/או לתת שירות טוב (במקרה של סיטיפס נניח) הפתרון הנכון הוא להפקיד את הביצוע והניהול בידי המגזר הפרטי. וזאת מבחינת לוחות זמנים, עלויות למשלם המיסים ושירות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'על זה אין ויכוח'
על זה אין ויכוח
31/07/2013 | 13:16
45
וזה היה גם הלך הרוח מאחורי מדיניות הBOT בהתחלה (ממשלת רבין כזכור).

אבל המציאות היא אחרת ולא תמיד זה עובד. היה חשכ"ל בשם ירון זליכה שידע להוציא מים מהסלע, וגם כשהפרוייקטים האלה נתקעו - הוא הצליח לחלץ אותם. אבל כמובן שממשלת האנטי-תשתיות של קדימה העיפה אותו וזה המצב שבו אנו מצויים כיום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סטטיסטיקה ניתן לעשות רק כאשר יש המון מקרים '
סטטיסטיקה ניתן לעשות רק כאשר יש המון מקרים
01/08/2013 | 00:16
1
35
זהים שחוזרים על עצמם. בארץ אין כל כך הרבה פרויקטים גדולים שחוזרים על עצמם באותם תנאים, אז אין משמעות ל"סטטיסטיקה" או "הסתברות"
מה שאמרו לך לעיל נכון, כל מקרה לגופו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בוא נסתכל גם על מקרים מהעולם'
בוא נסתכל גם על מקרים מהעולם
01/08/2013 | 11:54
32
אנחנו לא עד כדי כך יחודיים
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סביר להניח שאם יתנו למגזר הפרטי לנהל את שוק'
סביר להניח שאם יתנו למגזר הפרטי לנהל את שוק
31/07/2013 | 00:16
9
131
התחבורה הציבורית נישאר רק עם הקווים הרווחיים, מחיר הנסיעה יהיה יקר יותר ועל פיתוח תשתיות חדשות בכלל אפשר רק לחלום. ולא שאני חושב שהתח"צ בארץ מתנהלת בצורה טובה, אבל יכול להיות הרבה יותר גרוע.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני לא קונה את זה'
אני לא קונה את זה
31/07/2013 | 00:23
8
118
איפה שיש ביקוש יש היצע. מיניבוסים, מידיבוסים וכו'.
פיתוח תשתיות חדשות? מה פשר שמיטה להר סיני? לא הצעתי להפריט את מע"צ (למרות שגם זה יכול להיות רעיון מעניין).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מערכות תחבורה עתירות נוסעים, כמו רכבות,'
מערכות תחבורה עתירות נוסעים, כמו רכבות,
31/07/2013 | 00:31
1
123
רכבות קלות ומערכות BRT, דורשות גם תשתיות.
אין רכבות ללא מסילות, אין מערכת BRT אמיתית ללא מסלולים מיוחדים ומערכות נלוות (כמו מערכות כרטוס).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שוב, לא דיברתי על תשתיות'
שוב, לא דיברתי על תשתיות
31/07/2013 | 08:30
78
גם לא דיברתי על הפרטה מוחלטת. אני כן חושב שלמדינה צריך להיות תפקיד בנושאי תשתיות,כירטוס ומידע.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'במוניות השירות יש הפרטה קיצונית'
במוניות השירות יש הפרטה קיצונית
01/08/2013 | 00:17
5
53
יש ביקוש יש נסיעות אין ביקוש אין מוניות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הפרטה קיצונית?'
הפרטה קיצונית?
01/08/2013 | 12:01
4
50
מחירים מפוקחים, רשיונות וכו'. זה לא נקרא הפרטה קיצונית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המחירים לא באמת מפוקחים'
המחירים לא באמת מפוקחים
01/08/2013 | 14:08
3
54
הרשיונות במקרים רבים לא מפוקחים (מוניות שירות פועלות גם בקווים ללא רשיון ולעיתים מוניות עם רשיון לקו מסויים הולכות ועובדות בקווים אחרים). הנהגים מעלים נוסעים ומושיבים אותם על שרפרפים. אין קבלות על רוב הנסיעות.
וחוץ מזה, מה זה הפרטה קיצונית? יש הפרטה לא מפוקחת, כמו כמעט בכל תחום בישראל. הממשלה מעדיפה לא לאכוף כמעט שום חוק. גם מה שנאכף נעשה בצורה עקומה ולעיתים מתוך אינטרס כלכלי נטו לקופת המדינה או המועצה המקומית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הפרטה "קיצונית"'
הפרטה "קיצונית"
01/08/2013 | 16:53
2
30
כל אחד יכול להסיע נוסעים, המחירים נקבעים לפי הצע וביקוש, יש ריבוי ספקים לבחור בהם, אף אחד לא לוקח ממני מסים בשביל לסבסד את התחבורה. כאלה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז כשאני הולך למכולת'
אז כשאני הולך למכולת
02/08/2013 | 08:00
1
32
וניגש למדף עם מוצרים שהם לא חלב/ביצים/לחם אחיד אני נתקל ב"הפרטה קיצונית"?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'פחחח הלוואי'
פחחח הלוואי
02/08/2013 | 08:33
28
עם מכסי המגן שהממשלה מטילה על פסטה, גבינה וכו' ועם הבירוקרטיה והרשיונות השונים ומהשונים שקיימים בתחום הזה - זה דומה יותר לאוליגפול מאשר לשוק משוכלל. לא פלא שאנשים מתלוננים על יוקר המחיה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שמעת על סיטיפס?'
שמעת על סיטיפס?
31/07/2013 | 23:34
46
לולא לחץ של הממשלה וניר ברקת הרקל עדיין הייתה בבניה!
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אין כמו רכב פרטי משובח'
אין כמו רכב פרטי משובח
30/07/2013 | 20:28
223
במימון ובשליטת אבא ואמא...
ולענייננו ברצינות:
אינני מבין מדוע ישראל כץ לא טס החוצה בבושה הביתה ! המחדל של המטרונית היה נורא. 200 פעמים פתחו, סגרו, פתחו, סגרו את הכביש ושפכו כספי ציבור על כלום...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני כועס על עצמי שהאמנתי להם'
אני כועס על עצמי שהאמנתי להם
30/07/2013 | 20:22
229
באמת כבר חיכיתי ליום ראשון בבוקר, לשינוי הגדול, הפעם אסע במטרונית החדשה והמבטיחה ולא שוב באותו אוטובוס עמוס, בד"כ ללא ממזגן צפוף ומבאס.

אבל איך יכולתי להאמין בכלל? אם התנהלות כ"כ רשלנית לאורך השנים - עיכובים אינסוף, הרי הם אפילו פירוק מחדש חלק מהתחנות כי הם שכחו להתקין דברים (או לא תכננו נכון), אמרו "מאי 2013 סופי" ולא היה כך.

אולי האתר ולוחות הזמנים כ"כ שכנעו אותי, לא יודע - לא מבין איך האמנתי.

ואני לא קונה את הדברים של משרד התחבורה עכשיו, כאילו וכך זה היה אמור להיות מן הרגע הראשון... אני רק מפחד מלהתחיל לחשוב על הכאוס שיהיה פה מה-16, שבבום פתאום יבוטלו כל הקווים ויתחילו לפעול מטרוניות? לא מאמין לרגע שזה מה שמשרד התחבורה תכנן שיקרה.

