‬ שרשור הכוונה ומודיעין 13/07-14/07

מצב
הנושא נעול.

olli3

New member
מנהל
בעצם כשאני חושב על זה אפשר לרדת בשתיהן...

יפה נוף, לא יודע איך יצא לי הר במקום...
בעצם כשאני חושב על זה אפשר לרדת בשתיהן...
אני מניח שיותר מהר יהיה להחליף בתחנת הר הרצל כמובן. לשם עדיין לא הגעתי, את תחנת יפה נוף אני מכיר נהדר.

דניאל 130

New member
אפשרות אחרת

שלום לכולם! הגעה מהתחנה המרכזית בירושלים
לגן החיות התנ"כי.. :)
תודה רבה מראש!
אפשרות אחרת
1.מרחוב יפו,בצד של התחנה המרכזית,לוקחים את קו 31 המהיר ויורדים ממנו בקניון מלחה ,ברחוב אגודת
ספורט מכבי.
2.מרחוב אגודת ספורט מכבי מחליפים לקו 33 לנסיעה של שתי תחנות עד גן החיות התנ"כי.
יש לבדוק זמנים מראש,מכיוון שרק חלופות של קו 33 ממשיכות לגן החיות התנ"כי,החל מסביבות תשע וחצי בבוקר.
אפשרות זו אמורה להיות מהירה יותר במעט מאופציית החלפה מהרכבת הקלה לאוטובוס.

דוד311

New member
יש עומסים כבדים באזור קניון מלחה

אפשרות אחרת
1.מרחוב יפו,בצד של התחנה המרכזית,לוקחים את קו 31 המהיר ויורדים ממנו בקניון מלחה ,ברחוב אגודת
ספורט מכבי.
2.מרחוב אגודת ספורט מכבי מחליפים לקו 33 לנסיעה של שתי תחנות עד גן החיות התנ"כי.
יש לבדוק זמנים מראש,מכיוון שרק חלופות של קו 33 ממשיכות לגן החיות התנ"כי,החל מסביבות תשע וחצי בבוקר.
אפשרות זו אמורה להיות מהירה יותר במעט מאופציית החלפה מהרכבת הקלה לאוטובוס.
יש עומסים כבדים באזור קניון מלחה
יש עומסים כבדים באזור קניון מלחה בגלל עבודות שמתבצעות שם.
לכן כדאי לנסוע בדרך הראשונה שהוצעה. זאת גם בגלל שקו 31 המהיר הוא לא כל כך תדיר.

את ההחלפה מהרק"ל לקו 33 עדיף לבצע בתחנת יפה נוף מאשר בתחנת הר הרצל. התחנה של קו 33 בהר הרצל קצת רחוקה מתחנת הרק"ל. וגם עדיף לעלות על קו 33 מוקדם יותר כדי לנסות לתפוס מקום ישיבה.

Toval21w

New member
נסיעה מחיפה לתל אביב

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
נסיעה מחיפה לתל אביב
שלום לכולם
אני צריכה לנסוע בשעות הבוקר מאזור חיפה לתל אביב. אני לוקחת רכבת מחיפה עד תל אביב ומשם צריכה עזרה לגבי אוטובוסים.

היעד: רחוב ההשכלה 5 תל אביב.

אשמח אם מישהו שמכיר את האזור יציע לי באיזו תחנה ברכבת ת"א לרדת ואיך להמשיך ממנה.

תודה ושבוע טוב לכולם

olli3

New member
מנהל
ירידה בתחנת השלום ומש הליכה של כ-15 דקות.

נסיעה מחיפה לתל אביב
שלום לכולם
אני צריכה לנסוע בשעות הבוקר מאזור חיפה לתל אביב. אני לוקחת רכבת מחיפה עד תל אביב ומשם צריכה עזרה לגבי אוטובוסים.

אשמח אם מישהו שמכיר את האזור יציע לי באיזו תחנה ברכבת ת"א לרדת ואיך להמשיך ממנה.

תודה ושבוע טוב לכולם
ההליכה מתבצעת כפי שמופיע כאן: http://goo.gl/maps/4smW

ניתן לעלות על קו 7 של דן ו59 של קווים מיגאל אלון פינת גשר השלום, לנסיעה של תחנה אחת או שתיים.

כמו כן ניתן לרדת בתחנת ההגנה, מפתח תחנת ההגנה יש לעלות על קו 104 של דן. מקו זה יש לרדת ביצחק שדה, תחנת בית הספר ניב. מרחק ההליכה מהתחנה ליעד שלך עומד על דקה בלבד. כמו כן, מתחנת ההגנה ניתן לעלות גם על קו 54 דן, ולרדת ממנו ביגאל אלון פינת יצחק שדה (תחנת הסינרמה), משם יש 3 דקות הליכה ליעד.

אם כבר לוקחים אוטובוס מהשלום

ההליכה מתבצעת כפי שמופיע כאן: http://goo.gl/maps/4smW

ניתן לעלות על קו 7 של דן ו59 של קווים מיגאל אלון פינת גשר השלום, לנסיעה של תחנה אחת או שתיים.

כמו כן ניתן לרדת בתחנת ההגנה, מפתח תחנת ההגנה יש לעלות על קו 104 של דן. מקו זה יש לרדת ביצחק שדה, תחנת בית הספר ניב. מרחק ההליכה מהתחנה ליעד שלך עומד על דקה בלבד. כמו כן, מתחנת ההגנה ניתן לעלות גם על קו 54 דן, ולרדת ממנו ביגאל אלון פינת יצחק שדה (תחנת הסינרמה), משם יש 3 דקות הליכה ליעד.
אז עולים במדרגות הדרומיות (ישר מהרציף) וניתן לקחת קו 239 עד לסינרמה
אבל מהסינרמה עד ליעד עדיין יש כ500 מטר.

בשעות החמות עדיף כמו שרשמת לרדת בהגנה ולקחת קו 104

olli3

New member
מנהל
239 עובר בכיוון הזה בבוקר?

אז עולים במדרגות הדרומיות (ישר מהרציף) וניתן לקחת קו 239 עד לסינרמה
אבל מהסינרמה עד ליעד עדיין יש כ500 מטר.

בשעות החמות עדיף כמו שרשמת לרדת בהגנה ולקחת קו 104
אני חשבתי שבשני הכיוונים הוא לא עובר בבוקר... אז רק בכיוון הנסיעה לדיזינגוף הוא לא עובר ברכבת בבוקר?

בכיוון הזה מהאוטובוס הראשון בבוקר

אני חשבתי שבשני הכיוונים הוא לא עובר בבוקר... אז רק בכיוון הנסיעה לדיזינגוף הוא לא עובר ברכבת בבוקר?
בכיוון הזה מהאוטובוס הראשון בבוקר
בכיוון ההפוך החל משעה 9 בבוקר.

דניאל 130

New member
כן,בכיוון זה הוא עובר כל היום

כן,בכיוון זה הוא עובר כל היום

יניביש1

New member
לרדת בתחנת רכבת מרכז

נסיעה מחיפה לתל אביב
שלום לכולם

תודה ושבוע טוב לכולם
לרדת בתחנת רכבת מרכז
לצאת מהתחנה (ל להיכנס למסוף) אלא ללכת בקו ישר עד רחוב על פרשת דרכים לחצות את הכביש ולקחת קו 7 של דן יש לו תדירות טובה
ולרדת ביגאל אלון

לרדת בתחנה של מגדלי טויוטה- לפנות ימינה ברחוב "יונה קרמנצקי" ומשם להמשיך ישר עד שמגיעים לרחוב

olli3

New member
מנהל
מיותר, ההליכה מהרציף ברכבת מרכז ועד לתחנה

לרדת בתחנת רכבת מרכז
לצאת מהתחנה (ל להיכנס למסוף) אלא ללכת בקו ישר עד רחוב על פרשת דרכים לחצות את הכביש ולקחת קו 7 של דן יש לו תדירות טובה
ולרדת ביגאל אלון

לרדת בתחנה של מגדלי טויוטה- לפנות ימינה ברחוב "יונה קרמנצקי" ומשם להמשיך ישר עד שמגיעים לרחוב
שברחוב על פרשת דרכים, יחד עם זה שהיא אינה מקומית ועוד יכולה לאבד את עצמה בסבך התחנות הרב שיש שם... כולל זמן ההליכה+ זמן הנסיעה המבוזבז בקו 7... כל זה הופך את הדרך הזו למיותרת מאד, כאשר ניתן בקלות רבה לרדת בתחנת השלום, ולקחת את קווים 7/59 או ללכת ממנה ברגל או לחילופין מפתח תחנת ההגנה באמצעות 54/104.

יניביש1

New member
לקו 7-59 נראה לי יותר קל מרכבת מרכז להגיע

שברחוב על פרשת דרכים, יחד עם זה שהיא אינה מקומית ועוד יכולה לאבד את עצמה בסבך התחנות הרב שיש שם... כולל זמן ההליכה+ זמן הנסיעה המבוזבז בקו 7... כל זה הופך את הדרך הזו למיותרת מאד, כאשר ניתן בקלות רבה לרדת בתחנת השלום, ולקחת את קווים 7/59 או ללכת ממנה ברגל או לחילופין מפתח תחנת ההגנה באמצעות 54/104.
אם הולכים בקו ישר זה ממש 3 דקות הליכה , הסברתי את זה בצורה הכי קלה שאפשר.

מתחנת השלום זה אותו זמן הליכה נראה לי , אל תשכח שאולי מה שלי ולך נראה כמובן מאליו איפה התחנה נמצאת יכול להיות מאוד שמי שלא מכיר את האיזור קצת יתברבר במציאת התחנה. ( ומומלץ ללכת כמה שפחות אם אפשר -ממש חםםםם אל תשכח)

מה שיותר נוח לה שתבחר.

olli3

New member
מנהל
זה 3 דקות רק ללכת מהרציף ועד ליציאה מתחנת

אם הולכים בקו ישר זה ממש 3 דקות הליכה , הסברתי את זה בצורה הכי קלה שאפשר.

מתחנת השלום זה אותו זמן הליכה נראה לי , אל תשכח שאולי מה שלי ולך נראה כמובן מאליו איפה התחנה נמצאת יכול להיות מאוד שמי שלא מכיר את האיזור קצת יתברבר במציאת התחנה. ( ומומלץ ללכת כמה שפחות אם אפשר -ממש חםםםם אל תשכח)

מה שיותר נוח לה שתבחר.
הרכבת, אלא אם כן אתה הולך ממש מהר...

יש להוסיף חציית כבישים, מעבר במנהרה (שזה דווקא החלק היותר מהיר)

אני לא שוכח, אני פשוט יודע מניסיון עם אנשים שאני מכיר שמתחם רכבת מרכז הוא מתחם מבלבל ביותר. גם המפות של דן שנמצאות במתחם מבלבלות. יחד עם זמן ההליכה שאני חותם לך שהוא ארוך יותר (הלכתי פעמים רבות את שתי הדרכים), אין סיבה לרדת ברכבת מרכז, באמת שאין.

יניביש1

New member
אם נכנסים למנהרה זה מאוווווד מבלבל

הרכבת, אלא אם כן אתה הולך ממש מהר...

יש להוסיף חציית כבישים, מעבר במנהרה (שזה דווקא החלק היותר מהיר)

אני לא שוכח, אני פשוט יודע מניסיון עם אנשים שאני מכיר שמתחם רכבת מרכז הוא מתחם מבלבל ביותר. גם המפות של דן שנמצאות במתחם מבלבלות. יחד עם זמן ההליכה שאני חותם לך שהוא ארוך יותר (הלכתי פעמים רבות את שתי הדרכים), אין סיבה לרדת ברכבת מרכז, באמת שאין.
המנהרה הזאת מתפצלת,
ולא היית ממליץ להשתמש בה למי שלא מכיר את האיזור-במיוחד בלילה
הכי פשוט מהיציאה בתחנה הולכים בקו ישר עד הכביש הראשי. אין הסבר יותר פשוט מזה.

olli3

New member
מנהל
דיברו כאן על בוקר...

המנהרה הזאת מתפצלת,
ולא היית ממליץ להשתמש בה למי שלא מכיר את האיזור-במיוחד בלילה
הכי פשוט מהיציאה בתחנה הולכים בקו ישר עד הכביש הראשי. אין הסבר יותר פשוט מזה.
דיברו כאן על בוקר...
ביציאה מהתחנה אתה לא רואה את האופק, אתה לא יודע לאן ללכת... לא משנה כמה יגידו לך ללכת ישר, יצא שאמרתי לאנשים ללכת ישר והם הלכו איכשהו ישר לדרך נמיר. למה? כי הם הלכו ישר ישר ישר, פתאום היציאה הייתה משמאלם והם המשיכו בכיוון ההליכה הישר שהיה מקודם והגיעו לנמיר...

אני לא אומר סתם, המקום הזה מתסבך לאנשים את הצורה, רק ביום חמישי הכוונתי טלפונית לגבי הגעה לתחנת קו 82, לפני שהיה בלבול ומי שהכוונתי אותה הגיעה איכשהו לדרך נמיר.

וכמו שאמרתי דובר על הבוקר ולא על הלילה, למרות שגם בלילה הלכתי שם פעמים רבות... כמו רבים אחרים ואחרות.

באמת שלא בא לי להמשיך, אני אומר לך שהלכתי את שתי הדרכים מהרציף ועד התחנות של הקווים המדוברים. חד משמעית זה יותר רחוק, יותר מורכב ויותר מסובך להגיע מהרציף של רכבת מרכז קודם כל ליציאת ת"א (היציאה הראשונה שאתה רואה היא יציאת רמת גן... הכיוון השני לא נראה כמו יציאה ממש), עד שאתה יוצא מתחנת הרכבת (גם זה לא הכי ברור מאיפה יוצאים) ואח"כ נהגי המוניות שמבלבלים לך את השכל והעצים שמסתירים לך את הרמזור שבעל פרשת דרכים (ואז אתה לא יודע לאיזה רמזור ללכת), גם אם תשאל אנשים איפה זה על פרשת דרכים, נדיר שמישהו ידע להגיד לך איפה זה...

אם כמו שחול נטוש אמר שמתחנת השלום יש גם את 239, אזיי זה טוב.

ולגבי מה שרשמת על תחנת ההגנה, אתה שוכח שמשם זה דור טו דור. מפתח תחנת הרכבת למרחק הליכה של דקה בדיוק אל היעד מאיפה ש104 מוריד. לא כמו תחנת הירידה של 7/59/239 שמהן יש הליכה של עוד 3-5 דקות. אתה גם שוכח שלא תמיד מדברים רק על זמן נסיעה אלא גם על זמן הזעה.

יניביש1

New member
אני יודע שדובר על הבוקר

דיברו כאן על בוקר...
ביציאה מהתחנה אתה לא רואה את האופק, אתה לא יודע לאן ללכת... לא משנה כמה יגידו לך ללכת ישר, יצא שאמרתי לאנשים ללכת ישר והם הלכו איכשהו ישר לדרך נמיר. למה? כי הם הלכו ישר ישר ישר, פתאום היציאה הייתה משמאלם והם המשיכו בכיוון ההליכה הישר שהיה מקודם והגיעו לנמיר...

אני לא אומר סתם, המקום הזה מתסבך לאנשים את הצורה, רק ביום חמישי הכוונתי טלפונית לגבי הגעה לתחנת קו 82, לפני שהיה בלבול ומי שהכוונתי אותה הגיעה איכשהו לדרך נמיר.

וכמו שאמרתי דובר על הבוקר ולא על הלילה, למרות שגם בלילה הלכתי שם פעמים רבות... כמו רבים אחרים ואחרות.

באמת שלא בא לי להמשיך, אני אומר לך שהלכתי את שתי הדרכים מהרציף ועד התחנות של הקווים המדוברים. חד משמעית זה יותר רחוק, יותר מורכב ויותר מסובך להגיע מהרציף של רכבת מרכז קודם כל ליציאת ת"א (היציאה הראשונה שאתה רואה היא יציאת רמת גן... הכיוון השני לא נראה כמו יציאה ממש), עד שאתה יוצא מתחנת הרכבת (גם זה לא הכי ברור מאיפה יוצאים) ואח"כ נהגי המוניות שמבלבלים לך את השכל והעצים שמסתירים לך את הרמזור שבעל פרשת דרכים (ואז אתה לא יודע לאיזה רמזור ללכת), גם אם תשאל אנשים איפה זה על פרשת דרכים, נדיר שמישהו ידע להגיד לך איפה זה...

אם כמו שחול נטוש אמר שמתחנת השלום יש גם את 239, אזיי זה טוב.

ולגבי מה שרשמת על תחנת ההגנה, אתה שוכח שמשם זה דור טו דור. מפתח תחנת הרכבת למרחק הליכה של דקה בדיוק אל היעד מאיפה ש104 מוריד. לא כמו תחנת הירידה של 7/59/239 שמהן יש הליכה של עוד 3-5 דקות. אתה גם שוכח שלא תמיד מדברים רק על זמן נסיעה אלא גם על זמן הזעה.
אני יודע שדובר על הבוקר
זה שהכנסתי שלא מומלץ להיכנס למנהרה בלילה זה בדרך אגב.

בקשר לזמן הגעה, אדרבא אני איתך בזה ואפילו רשמתי שממש חם ואין טעם לתת למישהו ללכת 15 דקות כפי שרשמת.

בקשר ל פענוח מה הכוונה ישר שלנו ואיך מפרשים את זה שהם מגיעים בשטח, זה יכול להיות בכל מקום, ולאו דווקא רכבת מרכז
ושרואים מקום שהוא מסועף למדי, אז שואלים. ויש הרבה את מי לשאול נניח במקרה הזה שזה על פרשת דרכים וזה מקום שעוברים שם המון קווים לכל איזור המרכז, שואלים ומגיעים לתחנה שצריכים, אין יותר מידי מה להתברבר

אבל נסכם את זה, שכנראה אתה יודע קצת את המרחקים יותר ממני אז בכיף אני מפרגן לך אם ההצעה שלך יותר טובה שילכו על זה

אני מבחינתי לחסוך דקה או 3 דקות בהגעה או הליכה זה אותו דבר, לא קריטי במיוחד החסכון של הדקותיים האלה.

שבוע טוב OLLI

יניביש1

New member
אגב 104-54

אגב 104-54
זה גם רעיון טוב
אבל מרכבת מרכז עד תחנת ההגנה יש לה עוד 2 תחנות ככה שעד שהיא תגיע לשם היא כבר יכולה להיות בתחנה של קו 7-59
ומשם יש לה גם זמן נסיעה כמו קו 7-59 רק מהכיוון ההפוך, גם איפה ש- 104 עוצר גם יש לה כמה דקות הליכה
יוצא שזה אותו דבר פחות או יותר. לא חסכנו שום זמן אולי 2 דקות

Toval21w

New member
תודה על כל ההסברים וההצעות

נסיעה מחיפה לתל אביב
שלום לכולם

תודה ושבוע טוב לכולם
תודה על כל ההסברים וההצעות
אקרא את הכל ואעזר במפה ואחליט מה הכי קל לי לנסיעה.
תודה שוב.

לוד-אלנבי

הגולשים מתבקשים שלא להשיב לשאלות בשרשורי הכוונה קודמים ולא לשרשר הודעות שאינן קשורות לשרשור ההכוונה.
שאלות שלא תשורשרנה כהלכה - תמחקנה מן הפורום ללא אזהרה.

נא לשרשר שאלות הכוונה אך ורק לכאן ונשמח לעזור כמיטב יכולתנו.
על מנת ששאלתכם תהיה בולטת, ולמען הנוחות, נא הקפידו לשרשר אותה להודעה ראשית זו, ולא לשאלה או תשובה אחרת.
הקפידו לשרשר את שאלתכם לשרשור בתאריך הרלוונטי.
נא ציינו נקודות מוצא ויעד מדוייקות ככל האפשר.
אם דרוש לכם מידע אודות מחיר הנסיעה ומשך זמן הנסיעה - ציינו זאת בעת כתיבת השאלה.

אין צורך להשתמש באייקון
- זה פשוט מיותר.

נסיעה טובה וגלישה מהנה בפורום!
לוד-אלנבי
שלום!
אני צריכה להגיע לרחוב אלנבי בתל אביב,אני יוצאת מגני אביב (לוד) ברכבת ואיפה הכי כדאי לרדת ואיזה אוטובוס מגיע לשם?
תודה רבה:)

מצב
הנושא נעול.
למעלה