היום הראשון לניסוי בתחבורה

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
אזרח: ,וילנאי יורק בפרצופי האזרחים"

וילנאי על הרכבת:
"יריקה בפרצוף של החיילים" http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3559436,00.html
אזרח: ,וילנאי יורק בפרצופי האזרחים"

מאוד מדאיגה אותי העובדה שהאיש משמש בתפקידו כשר להגנת העורף...

בועז ל

New member
כדאי לשים לב לאותה כתבה, כפי שמופיעה ב"אב

וילנאי על הרכבת:
"יריקה בפרצוף של החיילים" http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3559436,00.html
הרוחני" של כלכליסט -ynet, ובה מדווח כי "אחרי 9 שב העומס". שמעת, שטייניץ? אתה עוד עלול לגלות שבכ"ז ניתן לאחר את שעת הגעת החיילים בימי א'...

easylivin

New member
אכן, מספיק להביט במדד הדיוק

הרוחני" של כלכליסט -ynet, ובה מדווח כי "אחרי 9 שב העומס". שמעת, שטייניץ? אתה עוד עלול לגלות שבכ"ז ניתן לאחר את שעת הגעת החיילים בימי א'...
שבאתר הרכבת... העומס גדל הבוקר דווקא אחרי השעה 9. בדרך כלל בימי א' בשעות "שיא בוקר" רואים במדד הזה איחורים מפלצתיים לחלוטין; הנתון של היום, דהיינו 85% נראה כמו שיא חיובי של כל הזמנים! אבל כפי "שכולנו יודעים" (על פי כלי התקשורת המכובד האמין מכולם - וואינט), הרכבת המרושעת זייפה את הנתונים האלה כדי להביך את כתבי מדור התחבורה.

בועז ל

New member
בדיוק כך. מנהלי תחנות מתלוננים שבגלל

שבאתר הרכבת... העומס גדל הבוקר דווקא אחרי השעה 9. בדרך כלל בימי א' בשעות "שיא בוקר" רואים במדד הזה איחורים מפלצתיים לחלוטין; הנתון של היום, דהיינו 85% נראה כמו שיא חיובי של כל הזמנים! אבל כפי "שכולנו יודעים" (על פי כלי התקשורת המכובד האמין מכולם - וואינט), הרכבת המרושעת זייפה את הנתונים האלה כדי להביך את כתבי מדור התחבורה.
בדיוק כך. מנהלי תחנות מתלוננים שבגלל
וויינט, לא קיבלו את הודעות השיבושים והעומס שאותם הם רגילים לקבל בימי א'. עוד הם מתלוננים, כי העומס שב אחרי 9 רק בגלל מחאה אזרחית מאורגנת של עובדים שהחליטו שדווקא היום הם מאחרים למקום עבודתם.

droriko

New member
כתבה מוזמנת

היום הראשון לניסוי בתחבורה
החיילים עולים לרכבת - על חשבונם http://www.themarker.com/dynamo/1.1622635
כתבה מוזמנת
למה הכתב לא מציין שהנתון על "260 אוטובוסים שהסיעו 10000 נוסעים" הגיע אליו מרכבת ישראל , רוצים לדעת איך אני יודע? בבקשה http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3559436,00.html האמת שעל פי חדשות 2 וחדשות 10 היו רק 200 אוטובוסים שהסיעו רק 8000 נוסעים

easylivin

New member
לא בהכרח כתבה מוזמנת אלא סתם שיעתוק של ההודעה

כתבה מוזמנת
למה הכתב לא מציין שהנתון על "260 אוטובוסים שהסיעו 10000 נוסעים" הגיע אליו מרכבת ישראל , רוצים לדעת איך אני יודע? בבקשה http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3559436,00.html האמת שעל פי חדשות 2 וחדשות 10 היו רק 200 אוטובוסים שהסיעו רק 8000 נוסעים
לעיתונות של רכבת ישראל. שיטת הקופי-פייסט הידועה... אבל זה עדיין ממש לא אומר שהמספר חייב להיות לא נכון. 260 אוטובוסים? סבבה. האם למישהו יש נתונים אחרים?..

droriko

New member
הבעיה היא שהם לא מציינים שזה מהרכבת

לעיתונות של רכבת ישראל. שיטת הקופי-פייסט הידועה... אבל זה עדיין ממש לא אומר שהמספר חייב להיות לא נכון. 260 אוטובוסים? סבבה. האם למישהו יש נתונים אחרים?..
ואז אתה בתור קורא בטוח שזה דיווח עיתונאי אוביקטיבי

easylivin

New member
אני לא

ואז אתה בתור קורא בטוח שזה דיווח עיתונאי אוביקטיבי
אני לא

שיטת הקופי-פייסט ידועה ומוכרת לנו היטב... 80% מכל "הכתבות" בנושא תחבורה נערכות לפי השיטה הזו. לפעמים הן תואמות מילה במילה באתרים "מתחרים", ובמעט מאוד מקומות טורחים לציין שמדובר בהודעה לעיתונות של משרד התחבורה או של הרכבת לצורך העניין.

amit1270

New member
ואולי ערוץ 2 וערוץ 10 לא היו מעודכנים?

כתבה מוזמנת
אתה יודע, תכניות הבוקר מסתיימות ב-9:00, ועד שידיעה מגיעה לוקח זמן...

droriko

New member
נו ובהארץ אמרו 1700

אתה יודע, תכניות הבוקר מסתיימות ב-9:00, ועד שידיעה מגיעה לוקח זמן...
נו ובהארץ אמרו 1700
אז למי אני צריך להאמין אתה שואל , בטח לא למי שמצטט את דוברת הרכבת .

easylivin

New member
עלית עליהם!!!

נו ובהארץ אמרו 1700
אז למי אני צריך להאמין אתה שואל , בטח לא למי שמצטט את דוברת הרכבת .
עלית עליהם!!!
יש כאן חתיכת הבדלים בהערכות. של מאות אחוזים!!! כמובן שאם משרד הבטחון אמר 7,500 והרכבת אמרה 9,000 - אז שניהם חייבים לשקר. ורק לעיתונאים כמובן שיש את הנתונים המדוייקים ביותר. הרי רק הם ספרו את החיילים בכל האוטובוסים כולם בקפדנות.
מה גם שכמויות הנוסעים האלו ממש משנות לחלוטין את תמונת המצב, וכמובן שישנו אינטרס נסתר (הרי חייב להיות!) להפריז/להמעיט במספרם. (שוב
) או שלא... אבל אם נחזור בחזרה לנושא הדיון: רוב החיילים נסעו בהסעות, ועל זה כולם מסכימים - אפילו העיתונאים. כולל הארץ, וואיינט וכל האחרים ללא יוצא מן הכלל. אף אחד מהם לא הפריך את זה. מעניין למה?..

droriko

New member
רוב קטן מאד

עלית עליהם!!!
יש כאן חתיכת הבדלים בהערכות. של מאות אחוזים!!! כמובן שאם משרד הבטחון אמר 7,500 והרכבת אמרה 9,000 - אז שניהם חייבים לשקר. ורק לעיתונאים כמובן שיש את הנתונים המדוייקים ביותר. הרי רק הם ספרו את החיילים בכל האוטובוסים כולם בקפדנות.
מה גם שכמויות הנוסעים האלו ממש משנות לחלוטין את תמונת המצב, וכמובן שישנו אינטרס נסתר (הרי חייב להיות!) להפריז/להמעיט במספרם. (שוב
) או שלא... אבל אם נחזור בחזרה לנושא הדיון: רוב החיילים נסעו בהסעות, ועל זה כולם מסכימים - אפילו העיתונאים. כולל הארץ, וואיינט וכל האחרים ללא יוצא מן הכלל. אף אחד מהם לא הפריך את זה. מעניין למה?..
רוב קטן מאד
תאר לך ש-13000 חיילים היו נוסעים ב- 200 אוטובוסים? תעשה חישוב במחשבון ותבדוק כמה זה יוצא לכל אוטובוס .

easylivin

New member
אניח שמתוך 13,000 נסעו 9,000,

רוב קטן מאד
תאר לך ש-13000 חיילים היו נוסעים ב- 200 אוטובוסים? תעשה חישוב במחשבון ותבדוק כמה זה יוצא לכל אוטובוס .
מותר לי? אם כן, יש לנו רוב מוחץ. נתון נוסף שפורסם הערב: רק כ-200 חיילים בחרו לשלם על נסיעה ברכבת; נשווה את זה להפחדות של אתמול וגם של היום (לא כולם ירדו מהעץ עדיין). וגם אלה שבחרו לנסוע באוטובוסים רגילים הם במיעוט, כפי שראינו. בשבוע הבא הנתונים ישתפרו; אם יש לך ספק בכך - נא פרט ונמק.

droriko

New member
בכלי התקשורת אמרו 7000

מותר לי? אם כן, יש לנו רוב מוחץ. נתון נוסף שפורסם הערב: רק כ-200 חיילים בחרו לשלם על נסיעה ברכבת; נשווה את זה להפחדות של אתמול וגם של היום (לא כולם ירדו מהעץ עדיין). וגם אלה שבחרו לנסוע באוטובוסים רגילים הם במיעוט, כפי שראינו. בשבוע הבא הנתונים ישתפרו; אם יש לך ספק בכך - נא פרט ונמק.
בכלי התקשורת אמרו 7000
זה כבר 7 מול 6 , ממש לא רוב מוחץ . ובכל מקרה הויכוח שלי ושלך מיום לפני היה אם הרכבת תצליח לקלוט את כל הנוסעים, ככה אני ראיתי את הויכוח , אולי אתה הבנת אותו אחרת .

droriko

New member
סליחה, התכוונתי 8000

בכלי התקשורת אמרו 7000
זה כבר 7 מול 6 , ממש לא רוב מוחץ . ובכל מקרה הויכוח שלי ושלך מיום לפני היה אם הרכבת תצליח לקלוט את כל הנוסעים, ככה אני ראיתי את הויכוח , אולי אתה הבנת אותו אחרת .
סליחה, התכוונתי 8000

easylivin

New member
אז הינו, אז "לא הצליחה"?

בכלי התקשורת אמרו 7000
אז הינו, אז "לא הצליחה"?
בלי קשר לאיזה מספר פורסם באיזה כלי תקשורת: כל החיילים שרצו לעלות להסעות, עשו זאת והגיעו ליעדם בהצלחה. יש על זה ויכוח? (זאת שאלה רטורית. כי אין.) אלה שלא רצו - שיבושם להם. אולי ינהגו אחרת בשבוע הבא.

easylivin

New member
במקום "אז הינו" צ"ל "נו"

אז הינו, אז "לא הצליחה"?
בלי קשר לאיזה מספר פורסם באיזה כלי תקשורת: כל החיילים שרצו לעלות להסעות, עשו זאת והגיעו ליעדם בהצלחה. יש על זה ויכוח? (זאת שאלה רטורית. כי אין.) אלה שלא רצו - שיבושם להם. אולי ינהגו אחרת בשבוע הבא.
במקום "אז הינו" צ"ל "נו"

באמת שההתשה הזו מצליחה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה