לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.
x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!

שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.
המשך >>

לצפיה ב-'כרטיס ה"רב-קו" ומעקב אחרי אזרחים'
כרטיס ה"רב-קו" ומעקב אחרי אזרחים
20/07/2013 | 12:10
73
563
תגידו, יצא לכם לחשוב פעם על ה"רב קו" הזה, שמכיל בתוכו את שמכם המלא, תמונתכם ותעודת הזהות שלכם, ובכל פעם שאתם מעבירים אותו בקורא הכרטיסים, כל נסיעה שלכם נרשמת במאגר למשך 7 שנים? מישהו כאן אי פעם שאל את עצמו מדוע משרד התחבורה מעוניין בפרטים האלו? מה הוא עושה עם המידע והמאגר הזה?
מודה שעד לאחרונה לא ממש נתתי את דעתי לדבר הזה, אבל עכשיו, בדיוק בתקופה בה מדברים על המאגר הביומטרי, פתאום גיליתי עוד דרך שבה המדינה מנהלת מעקב אחרינו...זה מטריד אותי מאוד, ואני לא אוהבת את זה בכלל... גם אם ישנה האפשרות לרכוש כרטיס אנונימי, הוא אינו נותן את כל ההנחות שאפשר לקבל עם רב-קו "אישי", לדוגמא: אי אפשר לעשות עליו חופשי חודשי, וכשבאנו לראשונה לעשות רב-קו, אף אחד בכלל לא יידע אותנו שיש כרטיס אנונימי, פשוט הובילו אותנו לעשות אחד אישי...
מה דעתכם על כך? זה לא מפחיד משהו?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ווואלה את צודקת'
ווואלה את צודקת
20/07/2013 | 12:20
256
ככה יעקבו אחריך לבונקר הסודי שלך, או למועדון חשפנים שאת מנהלת,
או יותר גרוע לבית שלך שרשום בת.ז. שלך שיש בו תמונה והוא כבר רשום במאגר האזרחים.
מאוד מסוכן!!
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'את יודעת אילו מעקבים מבצעים אחרי הפעולות'
את יודעת אילו מעקבים מבצעים אחרי הפעולות
20/07/2013 | 12:21
31
287
של אזרחים בכרטיסי אשראי?
את יודעת שבזכות מעקבים כאלה יש חברות שתפקידן לבנות ניתוח ותיק שלם על ההתנהגות של צרכנים הן בהיבט הרגלי הקנייה והן בהיבט עמידתם בתנאי האשראי?
זה לא מפחיד אותך?
את יודעת אילו מעקבים מנהלים אחר שימוש בטלפונים ניידים ואחר שימוש בטלביזיה רב-ערוצית (כבלים או לווין)?
זה לא מפחיד אותך?
מעקב אחרי נסיעות ברכב בכביש 6, במנהרות הכרמל או בנתיב המהיר לא מפחיד?

מדוע אזרח רגיל ותמים צריך לחשוש מכך שנסיעות שלו בתחבורה ציבורית יתועדו ויוכלו לשמש לצורך שיפור מערכת התחבורה הציבורית?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לדעתי ברשתות השיווק מפסידים כסף מלקוחות כמוני'
לדעתי ברשתות השיווק מפסידים כסף מלקוחות כמוני
21/07/2013 | 00:51
30
171
ברשתות השיווק השונות הציעו לי להוציא כרטיסי חבר וכמובן שהסכמתי, כי למה לא ? הם מבטיחים הנחות ומבצעים ולעולם לא דורשים תשלום בכסף מזומן, אז מה אכפת לי שיהיה לי ארנק מלא בכרטיסי חבר ?

אך אני יודע היטב כיצד לנצל אותם, אני תמיד קונה רק את מה שאני באמת צריך, ואף פעם לא את המבצעים שהם מציעים לי בדיוור הישיר. את הדואר שהם שולחים לי אני משליך אל פח האשפה לאחר עיון קצר. אז מה בדיוק רשתות השיווק מרוויחות מלקוחות כמוני ? עם נתוני המעקב אחרי הם בוודאי לא יכולים לעשות כלום, למעט הכנסתם של לקוחות כמוני לקבוצת מיעוט הקרויה בשם 'חריגים סטטיסטיים'.

לגבי כרטיס הרב-קו באוטובוסים, הבעיה העיקרית עם הכרטיס היא שהוא מחייב שימוש בכסף מזומן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הרב קו כבר לא מחייב שימוש במזומן.'
הרב קו כבר לא מחייב שימוש במזומן.
21/07/2013 | 02:14
15
128
מלבד ירושלים בה ניתן לרכוש חוזה כזה או אחר בעמדות הטעינה של הרכבת הקלה שחוזים אלו יהיו תקפים גם לקווים העירוניים בירושלים...

מלבד רכבת ישראל בה ניתן לרכוש כרטיסי נסיעה בכרטיס אשראי, ניתן לרכוש גם על גבי הרב קו בשימוש באשראי.

כמו כן ברחבי הארץ מוצבות כעת מכונות לטעינת הרב קו באשראי, לא מזמן דובר כאן בפורום על אחת שהוצבה במרכזית ת"א בקומה 7.

וגם במטרונית שתתחיל לפעול תוך זמן קצר בעמדות הטעינה יהיה ניתן לטעון את הרב קו גם באמצעות כרטיס אשראי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הרב קו כן מחייב שימוש בכסף מזומן'
הרב קו כן מחייב שימוש בכסף מזומן
21/07/2013 | 09:08
14
97
מכיוון שנהגי האוטובוסים עוסקים עדיין בעיסקי כספים ובנקאות, אך אין כל אפשרות לשלם להם באמצעות כרטיס אשראי וגם לא דרך הטלפון הסלולרי או כל אפליקציה אחרת, ואין כל אפשרות לרכוש כרטיסי נסיעה בודדים לצורך נסיעה חד פעמית באוטובוסים, אז יש צורך לשלם להם ובמזומן בלבד עבור הנסיעה במקרה של תקלה טכנית בכרטיס הרב-קו או בקורא הכרטיסים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בעולם המתקדם אצל הנהג אתה גם ככה לא יכול לשלם'
בעולם המתקדם אצל הנהג אתה גם ככה לא יכול לשלם
21/07/2013 | 10:23
13
82
כך שאם הכרטיס שלך נדפק, מה תעשה? לא אשראי, לא מזומן ולא מטילי זהב יעזרו לך.

בכל מקרה, אם יש תקלה בקורא הכרטיסים עצמו, הנהג מסיע בחינם, זו התקנה וככל שעובר הזמן מגיעים דיווחים שכך באמת קורה בשטח.

עכשיו למה שתהיה לך בעיה ברב קו? רוב האנשים שרוצים שהכרטיסים שלהם ישמרו, שומרים אותם בארנק. אני מניח שכמו שכרטיסי האשראי שלך לא נשחקים כי אתה שומר עליהם טוב, אז הרב קו ישמר עוד יותר טוב. למה? כי את הרב קו אתה רק צריך להניח, אפילו לא להעביר בפס מגנטי כלשהו.

אז מה כבר הסיכוי שהרב קו שלך באמת ידפק? אפסי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ותמיד אפשר להוציא רב קו נוסף רזרבי'
ותמיד אפשר להוציא רב קו נוסף רזרבי
21/07/2013 | 14:22
12
65
ואם אחד נדפק אז להשתמש בשני. הסיכון ששניהם ידפקו בו זמנית הוא באמת באמת זעיר. אבל באותה מידה יש גם סיכון שכרטיס האשראי ידפק.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש לי דווקא שני כרטיסי רב-קו...'
יש לי דווקא שני כרטיסי רב-קו...
22/07/2013 | 01:57
11
42
את שני כרטיסי הרב-קו שברשותי הרשומים על שמי עם תמונה מזהה הזמנתי דרך אתרי האינטרנט של חברת קווים, ורכבת ישראל, וכפי שבוודאי שמת לב אני חובב נלהב של שימוש והזמנות דרך האינטרנט ועושה כמעט כל מה שניתן לעשות רק דרך המחשב והאינטרנט, ולרבות חיפוש מידע, הפקת מסמכים, ביצוע תשלומים, הזמנות, קניות, שליחת פקסים דרך האינטרנט, קבלת פקסים דרך האינטרנט, עיצוב וחיתוך קבצים גרפיים, הורדה והעברת קבצים, ועוד... ועוד...ועוד....

אך לצערי הרב למרות שיש ברשותי שני כרטיסי רב-קו, הם מונחים בבית בתוך מגירה כאבן שאין לה הופכין וללא כל שימוש ורק בגלל שאינני מוכן להיקלע למצבים של אי נעימויות שפורטו לעייל.

ולגבי כרטיס אשראי שידפק,

כרטיס אשראי אינו ארנק אלקטרוני ולא טעון בו כסף כלל, ובמקרה של תקלה ניתן לבצע עיסקה ידנית על ידי הקשה ידנית של פרטי כרטיס האשראי ובדיוק כפי שמבצעים עיסקאות באינטרנט. במקומות כמו רכבת ישראל שיש צורך להעביר את הכרטיס אפשר לעקוף את הבעיה הזו על ידי רכישת כרטיסי נסיעה מבעוד מועד. שני דברים אלה אינם ניתנים לביצוע בכרטיס הרב קו.

אך מה שמטריד אותי ביותר הוא שלא קיבלתי עדיין תשובה בפורום הזה מה אני עושה אם חלילה אני עולה עם כרטיס הרב-קו על האוטובוס האחרון בלילה, והנהג דורש ממני לשלם ובמזומן ?

האם אני צריך להתווכח איתו במקרה שכזה ?

או שאולי עדיף בכלל להימנע מאפשרות שכזו ?

בכל אופן אני לא מוכן להשתמש בכסף מזומן ואין לי כל צורך בכך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם המכשיר שקורא את כרטיס האשראי עלול להדפק'
גם המכשיר שקורא את כרטיס האשראי עלול להדפק
22/07/2013 | 14:28
10
29
כבר קרה לי שהלכתי לחנות, ובדיוק היתה תקלת תקשורת. אין כרטיסי אשראי! אני בחנויות מעדיפה לשלם באשראי. אי אפשר היה.
ואז יש לי שתי אפשרויות, לזנוח את העגלה המלאה או לשלם במזומן.

המצב הזה בהחלט יתכן.

לגבי הרב קו, אתה יכול לטעון אותו באשראי בעמדות השירות, לטעון את שניהם, ואז כאמור, הסיכון ששניהם בו זמנית ידפקו הוא מאוד נמוך. עוד פחות מהסיכון שתהיה תקלת תקשורת כשאני אגיע לקופה עם העגלה.

וכמו שאמרו קודם, אם המכשיר באוטובוס שקורא רב קו לא עובד, הנהג אמור להעלות נוסעים עם רב קו ללא תשלום. גם ראיתי את זה קורה בפועל באוטובוס שנדפק בו המכשיר. אנשים עם רב קו עלו בלי תשלום. אלה ששילמו במזומן קיבלו את פתקאות הנייר הישנות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'במקרה שכזה, זונחים את העגלה !!!!'
במקרה שכזה, זונחים את העגלה !!!!
22/07/2013 | 16:01
2
24
והולכים אל החנות המתחרה. במקרה שכזה תפסידי במקרה הגרוע ביותר את תוכנית הטלויזיה, לא מציאה גדולה...

היה לי כבר מקרה שהגעתי אל חנות והיה בה הפסקת חשמל !!!

אז מה בדיוק עשיתי ? מסרתי להם את פרטי כרטיס האשראי שלי ואת פרטי תעודת הזהות, והם ביצעו עיסקה ידנית לאחר שחזר החשמל, ושלחו לי בדואר את החשבונית.

*

אבל כפי שכבר כתבתי, כרטיס אשראי איננו ארנק אלקטרוני ולא טעון בו כסף. כרטיס הרב קו לעומת זאת הוא כן ארנק אלקטרוני שטעון בו כסף, וכשאדם כבר הטעין אותו בכסף הוא לא מוכן לשלם פעם נוספת רק בגלל שיש תקלה.

*

אני לא קיבלתי עדיין תשובה בפורום הזה מה אני עושה אם חלילה אני עולה עם כרטיס הרב-קו על האוטובוס האחרון בלילה, והנהג דורש ממני לשלם ובמזומן ?

מי ערב לכך שבמקרה של תקלה בקורא הכרטיסים, הנהג ייתן לי לנסוע בחינם ? האם זה כתוב באיזה חוק או חקיקת משנה ?

האם אני צריך להתווכח איתו במקרה שכזה ?

או שאולי עדיף בכלל להימנע מאפשרות שכזו ?

