רכבת עצרה באיזור בתיר בעקבות הפגנה

מצב
הנושא נעול.

jp3raptor

Member

"רכבת מתל אביב ירושלים נעצרה על המסילה ליד כפר בתיר, זאת לאחר שפלסטינים התקרבו סמוך למקום זאת כחלק מהפגנה נגד הגדר. נוסעים ברכבת סיפרו כי הם המתינו יותר משעה בקרונות. מהרכבת נמסר כי התנועה שבה לסדרה."

http://rotter.net/forum/scoops1/20606.shtml

לעצור כשיש הפגנה של מחבלים זאת סכנת חיים

"רכבת מתל אביב ירושלים נעצרה על המסילה ליד כפר בתיר, זאת לאחר שפלסטינים התקרבו סמוך למקום זאת כחלק מהפגנה נגד הגדר. נוסעים ברכבת סיפרו כי הם המתינו יותר משעה בקרונות. מהרכבת נמסר כי התנועה שבה לסדרה."

http://rotter.net/forum/scoops1/20606.shtml
היו צריכים להגביר מהירות ולצאת מאיזור הסכנה

jp3raptor

Member
כנראה שהפחד המרכזי הוא מפגיעה של אבן

היו צריכים להגביר מהירות ולצאת מאיזור הסכנה
כנראה שהפחד המרכזי הוא מפגיעה של אבן
המסילה ממש קרובה לכפר בתיר...

Ccyclist

Well-known member
מנהרה = G, והוחלט ללכת על A1.

אי אפשר לקצר את הדרך במנהרה אחת וגם לא לעבור
בבתיר?
הדבר ההגיוני הוא להקים גדר בין הכפר למסילה. המסילה עצמה נמצאת בתוך קווי הסכם רודוס כך שאי אפשר לבוא בטענות "כיבוש" על מכשול שיגן עליה.

amit1270

New member
לא מדוייק

הדבר ההגיוני הוא להקים גדר בין הכפר למסילה. המסילה עצמה נמצאת בתוך קווי הסכם רודוס כך שאי אפשר לבוא בטענות "כיבוש" על מכשול שיגן עליה.
לא מדוייק
חלופה G כוללת הרבה יותר ממנהרה יחידה (למסילה בודדת, אני מניח), שזה מה שהציע גילביון. זה גם מזכיר הצעה שלי מלפני כמה שנים, שאגב יכולה ליישר את אחד הפיתולים החדים בקו.

ברור שאין שום כוונה לשנות במילימטר ולהשקיע עוד שקל נוסף קו הזה בקרוב...

נכון, הצעתי רק מנהרה אחת

לא מדוייק
חלופה G כוללת הרבה יותר ממנהרה יחידה (למסילה בודדת, אני מניח), שזה מה שהציע גילביון. זה גם מזכיר הצעה שלי מלפני כמה שנים, שאגב יכולה ליישר את אחד הפיתולים החדים בקו.

ברור שאין שום כוונה לשנות במילימטר ולהשקיע עוד שקל נוסף קו הזה בקרוב...
נכון, הצעתי רק מנהרה אחת

Ccyclist

Well-known member
אפשר לישר עיקול אחד עם שני גשרים.

נכון, הצעתי רק מנהרה אחת
נראה לי שזה העיקול שפונה דרומה בין כסלון לנס הרים (זה שבצורת האות U, לא הזה שבצורת ח אלכסונית), אבל יש עיקול אחד שבו השטח שבין הכניסה והיציאה מהעיקול הוא נמוך יחסית ואפשר לוותר על העיקול אם יבנו שני גשרים אל תוך העיקול וממנו החוצה, ויעתיקו את תוואי המסילה לקו ישר בתוכו כך שיחסך העיקול. לפי המפה אולי יצטרכו קצת חפיר כדי לישר את התוואי.

כרגע יש לי חיבור איום לרשת אז אני לא יכול להעתיק את הלינק של גוגל (כל הפונקציות של פלאש לא פועלות).

ולעניין ה G - יש מספר חלופות כאלו עם סוגים שונים של מינהור, ולכן כל הצעה למנהר חלקים בקו הישן מתוייקת כ G כלשהו.

jp3raptor

Member
גשר יגרום לנזק סביבתי גדול יותר ממנהרה

נראה לי שזה העיקול שפונה דרומה בין כסלון לנס הרים (זה שבצורת האות U, לא הזה שבצורת ח אלכסונית), אבל יש עיקול אחד שבו השטח שבין הכניסה והיציאה מהעיקול הוא נמוך יחסית ואפשר לוותר על העיקול אם יבנו שני גשרים אל תוך העיקול וממנו החוצה, ויעתיקו את תוואי המסילה לקו ישר בתוכו כך שיחסך העיקול. לפי המפה אולי יצטרכו קצת חפיר כדי לישר את התוואי.

כרגע יש לי חיבור איום לרשת אז אני לא יכול להעתיק את הלינק של גוגל (כל הפונקציות של פלאש לא פועלות).