מקווה מאוד שהעלאת נוסעים תתחיל לכל המאוחר ב-9 לאוגוסט, כדי שיהיה מספיק מרווח כדי שהציבור יפנים את השינויים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כל הכבוד למשרד התחבורע'
כל הכבוד למשרד התחבורע
30/07/2013 | 20:30
191
אז מיום שישי מצטרפים משהו כמו 40 30 אוטובוסים לפקקים בשדרות ההיסתדרות כל שעה ומי יכול להבטיח שהסיוט באמת יהיה רק שבועיים ולא יותר? למעלה משבועיים היה קרנבל ברדיו המקומי ובתקשורת מי לא הופיע זורח ופורח והודיע בראש חוצות המטרונית יוצאת לדרך סוף סוף צהל מר יהב ברדיו חיפה המטרונית תסיע חינם אין כסף את ציבור הנוסעים למשך שבועיים. טעית מר יהב  אגד תסיע את ציבור הנוסעים בכסף ובפקקי תנועה למשך שבועיים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לפי מערכות המידע של משרד התחבורה'
לפי מערכות המידע של משרד התחבורה
30/07/2013 | 21:00
1
246
היה ברור כבר לפני מספר ימים שההפעלה תתחיל ביום שני. מעניין אם זה נכון.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לפי אתר כל-קו אם מבקשים נסיעה מחוף הכרמל'
לפי אתר כל-קו אם מבקשים נסיעה מחוף הכרמל
30/07/2013 | 23:40
331
למרכזית המפרץ ב-2.8 מקבלים בין השאר את אופציית קו 1 של המטרונית.
יותר מזה - מקבלים את האופציה הזו כבר ממחר, יום ד' 31.7, בשעה 4:30 בבוקר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני מתפלל ...'
אני מתפלל ...
30/07/2013 | 21:11
108
תחבורה ציבורית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'במשרד התחבורה פשוט משקרים כשהם טוענים'
במשרד התחבורה פשוט משקרים כשהם טוענים
30/07/2013 | 22:36
3
246
שלפי התוכניות ההרצה מ-2 באוגוסט אמורה להיות ללא נוסעים. ב-21.7 יצאה הודעה לעיתונות שבה נכתב במפורש שב-2 לאוגוסט תחל הרצה מלאה של המטרונית ללא תשלום ועם התייצבות המערכת יוחל התשלוםץ
כעת טוענים שב-2 לאוגוסט תחל הרצה ללא נוסעים ומה-16 תחל הרצה עם נוסעים וללא תשלום.
משרד התחבורה פשוט מתבייש להודות שעד ה-2 לאוגוסט לא כל תחנות המטרונית יהיו מוכנות לקליטת נוסעים (למשל התחנה "הקרובה" לחוף הכרמל).
כדאי להשוות בין שתי ההודעות העליונות בקישור המצורף.
תחבורה ציבורית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'בלי קשר לחלם של מועד ההפעלה'
בלי קשר לחלם של מועד ההפעלה
30/07/2013 | 23:59
2
165
קשה לי מאוד להאמין שלא תהיה תחנה בתוך מרכזית חוף הכרמל.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני הייתי היום במרכזית חוף הכרמל'
אני הייתי היום במרכזית חוף הכרמל
31/07/2013 | 00:05
1
164
אין שום סימן לרציף של המטרונית - לא בתוך התחנה ולא בסמוך לכניסה הראשית אליה. התחנה הכי קרובה של המטרונית נמצאת אחרי הסיבוב ממת"מ לכיוון המרכזית.
על התחנה הזו עדיין עובדים ואין שום עבודות קרובות יותר למרכזית.
לי קשה להאמין שיצמיחו רציף של המטרונית בתוך המרכזית בין לילה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש הכנה לרציף היכן שנמצא היום הרציף'
יש הכנה לרציף היכן שנמצא היום הרציף
31/07/2013 | 08:15
107
של קווים 114/43.
בקומונה של שמואל וולף יש תמונות של שינויים מזעריים שבוצעו שם.
יהיה חכם למדי להתקין את אמצעי הכרטוס והתיקוף בתוך המבנה של המרכזית ולא על הרציף עצמו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא הבנתי מה מיוחד במטרונית הזאת? כולה אוטובוס'
לא הבנתי מה מיוחד במטרונית הזאת? כולה אוטובוס
31/07/2013 | 01:01
55
283
אוטובוס אקורדיון רגיל. בירושלים יש לנו כאלה בכמויות, והם לא מתפנקים בנסיעה במסלול יעודי אלא נוסעים בכל העיר, כולל רחובות צרים כמו אגריפס. התשלום הוא הבעייה? אז איך אגד ודן עושות את זה כבר עשרות שנים בכל הארץ ובאלפי אוטובוסים [אם לא יותר?] בקיצור, לא מובן
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נראה לי שניתן לעלות ולרדת בכל הדלתות'
נראה לי שניתן לעלות ולרדת בכל הדלתות
31/07/2013 | 01:24
190
+ תשלום עצמי + נתיבים בלעדיים + עדיפות בצמתים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'טוב שהבאת את רחוב אגריפס בתור דוגמה'
טוב שהבאת את רחוב אגריפס בתור דוגמה
31/07/2013 | 01:36
21
199
מה שחשוב במטרונית זה לא הכלי אלא הנסיעה במסלול בלעדי שתהיה מהירה יותר ואמינה יותר ולכן תאפשר גם להעלות את התדירות. זה לא "פינוק", זה ניצול מיטבי של הדרך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'וזה בנוסף למה שדוד80 כתב'
וזה בנוסף למה שדוד80 כתב
31/07/2013 | 01:37
68
לצפיה ב-'אחי הירושלמי, השאלה שלי היתה לא אינפורמטיבית'
אחי הירושלמי, השאלה שלי היתה לא אינפורמטיבית
31/07/2013 | 02:34
19
147
אלא למה לוקח שנים לפתוח נת"צ, ומה כל הבלגן שעושים סביב אוטובוס אקורדיון כמעט רגיל? זו לא הרכבת הקלה, [שגם במקרה שלה מריחת הזמן היתה פושעת, אבל בכל זאת, פרויקט ראשון מסוגו בארץ.] פה עם המטרונית אני באמת לא מבין מה כל ההו-הא מסביבה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני מסכים שאפשר היה לעשות את זה הרבה יותר מהר'
אני מסכים שאפשר היה לעשות את זה הרבה יותר מהר
31/07/2013 | 09:48
18
104
אבל זה לא סתם נת"צ (אם כבר אז מת"צ), ונדרשו עבודות נוספות מלבד הסלילה. האוטובוס הוא "כמעט רגיל", זה נכון, אבל כפי שכתבו לך תתאפשר עלייה מכל הדלתות והנהג לא יהיה במגע עם הנוסעים (וזה כבר דומה יותר לרכבת קלה). חוצמזה החליטו לעצב אותו בצורה שונה כדי "למתג" את השירות הזה שהוא בהחלט שונה משירות אוטובוסים רגיל, וזה לגיטימי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם בת"א יש קווים שעולים מאחור והם רגילים ולא'
גם בת"א יש קווים שעולים מאחור והם רגילים ולא
31/07/2013 | 10:24
17
125
תחת הכותרת המפוצצת "מטרונית"
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מש"ל'
מש"ל
31/07/2013 | 12:03
15
121
אני רואה מדי פעם אוטובוסים ארוכים במיוחד (4 דלתות במקום 3) נוסעים ברח' המסגר, יש כבר קווים שבהם ניתן לעלות מאחור, ואף אחד בעיריית ת"א לא צורח כמו משוגע שהם הקימו רק"ל של 40 ק"מ וחוללו מהפיכה תחבורתית בינלאומית, כמו השקרן שעומד בראש עיריית חיפה.

יש לי הרבה מאד טענות כלפי ראש העיריה לשעבר להט, אבל כשהוא פתח את נתיב האוטובוסים הבלעדי בדרך בגין בשנות ה-80 ("רק" 30 שנה לפני ה"מהפכן" מחיפה) הוא לא נשא נאומים על שעה היסטורית ולא טען שהקים את הפירמידות והנחית אדם על הירח.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה לא אותו דבר'
זה לא אותו דבר
31/07/2013 | 12:26
10
92
ברור שה"רכבת על גלגלים" זה עבודה בעיניים, אבל עדיין אין שום דמיון בין מפרקיות בתל אביב ולעליה מאחור למה שהולך להיות בחיפה.

גם בקווים שאפשר לעלות מאחור, עדיין הנהג צריך להתעסק עם תשלומים, והתיקוף מתבצע בתוך האוטובוס גם לעולים מאחור. זה אמנם שיפור, אבל לא שיפור בסדרי גודל. העליה מאחור חוסכת רק את האנשים שממילא עוברים מהר בעמדה שמלפנים. אלה שעוברים לאט עדיין יעכבו את האוטובוס בתחנה.
כמו כן, אין היום בתל אביב שום מקום עם נת"ץ בלעדי לאוטובוסים, אולי חוץ מקטע קטן בקינג ג'ורג', ובטח אין עדיפות ברמזורים בשום מקום.

השילוב של אלה זה מה שמיוחד ומהפכני. כמו כן הבנתי שהרציפים מוגבהים ולכן הכניסה לאוטובוס המטרונית תהיה באותו מפלס בלי מדרגה? אם כן, גם זה ישפר את מהירות העליה והירידה ואת הנוחות לנוסעים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא טענתי שזה אותו דבר'
לא טענתי שזה אותו דבר
31/07/2013 | 12:35
9
95
טענתי שיש פער עצום בין מידת ה"חידוש" במטרונית לבין הרעש סביב הפרוייקט וההצהרות הבומבסטיות של עיריית חיפה.

את צודקת ש***היום*** אין שום נת"צ בלעדי לאוטובוסים בת"א, אבל היה כזה במשך 25 שנה בערך, וכשהוא נחנך אף אחד בעיריית ת"א לא התהדר במהפיכה עולמית בתחום התחבורה, ולא הגיש מועמדות לפרס נובל. יותר מכך: הנתיב הבלעדי שהיה לא השפיע באופן כל כך משמעותי על התחבורה בגוש דן, וכשביטלו אותו - העיר לא התמוטטה, למרבה הפלא. קצת פרופורציות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הוא היה ממש קצר. התחיל באיזור בית ידיעות'
הוא היה ממש קצר. התחיל באיזור בית ידיעות
31/07/2013 | 12:50
76
אחרונות ונגמר בחשמונאים. זה היה ממש נחמד לנסוע איתו באוטובוס ולחלוף על פני הפקק של הפרייבטים, אבל זה היה באמת מרחק מאוד קצר, והוא תרם יותר כדי לעשות סדר בתחנות האוטובוס ופחות כדי באמת לחסוך זמן לנוסעים.
בסך הכל היו בו שתיים או שלוש תחנות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם צ'יץ' או בתקופת צ'יץ''
אם צ'יץ' או בתקופת צ'יץ'
31/07/2013 | 22:38
46
היו עושים מת"ץ מצומת גלילות ועד לתחנה המרכזית (אז הישנה) וגם במקביל האוטובוס היה רב קיבולת עם 4 דלתות כשעולים ויורדים מכולן בו זמנית והנהג לא היה מתעסק
עם התשלום של הנוסעים, אזי גם לו היה זה לגאלי-לגימיטי (לצ'יץ') להתפאר בכך.

אתה משווה מת"ץ באורך בקושי 1 ק"מ עם אוטובוסים רגילים בעלי שתי דלתות בלבד כאשר הנהג הוא כן מוכר הכרטיסים למת"ץ בן מעל ל-10 ק"מ אורך עם אוטובוסים מיוחדים רבי דלתות ונהג
שרק נוהג. ההשוואה בעיקר מלמדת עליך ולא על מושאה.

משל אדם ישווה לי אוטוביאנקי או פיאט 500 למשאית סמי פול טריילר (אלו שנוסעות בכביש הערבה)...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה ברצינות משווה את המת"צ הזה למטרונית?'
אתה ברצינות משווה את המת"צ הזה למטרונית?
31/07/2013 | 22:53
2
77
אגב, מת"צ באורך כמה מאות מטרים היה גם בשדרות הרצל בירושלים באותה תקופה - ותודה לטדי.)

המטרונית היא אולי לא רכבת קלה, אבל היא בהחלט מהפכה בתחבורה הציבורית בארץ (לפחות בפוטנציה) ואין מקום לזלזול.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בסדר, אבל אין כאן שום דבר חדש'
בסדר, אבל אין כאן שום דבר חדש
31/07/2013 | 23:39
1
60
מסלול תח"צ- זה בסף הכל כביש רגיל עם צבע אדום עליו. מטרונית-זה אוטובוס אקורדיון קצת יותר גדול ועגלגל; תשלום עצמי, רמזורים חכמים? בסדר... עדיין לא נשמע כמו להמציא את הגלגל מחדש
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מסלול בלעדי אך ורק למטרונית - זה בהחלט חדש'
מסלול בלעדי אך ורק למטרונית - זה בהחלט חדש
01/08/2013 | 00:04
63
זה לא "עוד" מת"צ, זה מסלול בלעדי במלוא מובן המילה, ממש כמו הרק"ל בירושלים. מלבד האיסור על כניסת רכבים אחרים למת"צים האוטובוסים ייסעו אך ורק במסלולים הייעודיים ולא ייכנסו לרחובות צדדיים במסלולי "מזלג". גם השילוב בין כל הגורמים הוא דבר חדש.

גודל האוטובוסים הוא באמת לא חידוש גדול ויש אוטובוסים דומים בקווים אחרים ו"רגילים", אבל מה שחשוב זה שתהיה התאמה בין קיבולת המערכת לבין הביקוש, ואם האוטובוסים של המטרונית יספקו את הסחורה לא צריכה להיות עם זה בעיה. העיצוב המיוחד הוא אולי לא הכרחי, אבל יש לו חשיבות במיתוג המערכת ויצירת תודעה של משהו אחר (וזה בהחלט משהו אחר).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'האיכות וסדר הגודל של המת"צים בחיפה הם חסרי'
האיכות וסדר הגודל של המת"צים בחיפה הם חסרי
01/08/2013 | 00:16
3
85
תקדים בארץ. מת"צ בלעדי לחלוטין שחוצה את כל העיר מקצה לקצה, חסין בפני רכבים שפונים ימינה, חסין בפני מוניות ומוניות שירות, וברובו אפילו חסין בפני אוטובוסים בקווים רגילים - דבר כזה לא נראה בארץ, ואפילו לא משהו שהתקרב לזה (אולי מלבד הקו הכחול בירושלים). כל הנת"צים בתל אביב לא עונים ומעולם לא ענו על התנאים האלה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה דומה הרבה יותר לקו האדום מאשר לכחול'
זה דומה הרבה יותר לקו האדום מאשר לכחול
01/08/2013 | 00:20
62
אני מתכוון לירושלים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בירושלים אין עדיפות ברמזורים ונוסעות מוניות'
בירושלים אין עדיפות ברמזורים ונוסעות מוניות
01/08/2013 | 00:23
1
126
במת"ץ , כזכור לי הוא לא מקוטע. בניגוד למטרונית בחיפה-קריות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קטעים ללא בלעדיות בקו "הכחול":'
קטעים ללא בלעדיות בקו "הכחול":
01/08/2013 | 00:34
61
בכיוון דרום-צפון: בדרך חברון מצומת רחוב נעמי עד לפנייה שמאלה לרחוב דוד רמז (שבו יש בלעדיות לתח"צ) ובהמשך בין צומת תחנת הדלק גן הפעמון לכיכר פלומר (טחנת הרוח), שם המת"צ מתפצל לכיוון רחוב קרן היסוד ותופס את הנתיב השמאלי.
בכיוון צפון-דרום - מכיכר פלומר עד רחוב נעמי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'על מה אני צריך להגיד תודה לצ'יץ''
על מה אני צריך להגיד תודה לצ'יץ'
31/07/2013 | 12:32
3
86
אם הוא עושה משהו טוב אז לפחות שיעשה אותו כמו שצריך ולא עקום.  למה  האוטובוסים צריכים לעמוד כמו איזה עמות ברמזור מסריח בזמן שהפרייבטים שועטים להם דרך המנהרה?   אתה באת לקראת האוטובוסים או לקראת הפרייבטים?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'איזה סלט עשית....'
איזה סלט עשית....
31/07/2013 | 12:41
1
83
כנראה שבכלל לא טרחת לקרוא את מה שכתבתי.

להט לא היה מעורב כלל במנהרה. להט היה אחראי לגלגול הקודם של הרחוב, כלומר למת"צ הבלעדי לאוטובוסים. ואני "שיבחתי" את להט  לא על המת"צ (שלו היית קורא את תגובותיי היית מבין שמבחינתי הוא לא ממש רעידת אדמה...) אלא על כך שכאשר המת"צ נפתח, להט לא טען שמדובר בהישג היסטורי למין האנושי, בניגוד ליהב שעושה מזבוב פיל. על זה ורק על זה!

לגבי המנהרה, היא פרוייקט שהחל בתקופת מילוא והושלם בתקופת חולדאי, ואין ללהט שום קשר אליו. אם יש לך טענות לגבי ביטול המת"צ - תפנה אליהם. זה לא שייך לעניין ולא ברור לי איך הגעת מא' ל-ג'.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אוקי,תודה,על ההבהרה'
אוקי,תודה,על ההבהרה
24
לצפיה ב-'צ'יץ' לא בנה את המנהרה'
צ'יץ' לא בנה את המנהרה
31/07/2013 | 12:47
57
פארק דה פרנס דיבר על המת"ץ שהיה שם לפני המנהרה, שם היו רק אוטובוסים.
אבל זה היה מת"ץ ממש קצר לעומת מה שעשו בחיפה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אבל אלה באמת קווים רגילים'
אבל אלה באמת קווים רגילים
31/07/2013 | 22:49
41
קודם כל, בנוסף לעלייה מכל הדלתות (במסגרת פיילוט שנקווה שיורחב בקרוב) הנהג עדיין מתעסק עם כרטיסים ותשלומים. דבר שני, הקווים האלה לא נוסעים על מסלולים בלעדיים ולא מקבלים עדיפות ולכן הקיבולת שלהם היא של אוטובוס רגיל, בניגוד למטרונית ולמערכות תא"מ בכלל, שקיבולתן גבוהה הרבה יותר בזכות כל השיפורים "חסרי החשיבות" לכאורה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה לא "מיוחד"'
זה לא "מיוחד"
31/07/2013 | 09:06
9
166
בעבר לא היה בחיפה נתיב בלעדי לאוטובוסים, ועכשיו יש. (בת"א היה כזה כבר בשנות השמונים, בדרך בגין).

עיריית חיפה רצתה לעשות לעצמה יחסי ציבור ולכן הכריזה כי היא מקימה רק"ל, מה שהיה שקר מוחלט.
אחרי שעלו על השקר, היא היתה צריכה לסגת מההכרזה הזו, אבל עדיין רצתה יחסי ציבור - ולכן קראה לזה בשם חדש, "מטרונית". השם נועד לשכנע את התושבים שהם מקבלים משהו חדש ויוצא דופן.
אבל זה עדיין אוטובוס בנתיב בלעדי ולא יותר מזה.

יש למטרונית יתרונות על פני אוטובוסים רגילים ובעיקר נושא התשלום והתדירות, כך שבהחלט ייתכן שהשירות ישתפר לטווח הבינוני-ארוך. אבל כל הרושם שנוצר כלפי חוץ, כאילו מדובר בפרוייקט "מיוחד" ומהפכני הוא לא יותר מקמפיין יח"צ של העיריה.

זה שהתקשורת הישראלית אוכלת כל קומוניקט של יחצ"ן כאילו היה תורה מסיני - זה לצערנו לא חדש.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני ממליץ גם לך לקרוא את הספר של ג'ארט ווקר'
אני ממליץ גם לך לקרוא את הספר של ג'ארט ווקר
31/07/2013 | 09:20
8
148
נכון, לא מדובר ברכבת קלה - זה לא יותר מאשר יחצנות שקרית.

אבל BRT בדרגה הגבוהה יותר, כפי שעושים עם המטרונית זה בהחלט משהו שונה מאוטובוסים רגילים - הטכנולוגיה כלל לא חשובה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'BRT = תא"מ '
BRT = תא"מ
31/07/2013 | 09:45
61
לצפיה ב-'בכלל לא רלבנטי לשאלה שלו'
בכלל לא רלבנטי לשאלה שלו
31/07/2013 | 11:53
6
89
כתבתי שיש לכך יתרונות על פני אוטובוס רגיל. לפחות על הנייר, היתרונות האלה יכולים להביא לשיפור התח"צ בחיפה.

אבל זו לא היתה השאלה שלו. הוא שאל מדוע עושים כל כך הרבה רעש סביב המטרונית. ועל זה עניתי לו.

הרעש נובע אך ורק מיחצ"נות של העיריה ולא משום דבר אחר. אין כל פרופורציה בין ה"חידוש" (נו, שויין...) של הפרוייקט לבין הרעש סביבו, שמנסה ליצור רושם שקרי כאילו המציאו את הגלגל מחדש בחיפה וכעת העיר מקדימה ב-150 שנה את יתר הערים במדינה. רצוי לנחות לקרקע המציאות. מדובר בפרוייקט בקנה מידה מינורי עם יחצ"נות אולטרה-מג'ורית...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'פרוייקט BRT הוא big deal בכל העולם, לא רק'
פרוייקט BRT הוא big deal בכל העולם, לא רק
31/07/2013 | 12:21
5
112
בחיפה.

ואני ממש לא חשוד באהדה יתרה לעיריית חיפה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה זה אומר בדיוק?'
מה זה אומר בדיוק?
31/07/2013 | 12:43
4
91
זה מונח סובייקטיבי לחלוטין. ביג דיל מבחינת מי? לעומת מה? במה זה מתבטא בשטח? ואיך זה משתווה לפרוייקט בחיפה?

