בזיון חוזר מצד רכבת ישראל...?

מצב
הנושא נעול.

down under

New member
חופש גדול אין פה
הואיל ויש רק זכיין אחד, והואיל והרבה מן הנוסעים הם בגדר קהל שבוי. לרכבת צריך להיות אינטרס שהמחיר יהיה נוח, זה חלק מחוויית הנסיעה.
זה ממש לא חלק מחוויית הנסיעה
חוויית הנסיעה כוללת אך ורק קניית כרטיס בכרטיסומט (או בקופה המאויישת), העברתו בסבסבות הכניסה, הליכה לרציף, המתנה לרכבת, כניסה לרכבת וירידה ממנה בתחנת היעד. עובדתית, מרבית הנוסעים לא קונים שתייה או מזון בקיוסקים שבתחנות הרכבת. להערכתי ביום ממוצע מעל ל-75% מן הנוסעים לא קונים שום כלום בתחנה.

טשאפק

New member
זה ממש לא חלק מחוויית הנסיעה
חוויית הנסיעה כוללת אך ורק קניית כרטיס בכרטיסומט (או בקופה המאויישת), העברתו בסבסבות הכניסה, הליכה לרציף, המתנה לרכבת, כניסה לרכבת וירידה ממנה בתחנת היעד. עובדתית, מרבית הנוסעים לא קונים שתייה או מזון בקיוסקים שבתחנות הרכבת. להערכתי ביום ממוצע מעל ל-75% מן הנוסעים לא קונים שום כלום בתחנה.
לחלק מהנוסעים כן
אלה ששילמו מחיר גבוה וגם מי שלא קנה כי המחיר היה גבוה עבורו (ראה באחת התגובות למטה) והיה צמא בנסיעה - זה חלק מהחווייה שלו, ויהווה שיקול (גם אם מינורי) בהחלטתו לנסוע או לנסוע ברכבת בעתיד. לא צריך להיות ראש קטן. נוסעים אינם מטען. ואין פה "שוק חופשי" כי לא כל אחד יכול לבוא ולהקים דוכן ברכבת.

http://www.rail.co.il/HE/ISRTenders/Documents/מס_רכ_2011_14/חוזה.pdf שוב מפורסם מכרז לחנות מזון מהיר ברכבת ושוב במכרז לא יהא שום פיקוח על מחירי המוצרים. נמשיך לשלם 8 ש"ח על בקבוק מים קטן...
מי אמר שחייבים לקנות ולשלם ביוקר
מי שזקוק לשתייה ולא יכול להתאפק יכול להביא מהבית. אני זוכר פעם שרציתי לקנות שתייה ובקבוק של חצי ליטר במזנון עלה 10 ש"ח. 10 לחצי ליטר הוא מחיר מוגזם מאוד, אז ויתרתי. נשארתי צמא אבל לא שיתפתי פעולה עם השוד הצרכני. ואם כל המתלוננים יוותרו, ייאלצו המזנונים או מכונות השתייה להוריד מחיר שגם ממנו הם ירוויחו.

adf666

New member
מי שזקוק לשתייה ולא יכול להתאפק יכול להביא מהבית. אני זוכר פעם שרציתי לקנות שתייה ובקבוק של חצי ליטר במזנון עלה 10 ש"ח. 10 לחצי ליטר הוא מחיר מוגזם מאוד, אז ויתרתי. נשארתי צמא אבל לא שיתפתי פעולה עם השוד הצרכני. ואם כל המתלוננים יוותרו, ייאלצו המזנונים או מכונות השתייה להוריד מחיר שגם ממנו הם ירוויחו.
לא כולם מגיעים מהבית.
ובכל מקרה, אני לא מבין מה מפריע לרכבת להורות על מחירי מקסימום למוצרים שהם בסיסים. לא ביקשתי שיהיה פיקוח על גלידה. הרי, בין אם יהיה פיקוח ובין אם לאו - יהיה מי שייגש למכרז אז הרכבת לא מפסידה כלום.

לא כולם מגיעים מהבית.
ובכל מקרה, אני לא מבין מה מפריע לרכבת להורות על מחירי מקסימום למוצרים שהם בסיסים. לא ביקשתי שיהיה פיקוח על גלידה. הרי, בין אם יהיה פיקוח ובין אם לאו - יהיה מי שייגש למכרז אז הרכבת לא מפסידה כלום.
אין בעיה שיורו על פיקוח, אך לנו יש מה לעשות
עד שיורו על פיקוח, שכנראה סה לא יקרה, אני מציע את שהצעתי לא להיות צרכן פראייר ולוותר על אי הנוחות הזמנית בהימנעות מקייה במזנון. כשויתרתי על הקנייה במזנון (10 שקלים לחצי ליטר) עשיתי זאת כי פשוט יש גבול. כי השלב הבא יכול להיות חצי ליטר ב13 שקלים ו20 שקל לחצי ליטר, שאז בטוח שהרוב לא יקנו. צריך לשים גבול. אני שמתי אותו ב10 שקלים ומציע לנהוג כך.

טשאפק

New member
אבל למה שתהיה צמא?
הרכבת יכולה לוודא באמצעות המכרז שימכרו לך משקה במחיר הוגן יחסית.

http://www.rail.co.il/HE/ISRTenders/Documents/מס_רכ_2011_14/חוזה.pdf שוב מפורסם מכרז לחנות מזון מהיר ברכבת ושוב במכרז לא יהא שום פיקוח על מחירי המוצרים. נמשיך לשלם 8 ש"ח על בקבוק מים קטן...
הנהלת הרכבת יכולה לעשות מה שהיא רוצה
והנה מה שעושים בתי החולים בנידון. אבל אני חייב לציין שבקבוק משקה קל שמובא היישר למושב הנוסע ברכבת כנראה חייב להיות יקר למדי - מישהו צריך לשלם לאומלל שסוחב את העגלה לאורך הרכבת, שלא לדבר על הרכבות הדו קומתיות.

adf666

New member
והנה מה שעושים בתי החולים בנידון. אבל אני חייב לציין שבקבוק משקה קל שמובא היישר למושב הנוסע ברכבת כנראה חייב להיות יקר למדי - מישהו צריך לשלם לאומלל שסוחב את העגלה לאורך הרכבת, שלא לדבר על הרכבות הדו קומתיות.
אין שירותי הסעדה בתוך הרכבת.
העגלות האלה כבר לא קיימות שנים.

cwen

New member
אבל בית חולים זה לא תחנת רכבת
אני מסכימה עם מה שנאמר מעלי. בתחנות יש קולר בדרך כלל, ותמיד אפשר לקחת בקבוק בתיק. אם אף אחד לא יקנה, המחירים ירדו. בעלי הקיוסקים לא רוצים להפסיד כסף. זה בדיוק כמו עם הפופקורן בקולנוע. אם אנשים לא יקנו, המחירים ירדו. אי אפשר להשוות לבית חולים, כי הרבה אנשים יושבים שעות בבית החולים ליד מיטות הקרובים, לפעמים גם מגיעים בלי להתכונן ונמצאים בלחץ נפשי רב. שם בהחלט ראוי לפקח על המחירים.

אבל בית חולים זה לא תחנת רכבת
אני מסכימה עם מה שנאמר מעלי. בתחנות יש קולר בדרך כלל, ותמיד אפשר לקחת בקבוק בתיק. אם אף אחד לא יקנה, המחירים ירדו. בעלי הקיוסקים לא רוצים להפסיד כסף. זה בדיוק כמו עם הפופקורן בקולנוע. אם אנשים לא יקנו, המחירים ירדו. אי אפשר להשוות לבית חולים, כי הרבה אנשים יושבים שעות בבית החולים ליד מיטות הקרובים, לפעמים גם מגיעים בלי להתכונן ונמצאים בלחץ נפשי רב. שם בהחלט ראוי לפקח על המחירים.
זאת בדיוק הנקודה
הנהלת הרכבת יכול למקסם את הרווחים שלה כפי שעושים בתי החולים, לחילופין, היא יכולה לבנות מנגנון שבו המתמודדים יתחרו גם על המחירים לצרכן, או יוגבלו במחירים, אופ פתרון דומה. וממילא, התמונה המצטיירת מנסיעותי ברכבת היא שההורה הישראלי הממוצע מלעיט את הצאצאים שלו ביותר מדי זבל, ומשאיר יותר מדי לכלוך סביבו.

david80

Member

25306yosef

New member
ומי קובע שצריך לשלם 3 ש"ח על לוח זמנים?
משרד התחבורה?
למה צריך לשלם על לוח זמנים ?
אתה לא יכול להוריד את גירסת ה-PDF מהאתר של הרכבת ? תבנה לך לבד גליון אלקטרוני של לוח זמנים שמבוסס רק על הרכבות שבהן אתה משתמש, לאחר מכן תיצא את זה ל-PDF ותדפיס את זה במדפסת. יהיה לך לוח זמנים במחיר מוזל שיכלול רק את הרכבות השימושיות עבורך.

david80

Member
למה צריך לשלם על לוח זמנים ?
אתה לא יכול להוריד את גירסת ה-PDF מהאתר של הרכבת ? תבנה לך לבד גליון אלקטרוני של לוח זמנים שמבוסס רק על הרכבות שבהן אתה משתמש, לאחר מכן תיצא את זה ל-PDF ותדפיס את זה במדפסת. יהיה לך לוח זמנים במחיר מוזל שיכלול רק את הרכבות השימושיות עבורך.
זה מה שהייתי עושה אם כולם היו מוחים ומחרימים
אבל לדעתי רכבת ישראל רק פוגעת בכבוד של עצמה, אני אישית מעדיף לוותר על 3 "גרושים" במקום להתעסק בהדפסה, כריכה ובסופו של דבר גם תופס יותר מקום וכו'

25306yosef

New member
זה מה שהייתי עושה אם כולם היו מוחים ומחרימים
אבל לדעתי רכבת ישראל רק פוגעת בכבוד של עצמה, אני אישית מעדיף לוותר על 3 "גרושים" במקום להתעסק בהדפסה, כריכה ובסופו של דבר גם תופס יותר מקום וכו'
אני מעדיף
לקחת חתיכת נייר טיוטה, לכתוב בכתב יד את כל זמני הרכבות שמעניינים אותי על פי הנתונים שמופיעים באתר הרכבת ו/או בקובץ ה-PDF, לקפל את הנייר ולהכניס לכיס או לארנק, וזהו, יש לי לוח זמנים עדכני בחינם. אני לא צריך את כל זמני הרכבות של כל הרכבות בארץ. במקרה של תקלה בלתי צפויה ניתן להשתמש בלוחות הזמנים שתלויים בכל תחנות הרכבת או לבקש את עזרתו של הקופאי או מנהל התחנה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה