עדכוני תשתיות קצרים מ-A1

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
עדכוני תשתיות קצרים מ-A1
החלו עבודות ההכנה לכריית מנהרה מס' 3 בפרויקט מצִדה המזרחי, הסמוך למבשרת ציון. כידוע, מנהרה 3 היא המנהרה הארוכה בפרויקט. ע"מ לקצר את לו"ז הביצוע, הוחלט לבצע כרייה מהקצה המזרחי של המנהרה לככיוון מערב בשיטה הקונבנציונאלית (פיצוצים). זאת, במקביל לעבודת מכונות ה-TBM העושות את מלאכת הכרייה מהקצה המערבי של המנהרה. בתמונה: אתר העבודות להכנת פורטל המנהרה. את העבודות על המנהרה והפורטל מבצעת "שפיר הנדסה".

בועז ל

New member
עדכוני תשתיות קצרים מ-A1
החלו עבודות ההכנה לכריית מנהרה מס' 3 בפרויקט מצִדה המזרחי, הסמוך למבשרת ציון. כידוע, מנהרה 3 היא המנהרה הארוכה בפרויקט. ע"מ לקצר את לו"ז הביצוע, הוחלט לבצע כרייה מהקצה המזרחי של המנהרה לככיוון מערב בשיטה הקונבנציונאלית (פיצוצים). זאת, במקביל לעבודת מכונות ה-TBM העושות את מלאכת הכרייה מהקצה המערבי של המנהרה. בתמונה: אתר העבודות להכנת פורטל המנהרה. את העבודות על המנהרה והפורטל מבצעת "שפיר הנדסה".
דרך הגישה לאתר העבודות
הדרך יוצאת מאפיקו של נחל לוז, בין שתי גבעות שביניהן ייבנה גשר 9 של הפרויקט. בתמונה: מבט דרומה לעבר הדרך המטפסת אל האתר. ירושלים ברקע.

בועז ל

New member
עדכוני תשתיות קצרים מ-A1
שטח המריבה 1
שימו לב למרחק המפריד בין בתי הקצה של מבשרת לאתר העבודות. מדובר בלפחות כמה מאות מטרים. למרות שברכבת נסמכים על החלטת המועצה הארצית בעניין העבודות באתר זה, אני מסופק אם ניתן לומר שהמאבק הסתיים, שכן אנשי מבשרת וראש המועצה המקומית טרם הרימו ידיים. כשתסתיימנה עבודות ההכנה על פורטל המנהרה, נוכל לחוש לאן נושבת הרוח והאם אכן, כפי שהבטיחו תושבי מבשרת, הרוח תפזר את הגצים מתוך המנהרה אל יערות העד שבתמונה.

luckydude

Active member
שטח המריבה 1
שימו לב למרחק המפריד בין בתי הקצה של מבשרת לאתר העבודות. מדובר בלפחות כמה מאות מטרים. למרות שברכבת נסמכים על החלטת המועצה הארצית בעניין העבודות באתר זה, אני מסופק אם ניתן לומר שהמאבק הסתיים, שכן אנשי מבשרת וראש המועצה המקומית טרם הרימו ידיים. כשתסתיימנה עבודות ההכנה על פורטל המנהרה, נוכל לחוש לאן נושבת הרוח והאם אכן, כפי שהבטיחו תושבי מבשרת, הרוח תפזר את הגצים מתוך המנהרה אל יערות העד שבתמונה.
אם אני זוכר נכון
אז המנהרה אינה עוברת מתחת לבתי מבשרת. לכן, נראה לי שהבחינה האמיתית תהיה הביצוע. אם זה לא ירעיד אף אחד במבשרת אז אני מתאר לעצמי שירדו שם מהנושא הזה.