מה שאנו רואים כרגע בחיפה זה מקרה מובהק של הר שמוליד עכבר (האמת, חיידק). מה מעניין אותי מה שקורה ב"עולם"?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה הוא זה ששולח חיצי ביקורת לכל עבר'
אתה הוא זה ששולח חיצי ביקורת לכל עבר
31/07/2013 | 13:03
3
88
אז עליך מוטלת חובת ההוכחה.

לגבי הביג דיל מבחינת היחצנות - כשמשיקים רשת תחבורה חדשה, בין אם מדובר בתחתית, רק"ל או BRT, נהוג למתג אותה ולפרסם אותה בצורה מסיבית.

לגבי הטענה שלך שלא מעניין אותך מה קורה בעולם אין לי כל כך מה לענות. לפי ההגיון שלא צריך להתיחס למה שקורה בעולם, אפשר להתעלם מכל ההמצאות שהומצאו מחוץ לישראל, כולל רכבות תחתיות...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא, חיצי הביקורת מופנים אך ורק לכיוון אחד'
לא, חיצי הביקורת מופנים אך ורק לכיוון אחד
31/07/2013 | 13:30
2
73
אני מתייחס אך ורק לנושא הרעש. ואין עליי שום "חובת הוכחה" בנושא הרעש - כולנו שמענו את יהב מודיע על 40 ק"מ של רק"ל, לא צריך להוכיח כלום, הכל על השולחן לפניך.
כשמבטיחים 40 ק"מ של רק"ל, מי שהבטיח חייב להוכיח, לא מי שטען שהמבטיח משקר (אני זה שטען שיהב משקר, אם שכחת).

גם הטענה שלי שלא מעניין מה קורה "בכל העולם" מתייחסת לנושא **הרעש** ולא להמצאות (מה זה שייך בכלל? ראית אותי טוען נגד הקמת תחתית בגוש דן?). אני טוען שצריכה להיות פרופורציה בין הפרוייקט לבין פרסומו, ומבחינה זו ממש לא מעניין אותי ולא אף אחד אחר במדינה "מה קורה בעולם". אם מחר עיריית לונדון תפתח קו תחתית חדש, אבל תודיע לתושבים שמדובר בקו הליקופטרים אישי שייקח כל תושב מביתו לעבודה, זה אומר שאנו אמורים לאמץ שיטה זו גם בישראל? למי אכפת אלו טריקים יחצ"ניים ושקרים מופעלים "בכל העולם" כדי להונות את האוכלוסיה? יש דברים שלא צריכים לייבא. אז אל תסתתר מאחורי טענות סתמיות ש"ככה זה בכל העולם".

הטענה שלך לגבי הפרסום המסיבי בכלל לא רלבנטית. יש הבדל בין פרסום מסיבי לבין פרסום שקרי. יש הבדל בין קמפיין פרסומי שנועד להביא לידיעת כל התושבים את השירות החדש, לבין קמפיין פרסומי שנועד לשכנע את התושבים שמדובר בשירות אחר מזה שניתן בפועל. אפשר להודיע לציבור על השירות החדש גם בלי להכתיר אותו בכתרים כוזבים. על זה כתבתי ולא על שום נושא אחר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא, חיצי הביקורת שלך מערבבים שני נושאים שונים'
לא, חיצי הביקורת שלך מערבבים שני נושאים שונים
31/07/2013 | 13:56
1
80
(הגם שהם קשורים).

אתה כתבת:
"עיריית חיפה רצתה לעשות לעצמה יחסי ציבור ולכן הכריזה כי היא מקימה רק"ל, מה שהיה שקר מוחלט.
אחרי שעלו על השקר, היא היתה צריכה לסגת מההכרזה הזו, אבל עדיין רצתה יחסי ציבור - ולכן קראה לזה בשם חדש, "מטרונית". השם נועד לשכנע את התושבים שהם מקבלים משהו חדש ויוצא דופן.
אבל זה עדיין אוטובוס בנתיב בלעדי ולא יותר מזה. "

בלבלת שני דברים. גם אם היא לא הייתה משקרת לגבי הרכבת הקלה, היא הייתה עדיין ממתגת את ה-BRT בשם מטרונית, ולא הייתה לך או לאף אדם אחר עילה לביקורת נגדה. אבל אתה נתלה בשקר הטיפשי הזה, ומנסה להמעיט בערכה של מערכת ה-BRT שהוקמה.

אתה גם כותב "אבל זה עדיין אוטובוס בנתיב בלעדי ולא יותר מזה." שזהו משפט שבמקרה הטוב מטעה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה שמיוחד זה הנתיב והתשלום'
מה שמיוחד זה הנתיב והתשלום
31/07/2013 | 10:11
5
147
נסה לשים לב כמה זמן מתבזבז על העלאת נוסעים באוטובוס רגיל. למשל איפה שאני עובדת, יש אחרי הצהריים מסה גדולה של אנשים שמנסה לעלות על האוטובוס, והוא לפעמים מבזבז משהו כמו עשר דקות נטו רק על העלאת נוסעים לאורך חמש שש התחנות הראשונות שלו. זה *המון*. זה גם יכול להיות בקלות יותר מעשר דקות אם מישהו מסתבך עם הרב קו, שלושה אנשים רוצים לטעון, ארבעה משלמים במזומן בשטרות גדולים והנהג צריך להתחיל להתעסק עם עודף. יוצא שאני נמקה עשר דקות באוטובוס עומד, כשאילו הייתי נוסעת במכונית כבר הייתי באמצע הדרך הביתה.
בקו של נניח שלושים תחנות, ממוצע של דקה לעמוד בתחנה להעלות נוסעים מוסיף לנסיעה שלושים דקות!
ברגע שכל עניין התשלום מתבצע מחוץ לאוטובוס אנחנו מורידים מאוד את זמן העלאת הנוסעים. האוטובוס עוצר. עשר שניות לירידת נוסעים, עוד עשר שניות עד שכולם יעלו מכל הדלתות, והוא נוסע. אתה חוסך פה המון זמן.
חוץ מזה, יש למטרונית נתיב רק שלה. אין פקקים, אין עיכובים, יש לה עדיפות ברמזורים. זה אומר שאפשר לתכנן לוח זמנים ולעמוד בו!

אדם עולה על האוטובוס ויודע מתי הוא ירד ממנו! גם במכונית אין לו את הביטחון הזה. אם הכל יתנהל כמתוכנן, זו תהיה מהפכה אמיתית. אנשים יוכלו לקצר מאוד את זמן הנסיעה לעבודה/לימודים. בזמן שיחסך הם יוכלו או לעבוד יותר או לבלות יותר זמן עם הילדים, או ללכת לפעילות תרבותית, או לבלות עם חברים, או סתם לישון יותר בלילה. הלוואי פה בתל אביב דבר כזה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נימוקייך מעניינים, אבל מה יקרה - ויקרה - '
נימוקייך מעניינים, אבל מה יקרה - ויקרה -
31/07/2013 | 10:27
4
136
כשנוסעים עולים "לא יוותרו" לאלה שירצו לרדת ויידחפו לעלות, יתבזבז זמן על דחיפות. ומה יקרה, כשנהגים לא ימתינו שהנתיב יתפנה ויחסמו אותו, הרווח של המטרונית יתבזבז
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה עדיין יהיה הרבה יותר טוב מהיום'
זה עדיין יהיה הרבה יותר טוב מהיום
31/07/2013 | 10:38
110
כשהיום אנשים גם עולים וגם יורדים מהפתח הקידמי של האוטובוס והנהג גם מתפקד כמוכר כרטיסים.
לפחות באוטובוסים של המטרונית אנשים יעלו וירדו בו זמנית מ-4 דלתות והנוסעים יעלו כבר עם כרטיסים מתוקפים.
לגבי פינוי הנתיב, אין הדבר שונה מן המצב הקיים כיום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אומרים שהקמפיין בירושלים מצליח'
אומרים שהקמפיין בירושלים מצליח
31/07/2013 | 10:51
1
101
אפשר יהיה לעשות קמפיין כזה גם בחיפה.
נהגים חוסמים אפשר לקנוס. אם לא תהיה ברירה יתקינו מצלמות, והתופעה תעלם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כבר יש מצלמות, סופר מרתיעות ובולטות, ממש ליד'
כבר יש מצלמות, סופר מרתיעות ובולטות, ממש ליד
06/08/2013 | 18:06
3
הצג הדיגיטלי.

קמפיין זה טוב ויפה - אבל כבר דחפו את זה לפני שנים, והיום כולם יודעים שאסור לעלות על הנתיבים האדומים כי יקבלו סופר קנסות.

בתקווה וגם רכבים מושבתים לא יעלו לשם (וסביר שלא). עם תאונות אין מה לעשות... למרות שאפשר להזיז לתחילת רחוב \ חנייה ולא למת"צ, ולאפשר נסיעה חלקה (תלוי בחומרת התאונה כמובן).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קח את הרכבת בתור דוגמא'
קח את הרכבת בתור דוגמא
90
גם שם עולים ויורדים לאותו קרון בו זמנית,ואף פעם לא ראיתי שם דחיפות.

מה גם שבקוים עמוסים כמו 51 או 204 אתה יכולי לראות שהרבה עולים ויורדים דרך הדלת הראשונה וגם שם אתה לא רואה דחיפות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה ממש טועה'
אתה ממש טועה
01/08/2013 | 08:15
15
96
ואני האחרון שיגן על המטרונית - אבל כל מה שאמרת הוא לא רלוונטי בכלל.

כי אם במקום ה"חללית" על גלגלים, אותה ה"חללית" הייתה נבנית ככה שהיא נוסעת על פסים... זה היה מרצה אותך?

הרי מדובר במסלול ייחודי, אז מה זה משנה אם זה נוסע על גלגלים או על מסילה? איך זה היה משנה משהו מבחינת כל מה שאתה כותב?

הדברים היחדי בעצם שרק"ל נותן לעומת נסיעה על גלגלים - הוא הנסיעה הרכה.. בכל זאת על גלגלים זה "קצת יותר קופץ". הסיבה השנייה היא משנית - זיהום האוויר, שהרי אם רצו המטרוניות יכלו להיות חשמליות לחלוטין.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אוהו, זה משנה מאוד'
אוהו, זה משנה מאוד
01/08/2013 | 14:03
14
77
בירושלים הקימו מסילת ברזל חדשה, שזה דבר שלא נעשה בארץ לפני. לא בצורה הזו בכל אופן. [אמנם רכבת ישראל יודעת לבנות מסילות אבל היא לא היתה מעורבת בפרויקט הזה, רק סיטיפס.[שעשו עבודה גרועה] ] ההקמה נעשתה באמצעות מכונות מיוחדות והיתה בעלת מאפיינים הנדסיים יחודיים בגלל הפסים והרכבת. יש גם את גשר המיתרים שהוסיף את המורכבות שלו. ויש גם את נושא החישמול, הרציפים הענקיים, הדיפו. כל הנושא של תחזוקת ותפעול רכבת קלה וקרונות הוא חדש בארץ ואי אפשר להשוות את זה לסלילת כביש רגיל, עם כל הכבוד לזה שהוא יעודי לחלוטין, ולשימוש במטרונית שאמנם יש לה גלגלים ולא מסילות וזה מה שהופך אותה לאוטובוס רגיל.
שלא יובן: אני תומך בפרויקט המטרונית, ומקווה שהוא יהיה מוצלח ומועיל, אני אפילו לא מבין למה בירושלים השתגעו עם הרכבת ולא הלכו על פיתרון יותר סולידי כמו המטרונית. אבל בשורה התחתונה אני לא רואה פה איזה מהפך שומט-לסתות. עם כל הכבוד, רכבת קלה זה לא
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ברור שזה לא רכבת קלה'
ברור שזה לא רכבת קלה
01/08/2013 | 16:18
59
לא תמצא מישהו פה שטוען שזו רכבת קלה.
אבל זו כן מהפכה מבחינת תחבורה אוטובוסית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא ממש הבנתי'
לא ממש הבנתי
01/08/2013 | 20:34
12
58
חוץ מההליך ההנדסי השונה שתיארת (יותר מסובך.. גם מזה לא צריך להתרגש כן.. רכבות קלות מסתובבים באירופה כבר עשרות שנים),

מה היתרון הגדול אם במקום אוטובוס ארוך היה רץ על אותו מסלול רכבת?

אותו מסלול ייחודי ויעודי, אותה מערכת אלקטרונית, אותם תחנות - רק במקום אוטובוס ארוך זו הייתה רכבת, במקום על גלגלים, על מסילה.

מלבד אותם הבדלים שתיארתי בהודעה הקודמת (בעיקר נושא זיהום האוויר וההבדל בנוחות בין רכבת לאוטובוס), איפה ההבדלים?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה צודק, אבל יש הבדל נוסף שלא הזכרת'
אתה צודק, אבל יש הבדל נוסף שלא הזכרת
01/08/2013 | 21:31
1
55
הרכבת הקלה יכולה להסיע כ-500 נוסעים, האוטובוסים רבי הקיבולת של המטרונית - פי 3-4 פחות. זה למעשה ההבדל העיקרי בין המערכות. בכל שאר המובנים ההפעלה שלהן דומה מאוד למרות הטכנולוגיה השונה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז מה?'
אז מה?
02/08/2013 | 20:15
16
אתה שוכח שבירושלים ייסעו באותו קו בודד יותר מאשר ייסעו (ככל הנראה) ב-3 קווי המטרונית ביחד, על אף שהם הרבה יותר ארוכים.

ובכל אופן, איני בקיא לחלוטין בפרטים הטכניים - אך האם יש מניעה מייצור מטרוניות ארוכות יותר? (יחסית לרציפים?).

ובנוסף, בירושלים יש משהו כמו 20 רכבות של 500 נוסעים, בחיפה יש 140 מטרוניות של 154 נוסעים (אם אני לא טועה), כמו כן בחיפה מדובר ב-3 קווים, ובקו הראשי, בשעות השיא ישנה מטרונית כל 3 דקות, לעומת ירושלים שבשעות השיא ישנה רכבת כל 6 דקות, כלומר פי 2.

אז אם בירושלים אפשר לקחת 500 נוסעים "כל 6 דקות" ובחיפה אפשר לקחת רק 154 נוסעים כל 3 דקות, קרי 300 נוסעים כל 6 דקות, וזה רק באותו קו בודד.

איני מתכחש לעובדה של ההילה שישנה סביב רק"ל, בטח ובטח חשמלית, הרבה יותר נעים ונוח לסביבה.

אבל כשאני חושב על זה, אני מעדיף מטורנית שתתחיל לפעול בעוד שבועיים, מאשר חלומות על רק"ל לעוד 10 שנים (אהמ אהמ ת"א).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש מספר הבדלים בין הרק"ל בירושלים למטרונית:'
יש מספר הבדלים בין הרק"ל בירושלים למטרונית:
01/08/2013 | 23:20
9
69
1. למטרונית 3 קווים לרק"ל ירושלים רק אחד

2. למטרונית יש 40 קילומטרים סלולים (!), לעומת הרק"ל בירושלים שאורכו 13.8 ק"מ בלבד.

3. התיקוף הנו חיצוני למטרונית, מה שמאפשר עלייה וירידה מהירים יותר (אמנם במעט מהרק"ל אך מהירים בהרבה מאוטובוס רגיל)

4.עדיפות ברמזורים.

5.והנתון המהותי ביותר (לטעמי לפחות) - המחיר:
"המחיר לקילומטר" במטרונית רק 40 מיליון לקילומטר (1.6 מיליארד חלקי כ- 40 קילומטר)
"המחיר לקילומטר" ברק"ל ירושלים הינו  כ-275 מיליון לקילומטר (3.8 מיליארד חלקי 13.8 קילומטר)
כמעט פי 7 !!! באותו המחיר ניתן היה להוסיף באזור חיפה עוד 4 קווי מטרונית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה הקשר בין התיקוף בחוץ למהירות העלייה?'
מה הקשר בין התיקוף בחוץ למהירות העלייה?
01/08/2013 | 23:25
8
59
לגבי השוואת המחיר לקילומטר - נדמה לי שתקציב הרכבת הקלה בירושלים כלל גם לא מעט עבודות נוספות שאינן קשורות ישירות ברק"ל כמו הפיכת רחובות רבים במרכז העיר למדרחובים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני אענה לך על 2 הטענות:'
אני אענה לך על 2 הטענות:
01/08/2013 | 23:45
7
64
1. הקשר בין תיקוף חוץ למהירות העלייה:

נתחיל באוטובוס רגיל-
אם יצא לך ליסוע באוטובוס רגיל בטח שמת לב כי הנהג משמש ככרטיסן, מוכרן ומודיעין מה שתוקע את האוטובוס לפעמים למספר דקות
ומשבש את הפעילות הסדירה של הקו.

ברק"ל בירושלים לעומת זאת,
התיקוף הוא על הרק"ל ואין שיח בין הנהג לנוסעים מה שמקשר משמעותית את העלייה והירידה, אך לא בצורה מושלמת כי עדיין יש נקודות חיכוך בעלייה ובירידה, כמו כן, יכול להיווצר מצב (ויש המון כאלה) שאנשים מגלים כי מכשיר התיקוף לא מזהה את הכרטיס שלהם או שנגמר להם הכרטיסייה ברב-קו מה שיוצר מיני עיכוב.

במטרונית החיפאית -
הגדילו לעשות (ופשוט העתיקו  את מודל הרכבות הכבדות), ויגרמו לאנשים לתקף במכשירי התיקוף, הנמצאים ברציפים (אם אני לא טועה ישנם 3 מכשירים מינימום בכל רציף.
מה שנותר לנוסעים לעשות הוא רק לעלות ולרדת מה שיצמצם את זמן העלייה/ירידה למינימום הכרחי.

2. לגבי הערך המוסף של שיפוץ הסביבתי בירושלים-
אתה יכול לקרוא את הדוחו"ת על החריגות הגדולות בתקציב פרויקט המטרונית, ולראות שם שחלק ניכר מהחריגות נובעות מהרצון של ראשי הערים בהם
המטרונית עוברת (קריות וחיפה), לבצע טיפולי שורש בתשתיות ושיקומים הוליסטיים בצירים הראשיים (כולל ניקוזים, ביוב, חשמל, מדרכות, תאורה ועוד...)
אז גם החיפה ההוצאות הן לא רק על המטרונית בלבד ,ועל כן זה לא תירוץ למחיר האסטרונומי של הרק"ל.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ברור שלא התכוונתי לאוטובוס רגיל'
ברור שלא התכוונתי לאוטובוס רגיל
02/08/2013 | 00:12
6
56
אלא לטענה הלא מוכחת שלך שהתיקוף מחוץ למטרונית יגרום לעלייה מהירה יותר לאוטובוס לעומת הרכבת הקלה בירושלים. אני פשוט לא מבין איך זה משפיע. התיקוף בתוך הרכבת הקלה מתבצע במהלך הנסיעה בלי שום קשר לפתיחת הדלתות וסגירתן ולא מעכב את הרכבת אפילו בשנייה. דווקא במטרונית יכולה להיווצר בעיה אם יהיו תורים ליד מכשיר התיקוף ונוסעים שחיכו לרגע האחרון כדי לתקף את הכרטיס (כי מי רוצה להיות "פראייר" ולהתחיל את הנסיעה שתי דקות לפני הזמן?) ינסו להידחק לאוטובוס ויגרמו לעיכוב בסגירת הדלתות.

לגבי המחיר - ברור שהרק"ל עלתה הרבה יותר ועל זה אין ויכוח. השאלה היא באמת כמה מתוך הסכום הוא נטו תשתיות רק"ל וכמה לא.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'רוב הנוסעים לא נוסעים שעה וחצי וגם לא קרוב'
רוב הנוסעים לא נוסעים שעה וחצי וגם לא קרוב
02/08/2013 | 00:45
5
50
לזה, ולכן לרוב הנוסעים לא יהיה אכפת לתקף כמה דקות לפני הגעת האוטובוס.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יכול להיות,'
יכול להיות,
02/08/2013 | 01:43
4
48
אבל אני בהחלט מסוגל לדמיין מצב שנוסע הגיע לתחנה בשנייה האחרונה והוא לא רוצה לפספס את האוטובוס, או שנוצר תור זמני ליד מכשיר התיקוף (אולי בשל תקלה או כרטיס שלא עבר כמו שצריך) שמעכב את העלייה. אלה אולי מצבים נדירים (ימים יגידו) אבל הם די מפריכים את הטענה של danits2008 שמשום מה החליט שברכבת הקלה בירושלים תהליך התיקוף מאריך את זמני העלייה והירידה יחסית למטרונית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זוהי בדיוק הנקודה שאני מדגיש...'
זוהי בדיוק הנקודה שאני מדגיש...
02/08/2013 | 09:22
3
48
במערך המטרונית לא אמור להיווצר לחץ על מכשירי התיקוף, כי בכל רציף ישנם שלושה מכשירי תיקוף (מינימום).
לעומת זאת, ברק"ל יש לך כניסה אחת שבחרת לעלות בה, שבאופן טבעי יוצרת חיכוך עם העולים והיורדים, יכול להיווצר מצב של תקלה במכשיר התיקוף ואז יגרמו אי-נוחויות לנוסע, כמו כן, ישנה אפשרות כי הרב-קו שלך ריק מנסיעות (קרה לי מספר פעמים) ואתה כבר עלית לרק"ל ועוד ועוד...
דבר נוסף, תופעת הקנסות המרובים שישנה ברק"ל ירושלים אמורה להצטמצם משמעותית במטרונית, כי הרי אתה בתור נוסע במטרונית, יודע בדיוק האם תקפת את הכרטיס או לא.
הטענה שלי עוד לא ראתה את מבחן המציאות, אז נצטרך לחכות ולראות האם הרעיון של המטרונית יותר טוב טוב מהרק"ל...  
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ההשערות שלך טובות כמו שלי'
ההשערות שלך טובות כמו שלי
02/08/2013 | 09:40
1
47
(בעצם שלי יותר טובות )

בכל אופן לא הבנתי איך התיקוף, שמתבצע במהלך הנסיעה, מעכב את העלייה והירידה ברק"ל הירושלמית (ובמטרונית לא בוחרים כניסה אחת?). אני לא רואה שום קשר בין הדברים, ואם כבר יש פוטנציאל לעיכוב הוא נמצא במקום שבו התיקוף מתבצע לפני הכניסה ולא במהלך הנסיעה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נראה לי שהתיקוף החיצוני של המטרונית'
נראה לי שהתיקוף החיצוני של המטרונית
02/08/2013 | 10:07
47
עובד כמו הרכבת הרגילה, אתה משלם לפני שאתה עולה לרציף (רכבת) משלם לפני העליה (מטרונית)
העליה לכלי רכב בשני המקרים לא תלוי דלת אחת, ככה שלא מפריע לעליה לרכב ולירידה.

נראה לי ש3 עמדות יספיק בהחלט.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ברקל קודם יורדים אחכ עולים ובסוף מתקפים'
ברקל קודם יורדים אחכ עולים ובסוף מתקפים
03/08/2013 | 14:19
17
הלחץ אם יש על התיקוף זה כאשר הרכבת ממש עמוסה וקשה להגיע פיסית למכשיר. אין לעומס על המכשיר השפעה על נסיעת הרכבת כי זה קורה לאחר שנכנסים לרקלת. חוץ מזה יש מספיק ירושלמים טובים שיסכימו לתקף עבור נוסע שקשה לו להגיע (:-
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ואולי מחכים לאישור נגישות'
ואולי מחכים לאישור נגישות
31/07/2013 | 04:15
136
למרות שלפי המקורות דווקא התריעו הרבה הרבה לפני, ומי לא הקשיב?

http://www.news1.co.il/Archive/0024-D-85522-00.htm...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'עדכון: חלק מעמדות התשלום כבר עובדות'
עדכון: חלק מעמדות התשלום כבר עובדות
31/07/2013 | 06:33
157
למשל בגשר פז, אבל אין עדיין נייר במכונות (בדקתי...)

כשיהיה לי יותר זמן ננסה ננסה להטעין רבקו עם כרטיס אשראי
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שאלה לגבי קיבולת המטרונית...'
שאלה לגבי קיבולת המטרונית...
31/07/2013 | 14:27
7
122
ראיתי היום אחת כזו, היא למה מורכבת משני אוטובוסים...
כמה מקומות ישיבה יש במטרונית ? והאם כל אוטובוס כזה מבחינת
מקומות ישיבה שווה לאוטובס רגיל?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'למה =למעשה...'
למה =למעשה...
31/07/2013 | 14:28
39
לצפיה ב-'אגב ,אתם לא חושבים שהיה צפוף '
אגב ,אתם לא חושבים שהיה צפוף
31/07/2013 | 14:29
1
107
ועמוס...במיוחד בקו 1...מאזור ההיפרכל לחיפה..
רק תחשבו כה אנשים יעלו למטרונית הזאת, מכל הכיוונים...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קו 1 ייסע כל 3-4 דקות, וקו 2 כל 5-6 דקות'
קו 1 ייסע כל 3-4 דקות, וקו 2 כל 5-6 דקות
01/08/2013 | 00:21
75
בשעות הבוקר. הנה רשימת התדירויות המלאה של שני הקווים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
קח בחשבון שלרוב היעדים של קו 1 מגיע גם קו 2, מה שיוצר תדירות משולבת של כ-2 דקות - וזה לנוסעים העירה בלבד!
בנוסף בין צומת קרית אתא לחיפה ייסעו גם קו 3 של המטרונית וקווים 123, 136 של אגד.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שאלה נוספת לגבי קו 3...'
שאלה נוספת לגבי קו 3...
31/07/2013 | 14:30
1
95
הוא לא היה אמור לנסוע כל הלילה בימי חול ?...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא'
לא
31/07/2013 | 15:17
33
לצפיה ב-'40 בישיבה + 70 בעמידה'
40 בישיבה + 70 בעמידה
31/07/2013 | 15:16
50
לצפיה ב-'אמרו שיהיו 40 מקומות ישיבה סך הכל'
אמרו שיהיו 40 מקומות ישיבה סך הכל
01/08/2013 | 13:15
49
ועוד 100 איש בעמידה, כלומר סך הכל כל מטרונית תוכל לקחת עד 140 איש.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שני שאלות נוספות...'
שני שאלות נוספות...
31/07/2013 | 16:16
3
107
1)מה עיקר השינויים בקו 12 ו13 ?....
2)האם המטרונית תיכנס למרכית לב המפרץ ? כי ראיתי מול הקוים
59 ו51 מסלול מטרונית, מצד שני יש מסלול גם ברציפים העירונים החדשים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
31/07/2013 | 16:21
31
לצפיה ב-'כן, המטרונית בהחלט תיכנס למרכזית המפרץ'
כן, המטרונית בהחלט תיכנס למרכזית המפרץ
31/07/2013 | 16:23
95
ואפילו יש שם כבר שני רציפים מוכנים, אחד לכל כיוון. תחנה אחת תהיה ברציפי הקווים העירוניים והשנייה ברציפי ההורדה.
בשעות הלילה, בערך מחצות עד 5 בבוקר, קווי המטרונית לא יעצרו במרכזית המפרץ, כנראה כי היא סגורה בשעות האלה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אגב, היה רצוי שיחלקו כבר את חוברות ההסברה...'
אגב, היה רצוי שיחלקו כבר את חוברות ההסברה...
31/07/2013 | 16:18
9
122
בתחנות...
כמו שעשו בפעימה הקודמת במאי האחרון...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מקורות יודעי דבר'
מקורות יודעי דבר
31/07/2013 | 16:48
111
ספרו על חלוקת דפי הסבר בגרנד קניון היום
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'היום בנווה שאנן חילקו חוברות'
היום בנווה שאנן חילקו חוברות
01/08/2013 | 17:19
40
לצפיה ב-'כבר מחלקים'
כבר מחלקים
01/08/2013 | 23:11
6
28
לצפיה ב-'מה בחוברות? האם יש משהו שאין באתר? '
מה בחוברות? האם יש משהו שאין באתר?
02/08/2013 | 00:40
4
52
אם מישהו מתנדב לסרוק, אני בטוח שהפורום יעריך זאת מאד :)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש 11 וורסיות לחוברת לפי אזור'
יש 11 וורסיות לחוברת לפי אזור
02/08/2013 | 09:46
2
55
יש לי את הוורסיה של נו"ש
ננסה לסרוק אותה יותר מאוחר
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה רבה!'
תודה רבה!
02/08/2013 | 12:44
1
28
לצפיה ב-'יש לי חוברת של הקריות, אנסה לסרוק ביום ראשון'
יש לי חוברת של הקריות, אנסה לסרוק ביום ראשון
02/08/2013 | 19:27
20
לצפיה ב-'מקווה שבקריות וחיפה זו אותה חוברת...'
מקווה שבקריות וחיפה זו אותה חוברת...
02/08/2013 | 01:36
57
לצפיה ב-'מסרון לתושבי חיפה'
מסרון לתושבי חיפה
31/07/2013 | 16:41
137
היום התקבל המסרון הבא:
"תושבים יקרים לתשומת לבכם החל מיום 02/08/2013 יבוצעו שינוים במערך התחבורה הציבורית המטרונית תחל לפעול ב-16.08.2013 בברכת קיץ נעים ונסיעה בטוחה עיריית חיפה."
לא נסיעות מבחן ולא נסיעות חינם, לפחות עיריית חיפה לא מספרת לנו על כך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תהיות למומחי חיפה'
תהיות למומחי חיפה
31/07/2013 | 20:14
6
164
1) האם מתוכנן קיצור קו 115 להדר (בגלל החפיפה עם מ3)?
2) אם כבר מסדרים מחדש, למה קו 28 עדיין אי-סימטרי לחלוטין באיזור חורי/הגפן?
3) אם קו 23 הולך להיות 136, אולי אפשר למספר מחדש את 3 בתור 23?
4) לא הגיע הזמן להסדיר את המספור המוזר הזה שקו 19א פועל רק בכיוון אחד אבל בכיוון השני כל מסלולו מבת גלים מבוצע על ידי 19?  וכן, אני מכיר את ההסבר התמוה שמי שעולה בבת גלים כבר יודע שהוא בקו 19 אז אין צורך בא'.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קיצור 115 לא מתוכנן לשינויים בחודש אוגוסט'
קיצור 115 לא מתוכנן לשינויים בחודש אוגוסט
31/07/2013 | 20:26
107
אילו שינויים יהיו בשלב מאוחר יותר - לא ידוע.
השאלה נכונה גם לגבי קווי 131-133, שגם הם לא משתנים בינתיים.