בכל אופן אני לא מוכן להשתמש בכסף מזומן ואין לי כל צורך בכך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ואם תעלה לאוטובוס עם כרטיס נסיעה מנייר'
ואם תעלה לאוטובוס עם כרטיס נסיעה מנייר
22/07/2013 | 16:13
1
26
שרכשת מראש בקופה באמצעות כרטיס אשראי, והנהג יחליט שהכרטיס נראה לו מזויף וידרוש ממך לשלם במזומן, מה תעשה?

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני אשאר על האוטובוס כמובן ואומר לו שאם לא'
אני אשאר על האוטובוס כמובן ואומר לו שאם לא
22/07/2013 | 16:53
24
מוצא חן בעיניו שיזמין משטרה !!!!!

ולאחר מכן אגיש תלונה נגד הנהג !!!

בכרטיס הרב-קו אין לי כל אפשרות לעשות זאת מכיוון שאין לי כל אפשרות להוכיח כלום !!!
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם הבנק כולו יכול לחדול מלתפקד...'
גם הבנק כולו יכול לחדול מלתפקד...
22/07/2013 | 16:02
6
21
כמה פעמים זה קרה בישראל שחברת אשראי או בנק לא יכל לאפשר רכישות באופן גורף באמצעות כרטיסי אשראי?

ואני לא מדבר רק על מה שהיה לפני כשנתיים עם בנק הפועלים שעל מנת להמשיך ולנהל את העסק הם חזרו 50 שנה אחורה ועבדו עם רשימות של מי הכניס כמה ומי הוציא כמה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'היה לי כבר מקרה של נפילת מחשבים בחברת האשראי'
היה לי כבר מקרה של נפילת מחשבים בחברת האשראי
22/07/2013 | 17:05
5
26
לפני כ-10 שנים או יותר (לא זוכר), היתה נפילת מחשבים בחברת האשראי כא"ל ובדיוק הייתי בחנות וביצעתי עיסקה ולא התקבל אישור בגלל נפילת המחשבים.

אז מה בדיוק עשיתי ?

הוצאתי את כרטיס האשראי החלופי של חברת האשראי המתחרה, ושילמתי באמצעותו.

*

האם הפיתרון הזה יעבוד גם עם כרטיס הרב-קו החלופי במקרה והתקלה היא בכלל בקורא הכרטיסים והנהג ידרוש ממני לשלם ובמזומן בלבד ?

מי בכלל ערב לכך שבמקרה של תקלה בקורא הכרטיסים, הנהג יאפשר לי נסיעה בחינם ?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'במקרה של תקלות בקורא, הנסיעה חינם'
במקרה של תקלות בקורא, הנסיעה חינם
22/07/2013 | 17:14
20
בהתאם לנוהל המחייב של משרד התחבורה.
http://nohal.mot.gov.il/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'משרד התחבורה ותקנות התעבורה ערבות לכך.'
משרד התחבורה ותקנות התעבורה ערבות לכך.
22/07/2013 | 17:15
16
אתה יכול להסתובב עם הדפסה של הסעיף בתקנת התעבורה הזאת אם תרצה ולהציג אותה לכל נהג. מדובר במסמך רשמי ומחייב.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז תשאר על האוטובוס ותקרא למשטרה!'
אז תשאר על האוטובוס ותקרא למשטרה!
22/07/2013 | 17:46
2
10
לצפיה ב-'אבל בכרטיס הרב-קו זה בלתי אפשרי'
אבל בכרטיס הרב-קו זה בלתי אפשרי
22/07/2013 | 17:55
1
21
מכיוון שבכרטיס הרב-קו אין לי כל אפשרות להוכיח כלום, ולמעשה נהג האוטובוס צודק בהחלט כאשר הוא דורש ממני לשלם במקרה של תקלה בכרטיס הרב-קו.

הבעיה היא לא בנהג, אלא בשיטה המחייבת תשלום במזומן במקרה של תקלה שעשויה להתעורר בכרטיס הרב-קו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אבל אמרת שאתה עם שני כרטיסים טעונים'
אבל אמרת שאתה עם שני כרטיסים טעונים
22/07/2013 | 19:08
19
אז אם במקרה נדיר, אחד תקול, תשלם עם השני.
ואם המיכשור של הנהג פגום, הנסיעה חינם.

הינה נפטרת מהמזומן המושחת
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תזכיר לנו, מה בדיוק הבעיה עם כסף מזומן?'
תזכיר לנו, מה בדיוק הבעיה עם כסף מזומן?
21/07/2013 | 08:25
12
42
לצפיה ב-'כיום אין כל צורך בכסף מזומן....'
כיום אין כל צורך בכסף מזומן....
21/07/2013 | 08:59
11
99
בכל מקום מכבדים כיום כרטיסי אשראי, למעט מוניות וחברות האוטובוסים.

אז למה בכלל אני צריך לנסוע באוטובוסים ו/או במוניות ?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא כולם רוצים / יכולים להשתמש באשראי'
לא כולם רוצים / יכולים להשתמש באשראי
21/07/2013 | 11:23
31
לצפיה ב-'לא שאלתי האם יש צורך או אין צורך'
לא שאלתי האם יש צורך או אין צורך
21/07/2013 | 22:36
8
56
שאלתי מה רע (או מסוכן או לא טוב או לא ראוי או לא מוסרי או כל רעה חולה אחרת) בכסף מזומן?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה ממש נהנה להאכיל אותו '
אתה ממש נהנה להאכיל אותו
21/07/2013 | 22:57
2
18
לצפיה ב-'אני ממש לא חושב שהוא טרול'
אני ממש לא חושב שהוא טרול
21/07/2013 | 23:21
1
45
באמת שלא. אני חושב עליו המון דברים רעים שאת חלקם אני גם כותב, אבל טרול הוא לא.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה מה שנקרא "סוג של"'
זה מה שנקרא "סוג של"
21/07/2013 | 23:39
20
לצפיה ב-'כסף מזומן אינו נוח לשימוש...'
כסף מזומן אינו נוח לשימוש...
22/07/2013 | 01:32
4
50
הרבה יותר נוח לשמור על כרטיס אחד או יותר, מאשר על סכומים שונים ומשתנים של כסף מזומן שיש צורך לספור אותם כל פעם מחדש. אני מחזיק אצלי בארנק רק כרטיסי אשראי / חבר / מועדון / וכו... וזה מאוד נוח לשימוש ואינו דורש כל פעם עבודה עם שטרות ומטבעות וספירת הכסף כל פעם מחדש.

ואני בכלל לא מפחד שיעקבו אחרי ויגלו שכל יום בשעה X אני נמצא בתחנת הרכבת בעיר Y ולאחר מכן הולך לקנות מאפה של בצק עלים עם תפוח אדמה בחנות Z, ואחר כך הולך לקנות מיץ אשכוליות בחנות W, ודיסק של מנגינות בחנות המקוונת של שלוימל'ה....
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אצלך זה לא עניין של נוח או לא, יש לך פרנויה.'
אצלך זה לא עניין של נוח או לא, יש לך פרנויה.
22/07/2013 | 02:19
40
אחרת לא היית מפחד מרב קו. שכן אדם סביר ששימוש בכסף מזומן "לא נוח לו", לא מפחד להשתמש ברב קו ואין לו בעיה לשלם במזומן אם במקרה הרב קו מתקלקל.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'האמת שהעולם עובר לביטקויין ופאיי פאל.'
האמת שהעולם עובר לביטקויין ופאיי פאל.
22/07/2013 | 14:59
2
18
לצפיה ב-'ביטקויין? רק זה חסר לנו'
ביטקויין? רק זה חסר לנו
25/07/2013 | 23:14
1
9
שתכניס את יוסף לצד האפל של הדרקנט.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'צחקתי בקול :)'
צחקתי בקול :)
26/07/2013 | 00:12
4
לצפיה ב-'במוניות GetTaxi אפשר לשלם באשראי.'
במוניות GetTaxi אפשר לשלם באשראי.
22/07/2013 | 02:17
42
וכמובן שבאוטובוסים אפשר לשלם ברב קו ולהטעין אותו באשראי. אבל לך יש פחד מטורף גם מרב קו, רק בגלל הסיכוי הקלוש שהוא לא יעבוד ואז לא תהיה לך ברירה אלא לשלם במזומן. מה שבלתי אפשרי מבחינת הפרנויה שלך.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תתפלא, אבל גם זה מידע שעוזר להם'
תתפלא, אבל גם זה מידע שעוזר להם
21/07/2013 | 14:19
62
לדעת כמה לקוחות כמוך מוציאים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה שגורם לי להתנגד למאגר הביומטרי '
מה שגורם לי להתנגד למאגר הביומטרי
20/07/2013 | 12:22
22
278
זו לא עצם העובדה שמתנהל מעקב של המדינה אחרינו, אלא העובדה שיש מאגר נתונים אחד שנגיש לגורמים מושחתים ושגורמי פשע יכולים לפרוץ אליו ולהשיג את כל הנתונים.
אם אני לא טועה, הנתונים שעל הרב-קו לא נאספים בשום מקום, אלא רשומים רק על הכרטיס עצמו. תקנו אותי אם אני טועה, אבל לא ידוע לי על מאגר של כל האזרחים שברשותם כרטיס רב-קו יחד שכולל את כל נתוני הנסיעות שלהם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'עם פראנואידים דיבור הגיוני הוא חסר תוחלת וגם'
עם פראנואידים דיבור הגיוני הוא חסר תוחלת וגם
20/07/2013 | 12:49
2
196
לצפיה ב-'למה אתה לא מסכים עם מה שהוא כתב?'
למה אתה לא מסכים עם מה שהוא כתב?
20/07/2013 | 12:58
1
150
לא שאני בעד או נגד המאגר, אבל לא חסרות חברות ענק כמו פייסבוק גוגל וכו' שנפרצו ופרטים של אנשים דלפו החוצה, למה שזה לא יקרה עם כזה מאגר ?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני חושב שגם ברב קו יש מאגר'
אני חושב שגם ברב קו יש מאגר
20/07/2013 | 13:36
148
כי אחרת איך ישמרו את המידע לשחזר אם נאבד או נהרס?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה טועה'
אתה טועה
20/07/2013 | 15:08
171
לכל חברה יש מאגר נתונים על הכרטיסים שהיא הנפיקה.
http://tinyurl.com/ks9krx8

וכמובן שיש אנשים שמנסים לסתום פרצות
http://www.justice.gov.il/NR/rdonlyres/5D79BC99-22...
תחבורה ציבורית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-''
21/07/2013 | 00:24
13
לצפיה ב-'התביעת אצבע שלך נמצאת גם במאגר של צה"ל אז מה'
התביעת אצבע שלך נמצאת גם במאגר של צה"ל אז מה
21/07/2013 | 05:12
59
לצפיה ב-'היי איליה'
היי איליה
21/07/2013 | 09:49
14
179
היי איליה, אני יותם מהרשות לניהול המאגר הביומטרי.
מאגר הנתונים הביומטרי לא נגיש לכל אותם גורמים שציינת, להיפך.
אבטחת המאגר בכלל, והמענה לאיום הפנימי (עובדים) בפרט, נעשים על פי הנחיות הרשות הממלכתית לאבטחת מידע, בהתאם לסיווג המאגר ("סודי ביותר"), תוך הקפדה יתרה ומימוש מנגנוני אבטחה כנדרש.
יבוצעו סקרי אבטחה ומבדקים, בעלי ההרשאות הינם עובדים בודדים בלבד ופעילותם תנוטר ותבוקר במגוון אמצעים.
יום טוב ושבוע טוב,
יותם מהרשות לניהול המאגר הביומטרי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'האם מאגר אגרון שדלף'
האם מאגר אגרון שדלף
<< ההודעה הנוכחית
21/07/2013 | 10:19
135
גם אובטח ע"פ הנחיות הרשות הממלכתית לאבטחת מידע?

ומה עם מאגר תיקי המאומצים שדלף?

לדעתי הבעיה מתחילה במשפט הזה - "אבטחת המאגר בכלל, והמענה לאיום הפנימי (עובדים) בפרט, נעשים על פי הנחיות הרשות הממלכתית לאבטחת מידע, בהתאם לסיווג המאגר ("סודי ביותר"), תוך הקפדה יתרה ומימוש מנגנוני אבטחה כנדרש. "

ז"א אנחנו מאבטחים את המאגר ע"פ הנחיותיהם, אם המאגר יפרץ הם יהיו אשמים.

וכאן מתחילה הבעיה, אף אחד לא לוקח אחריות.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ומה שיותר מענין'
ומה שיותר מענין
21/07/2013 | 10:25
4
99
מדוע רשות ממשלתית מקצה משאבים לתגובות בפורומים.

האם ההקצאה היא בגלל שהפרוייקט שנוי במחלוקת?

אם לא, מדוע רשויות ממשלתיות אחרות לא מקצות גם משאבים לקשר עם הציבור בפורומים וכו'. למשל: משרד התחבורה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שמשרד התחבורה יקח בעלות?!'
שמשרד התחבורה יקח בעלות?!
21/07/2013 | 11:09
3
90
הרי הם לא מוכנים אפילו להודות שיש להם מאגר ביומטרי לא מפוקח! אני דווקא מאוד שמח שגון קמני שולח את אנשיו לענות לציבור, זו התקדמות יפה. אל תהיו שליליים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'עירא אתה רץ קדימה'
עירא אתה רץ קדימה
21/07/2013 | 13:10
2
63
אני מדבר על נושאים יותר פשוטים
למשל בעיות עם הרב קו, תלונות על אוטובוסים לא תקינים, תלונות על עומסים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הלוואי שהייתי רץ קדימה...'
הלוואי שהייתי רץ קדימה...
21/07/2013 | 13:17
1
48
הנושא הזה הטריד אותי מזמן וכתבתי עליו לא מעט. נושאי בעיות התח"צ הם גם מאוד חמורים, אבל צריך להלחם גם עליהם במקביל ולא להניח לנושאים להיות מוזנחים. כל עוד נשלב ידיים יהיה טוב

פשוט דיברנו על מאגר ושם זה נראה לי רלוונטי. אם אתה רוצה לשנות את הנושא חזרה, תפאדל :)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ח"ו לא חושב שזה מיותר - להיפך'
ח"ו לא חושב שזה מיותר - להיפך
21/07/2013 | 15:37
35
אבל לצערי בהכרות עם הגופים הנ"ל, צריך לנסות לקבל מה שאפשר.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם אתם כל כך בטוחים באבטחת המאגר'
אם אתם כל כך בטוחים באבטחת המאגר
21/07/2013 | 11:05
1
100
למה שלא תיצרו מאגר לדוגמה המאובטח על פי סטנדטרטים זהים אך עם נתונים פיקטיביים ותכריזו על תחרות האקרים עולמית לפריצתו?

אבל אתה יודע מה, אני בטוח שאין בזה צורך, כי בעוד כמה חודשים כבר תהיה כותרת ראשית בכל העיתונים "המאגר הביומטרי נפרץ". חבל רק שמי שיסבול מזה יהיו אנשים אמיתיים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תחרות נושאת פרסים כמובן.'
תחרות נושאת פרסים כמובן.
21/07/2013 | 11:07
76
אני מוכן ברצון רב לממן אותה מכספי המיסים שלי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא מדוייק והבעיה לא רק מי מחזיק אלא עצם ההחזק'
לא מדוייק והבעיה לא רק מי מחזיק אלא עצם ההחזק
21/07/2013 | 11:27
70
ראשית אני לא רוצה שפרטי יהיו גם ברשותך יותם אפילו אם "אתה מוסמך".
שנית מאגרים נפרצים, דולפים מטבעם כמו כל דבר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נחתיל בזה שזה מידע שגוי'
נחתיל בזה שזה מידע שגוי
21/07/2013 | 14:15
65
לפי החוק המאגר פרוץ לכל עבר כי כל רשויות החוק יכולות לגשת למאגר הביומטרי.
גם אם היום אסור לרשות כלשהיא לגשת, מי ערב לנו שבעתיד לא ישונה החוק?

לגבי מנגנוני אבטחה, אנחנו כבר מכירים את האבטחה של משרד הפנים.
מעבר לזה הרשות למשפט וטכנולוגיה בבדיקות פשוטות שבצעו, נתגלו כשלים חמורים באבטחה.
כך שאין באמת אבטחה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש חשש הרבה יותר רציני מדליפה של המאגר'
יש חשש הרבה יותר רציני מדליפה של המאגר
21/07/2013 | 14:32
1
64
לגורמים במדינות עוינות. ומספיק עובד אחד שסרח עם דיסק און קי כדי שזה יופץ בעולם, ואז בכל מקום יוכלו לדעת שאני ישראלית בבדיקה פשוטה.

אני יודעת שהשמות מופרדים מהנתונים עצמם, אבל כדי לתייג אותי כישראלית לא צריך את השם שלי. צריך שאני אופיע ברשימה של כל הישראלים.
ובהתחשב באקלים הפוליטי זו יכולה להיות בעיה גם במדינות שנחשבות ידידותיות. לכו תדעו מה יקרה בהן עוד שנה שנתיים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כמובן שהשאלה היא לא האם הוא יודלף אלא - '
כמובן שהשאלה היא לא האם הוא יודלף אלא -
21/07/2013 | 17:44
51
מתי הוא יודלף.
כל מאגר שיש גישה ליותר מבן אדם אחד אליו, יודלף בשלב כזה או אחר.
כמובן שהאקרים יוכלו לפרוץ אליו, אבל הם לא יצטרכו להתאמץ כי מישהו מבפנים ידאג להדליף בשביל אינטרס כזה או אחר.

מהצד השני - אין מה לחשוש מטלפון נייד / כרטיסי אשראי / רב קו / מאגר ביומטרי - מכיוון שיש היום הרבה מאוד מצלמות שיודעות לעקוב אחרי אנשים.
נניח אם המדינה רוצה לבדוק איפה יותם מהרשות לניהול המאגר הביומטרי, היא יכולה לעשות את זה בלי שום קשר למאגר, פשוט על פי תווי הפנים שלו אפשר למצוא איפה הוא בכל נקודה בשנים האחרונות.
בדיוק כמו שפייסבוק וגוגל+ יודעים לזהות אנשים שנמצאים בתמונות, ככה גם המדינה (רק שהתכנה שלה טובה הרבה יותר בשביל זה)

