‬ שרשור הכוונה ומודיעין 14/06-15/06

מצב
הנושא נעול.

alantan

New member

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!

ZILYON

New member
איך מגיעים

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.

על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

איך מגיעים
מתחנה מרכזית ירושלים לקניון מלחה?
וכמה זמן אורכת הנסיעה?

olli3

New member
מנהל
6/6א/31 אגד - הסברים בפני מה כדאי יותר.

איך מגיעים
מתחנה מרכזית ירושלים לקניון מלחה?
וכמה זמן אורכת הנסיעה?
6 - קו תדיר, אוסף מרחוב יפו בפתח המרכזית (בצד של המרכזית, אין צורך לחצות כביש). תדירות גבוהה עד גבוהה מאד מבוקר עד לילה. זמן נסיעה של כ20-30 דקות.

6א - חלופה ישירה למלחה (בין המרכזית למלחה יש תחנה בודדת במסלול). פעיל בשעות הבוקר של יום ראשון בלבד בכיוון הנסיעה למלחה ופעיל בכל ימי חול במהלך רוב היום ממלחה למרכזית.

31 - קו ישיר, בדומה לקו 6א רק שזה עובר בבנייני האומה (שדרות שז"ר) (הכביש שמאחורי תחנת הרכבת הקלה שבמרכזית ירושלים). תדירות הקו היא כל 20 דקות וכמו שאמרתי מדובר בקו ישיר למלחה.

אם אתה יוצא מהמרכז והינך קרוב לאחת מתחנות הרכבת, תוכל לשקול נסיעה ברכבת לתחנת הרכבת מלחה בירושלים. הנסיעה תהיה איטית, אך יש שמעדיפים אותה בשל הנוף (מישהו אמר פשוט להנות מהדרך...) או כאטרקציה לילדים.

לקניון מלחה בכלל לא בטוח שהרכבת יותר איטית.

6 - קו תדיר, אוסף מרחוב יפו בפתח המרכזית (בצד של המרכזית, אין צורך לחצות כביש). תדירות גבוהה עד גבוהה מאד מבוקר עד לילה. זמן נסיעה של כ20-30 דקות.

6א - חלופה ישירה למלחה (בין המרכזית למלחה יש תחנה בודדת במסלול). פעיל בשעות הבוקר של יום ראשון בלבד בכיוון הנסיעה למלחה ופעיל בכל ימי חול במהלך רוב היום ממלחה למרכזית.

31 - קו ישיר, בדומה לקו 6א רק שזה עובר בבנייני האומה (שדרות שז"ר) (הכביש שמאחורי תחנת הרכבת הקלה שבמרכזית ירושלים). תדירות הקו היא כל 20 דקות וכמו שאמרתי מדובר בקו ישיר למלחה.

אם אתה יוצא מהמרכז והינך קרוב לאחת מתחנות הרכבת, תוכל לשקול נסיעה ברכבת לתחנת הרכבת מלחה בירושלים. הנסיעה תהיה איטית, אך יש שמעדיפים אותה בשל הנוף (מישהו אמר פשוט להנות מהדרך...) או כאטרקציה לילדים.
לקניון מלחה בכלל לא בטוח שהרכבת יותר איטית.
למשל, אם מגיעים מתל אביב, נסיעה ברכבת למלחה תיקח אותו זמן, ואפילו קצת פחות, בהשוואה לנסיעה באוטובוסים עם החלפה בתחנה המרכזית. וזה בטח פחות טרטור ויותר נחמד.

מיכי 10

Member
מרמת גן דרום לתל אביב צפון.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

בוקר טוב. שאלת הכוונה לא דחופה.
עלי להגיע מתישהו בשבוע הבא (בשעת ערב מוקדמת, לא ביום ששי ולא מוצ"ש) מאזור אלוף שדה/דרך רבין - לרחוב פנקס 54 פינת ויצמן בתל אביב.

בבקשה, אם אפשר, אוטובוס אחד בלבד. רצוי בדרך הכי מהירה, בלי להתקשקש ב"מסע להכרת הבסיס" בדרך.

אם צריך ללכת קצת ברגל אל או מהתחנות, זה בסדר.

ואם אפשר גם הערכת זמן כלשהי, אשמח.

בתודה מראש,
מיכל. :)

olli3

New member
מנהל
באוטובוס אחד יש את 94 של קווים.

עלי להגיע מתישהו בשבוע הבא (בשעת ערב מוקדמת, לא ביום ששי ולא מוצ"ש) מאזור אלוף שדה/דרך רבין - לרחוב פנקס 54 פינת ויצמן בתל אביב.

בבקשה, אם אפשר, אוטובוס אחד בלבד. רצוי בדרך הכי מהירה, בלי להתקשקש ב"מסע להכרת הבסיס" בדרך.

בתודה מראש,
הוא לא תדיר, פועל 6 פעמים ביום בסה"כ. תחנת העליה נמצאת ברחוב הירדן. תחנת הירידה היא נמיר פינת פנקס, משם הליכה ברגל של 5 דקות.

אם את רוצה עם החלפה ידידותית ונוחה, את יכולה לנסוע לציר ז'בוטינסקי ולהחליף ל66 דן (תדיר ביותר) שמביא אותך עד לפנקס פינת וייצמן.

מיכי 10

Member
באמת תודה, אוֹלִּי, אבל

הוא לא תדיר, פועל 6 פעמים ביום בסה"כ. תחנת העליה נמצאת ברחוב הירדן. תחנת הירידה היא נמיר פינת פנקס, משם הליכה ברגל של 5 דקות.

אם את רוצה עם החלפה ידידותית ונוחה, את יכולה לנסוע לציר ז'בוטינסקי ולהחליף ל66 דן (תדיר ביותר) שמביא אותך עד לפנקס פינת וייצמן.
באמת תודה, אוֹלִּי, אבל
מעדיפה משהו מרחוב אלוף שדה. ובטח בלי החלפת אוטובוסים לדרך שבסך הכל היא כל כך קצרה.
וגם מעדיפה אוטובוס תדיר, שאם אפסיד אחד, לא אצטרך להמתין ארבע שעות, או משהו כזה. :)

olli3

New member
מנהל
אין בעיה, איליה הציע את 55/56.

באמת תודה, אוֹלִּי, אבל
מעדיפה משהו מרחוב אלוף שדה. ובטח בלי החלפת אוטובוסים לדרך שבסך הכל היא כל כך קצרה.
וגם מעדיפה אוטובוס תדיר, שאם אפסיד אחד, לא אצטרך להמתין ארבע שעות, או משהו כזה. :)
קחי בחשבון שתח"צ לא אמורה לשרת מהבית לכל מקום, אחרת אנו מקבלים קווים מפותלים וארוכים מאד וכל המערכת הופכת לאיטית ומסורבלת.

הגעה לצירים מרכזיים והחלפה לקו נוסף הוא הפתרון לתח"צ יעילה, מה גם שהדבר חוסך לך בזמן מאשר המתנה לקו שמגיע פעם ב20 דקות או פעם בחצי שעה. כך שהישארי פתוחה לאופציות החלפה, לא פעם הן לא רעות ואף טובות ומהירות יותר מנסיעה באוטובוס אחד.

מיכי 10

Member
תודה, חמוד
. אבל במקרה הזה,

קחי בחשבון שתח"צ לא אמורה לשרת מהבית לכל מקום, אחרת אנו מקבלים קווים מפותלים וארוכים מאד וכל המערכת הופכת לאיטית ומסורבלת.

הגעה לצירים מרכזיים והחלפה לקו נוסף הוא הפתרון לתח"צ יעילה, מה גם שהדבר חוסך לך בזמן מאשר המתנה לקו שמגיע פעם ב20 דקות או פעם בחצי שעה. כך שהישארי פתוחה לאופציות החלפה, לא פעם הן לא רעות ואף טובות ומהירות יותר מנסיעה באוטובוס אחד.
תודה, חמוד
. אבל במקרה הזה,
אני יוצאת מהבית, אז אנסה לכוון כך שלא אפספס את 56, שהוא הקו הכי הגיוני שאני מכירה. וחשוב לי להגיע בזמן, כי אני עושה ביקור חולים לאישה מבוגרת, ולא רוצה שהיא תחכה לי סתם.

לגבי הדרך חזרה, כבר לא איכפת לי אם יהיו קצת עיכובים, כי אני נוסעת הביתה, ולא לחוצה על שעה מסויימת.

לאט לאט; רק עכשיו אני מתחילה להתרגל לתח"צ, אחרי שנים של טראומות. אז פרה פרה: לנסוע ביותר מאוטובוס אחד לכיוון אחד, נראֶה קצת יותר מדי בשבילי.

אני חושב שהאופשרויות להגיע באוטובוס אחד הן

בתודה מראש,
קו 55 או קו 56. משניהם יש הליכה של כעשר דקות עד פנקס פינת ויצמן. מקו 56 (מרחוב אבן גבירול) ההליכה קצרה יותר מאשר מקו 55 (מרחוב ארלוזורוב), ו-56 גם מהיר יותר. החיסרון היחיד ב-56 זאת התדירות.

מיכי 10

Member
תודה, איליה.

קו 55 או קו 56. משניהם יש הליכה של כעשר דקות עד פנקס פינת ויצמן. מקו 56 (מרחוב אבן גבירול) ההליכה קצרה יותר מאשר מקו 55 (מרחוב ארלוזורוב), ו-56 גם מהיר יותר. החיסרון היחיד ב-56 זאת התדירות.
תודה, איליה.

זה מעולה ועוזר לי בהחלט. כי את הקווים האלה אני מכירה קצת, והם קרובים אלי. מעדיפה את 56, שהוא הקו הכי ישיר ומהיר שיש. הבעיה באמת עם הנדירות שלו (האנטי תדירות). פעם הוא היה נוסע כל שעה.
אברר בלוחות הזמנים שקיבלתי כאן אתמול.
תודה.

לא הכוונה, שאלה על אוטובוס שלא יצא לנסיעה

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

אתמול בלילה, הייתי ברמת החייל ותיכננתי לחזור בקו לילה 425 לביתי בבת ים. בדקתי מבעד מועד באיזה שעות הוא יוצא מעתידים והגעתי לאזור של עתידים בסביבות 00:50 כדי לעלות לקו שיוצא ב01:00. עברתי ברחוב ראול ולנברג לכיוון התחנה הראשונה שלו ולא מצאתי תחנה עם שילוט מתאים, אז המשכתי משם לתחנה השנייה ברח' דבורה הנביאה פינת ראול ולנברג וחיכיתי.
בכל הזמן הזה לא עבר שום אוטובוס של אגד באזור ככה שלא סביר שלא ראיתי אותו. חיכיתי בדבורה הנביאה ואז ראיתי קו 425 מגיע מהכיוון הנגדי (בדבורה הנביאה נוסע לכיוון עתידים) בערך ב01:27, אחרי כמה דקות שהוא נסע לעתידים ויצא משם, הוא הגיע לתחנה ועליתי. (01:30)
השאלה היא האם יש בכלל בשביל מה להתלונן או שאגד ינפנפו אותי באיזה תירוץ?.. או שיכול להיות שהאוטובוס עבר ולא ראיתי? קשה לי להאמין שזה מה שקרה, כי בכל הזמן הזה הייתי ב"עיגול" הזה, ככה שהייתי רואה אותו אם היה חולף.

זה לא השרשור הנכון לשאלה הזאת.

אתמול בלילה, הייתי ברמת החייל ותיכננתי לחזור בקו לילה 425 לביתי בבת ים. בדקתי מבעד מועד באיזה שעות הוא יוצא מעתידים והגעתי לאזור של עתידים בסביבות 00:50 כדי לעלות לקו שיוצא ב01:00. עברתי ברחוב ראול ולנברג לכיוון התחנה הראשונה שלו ולא מצאתי תחנה עם שילוט מתאים, אז המשכתי משם לתחנה השנייה ברח' דבורה הנביאה פינת ראול ולנברג וחיכיתי.
בכל הזמן הזה לא עבר שום אוטובוס של אגד באזור ככה שלא סביר שלא ראיתי אותו. חיכיתי בדבורה הנביאה ואז ראיתי קו 425 מגיע מהכיוון הנגדי (בדבורה הנביאה נוסע לכיוון עתידים) בערך ב01:27, אחרי כמה דקות שהוא נסע לעתידים ויצא משם, הוא הגיע לתחנה ועליתי. (01:30)
השאלה היא האם יש בכלל בשביל מה להתלונן או שאגד ינפנפו אותי באיזה תירוץ?.. או שיכול להיות שהאוטובוס עבר ולא ראיתי? קשה לי להאמין שזה מה שקרה, כי בכל הזמן הזה הייתי ב"עיגול" הזה, ככה שהייתי רואה אותו אם היה חולף.
היא צריכה להישאל בשרשור נפרד.

olli3

New member
מנהל
במקרים כאלו פותחים הודעה חדשה והיא תשורשר

אין שרשור שאלות (לא הכוונה) כרגע
בהמשך לשרשור חדש של שאלות כלליות.

אומנם יש שרשור בדף הזה (ממש למטה) אבל הוא כבר לא יקפוץ.

מיכי 10

Member
עכשיו גם לי ברור. תודה.

בהמשך לשרשור חדש של שאלות כלליות.

אומנם יש שרשור בדף הזה (ממש למטה) אבל הוא כבר לא יקפוץ.
עכשיו גם לי ברור. תודה.

נראה לי שלמנהלים כאן יש הצון עבודה (מסוגים שונים). לכן לא מפתיע שיש שלושה מנהלים.

אצלי רצה חבר טוב שלי לנהל את הפורום ביחד איתי (מה גם שאנחנו מנהלים פרויקט אחר ביחד), אבל לא אִשרו לנו, ואני לבד (והוא מנהל לבד פורומים אחרים).
אבל למרות שגם לי יש עבודה בכלל לא מעטה, אין להשוות לְמה שקורה כאן.

מיכי 10

Member
*אוּפס: הצון > המון!

עכשיו גם לי ברור. תודה.

נראה לי שלמנהלים כאן יש הצון עבודה (מסוגים שונים). לכן לא מפתיע שיש שלושה מנהלים.

אצלי רצה חבר טוב שלי לנהל את הפורום ביחד איתי (מה גם שאנחנו מנהלים פרויקט אחר ביחד), אבל לא אִשרו לנו, ואני לבד (והוא מנהל לבד פורומים אחרים).
אבל למרות שגם לי יש עבודה בכלל לא מעטה, אין להשוות לְמה שקורה כאן.
*אוּפס: הצון > המון!

מיכי 10

Member
איליה, אני מציעה,

היא צריכה להישאל בשרשור נפרד.
איליה, אני מציעה,
בתור מישהי חדשה בפורום, להסביר קצת יותר. אני נמצאת כאן כמה ימים, ומבינה כבר יותר, אבל עדיין לא את הכל.
כי הפורום שלכם שונה בהרבה דברים מפורומים אחרים, ואורחים שמגיעים לכאן ,לא לגמרי מבינים את ה"חוקים" שלו. כלומר, יש להסביר לשואלת אם עליה לשרשר לשרשור אחר שכבר נפתח, או לפתוח שרשור חדש.

למה? כי יש הרבה פורומים (לא שלי. שלי ידידותי מאד למשתמש
), בהם כועסים ממש על מי שפותחים שרשורים חדשים. אז אנשים נִכווים, ולא כל כך מעֵזים לפתוח הודעות חדשות בפורום לא מוכר.

בתודה, מיכל.

מבנייני האומה לרח' שופן ביום רגיל.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

מבנייני האומה לרח' שופן ביום רגיל.
האם אפשר להעזר גם ברכבת הקלה?

ואיזה אוטובוסים נוסעים לשם?

מצב
הנושא נעול.
למעלה