עדיף לשנות את מספור קו 3 למספר שלא קיים כלל באזור, כמו 41 או 44 למשל. 23 קיים בקריות,
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא רק 115, אלא גם 131, 132, 133 חופפים ל-מ3'
לא רק 115, אלא גם 131, 132, 133 חופפים ל-מ3
31/07/2013 | 23:36
4
68
אבל בהתחשב בתדירות הנמוכה של מ3 זה לא מפתיע שמשאירים את כל אלה. צריכה להיות אפשרות למי שבא מהכרמל הצרפתי או מהדר עליון להתחבר בקלות לקווים מ1 ו-מ2 התדירים יותר, והאפשרות הזאת תינתן בגשר פז ובמרכזית המפרץ.

חוץ מזה, מרכזית המפרץ נשארת תחנה חשובה לנוסעים מזרחה מחיפה, שכן זאת תחנת המעבר היחידה מקווים בינעירוניים רבים לקווים עירוניים.

שינוי המספר מ-3 ל-23 היה יוצר בלבול ענק כי קו 23 הוא קו ותיק ומוכר בחיפה.  ולגבי שאר הנקודות אני מסכים איתך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש לשנות את הספרור של קו 3'
יש לשנות את הספרור של קו 3
31/07/2013 | 23:52
3
70
זה אבסורדי שבשכונת הדר יעברו שני קווי 3 שונים!
הייתי הולך על 41,
משום שאם כבר מחזירים מספר נוסטלגי כמו 42 אזי אפשר להכניס עמו גם 41.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' למרות ש-42 די דומה ל-42 הישן. מה עם 7?'
למרות ש-42 די דומה ל-42 הישן. מה עם 7?
01/08/2013 | 00:01
2
46
לצפיה ב-'7 קיים בין נשר למרכזית המפרץ'
7 קיים בין נשר למרכזית המפרץ
01/08/2013 | 04:20
1
71
עדיף מספר שלא קיים במטרופולין.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נכון, שכחתי אותו. איזה קו מיותר!'
נכון, שכחתי אותו. איזה קו מיותר!
01/08/2013 | 08:17
31
לצפיה ב-'תהיות נוספות, וסליחה על ההצפה...'
תהיות נוספות, וסליחה על ההצפה...
01/08/2013 | 02:34
14
141
פשוט אני מנסה להבין מה הולך שם ונראה לפי בסיסי הנתונים ש-
1) קו 18 עדיין א-סימטרי בעיר התחתית (עובר בקרית הממשלה בהלוך מבת גלים וחוזר דרך כיכר ההגנה. האם יש טעות?  כנ"ל קווים אחרים בעיר התחתית, לא ממש שונו.
2) קו 2 יתבטל - מה יבוא במקומו באיזור טובים / חוף שמן?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לחוף שמן יגיע קו 42 החדש.'
לחוף שמן יגיע קו 42 החדש.
01/08/2013 | 08:19
1
384
לצפיה ב-'תודה על כל התשובות! הספגטי של חיפה אינו מאכזב'
תודה על כל התשובות! הספגטי של חיפה אינו מאכזב
01/08/2013 | 09:17
52
לצפיה ב-'לגבי המסלולים בעיר התחתית'
לגבי המסלולים בעיר התחתית
01/08/2013 | 08:48
11
99
אני רואה שמסלול קו 18 מזיו לבת גלים היום עובר לאורך כל שדרות המגינים מכיכר ההגנה, והחל ממחר פונה מרחוב שיבת ציון לרחוב כיאט (אין לו תחנה ברחוב כיאט, אבל אני מנחש ששם הוא יעבור) וממשיך לדרך העצמאות.
נכון שהסימטריה לא תהיה מושלמת, אבל למיטב הבנתי זה משום שרחוב שיבת ציון בין מעלה השחרור לכיכר ההגנה הוא חד-סטרי, ולכן אין אפשרות לעלות מדרך העצמאות למעלה השחרור בלי לעשות את העיקוף דרך קרית הממשלה.

לגבי קווים 16 ו-24, כאן השינוי הוא פישוט המסלול בכיוון הנסיעה מבת גלים להדר: במקום לרדת משדרות המגינים לדרך העצמאות ולחזור לשדרות הפלי"ם, הקווים ייסעו ישר לשדרות הפלי"ם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז בעצם למה ש-18 לא יעבור בשד' פלי"ם כמו'
אז בעצם למה ש-18 לא יעבור בשד' פלי"ם כמו
01/08/2013 | 09:40
10
57
כמו קווים 16, 24?  למה רק הוא חייב לעבור בכיוון אחד בדרך העצמאות?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כי 18, 36, 19א יעברו בדרך העצמאות'
כי 18, 36, 19א יעברו בדרך העצמאות
01/08/2013 | 10:00
9
65
גם הכיוון השני, אז יש כאן סוג של סימטריה, אם כי קשה לראות פה סימטריה במגבלות הרחובות החד-סטריים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אגב, אולי הסיבה היא'
אגב, אולי הסיבה היא
01/08/2013 | 10:01
8
69
לאחד תחנות עם קו 17?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שאלות על המטרונית ותח"צ בחיפה'
שאלות על המטרונית ותח"צ בחיפה
01/08/2013 | 17:41
7
87
בתור נוסע קבוע בתח"צ - כמה שאלות:
1. מישהו יודע איזה קווים ימשיכו לנסוע על נתיבי המטרונית, אם בכלל?
2. מישהו יודע מתי פותחים את כביש נחל הגיבורים (גרנד קניון-עיר תחתית) והאם מתוכננים לנסוע בו גם אוטובוסים?
3. קבלו את נתיב הנסיעה הבא:
מוצא: קרית אתא (איזור שהמטרונית לא עוברת בו), יעד: טכניון (מסלול שאני עושה מידי פעם)
מסלול שברכב לוקח כ-15-20 דק' דרך העוקף או דרך יגור.
כיום, באוטובוסים המסלול הנ"ל לוקח כ-40 דקות בשעות הבוקר (כ-25 דק' בקו 62, 5 דק' בממוצע המתנה במכזית המפרץ, ועוד כ8-12 דק' ב 142), או, אם אין 142, לוקחים 16 לזיו ו 17 או 19 לטכניון, סכה"כ 3 אוטובוסים, 50-60 דקות.

קראתי את כל השינויים המתוכננים ולתחושתי המצב בנתיב הנ"ל הולך להיות גרוע אף יותר:
אפשרות א' : קו 20 ומשהו לצומת קרית אתא (20-25 דק'), החלפה (5 דק')  מטרונית למרכזית המפרץ (5 דק') החלפה (5 דק') קו 142 לטכניון (8-12 דק') סכה"כ 3 אוטובוסים, 50-60 דקות. בעסה.
אפשרות ב' (כשאין 142): קו 20 ומשהו לצומת קרית אתא (20-25 דק'), החלפה +המתנה (10 דק') קו 123 לזיו (45 דק'), החלפה (5 דק'), קו 17-19 לטכניון (10 דק'). סכה"כ 3 אוטובוסים, כשעה וחצי נסיעה. עוד יותר בעסה
אפשרות ג' (כשאין 142): קו 20 ומשהו לצומת קרית אתא (20-25 דק'), המתנה (5 דק') מטרונית למרכזית המפרץ (5 דק') המתנה במרכזית המפרץ (5 דק') קו 16 למרכז זיו (10 דק'), המתנה במרכז זיו (5 דק') קו 17 או 19 לטכניון (10 דק'). סכה"כ 4 אוטובוסים, כשעה נסיעה, בעסה בריבוע