בקיצור, נגמרה הפרטיות והמאבקים שנותרו הם סימליים וחסרי סיכוי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יותם בוקר טוב ! '
יותם בוקר טוב !
22/07/2013 | 08:14
49
לצערינו הרב דלפו לשוק עוד מספר גדול של מאגרים בשנים האחרונות וגם לאחרונה. גם מאגרים השייכים למשרד הרישוי דלפו. אך אני לא רואה בזה משהו חריג כי אם אני ישר והגון, מה אכפת לי בכלל שידעו איפה הייתי ומה עשיתי? הבעיה היא הזיופים שיכולים לצוץ.
ובוא אגלה לך סוד קטן: כסף עושה את כל העבודה. עם סכומים גדולים מאוד, גם טובי העובדים עלולים להתפתות. אם עובד יקבל סכום כסף השווה לפי 2 או 3 מכל מה שהוא ירויח עד לפנסייה, הוא עלול למסור מידע. זה כמובן עצוב מאוד.
אני למשל, בניתי במהלך השנים מאגר מידע עצום מימדים העוסק בכל האוטובוסים שהיו בארץ בין השנים 1929-2013. (כנ"ל רכבות - קטרים וקרונות). המאגר הפרטי שלי מכיל כמעט 8 מיליון עמודים ממוחשבים. יחד עם זאת, אין למאגר שלי שום ערך בטחוני או אחר. הוא נבנה רק בשביל הכיף. מבחינה כספית הוא לא שווה את הדיסקים הקשיחים שעלייהם הוא יושב. יש לו רק ערך סנטימנטלי לדעתי. רבים מהמאגרים בישראל יכולים להיות מפורסמים לכלל הציבור לדעתי. מרשם האוכלוסין יכול להיות מפורסם באופן חופשי ולפי חוק. אין בו שום דבר מיוחד או כזה שיכול להזיק. כנ"ל מאגר כל בעלי רשיונות הנהיגה וסוג רשיונות הנהיגה שלהם ומאגר כל מספרי הרישוי. אין במאגרים כאלה שום דבר מיוחד ומזיק. הרי אם מישהו רוצה לזייף מכונית, הוא יכול לעשות זאת בקלות גם בלי מאגר.
מה שכן הייתי ממליץ הוא צירוף של תצלום של הרכב לכל רישיון רכב תקף.
לדעתי סתם עושים היסטריה. המאגר הביומטרי מיותר ולא תצליחו לשכנע אזרחים רבים להירשם אליו, גם לא לפי החוק. הסיכויים שהמאגר הביומטרי המלא ידלוף בעתיד הם 100%. הוא ידלוף, השאלה היא רק מתי. יחד עם זאת, גם דליפה שלו לא ממש תזיק למישהו. בוא נאמר לא ביג דיל אם הציבור ייחשף למאגר. אין שום סיבה להיסטריה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש מאגר של החברות המנפיקות'
יש מאגר של החברות המנפיקות
21/07/2013 | 14:27
53
ככה הם יכולים לשחזר את מה שהיה לך על הרב קו אם הוא מתקלקל.

אבל כל מה שהמאגר של חברת התחבורה יראה זה באילו מסלולים מטורפים אני נוסעת לעבודה וחזרה. שיהיה בכיף למי שרוצה לעקוב אחרי. מובטחת לו סחרחורת הגונה. בדרך למזימת התככים הגדולה שלי אני פשוט אשלם במזומן וחסל סדר מעקב.
במאגר הביומטרי יהיו פרטים קצת יותר רגישים מהנסיעות שלי בתחבורה ציבורית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'את צודקת, יש פה בעייתיות'
את צודקת, יש פה בעייתיות
20/07/2013 | 16:54
12
175
פרטיות זה דבר חשוב גם אם אין לך מה להסתיר,
ויש דיונים ערים בנושא הזה בדיוק באירופה. למשל בהולנד שומרים את המידע רק 18 חודשים,
וגם אז יש הגנות על הפרטיות, וזה עדיין תחת ביקורת.

בארץ יש פחות תרבות דמוקרטית בנושא הזה וגם לשלטון פחות חשובים הנושאים האל באופן מסורתי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קצת סדר בנושא'
קצת סדר בנושא
21/07/2013 | 09:51
11
90
ברגע שמעבירים תיקוף של הרב קו אז למערכות של המפעיל נשמר רק מספר הכרטיס, אולי שם פרטי ושם משפחה והקו שעליו עלית ושם המפעיל.

לכאורה מדובר פה בפגיעה בפרטיות כי זה נשמר במאגר גדול. אבל שכחתם לחשוב על כמה מקרים שבהם צריך את פרטיו של הנוסע:
1. כאשר מתלוננים על עומס בקו מסוים, איך המפעיל יכול לאמת את העומס אם לא באמצעות הולידציות בשעה מסוימת? אולי סתם הנוסעים מבלפים אותו?
2. רק היום דיברו ברשת ב' על חיוב שגוי (לנוסע היתה יתרה של 8 נסיעות אבל המערכת של המפעיל הראתה שאין נסיעות כלל) אז כדי לאמת את טענות הנוסע, הם השתמשו במספר הרב קו שלו ומצאו שהוא צודק.
3. במקרה של תאונה לא עלינו ויש צורך בתביעת ביטוח, איך יאמתו שהנוסע היה בנסיעה על קו מסוים ביום מסוים בשעה מסוימת?
4. איך לדעתכם יופעל כל נושא ההתחשבנות וקבלת הסוביסידיות ?