בועז ל

New member
אם אני זוכר נכון
אז המנהרה אינה עוברת מתחת לבתי מבשרת. לכן, נראה לי שהבחינה האמיתית תהיה הביצוע. אם זה לא ירעיד אף אחד במבשרת אז אני מתאר לעצמי שירדו שם מהנושא הזה.
אתה לא טועה, לאקי. למיטב הערכתי, המאבק אינו
על רעש הפיצוצים או מפגעי העפר (שאגב, ניתן לשנע דרך העמק תוך אימוץ פתרון דומה לזה שנקבע ביחס לתושבי מסילת ציון), אלא על הקמת תחנה במבשרת. תן לחבר'ה ממבשרת תחנה על תוואי A1ותראה איזו שלווה נופלת על הישוב.

amit1270

New member
על רעש הפיצוצים או מפגעי העפר (שאגב, ניתן לשנע דרך העמק תוך אימוץ פתרון דומה לזה שנקבע ביחס לתושבי מסילת ציון), אלא על הקמת תחנה במבשרת. תן לחבר'ה ממבשרת תחנה על תוואי A1ותראה איזו שלווה נופלת על הישוב.
כל מהות המאבק היא לקלקל לאחרים

darkshadow1

New member
ואז זאת כבר לא תהיה רכבת מהירה.

אורי404

New member
ואז זאת כבר לא תהיה רכבת מהירה.
גם אם תהיה שם תחנה, בטח לא יעצרו כל הרכבות
אלא חלק מהן בלבד. אולי תהיינה רכבות מודיעין-ירושלים ובהן תהיה העצירה בתחנה הזו. 'אולי' כי הכינו קשת מכיוון מודיעין לכיוון ירושלים.

raminec

New member
גם אם תהיה שם תחנה, בטח לא יעצרו כל הרכבות
אלא חלק מהן בלבד. אולי תהיינה רכבות מודיעין-ירושלים ובהן תהיה העצירה בתחנה הזו. 'אולי' כי הכינו קשת מכיוון מודיעין לכיוון ירושלים.
אין קשת, יש רק הכנה לקשת
כמו שיש הכנה לחיבור לתחנת ראשונים מהקו למערב ראשון. הכנה יכולה לעמוד עוד 50 שנה כאבן שאין לה הופכין. כל עוד לא נבנתה הקשת אז היא לא יותר מקו על הנייר.

amit1270

New member
אין קשת, יש רק הכנה לקשת
כמו שיש הכנה לחיבור לתחנת ראשונים מהקו למערב ראשון. הכנה יכולה לעמוד עוד 50 שנה כאבן שאין לה הופכין. כל עוד לא נבנתה הקשת אז היא לא יותר מקו על הנייר.
אין מה להשוות בין ההכנה לקשת בין מודיעין ל-A1
ל"הכנה" לחיבור תחנת ראשונים למערב העיר.

luckydude

Active member
כן, אבל הם אלו שהתעקשו
שהתוואי ירוחק מהם, מה שמסבך בניית תחנה עבורם. רוצים לרקוד שם בשני מנהרות.

אתה צודק 100% וללא עוררין ! המנהרה והעבודות
רחוקים כמעט 900 מטר מהבית האחרון במבשרת-ציון. תושבי מבשרת ממשיכים לבלבל את המוח כרגיל אצלם. מעניין למה הם לא עושים בלאגן מרעש ירי זיקוקי הדינור בחתונות בכפרים בית-איכסא ו-בידו שהם שומעים כל ערב, במיוחד בימי שישי בערב. הערב הזיקוקים נשמעו היטב גם בשכונת גבעת-שאול בה הייתי. גם תושבי בית-הכרם כבר שומעים את הרעש הזה. סיפר לי מכר שגר בשדרות הרצל 96 שגם הוא שומע בלילה את ירי הזיקוקים בבית-איכסא.

אתה צודק 100% וללא עוררין ! המנהרה והעבודות
רחוקים כמעט 900 מטר מהבית האחרון במבשרת-ציון. תושבי מבשרת ממשיכים לבלבל את המוח כרגיל אצלם. מעניין למה הם לא עושים בלאגן מרעש ירי זיקוקי הדינור בחתונות בכפרים בית-איכסא ו-בידו שהם שומעים כל ערב, במיוחד בימי שישי בערב. הערב הזיקוקים נשמעו היטב גם בשכונת גבעת-שאול בה הייתי. גם תושבי בית-הכרם כבר שומעים את הרעש הזה. סיפר לי מכר שגר בשדרות הרצל 96 שגם הוא שומע בלילה את ירי הזיקוקים בבית-איכסא.
הירי אתמול היה בכל הכפרים הערביים
סביב ירושלים ובמזרח העיר עצמה, לרגל סיום מבחני הבגרויות ושנת הלימודים. אגב, הירי אתמול נמשך מספר שעות(!!) וכלל ירי מכלי נשק מלבד ירי הזיקוקין. במשטרה אמרו לי שהם "מנסים לעצור את הירי..."

מענדי

New member
הירי אתמול היה בכל הכפרים הערביים
סביב ירושלים ובמזרח העיר עצמה, לרגל סיום מבחני הבגרויות ושנת הלימודים. אגב, הירי אתמול נמשך מספר שעות(!!) וכלל ירי מכלי נשק מלבד ירי הזיקוקין. במשטרה אמרו לי שהם "מנסים לעצור את הירי..."
עזה: חגג עם אחותו - וירה בה למוות בשוגג
פאטמה אל-מסדר השיגה ציון ממוצע של 95.6 בבחינות הבגרות וכך הפכה לאחת התלמידות המצטיינות. במהלך החגיגות לציון הישגיה, ירה אחיה של אל-מסדר באוויר ובשוגג הרג אותה

Ccyclist

Well-known member
ואני חוזר על הצעת תחנת העונשין שלי- שאטל לי-ם
תחנה עם 4 רציפים (2 מעבר ו2 עצירה בכל כיוון) אי אפשר לבנות שם, אז רכבות עוצרות יאיטו את כל הקו, ועם כל הכבוד למבשרת הקשר י-ם ת"א חשוב יותר מפרבר ירושלמי. אבל - תמיד יש פקקים בכביש מס 1 בכניסה לירושלים ותושבי מבשרת שעובדים ולומדים בעיר נתקעים בהם. אז הפשרה היחידה מבחינתי היא שיבנו שלוחה קצרה מהמסילה הראשית שתסתיים בתחנה עם רציף או שניים במבשרת כך שתושבי מבשרת יוכלו לעלות על שאטל לירושלים (2-5 דקות נסיעה גג) שיתוזמן כך שלא יפריע לקו ירושלים-תל-אביב, ואולי גם יתוזמן כך שיגיע לתחנת האומה 3-4 דקות לפני צאת הרכבת לתל אביב וגם יצא ממנה אחרי הגעת הרכבת הבאה מתל-אביב כך שתהיה החלפה בירושלים, אלטרנטיבה לכביש 1, אבל ללא הפרעה לקו הראשי. התוואי יכול לחבוק את הטראסות "מיוערות העד".

בועז ל

New member
עדכוני תשתיות קצרים מ-A1
שטח המריבה 2
סמוך למקום בו יוקם גשר 9 יש את המטע הזה. למרות ביצוע הפקעות ע"י הרכבת בשטח המריבה, גם כאן ספק גדול אם נפתרה הבעיה הפוליטית הלא פשוטה הזו.

בועז ל

New member
עדכוני תשתיות קצרים מ-A1
האם החלו העבודות על ניצבי גשר 10?
אם נמתח קו דמיוני בין פתח מנהרה 4 למנהרה 3A נעבור דרך המקום הזה. סמוך לכביש מנהרת הארזים הבחנתי במה שנראה כקידוח כלונסאות ע"י הצוות שבתמונה. העבודות מבוצעות (בינתיים) במרחק לא קטן מהכביש, כך שעל פניו נראה כי לא מדובר באיזשהו אלמנט הקשור בכביש. יתרה מכך: גם דרך הגישה לציוד העובד במקום אינה דרך הכביש אלא מעמק הארזים עצמו. האם מדובר בתחילת העבודות על הגשר הגבוה ביותר שיוקם בארץ? את זה נצטרך לברר בקרוב.

846

Active member
האם החלו העבודות על ניצבי גשר 10?
אם נמתח קו דמיוני בין פתח מנהרה 4 למנהרה 3A נעבור דרך המקום הזה. סמוך לכביש מנהרת הארזים הבחנתי במה שנראה כקידוח כלונסאות ע"י הצוות שבתמונה. העבודות מבוצעות (בינתיים) במרחק לא קטן מהכביש, כך שעל פניו נראה כי לא מדובר באיזשהו אלמנט הקשור בכביש. יתרה מכך: גם דרך הגישה לציוד העובד במקום אינה דרך הכביש אלא מעמק הארזים עצמו. האם מדובר בתחילת העבודות על הגשר הגבוה ביותר שיוקם בארץ? את זה נצטרך לברר בקרוב.
זה ציוד של סקר קרקע ולא יציקות בטון

מצב
הנושא נעול.
למעלה