יוצא שכדי לנסוע לטכניון אני אצטרך להחליף לפחות 3 כלי תחבורה (בשעות הטובות כשיש 142), או אפילו ארבעה, זמן הנסיעה מתארך ויהיה בין שעה לשעה וחצי, שזה בממוצע פי 4 מהזמן שלוקח לנסוע ברכב והרבה הרבה טרטור. אני לא רואה איך המטרונית משפרת את השירות באיזור...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תשובה לשאלה איזה קווים ימשיכו לנסוע במת"צ'
תשובה לשאלה איזה קווים ימשיכו לנסוע במת"צ
01/08/2013 | 17:53
2
85
נמצאת במפה הזאת:
http://metrobus.gov.il/web/guest/49;jsessionid=3BE...
כל הקווים שמספריהם מופיעים על רקע שחור עוצרים בתחנה של המטרונית, כלומר נוסעים באותו נתיב יחד עם המטרונית.
כמובן שרוב הקווים נוסעים על נתיב המטרונית רק בחלק מהמסלול שלהם, ולא לאורך כל המסלול.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה שמעניין אותי במפה הזו'
מה שמעניין אותי במפה הזו
02/08/2013 | 10:33
1
37
הוא העובדה שלפי הציור קו 2 ייכנס לק.אתא מדרך הדשנים ורחוב זבולון ולא מדרך העמקים בק.ביאליק...קצת מוזר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הקו יסע דרך עוקף קריות'
הקו יסע דרך עוקף קריות
02/08/2013 | 11:22
34
בקטע שבין צומת קרית אתא לרחוב העמקים, מכיוון ששדרוג הרחוב ובניית נתיב המטרונית בו טרם הסתיימה (או החלה...).
זהו פתרון זמני שנבחר ע"מ לא לעכב את המטרונית בפקקים הקיימים שברחוב העמקים
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לגבי השאלות (טענות) שלך..'
לגבי השאלות (טענות) שלך..
02/08/2013 | 00:06
3
70
אתה די צודק בטענות שלך... המטרונית עדיין לא פותרת במלואה את בעיית היוממים מהקריות  לאזור רכס הכרמל ונווה-שאנן.
אני יכול לומר לך שכבר נמצאים בתכנון עוד3-4 שינויים /תוספות בקווי המטרונית שעשויים להיטיב עם אלה שבאים מהקריות ורוצים להגיע ביתר מהירות לחלק העליון של חיפה:
1. יש תכנון להניע את המטרונית מהאוניברסיטה על ציר אבא חושי, חורב, מוריה שדרות הנשיא
2. הרחבה לכיוון טירת כרמל של אחד הקווים שמגיעים למרכזית חוף הכרמל (כמענה לנוסעים מטירת כרמל + אצטדיון סמי עופר שיכיל אירועי תרבות גדולים)
3. תכנון קו שיעלה לכיוון נווה שאנן (את זה אין לי מושג איך יעשו כי הצירים די רזים ...אולי ינועו בתנועה מעורבת באזורים מסוימים או בדרך החדשה של נחל הגיבורים ).
4. דבר אחרון, אל תשכח שיש תכנון לשיפור התחבורה לטכניון/אוניברסיטה בדמות הרכבל...אך לטעמי, עדיף כעת להתרכז בתגבור קווי אוטובוס.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לגבי 2 ו-3:'
לגבי 2 ו-3:
02/08/2013 | 13:23
2
41
2 - רק קו מטרונית אחד מגיע לחוף הכרמל. אילו תוכניות קיימות לקווי מטרונית נוספים שמגיעים לחוף הכרמל?
3 - יש תכנון לתכנן קו בין חורב לנווה שאנן שיתחבר לקו של ציר הרכס, אבל אילו תוכניות יש לקו שעולה לנוה שאנן במדרון המזרחי של הכרמל?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז ככה...'
אז ככה...
02/08/2013 | 14:00
1
50
לגבי הארכת קו מטרונית לכיוון טירת הכרמל- הדבר פורסם לפני כשבועיים במסיבת עיתונאים של "יפה נוף" ויש להניח שזה יקרה באחד מ-2 הדרכים הבאות:

א. או שיבצעו הארכה של הקו הנוכחי (מ1 אם אני לא טועה) או שפשוט הקו החדש, הידוע במספרו 112, היוצא מטירת-הכרמל להדר יהפוך לאחד מקווי המטרונית אשר יהווה תחליף מהיר לקו 112 וכל הקווים האחרונים שבוטלו כבר והיו על הציר הזה.

ב. לגבי העלייה לנווה-שאנן וציר הכרמל התפרסמו מספר תחליפים :

A. פורסם ע"י יפה נוף באחד מהכתבות/מסיבות עיתונאים - שאחד מהם הוא הפיכת קו 123 לקו מטרונית (אין לי מושג איך יעשו את זה כי הצירים רזים)

B.תגבור רציני של קווי מאה ארבעים ו.. שעולים לטכניון ואוניברסיטה (לא מטרונית אלא אגד) + תחליף הרכבל שמסלולו עדיין לא פורסם... יפתיע עם נווה שאנן?!? לא יודעים.

C.ושמעתי על עוד 2 אופציות - שאני לא זוכר אם היא רשמית או לא...1.אופציה של מטרונית שתנוע עד צייזל (משטרה) ותעלה דרך נחל הגיבורים-גרנד קניון-מרכז זיו-טכניון.
  2. עוד אופציה -שגם לגביה אני לא בטוח אם היא רשמית...אופציה שמטרונית תעלה מהדר על גשר(לא נחל) הגיבורים ותעלה דרך יד לבנים/גליל/זיו כו... (סטייל 18/19)

E. אופציה שפורסמה בוודאות על ידי יפה נוף+עיריית חיפה הנה ציר רכס הכרמל : יצירת כ-3 חניונים ענקיים מתחת לחורב/קרית-ספר/ומרכז הכרמל והפקעת החניות על כל
ציר מוריה ושדרות הנשיא ככה שהמטרונית תעבור על נתיב החניות. (פורסם בכלבו- אם אני לא טועה קראו לגליון "מלכת החניונים")
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קו 111 (לא 112)'
קו 111 (לא 112)
02/08/2013 | 14:10
41
אני לא רואה כיצד אוטובוסי המטרונית יוכלו ליסוע ביד לבנים וגם לא רואה צורך שהם ייכנסו לטכניון. מסלול כן הגיוני יהיה דרך נחל הגיבורים, גרנד קניון, חניתה, הגליל, טרומפלדור, חנקין, פיק"א עד מרכז חורב וחיבור לקו ציר הרכס. הקו הזה אולי יוכל להגיע עד חוף הכרמל באמצעות פרויד-ויינשל-פלימן-סחרוב (בנתיב רגיל ולא במסלול מיוחד), אם אוטובוסי המטרונית יוכלו לנוע מלאים בציר הזה. אז זה יהיה מעין תחליף חלקי ל-123, ללא המסלול בדרך יד לבנים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המדינה תשלם למטרונית לפי נסיעה ולא לפי נוסע'
המדינה תשלם למטרונית לפי נסיעה ולא לפי נוסע
02/08/2013 | 08:21
6
113
לפי כלבו, הכסף שיתקבל מהנוסעים במטרונית יועבר למשרד התחבורה ולא לדן בצפון. דן בצפון יקבלו תשלום לפי הוצאת נסיעות ועמידה בלוח הזמנים.
זה מצוין, כי:
א. זה מתגמל את הדבר הנכון, האינטרס של החברה יהיה לעמוד בזמנים ולא להעלות את יחס הנוסעים לרכב.
ב. זה מוציא את בעיות הרב-קו ההחזרים וכדומה מידי החברות.
ג. זה צעד נוסף לקראת רשות תחבורה מטרופולינית, שתגבה את מחירי הכרטיסים בעצמה ותשלם לכל המפעילים על הנסיעות.

עמוד אחד אחר כך יש רשימת שינויי הקווים, ומשהו מוזר שמופיע שם הוא שקו 23 יהפוך ל136 רק בימי חול, ובשבת הוא ישאר 23. אם אפשר לבלבל את הנוסעים אז למה לא.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני מניח שבשם הסטטוס קוו'
אני מניח שבשם הסטטוס קוו
02/08/2013 | 09:47
92
לא ניתן להאריך את קו 23 בשבת
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שימו לב שלא מפורטים שם השינויים בקריות,'
שימו לב שלא מפורטים שם השינויים בקריות,
02/08/2013 | 12:54
3
82
בנשר ובטירת כרמל, אלא רק בקווים שעוברים בשכונות חיפה גופה (לא כולל קרית חיים ולא כולל 76/77).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קו 11 בקריות לא מובן לי'
קו 11 בקריות לא מובן לי
02/08/2013 | 15:02
2
57
שלום רב חברי פורום יקרים, יש לי שאלה לגבי קו 11
קו זה קו מעגלי שיוצא ממרכזים הקריות לצור שלום וחוזר דרך קרית ים וכניסה לסביוני ים
ויש די הרבה ילדים שלומדים גם ברודמן שנמצא על יד מרכז ניצן ותיכון רבין שנמצא ברחוב כלנית
מבתי ספר שציינתי התלמידים יכולים לחזור לסביוני ים עם קו 11
ואני מדבר על התלמידים שגרים ברחוב ארזים בסביוני ים
אבל מסביוני ים הרחוב הארזים אין שום קו שיוצא לכיוון בתי ספר שציינתי
אלה עם כן ילכו ברגל לתחנת סביוני ים שנמצאת בשדרות ירושלים ויעלו על מטרונית  3 או קו 23 שהמרחק מסוף רחוב הארזים לצומת משהו כמו קילומטר
ויש לציין שיש גם אנשים מבוגרים בשכונה זו שצריכים להגיע לקופות החולים למשל או לקניות
או כמובן לנסוע עם מוניות תפוזית 3 שאישית אני לא סובל שרות מוניות. יכול להיות שאני לא הבנתי את המפה
תודה רבה לעונים ושבת שלום חברי פורום יקרים
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קו 11 הוא קו סיבובי דו-כיווני.'
קו 11 הוא קו סיבובי דו-כיווני.
02/08/2013 | 20:43
1
37
הוא ייסע גם עם כיוון השעון וגם נגד כיוון השעון.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הבנתי תודה רבה לך איש יקר'
הבנתי תודה רבה לך איש יקר
02/08/2013 | 21:13
29
אז קו 11 לא יהיה מעגלי בכיוון אחד
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מהפכה של ממש! נקווה שזה לא ייעצר שם'
מהפכה של ממש! נקווה שזה לא ייעצר שם
02/08/2013 | 19:31
24
לצפיה ב-'צולם היום בצהריים ביציאה מתחנת רכבת חוף הכרמל'
צולם היום בצהריים ביציאה מתחנת רכבת חוף הכרמל
02/08/2013 | 18:46
88
לצפיה ב-'צולם היום בצהריים ביציאה מתחנת רכבת חוף הכרמל'
צולם היום בצהריים ביציאה מתחנת רכבת חוף הכרמל
02/08/2013 | 18:49
64

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