שאלות (לא הכוונה)

מצב
הנושא נעול.
עצמה פוליטית + סטטוס קוו
אוטובוסים בשבת בחיפה- בשנות החמישים הממשלה נכנעה ללחץ דתי ואסרה בין השאר על תחבורה ציבורית בשבת. ראש העיר של חיפה דאז, אבא חושי היה בעל עצמה פוליטת ובלחצו בחיפה לא הופסקו הקוים שהיו פעילים בשבת. אגב, בשנות השישים הוא תכנן להקים תחנת שידור טלביזיה עירונית. הוא נפטר במפתיע, כך ש"הפסדנו" את התחנה הזו. לגבי אוטובוסים בחולון בשישי בערב- האם הסעה זו היא בחינם? אסור להפעיל תחבורה ציבורית אלא באישור משרד התחבורה. אבל מותר להסיע בחינם. יהודה
תודה רבה

חיובי.
לבעלי כרטיס שנתי/סמסטריאלי, מוקנית החל מה-1.11 הנחה של 50% בכל קווי התח"צ (פרט לקווי אילת) בהצגת רב-קו עם המנוי השנתי/הסמסטריאלי הטעון עליו. ההנחה תקפה לכל סוגי הכרטיסים פרט לכרטיסי חופשי חודשי.
תודה, עוד שאלה
אז כשאני עולה לאוטובוס אני אצטרך להראות תעודת סטודנט וכרטיס רב קו, אבל לשלם במזומן?? או שאפשר לשים ערך צבור של מטרופולין דרום? הנהגים יודעים מהסידור הזה של 50% הנחה?

scooby5

Member
תודה, עוד שאלה
אז כשאני עולה לאוטובוס אני אצטרך להראות תעודת סטודנט וכרטיס רב קו, אבל לשלם במזומן?? או שאפשר לשים ערך צבור של מטרופולין דרום? הנהגים יודעים מהסידור הזה של 50% הנחה?
אני אתחיל מתשובה לשאלה השנייה
כן, הם אמורים לדעת, זו הנחייה של משרד התחבורה. לגבי השאלה הראשונה - דובר על כל אמצעי הכרטוס, כך שהגיוני שזה אמור להכיל גם ערך צבור. רק תוספת קטנה לתגובה הקודמת - כרטיסי חופשי יומי גם הם לא נכללים בהסדר ההנחה של 50%.

שאלות (לא הכוונה)
מישהו יכול להסביר על ההנחה לסטודנטים?
לא לגמרי הבנתי - האם יש התחייבות לסוע במשך שנה (כמו סטודן - התקף לסמסטר או שנה) או שאפשר גם לסוע בהנחה בנסיעות בודדות? והאם ההנחה תקפה גם בנסיעות בינעירוניות (כלומר - אגד)? תודה!

traiNir

New member
שאלות (לא הכוונה)
מחפש מפה של מסילות הברזל בארץ
שלום, היכן אוכל להשיג מפה של מסילות הברזל בארץ, הקיימות והמתוכננות? כוונתי היא לא למפה סכמטית (כמו בלוחות הזמנים) אלא למפה פיזית של הארץ שעליה מסילות הברזל הקיימות והמתוכננות לקום בארץ ישראל.

25306yosef

New member
מחפש מפה של מסילות הברזל בארץ
שלום, היכן אוכל להשיג מפה של מסילות הברזל בארץ, הקיימות והמתוכננות? כוונתי היא לא למפה סכמטית (כמו בלוחות הזמנים) אלא למפה פיזית של הארץ שעליה מסילות הברזל הקיימות והמתוכננות לקום בארץ ישראל.
ניתן לרכוש מפה של מסילות הברזל בישראל
במרכז למיפוי ישראל. http://www.mapi.gov.il/Pages/default.aspx האתר כרגע לא עולה (מתקבלת הועת שגיאה) ויתכן שהתקלה תתוקן רק ביום ראשון.

euronitzan

New member
במקרה ואני קונה חופשי חודשי, ועיני עושה שביתה
של התחבורה ציבורית - זה אומר שנדפקתי מבחינה כספית?.
כן, אבל אני בטוח שתתגבר.
וברצינות, עיני יוכל להשבית את דן ואגד, שאר החברות אינן מאוגדות בהסתדרות למיטב ידיעתי.