לדברים האלו יש סיבה ושום פרטיות פה לא נפגעת
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כל הסיבות האלה אינן מצדיקות שמירת המידע'
כל הסיבות האלה אינן מצדיקות שמירת המידע
21/07/2013 | 10:12
7
67
למשך יותר משבועות אחדים. (לגבי נקודה 2,  בכל פעם שתימחק היסטורית הנסיעות, תישמר היתרה האחרונה).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש מעקב דרך הכרטיסים השונים וזה מפחיד ומטריד'
יש מעקב דרך הכרטיסים השונים וזה מפחיד ומטריד
21/07/2013 | 11:19
6
62
זה פוגע בזכות הבסיסית לפרטיות של כל אחד מאיתנו.
נראה שיש אנשים שפיתחו אדישות והתרגלו שמחטטים להם בתיק, שאוספים מידע על הקניות והנסיעות שלהם שמצלמים אותם ברחוב וכן הלאה.
זה סוג של השלמה עם מצב לא בריא.
נשמע לכם מופרז? פראנואידי? אז אולי פשוט וויתרתם על זכותכם לפרטיות לטובת ה"אח הגדול". או כל מי שיש לו כסף לשלם לאלו שממונים על המאגרים ויכולים לעשות בו שימוש כרצונם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ועוד הערה בקשר לאגד ופרטיות הנהגים'
ועוד הערה בקשר לאגד ופרטיות הנהגים
21/07/2013 | 11:22
3
59
אותה אגד שמחזיקה את כל הפרטים עלינו מסרבת לשים באוטובוסים שלטים עם שם הנהג שיאפשרו זיהויו.
אין אפשרות להתלונן או לשבח נהג ישירות אלא רק דרך מסירת שורה ארוכה של פרטים הכוללים מס אוטובוס, מס קו, מקום, כיוון, שעה.
אין לנהגים גם תג שם (בכל מקרה לא היה מספיק כי לא תמיד אפשר לעמוד לידו ולראות).
פניות לאגד בעניין נענו בשלילה עם כל מיני תירוצים שונים ומשונים. כגון "בעייה טכנית", הגנה על נהגים ערבים וכן הלאה.
השורה התחתונה אגד שומרת על פרטיות הנהגים בניגוד למקובל אבל נדיבה מאד עם הפרטיות שלנו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש נהגים עם שם על קופת המטבעות'
יש נהגים עם שם על קופת המטבעות
23/07/2013 | 00:27
2
21
במחזיקי המטבעות יש לפעמים את שם הנהג. בכל אופן איתור נהג הוא עניין די פשוט לצורך תלונה כשיש לך כרטיס נסיעה עם הפרטים ואפילו מס' רישוי אוטובוס עם מקום ושעת האירוע יבטיחו איתור.
דרך אגב, לפי תקנות התעבורה חובה על נהג להזדהות בפני נוסע עם תעודת הנהג שלו מטעם החברה לפי בקשת הנוסע, אבל זה ברמת העקרון, אם הנהג מסרב לא תוכל להכריח אותו בכוח ותוכל לאתר אותו בדרכים אחרים שהוזכרו ולהתלונן ספציפית גם על זה שהוא סירב להזדהות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כאמור אין את פרטי הנהג בצורה גלויה וברורה'
כאמור אין את פרטי הנהג בצורה גלויה וברורה
24/07/2013 | 00:12
9
זה שיש לנהג משהו מוחבא עליו לא מאפשר לנוסעת לדעת מה שמו.
ובדיוק כמו שאמרתי איתור הנהג דרך כל מגוון הפרטים פרט לשמו מסובכת, מיותרת וממילא אפשרית רק לאגד לא לנוסעים.
זה שהנהג צריך לתת את שמו לא אומר שנותן. גם לא אומר שנוסעים רוצים להתעמת ישירות עם נהג גס רוח עליו רוצים להתלונן.
ובקיצור עוברי ציבור אחרים יושבים עם שלט ברור עם שמם לפניהם לצורך זיהויים.
אגד מסרבת לתלות שלטים עם שמות הנהגים.
יש להם סיבה טובה להסתיר את שמות הנהגים כנראה. והסיבה אינה החשש שאנשים יתקשרו לשבחם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כל הבעיות מוזכרות בטקסט שלך'
כל הבעיות מוזכרות בטקסט שלך
29/07/2013 | 14:12
4
לצפיה ב-'יש כרטיסים שהמעקב באמצעותם הרבה יותר מטריד'
יש כרטיסים שהמעקב באמצעותם הרבה יותר מטריד
21/07/2013 | 13:11
1
65
ומפחיד מאשר כרטיס הרב-קו.
כמעט לכל אחד מאיתנו יש למשל כרטיס שבאמצעותו אפשר לעקוב אחר ההיסטוריה הרפואית שלנו, הרבה יותר מפחיד מהמעקב אחר הנסיעות שלנו באוטובוסים וברכבות.
לא מדובר באדישות אלא בתכתיבי החיים המודרניים ולכן כל אחד מאיתנו צריך גם לנקוט בצעדי זהירות ולהיות מודע לסכנות, אבל מכאן ועד להתנזר לחלוטין משימוש בכרטיסים המרחק רב.
בסכנות הפרטיות שאנו נחשפים אליהם בשנות האלפיים, הסכנות מכיוון הרב-קו הן מהפעוטות ביותר.
אנו חיים בעידן שבו תוצאות בדיקות רפואיות מתקבלות באמצעות האינטרנט, פעולות בנקאיות מתבצעות דרך האינטרנט והסלולר, כרטיסי טיסה נרכשים דרך האינטרנט ואפילו תלושי משכורת מתקבלים דרך האינטרנט.
כל הפעולות הללו מקושרות למחסני נתונים שנמצאים היכן שהוא ויש אליהם גישה דרך האינטרנט.
אז צריך לבטל את כל זה?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אכן רצוי להפחית במידע עלינו במאגרים השונים'
אכן רצוי להפחית במידע עלינו במאגרים השונים
21/07/2013 | 18:38
40
אני מניחה שכל אחד מחליט לעצמו מה הגבול. לפעמים דורש ויתור על נוחיות מסויימת.
ראוי שתהיה בחירה.
אכן יש הרבה מאגרים שרושמים ואוגרים פרטים עלינו. לא תמיד לטובתנו.
למשל, למרות שלביטוח הלאומי יש גישה למידע עלינו במס הכנסה וגם לתלושי המשכורת שלנו - המידע לא מנוצל לטובת הנישומים וכל פעם שרוצים תאום או החזר יש לשלוח להם צילום של תלושי השכר.

אני בהחלט משתדלת לצמצם במתן המידע עלי.

לגבי הרב קו יש אפשרות לרב קו אנונימי כך שמעתי. עוד לא הצלחתי לארגן אבל בהחלט מתכננת לעשות זאת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מדידת צפיפות - הרב קו לא קשור ולא תורם'
מדידת צפיפות - הרב קו לא קשור ולא תורם
21/07/2013 | 11:33
2
85
איך בדקו עומד בקווים עד עכשיו? וממילא לא כולם עם רב קו כך שהמידע רק ממנו לא אמין.
אפשר לבדוק צפיפות פשוט על ידי תצפית על האוטובוס עצמו. יש סדרנים שיכולים לעשות זאת.
הרב קו גם לא מספק נתונים על איפה ירדו הנוסעים כך שבעצם אין מידע כמה נוסעים בעלי רב קו היו באוטובוס בתחנה מסויימת אלא רק כמה עלו בה!
חיובים שגויים - המידע יכול להשמר לזמן קצר. + ממליצה לכולם לשמור פתקית נסיעה אחרונה כל הזמן כדי שאפשר יהיה לבדוק ולעקוב אחר חיובים.
הפרטיות כן נפגעת ולא משנה הסיבה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המידע שהולך לצאת מהרב-קו'
המידע שהולך לצאת מהרב-קו
22/07/2013 | 09:11
44
דבר ראשון, תנוח דעתכם. נכון להיום דבר לא נאסף ולא מרוכז ויייקח עוד זמן עד שזה יהיה.

הדבר היחיד שנאסף היום על ידי החברות ומועבר היום למשרד התחבורה זה מספר העולים בקו מסויים ברמה החודשית. מזה אי אפשר להוציא שום נתון אישי.

גם בעתיד לא ייעשה שום קישור בין הנוסע הבודד לבין נסיעותיו. אבל המידע כן יועבר ברמת הנסיעה. ויאפשר "להדליק נורות אדומות" לגבי עומסים נקודתיים שחוזרים על עצמם. (אנשי הפורום יודעים כמובן שמספר העולים לא בהכרח משקף עומסים כי זה תלוי בתחלופה של הנוסעים בקו, אך מספר נוסעים גבוה החוזר על עצמו בנסיעות מסוימות יאפשר לסמן אותם כ"נסיעות עמוסות לבדיקה נוספת. סקר קטן ייקבע מה "מספר הממשיכים" ולאורך כמה תחנות ויקבע את הצורך בהוספת נסיעה). ההבדל בין העתיד לבין המצב נכון להיום הוא שזה ייעשה באופן שוטף מבלי לחכות לתלונות או לסקרים שמבוצעים לפני מכרזים.

בנוסף יאפשר המידע לזהות תחנות שבהם מבוצעים מעברים רבים ובתקווה יתחיל בזכות זה פרויקט לשיפור התשתיות לממתינים ולהולכי הרגל בצמתים הסמוכים לתחנות אלה.

אינני בקיא בפרטים, אך למיטב ידיעתי המידע המפורט לא יישמר לפרק זמן ארוך אלא לפרק זמן של שלושה חודשים (גם בשל עלויות אחזקת המידע). זה יאפשר ניתוח של נסיעה תוך שלילת השפעת עונתיות שונות. לאחר מכן המידע יקובץ למידע אגרגטיבי ברמת הקו וברמה החודשית (כמו היום) לצרכי התחשבנות מול מפעילים וכו' וזו ההסטוריה היחידיה שתישמר לאורך שנים.

בשום מקרה לא תיעשה הצלבה בין המידע האישי על הכרטיס לבין המידע על הנסיעות (שאיננו מעניין ברמת הנוסע הבודד). המקרה היחידי שאני יכול לחשוב עליו הוא צו בית משפט שיאפשר למשטרה לעשות את הלינקג' הזה במקרה של חשודים שנבדקים באופן ספציפי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'המודל לא מכניס לנתונים רק את הרב קו'
המודל לא מכניס לנתונים רק את הרב קו
22/07/2013 | 17:36
27
אלא גם את אלה ששילמו על כרטיס בודד,היוצאים מן הכלל זה החיילים(וגם על זה היה הרי ויכוח לא מזמן אם להמשיך לתת לה להיכנס עם חוגר או לתת להם רב קו).    כרטיס הרב קו בכלל לא נועד בשביל למסור נתונים אלא בשביל להחליף את הכרטיסיות המסורבלות.  

אי אפשר לבדוק צפיפות לפי תחנות ביניים כי אז את תצתרכי לשים סדרן בכל תחנה ותחנה של הקו,לאורך כל שעות היום וזה המון כח אדם.  חוץ מזה שסדרן לא באמת יכול לספור במדוייק כמה נוסעים באוטובוס הוא ראה.  

בשביל לדעת כמה ירדו יש את סוקרים שיושבים באוטובוס מהתחנה הראשונה ועד האחרונה(שבודקים בנוסף עוד כל מיני פרמטרים)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' כי לא קשור לתח"צ, אבל בהקשר של השרשור:'
כי לא קשור לתח"צ, אבל בהקשר של השרשור:
22/07/2013 | 00:51
50
תחבורה ציבורית >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מי ישמע איזה מידע "סודי" כבר נחשף...'
מי ישמע איזה מידע "סודי" כבר נחשף...
22/07/2013 | 02:12
2
98
הדבר היחיד שנרשם הוא שעות העליה לאוטובוס ומספר הקו. מה כבר אפשר לעשות עם זה?
זה גם הרבה פחות ממה שאפשר לגלות עליך במאגרי מידע אחרים בהם את רשומה. כמו משרדים ממשלתיים, בנקים וחברות אשראי.
זכותך לא להוציא רב קו או להוציא אנונימי (שלא שווה כלום ואין שום טעם להוציא אחד כזה), אבל באמת שאני לא מבין את הפרנואידיות הזו.

את אגב לא היחידה, כבר יצא לי לפגוש אנשים שלא מוכנים להוציא רב קו מסיבה זו. אפילו שוחחתי לא מזמן עם אישה אחת מבוגרת שמחתה בפני על כך שהיא צריכה עכשיו לשלם על כל נסיעה, רק כי אין יותר כרטיסי חופשי חודשי מנייר ועל רב קו היא לא מוכנה לשמוע. לדעתי זה סתם קיבעון ופחד מכלום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מזכיר את היסטריית ה"קרינה"...'
מזכיר את היסטריית ה"קרינה"...
22/07/2013 | 09:51
55
ועוד כמה שטויות שמסתובבות באינטרנט.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'על רב קו, תפוזים ופרטיות'
על רב קו, תפוזים ופרטיות
22/07/2013 | 19:21
39
עד כמה שזכור לי, גם תחנות העליה נשמרות במאגר הרב-קו.

מה שכן, די משעשע שמשתמשי תפוז חרדים לפרטיותם שהרי מכל קריאה זהירה של מה שמשתמש כותב ניתן למקם אותו די במדויק - איפה הוא גר, לאן הוא נוסע, מה שמו הפרטי ברוב המקרים וכו'. כל הפירוט הנ"ל הוא רב בהרבה ממאגר הרב-קו.

עוד דבר קטן: יש לך סמארטפון? הפעלת אפליקציה משולבת מיקום? ברכותיי, יש מאגר של המיקומים שלך והרבה יותר מדויק ממאגר הרב-קו.

ולסיכום, כמו שחבר טוב אמר פעם: "רוצה פרטיות? אל תתחבר לאינטרנט".
תחבורה ציבורית >>

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