כרטיס ה"רב-קו" ומעקב אחרי אזרחים

מצב
הנושא נעול.

down under

New member
תזכיר לנו, מה בדיוק הבעיה עם כסף מזומן?

לדעתי ברשתות השיווק מפסידים כסף מלקוחות כמוני
ברשתות השיווק השונות הציעו לי להוציא כרטיסי חבר וכמובן שהסכמתי, כי למה לא ? הם מבטיחים הנחות ומבצעים ולעולם לא דורשים תשלום בכסף מזומן, אז מה אכפת לי שיהיה לי ארנק מלא בכרטיסי חבר ?

אך אני יודע היטב כיצד לנצל אותם, אני תמיד קונה רק את מה שאני באמת צריך, ואף פעם לא את המבצעים שהם מציעים לי בדיוור הישיר. את הדואר שהם שולחים לי אני משליך אל פח האשפה לאחר עיון קצר. אז מה בדיוק רשתות השיווק מרוויחות מלקוחות כמוני ? עם נתוני המעקב אחרי הם בוודאי לא יכולים לעשות כלום, למעט הכנסתם של לקוחות כמוני לקבוצת מיעוט הקרויה בשם 'חריגים סטטיסטיים'.

לגבי כרטיס הרב-קו באוטובוסים, הבעיה העיקרית עם הכרטיס היא שהוא מחייב שימוש בכסף מזומן.

25306yosef

New member
כיום אין כל צורך בכסף מזומן....

בכל מקום מכבדים כיום כרטיסי אשראי, למעט מוניות וחברות האוטובוסים.

אז למה בכלל אני צריך לנסוע באוטובוסים ו/או במוניות ?

לא כולם רוצים / יכולים להשתמש באשראי

לא כולם רוצים / יכולים להשתמש באשראי

down under

New member
לא שאלתי האם יש צורך או אין צורך

שאלתי מה רע (או מסוכן או לא טוב או לא ראוי או לא מוסרי או כל רעה חולה אחרת) בכסף מזומן?

amit1270

New member
אתה ממש נהנה להאכיל אותו

שאלתי מה רע (או מסוכן או לא טוב או לא ראוי או לא מוסרי או כל רעה חולה אחרת) בכסף מזומן?
אתה ממש נהנה להאכיל אותו

25306yosef

New member
כסף מזומן אינו נוח לשימוש...

הרבה יותר נוח לשמור על כרטיס אחד או יותר, מאשר על סכומים שונים ומשתנים של כסף מזומן שיש צורך לספור אותם כל פעם מחדש. אני מחזיק אצלי בארנק רק כרטיסי אשראי / חבר / מועדון / וכו... וזה מאוד נוח לשימוש ואינו דורש כל פעם עבודה עם שטרות ומטבעות וספירת הכסף כל פעם מחדש.

ואני בכלל לא מפחד שיעקבו אחרי ויגלו שכל יום בשעה X אני נמצא בתחנת הרכבת בעיר Y ולאחר מכן הולך לקנות מאפה של בצק עלים עם תפוח אדמה בחנות Z, ואחר כך הולך לקנות מיץ אשכוליות בחנות W, ודיסק של מנגינות בחנות המקוונת של שלוימל'ה....

mister K

New member
אצלך זה לא עניין של נוח או לא, יש לך פרנויה.

הרבה יותר נוח לשמור על כרטיס אחד או יותר, מאשר על סכומים שונים ומשתנים של כסף מזומן שיש צורך לספור אותם כל פעם מחדש. אני מחזיק אצלי בארנק רק כרטיסי אשראי / חבר / מועדון / וכו... וזה מאוד נוח לשימוש ואינו דורש כל פעם עבודה עם שטרות ומטבעות וספירת הכסף כל פעם מחדש.

ואני בכלל לא מפחד שיעקבו אחרי ויגלו שכל יום בשעה X אני נמצא בתחנת הרכבת בעיר Y ולאחר מכן הולך לקנות מאפה של בצק עלים עם תפוח אדמה בחנות Z, ואחר כך הולך לקנות מיץ אשכוליות בחנות W, ודיסק של מנגינות בחנות המקוונת של שלוימל'ה....
אצלך זה לא עניין של נוח או לא, יש לך פרנויה.
אחרת לא היית מפחד מרב קו. שכן אדם סביר ששימוש בכסף מזומן "לא נוח לו", לא מפחד להשתמש ברב קו ואין לו בעיה לשלם במזומן אם במקרה הרב קו מתקלקל.

olli3

New member
מנהל
האמת שהעולם עובר לביטקויין ופאיי פאל.

האמת שהעולם עובר לביטקויין ופאיי פאל.

mister K

New member
במוניות GetTaxi אפשר לשלם באשראי.

במוניות GetTaxi אפשר לשלם באשראי.
וכמובן שבאוטובוסים אפשר לשלם ברב קו ולהטעין אותו באשראי. אבל לך יש פחד מטורף גם מרב קו, רק בגלל הסיכוי הקלוש שהוא לא יעבוד ואז לא תהיה לך ברירה אלא לשלם במזומן. מה שבלתי אפשרי מבחינת הפרנויה שלך.

cwen

New member
תתפלא, אבל גם זה מידע שעוזר להם

לדעתי ברשתות השיווק מפסידים כסף מלקוחות כמוני
ברשתות השיווק השונות הציעו לי להוציא כרטיסי חבר וכמובן שהסכמתי, כי למה לא ? הם מבטיחים הנחות ומבצעים ולעולם לא דורשים תשלום בכסף מזומן, אז מה אכפת לי שיהיה לי ארנק מלא בכרטיסי חבר ?

אך אני יודע היטב כיצד לנצל אותם, אני תמיד קונה רק את מה שאני באמת צריך, ואף פעם לא את המבצעים שהם מציעים לי בדיוור הישיר. את הדואר שהם שולחים לי אני משליך אל פח האשפה לאחר עיון קצר. אז מה בדיוק רשתות השיווק מרוויחות מלקוחות כמוני ? עם נתוני המעקב אחרי הם בוודאי לא יכולים לעשות כלום, למעט הכנסתם של לקוחות כמוני לקבוצת מיעוט הקרויה בשם 'חריגים סטטיסטיים'.

לגבי כרטיס הרב-קו באוטובוסים, הבעיה העיקרית עם הכרטיס היא שהוא מחייב שימוש בכסף מזומן.
תתפלא, אבל גם זה מידע שעוזר להם
לדעת כמה לקוחות כמוך מוציאים.

מה שגורם לי להתנגד למאגר הביומטרי

כרטיס ה"רב-קו" ומעקב אחרי אזרחים
תגידו, יצא לכם לחשוב פעם על ה"רב קו" הזה, שמכיל בתוכו את שמכם המלא, תמונתכם ותעודת הזהות שלכם, ובכל פעם שאתם מעבירים אותו בקורא הכרטיסים, כל נסיעה שלכם נרשמת במאגר למשך 7 שנים? מישהו כאן אי פעם שאל את עצמו מדוע משרד התחבורה מעוניין בפרטים האלו? מה הוא עושה עם המידע והמאגר הזה?
מודה שעד לאחרונה לא ממש נתתי את דעתי לדבר הזה, אבל עכשיו, בדיוק בתקופה בה מדברים על המאגר הביומטרי, פתאום גיליתי עוד דרך שבה המדינה מנהלת מעקב אחרינו...זה מטריד אותי מאוד, ואני לא אוהבת את זה בכלל... גם אם ישנה האפשרות לרכוש כרטיס אנונימי, הוא אינו נותן את כל ההנחות שאפשר לקבל עם רב-קו "אישי", לדוגמא: אי אפשר לעשות עליו חופשי חודשי, וכשבאנו לראשונה לעשות רב-קו, אף אחד בכלל לא יידע אותנו שיש כרטיס אנונימי, פשוט הובילו אותנו לעשות אחד אישי...
מה דעתכם על כך? זה לא מפחיד משהו?
זו לא עצם העובדה שמתנהל מעקב של המדינה אחרינו, אלא העובדה שיש מאגר נתונים אחד שנגיש לגורמים מושחתים ושגורמי פשע יכולים לפרוץ אליו ולהשיג את כל הנתונים.
אם אני לא טועה, הנתונים שעל הרב-קו לא נאספים בשום מקום, אלא רשומים רק על הכרטיס עצמו. תקנו אותי אם אני טועה, אבל לא ידוע לי על מאגר של כל האזרחים שברשותם כרטיס רב-קו יחד שכולל את כל נתוני הנסיעות שלהם.

down under

New member
עם פראנואידים דיבור הגיוני הוא חסר תוחלת וגם

זו לא עצם העובדה שמתנהל מעקב של המדינה אחרינו, אלא העובדה שיש מאגר נתונים אחד שנגיש לגורמים מושחתים ושגורמי פשע יכולים לפרוץ אליו ולהשיג את כל הנתונים.
אם אני לא טועה, הנתונים שעל הרב-קו לא נאספים בשום מקום, אלא רשומים רק על הכרטיס עצמו. תקנו אותי אם אני טועה, אבל לא ידוע לי על מאגר של כל האזרחים שברשותם כרטיס רב-קו יחד שכולל את כל נתוני הנסיעות שלהם.
חסר תועלת.

S o l l y

New member
למה אתה לא מסכים עם מה שהוא כתב?

חסר תועלת.
לא שאני בעד או נגד המאגר, אבל לא חסרות חברות ענק כמו פייסבוק גוגל וכו' שנפרצו ופרטים של אנשים דלפו החוצה, למה שזה לא יקרה עם כזה מאגר ?

אני חושב שגם ברב קו יש מאגר

לא שאני בעד או נגד המאגר, אבל לא חסרות חברות ענק כמו פייסבוק גוגל וכו' שנפרצו ופרטים של אנשים דלפו החוצה, למה שזה לא יקרה עם כזה מאגר ?
אני חושב שגם ברב קו יש מאגר
כי אחרת איך ישמרו את המידע לשחזר אם נאבד או נהרס?

אתה טועה

אתה טועה
לכל חברה יש מאגר נתונים על הכרטיסים שהיא הנפיקה.
http://tinyurl.com/ks9krx8

וכמובן שיש אנשים שמנסים לסתום פרצות
http://www.justice.gov.il/NR/rdonlyres/5D79BC99-2219-4003-BCE8-B102E949DCBF/27237/drafttrans.pdf

מענדי

New member

מצב
הנושא נעול.
למעלה