oren162

New member
שאלות (לא הכוונה)
בעיית רב -קו (קצת ארוך)
בערב החג ,נסעתי בקו 89 מהבית בחולון אל מרכז חולון ושם החלפתי ל88 של אגד. כשעליתי על 89 והעברתי את הרב קו ,המכשיר קלט אותו ללא בעיות והוריד לי נסיעה מהכרטיסייה. כשהחלפתי במרכז חולון ל88 ,גם שם לא הייתה לי כל בעיה והמכשיר קלט וזיהה את הכרטיס ולא חייב אותי בנסיעה נוספת בגלל 90 הדקות. אך כשהיגעתי אל מסוף כרמלית ושם עליתי על קו 48 של מטרופולין ,המכשיר שלהם עשה לי בעיות ולא קלט את הרב קו והיה כתוב על הצג"לא זכאי לנסיעה" או משהו כזה. הנהג שלהם עוד אומר לי שהרב קוים של דן עושים להם בעיות ואני אמרתי לו שיש כרטיסייה ברב קו והא משיב לי שאין כזה דבר במטרופולין כרטיסיות ושהם שמים רק ערך צבור. עקב כך נאלצתי לשלם 6.4 על הנסיעה. בהמשך היום עליתי על קו 56 של קווים מת"א ליהוד. גם שם בהתחלה המכשיר לא זיהה את הכרטיס, אולם לאחר מספר נסיונות הוא קלט אותו והנפיק קבלה. גם בדרך חזרה אל ת"א מיהוד, כשעליתי על קו 37 המכשיר קלט ללא כל בעיה את הרב קו ולא חייב אותי בנסיעה. כשעליתי על קו 89 משדרות הר ציון אל הבית , העברתי שוב את הרב קו. בהתחלה נדלקה נורה כתומה, אך כשהנהג לחץ על הכפתור שמחייב את הנסיעה נדלקה לפתע נורה אדומה. הנהג המשיך לנסות מספר פעמים (עד צומת חולון) ,הוא אפילו הדפיס פירוט של מס' הנסיעות שברב קו והיה כתוב שיש 6 נסיעות אבל יש בעיית זיהוי השבב. הוא אמר לי שכנראה השבב שחוק ושעלי ללכת להתחנה של "דן" ולסדר את זה וששם גם יזכו אותי על הנסיעה ששילמתי. איך אני עכשיו פותר את הבעיה הזאת עם דן מול מטרופולין? עכשיו אם "דן" מזכים אותי על הנסיעה ששילמתי מה אני אמור לעשות גם אם הנסיעה ששילמתי במטרופולין? האם הם מחוייבים לתת לי זיכוי? זה באמת בעייה בשבב או שזו הייתה בעיה במכשירים שלהם, כי בחלק מהמכשירים הכרטיס עבר בלי בעיות.

דוד311

New member
בעיית רב -קו (קצת ארוך)
בערב החג ,נסעתי בקו 89 מהבית בחולון אל מרכז חולון ושם החלפתי ל88 של אגד. כשעליתי על 89 והעברתי את הרב קו ,המכשיר קלט אותו ללא בעיות והוריד לי נסיעה מהכרטיסייה. כשהחלפתי במרכז חולון ל88 ,גם שם לא הייתה לי כל בעיה והמכשיר קלט וזיהה את הכרטיס ולא חייב אותי בנסיעה נוספת בגלל 90 הדקות. אך כשהיגעתי אל מסוף כרמלית ושם עליתי על קו 48 של מטרופולין ,המכשיר שלהם עשה לי בעיות ולא קלט את הרב קו והיה כתוב על הצג"לא זכאי לנסיעה" או משהו כזה. הנהג שלהם עוד אומר לי שהרב קוים של דן עושים להם בעיות ואני אמרתי לו שיש כרטיסייה ברב קו והא משיב לי שאין כזה דבר במטרופולין כרטיסיות ושהם שמים רק ערך צבור. עקב כך נאלצתי לשלם 6.4 על הנסיעה. בהמשך היום עליתי על קו 56 של קווים מת"א ליהוד. גם שם בהתחלה המכשיר לא זיהה את הכרטיס, אולם לאחר מספר נסיונות הוא קלט אותו והנפיק קבלה. גם בדרך חזרה אל ת"א מיהוד, כשעליתי על קו 37 המכשיר קלט ללא כל בעיה את הרב קו ולא חייב אותי בנסיעה. כשעליתי על קו 89 משדרות הר ציון אל הבית , העברתי שוב את הרב קו. בהתחלה נדלקה נורה כתומה, אך כשהנהג לחץ על הכפתור שמחייב את הנסיעה נדלקה לפתע נורה אדומה. הנהג המשיך לנסות מספר פעמים (עד צומת חולון) ,הוא אפילו הדפיס פירוט של מס' הנסיעות שברב קו והיה כתוב שיש 6 נסיעות אבל יש בעיית זיהוי השבב. הוא אמר לי שכנראה השבב שחוק ושעלי ללכת להתחנה של "דן" ולסדר את זה וששם גם יזכו אותי על הנסיעה ששילמתי. איך אני עכשיו פותר את הבעיה הזאת עם דן מול מטרופולין? עכשיו אם "דן" מזכים אותי על הנסיעה ששילמתי מה אני אמור לעשות גם אם הנסיעה ששילמתי במטרופולין? האם הם מחוייבים לתת לי זיכוי? זה באמת בעייה בשבב או שזו הייתה בעיה במכשירים שלהם, כי בחלק מהמכשירים הכרטיס עבר בלי בעיות.
תעשה כמו שהנהג אמר
תשמור את הקבלות, ותפנה לשירות לקוחות של דן.

ללנד

New member
שאלות (לא הכוונה)
כרטיס משולב
שלום בקרוב איהיה סטודנטית באת"א ואני רוצה לקנות חופשי חודשי לרכבת אשדוד תל אביב ובנוסף אצטרך חופשי חודשי של דן. קראתי על הכרטיס החופשי חודשי המשולב של הרכבת ודן, האם יש עליו הנחה לסטודנטים? האם הכרטיס יתאים לנסיעות שאצטרך לעשות? תודה רבה

crimsonbull

New member
שאלות (לא הכוונה)
שאלה בנוגע לנתיב אקספרס וההנחה לסטודנטים.
יש לי כבר ברשותי כרטיס רב קו שעשיתי לפני שנתיים, מישהו אולי יודע כמה עולה לקנות את הכרטיס רב קו הסטודנטיאלי שמאפשר לי הנחה של 50 אחוז, אני נוסע בנתיב אקספרס בקו נתניה-ת"א? תודה מראש.

מצב
הנושא נעול.
למעלה