ולעניין ה G - יש מספר חלופות כאלו עם סוגים שונים של מינהור, ולכן כל הצעה למנהר חלקים בקו הישן מתוייקת כ G כלשהו.
אך נראה שיש למצוא פתרון לקרבה לכפר הזה.

Ccyclist

Well-known member
אני מדבר על עיקול אחר.

אך נראה שיש למצוא פתרון לקרבה לכפר הזה.
אני מדבר על עיקול אחר.
מדובר בעיקול שבו ישנה גבעה נמוכה באזור אותו העיקול עובר. אם המסילה היתה עוברת על הגבעה הנמוכה תוך שימוש ב2 גשרים קצרים של לא יותר מ3-4 מטר גובה ו5-10 מטר אורך התוצאה היתה פירוק המסילה בגדה הדרומית של העיקול, והחזרת פי 4 שטחים לשמורת הטבע ממה שהקיצור יקח ממנה.

jp3raptor

Member
אשמח לראות שרטוט על גבי המפה

אני מדבר על עיקול אחר.
מדובר בעיקול שבו ישנה גבעה נמוכה באזור אותו העיקול עובר. אם המסילה היתה עוברת על הגבעה הנמוכה תוך שימוש ב2 גשרים קצרים של לא יותר מ3-4 מטר גובה ו5-10 מטר אורך התוצאה היתה פירוק המסילה בגדה הדרומית של העיקול, והחזרת פי 4 שטחים לשמורת הטבע ממה שהקיצור יקח ממנה.
כשיהיה לך זמן, כמובן

Ccyclist

Well-known member
כרגע יש לי חיבור גרוע במיוחד, מפות לא עולות.

כשיהיה לך זמן, כמובן
כרגע יש לי חיבור גרוע במיוחד, מפות לא עולות.
ירדתי לדירה בספרד, והם החליפו את האינטרנט של הבניין שהיה אפשר להשתמש בו בשנים האחרונות. בשבוע הבא המנהלת חוזרת והיא תזמין עבורינו חיבור מחברת הטלפונים, אבל זה עלול להתעכב עד אחרי חג שלושת המלכים.

מי שמכירים את הקו יכירו את התיאור של עיקול אחד (אינני יודע בדיוק איפה הוא) שבו המסילה בכניסה המזרחית לעיקול נראית היטב ביציאה המערבית ממנו, ובצד אותו עוקפים יש גבעה נמוכה בצד הנחל בו אין מסילה. אני מניח שלמישהו כאן יש תמונות של העיקול הזה.

Ccyclist

Well-known member
לגבי בתיר - הכפר זלג לתוך הקו הירוק !

כשיהיה לך זמן, כמובן
הנה המפה של עיקול בתיר לפי גוגל, שמסמן את הקו הירוק (הסכם רודוס, 1949)

https://maps.google.com/maps?q=jeru...nt=firefox-a&hnear=Jerusalem,+Israel&t=m&z=15

כפי שאפשר לראות הבתים שקרובים למסילה הם בתחום שהיה בשליטת ישראל לפני 67. אם כך - בהפרדתם מהמסילה שאלת ה"כיבוש" היא על הכיבוש של 48.

jp3raptor

Member
בהחלט, הדבר ברור במיוחד בתמונות לווין

הנה המפה של עיקול בתיר לפי גוגל, שמסמן את הקו הירוק (הסכם רודוס, 1949)

https://maps.google.com/maps?q=jeru...nt=firefox-a&hnear=Jerusalem,+Israel&t=m&z=15

כפי שאפשר לראות הבתים שקרובים למסילה הם בתחום שהיה בשליטת ישראל לפני 67. אם כך - בהפרדתם מהמסילה שאלת ה"כיבוש" היא על הכיבוש של 48.
בהחלט, הדבר ברור במיוחד בתמונות לווין
גבול הכפר הצפוני בהחלט נמצא מעבר לקו הירוק

Ccyclist

Well-known member
העיקרון, גם אם העיקול לא נכון.

כשיהיה לך זמן, כמובן
בחיבור הרשת האיום שלי לא הצלחתי להפעיל את הטופוגרפיה של גוגל, וכשבדקתי שם לפני כמה ימים המסילה לא מופיעה במפה הטופוגרפית ממילא.

אני לא חותם שזה העיקול הנכון, אבל יש עיקול אחד שבו סוג היישור שאני מציע אפשרי. ברוב העיקולים הגדולים הגבעה שבאמצע העיקול גבוהה מדי ותחייב מינהור.

jp3raptor

Member
תמונה טופוגרפית רלוונטית

בחיבור הרשת האיום שלי לא הצלחתי להפעיל את הטופוגרפיה של גוגל, וכשבדקתי שם לפני כמה ימים המסילה לא מופיעה במפה הטופוגרפית ממילא.

אני לא חותם שזה העיקול הנכון, אבל יש עיקול אחד שבו סוג היישור שאני מציע אפשרי. ברוב העיקולים הגדולים הגבעה שבאמצע העיקול גבוהה מדי ותחייב מינהור.
תמונה טופוגרפית רלוונטית
אני מעריך שהגופים הירוקים היו מתנגדים למוות לתוכנית כזאת

מצב
הנושא נעול.
למעלה