לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2240922,409 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-' קטן מקו ת"א - רשל"צ מערב'
קטן מקו ת"א - רשל"צ מערב
26/05/2011 | 11:12
179
18
אתמול הורכבו השלטים אשר נושאים את שם התחנה, ברציפי התחנה שבצומת חולון. בסופו של דבר - שם התחנה הוא "צומת חולון" ולא שער חולון.
אשתדל לקפוץ לצלם שם בימים הקרובים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'"צומת חולון" עדיף'
"צומת חולון" עדיף
26/05/2011 | 12:13
26
15
זה השם המוכר לכולם. "שער חולון" קצת בעייתי - איפה השער? מאיפה נכנסים? לאן?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' בהחלט! שינוי מבורך ומתבקש.'
בהחלט! שינוי מבורך ומתבקש.
26/05/2011 | 18:34
25
3
לצפיה ב-'יש בעייתיות בשם Junction שמעיד על תחנת מעבר'
יש בעייתיות בשם Junction שמעיד על תחנת מעבר
28/05/2011 | 01:38
24
9
שמתי לב שכתוב Holon Gate, אבל צריך להגיד שאם היו משתמשים בשם Holon Junction השם היה אומר לתיירים שמדובר בתחנה שבה אפשר להחליף קווים, וזה רעיון רע מאד אם תייר בא מדרום (נגיד מחופשה באשקלון או תייר ספינות מנמל אשדוד) וצריך להחליף רכבות במסילת האיילון כדי להגיע לנתב"ג או ירושלים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ואין ביטוי שהוא חד משמעי?'
ואין ביטוי שהוא חד משמעי?
28/05/2011 | 02:20
3
4
לצפיה ב-'תראה, הנה כמה תחנות Junction בלונדון:'
תראה, הנה כמה תחנות Junction בלונדון:
28/05/2011 | 03:45
2
10

קלפאהם ג'נקשן, מפלצת ענק של 16 רציפים   http://en.wikipedia.org/wiki/Clapham_Junction_rail...

ווילסדן ג'נקשן, רק 5 רציפים אבל צומת מסילתית מסובכת http://en.wikipedia.org/wiki/Willesden_Junction_st...

וווטפורד ג'נקשן, 11 רציפים, לא בדיוק צומת כי רוב הפעילות בה היא על תוואי קו החוף המערבי (West Coast Mainline) למעט שלוחה פרברית קטנה, אבל יש בה החלפה מקווי אקספרס לקווים איטיים. http://en.wikipedia.org/wiki/Watford_Junction_rail...

אתה לא יכול לקחת מילה שמתארת תחנות כאלו ולתת אותה לתחנה שאין בה החלפה, במיוחד כשההחלפה היא בתחנה שאחריה.

אם מדובר במחלף אולי עדיף להשתמש במילה Interchange אבל זה נשמע פוליטיקלי קורקט. חבל שאי אפשר לקרא לתחנה משהו פשוט כמו חולון צפון.

Gate זה גם בעייתי כי לארץ באים כדי לבקר את ה Jaffa Gate או ה Damascus Gate. אם אלו האטרקציות "Holon Gate" תשמע כמו עוד יעד תיירים אקזוטי ועתיק ברשימה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'התכוונתי אם אין מילה ייחודית לצומת כבישים'
התכוונתי אם אין מילה ייחודית לצומת כבישים
28/05/2011 | 19:42
1
6
ולא צומת רכבות...

לפי מה שאתה מתאר, תחנות בנימינה ולוד הן JUNCTION לפי המשמעות המקובלת באנגליה...

אל תשכח שרק חלק קטן מדוברי האנגלית הם בריטים ולביטויים יכולות להיות משמעותיות שונות במקומות שונים....
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני אישית דוגל ב תעתיק מאשר ב תרגום'
אני אישית דוגל ב תעתיק מאשר ב תרגום
28/05/2011 | 16:27
15
5
ו צורמת לי מאוד חוסר האחידות בגישה של רכבת ישראל לנושא זה ( כבר רשמתי בעבר על כך ש לתחנת חוף הכרמל קוראים בכריזה בתחנת נתב"ג " CARMEL BEACH " ו לתחנת פאתי מודיעין קוראים בכריזה "MODIIN OUTSKIRTS ", ואני אומר - WTF ? זה רק עלול להטעות תיירים.  תייר עלול לפרש את ההבדלים כשתי תחנות שונות, במיוחד לאור העובדה שהכריזה ברכבת עצמה מכריזה את שמות התחנה כפי שהן העברית גם בכריזה האנגלית.
מילא לתרגם את המילה מרכז (TEL AVIV CENTRAL), למרות  שבמדינות אחרות - לא מתרגמים בד"כ את שם התחנה ( לדוגמא- בגרמניה - תחנת Dortmund Houptbanhof נשארת אותו הדבר גם בכריזה שבאנגלית, ולא משתנה ל Dortmund Central או כל גרסה מעוותת אחרת..)
יתכן שגם במקרה הנ"ל היה צריך פשוט לעשות תעתיק- TZOMET HOLON
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' גם אני חושב שתעתיק עדיף.'
גם אני חושב שתעתיק עדיף.
28/05/2011 | 21:54
13
5
במוסקבה במטרו מעדכנים כעת את כל השלטים. ומוסיפים תעתיק אנגלי לשמות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תעתיק בעייתי כי כל שפה לטינית שונה'
תעתיק בעייתי כי כל שפה לטינית שונה
29/05/2011 | 18:04
12
7
אני צריך להודות שכאשר אני מציין מקומות לקרובים מאנגליה השיטה שלי היא משולשת: כיתוב עברי / תעתיק / שם ומונחים מתורגמים, אבל - עברית אינה שפה שנכתבת באותיות לטיניות ולכן כל תעתיק שיעשה לה יהיה לפי שפה שכן משתמשת בא"ב הזה, ואם כבר - אז כבר.

כך למשל אפשר לתעתק את צומת חולון בכמה דרכים:

אנגלית Tzommet Holon

גרמנית Zomet Cholon

ספרדית Chómet Gólon  (הערה - בספרדית Z = th, ו Ch = צ')

איטלקית Zzomet Holon

כך שבכל מקרה נצטך להעדיף שפה אחת כסטנדרט, במיוחד כשיש מילים שמציינות שימוש (צפון, מרכז וכו')
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז מעדיפים אנגלית.'
אז מעדיפים אנגלית.
29/05/2011 | 19:34
6
1
לצפיה ב-'נראה לי שלקחת את זה רחוק מדי עם שם המשפחה'
נראה לי שלקחת את זה רחוק מדי עם שם המשפחה
29/05/2011 | 20:08
5
8
התעתיק שלך לשם משפחה יהודי-יידישאי-גרמאני הוא לפי חוקי האנגלית כאשר הכיתוב הלטיני המקורי הוא Feinstein לפי הכיתוב הגרמני.

לפי Ancestry.com :

Feinstein
Jewish (Ashkenazic): ornamental name composed of German fein ‘fine’ + Stein ‘stone’.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בעיקרון אתה צודק'
בעיקרון אתה צודק
29/05/2011 | 20:23
4
1
אבל...
1) אבא שלי כתב ככה ומי אני שאשנה?
2) אני כותב את שם המשפחה שלי כפי שאני מבטא אותו ולא מענין אותי איך כותבים את זה נכון.
3) היה לי בכיתה ט' מורה לאנגלית, פרופ' גרסטיין שהוריד לי 5 נקודות במבחן באנגלית כי כתבתי את שם המשפחה שלי "לא נכון" לדעתו. זו הפעם האחרונה שהוא ראה אותי אצלו בשיעור.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני מבין שהשיעתוק מקרילית או יידיש בעברית'
אני מבין שהשיעתוק מקרילית או יידיש בעברית
29/05/2011 | 21:02
1
7

1 - אם אבא שלך שיכתב לפי האנגלית כשהגיע לארץ אין בזה שום רע, אבל שיכתוב נכון יחבר אותך לכל משפחת פיינשטיין המורחבת מאז ימי הפקיד האוסטרי, וזה אומר איות שמקביל למה שמאייתים מאוסטרליה ועד לקליפורניה, מקנדה ועד לדרום אפריקה.

2 - פונטית אתה צודק. יחסית לשיעתוק אנגלי אתה צודק. מה שהכי מרתק אותי אחרי קצת ידע בשפות היה לקבל את רשימת הקשר של הכיתה שלי באינטרנט בכתיב לטיני ולראות מי כותב לפי השיעתוק הגרמאני ומי לפי האנגלי, מי לפי שיעתוק צרפתי וכו'. זה כמו רובד ידיעה אחר שאתה לא מגלה דרך האותיות העבריות.

3 - לי היתה מורה לאנגלית שבכיתה י' הורידה לתלמיד אנגלי אחר נקודות על האיות Colour (אנגלית בריטית תקינה, השפה שנלמדת בארץ) כי האיות האמריקני הוא Color. היא היתה אמריקנית וכשהעירו לה היא תיקנה והתנצלה פומבית מול כל כיתת דוברי האנגלית תוך הדגשה שמה שהשפה הנלמדת (למרות הרוב האמריקני המוחץ - 25 אמריקנים, 2 בריטים, 2 דרום אפריקנים, קנדית, ניו-זילנדית) היא אנגלית בריטית. מורים הם רק בני אדם, אני בטוח שקצת לחץ עליו תוך הסבר ששם המשפחה שלך נכתב באותיות לא לטיניות עוד מימי הצאר היה גורר התנצלות. בכל מקרה - אבן יקרה שווה יותר מ"בקושי אבן"

Jewish (eastern Ashkenazic): of uncertain origin; perhaps an ornamental name composed of German Gerst ‘barley’ + Stein ‘stone’.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי'
למיטב ידיעתי
29/05/2011 | 21:47
5
אבא שלי נהג לכתוב כך עוד בבריה"מ.
ואגב מורים - היה לי פעם גם מורה להיסטוריה שהתעקש שהעיר חרקוב הייתה בשטח פולין בזמן המלחמה... חבל רק שאני נולדתי בעיר הזו וכל משפחתי ממנה ואת ההסיטוריה שלה אני מכיר קצת יותר טוב, גם גאוגרפיה, כנראה, שכן חרקוב נמצאת במזרח אוקראינה, לא רחוק מהגבול הרוסי ומעולם לא הייתה פולנית. כל ניסיונותי לשכנעו שהוא מתבלבל בין חרקוב לקרקוב עלו בתוהו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זכותו של כל אדם לאיית את שמו כפי שהוא או '
זכותו של כל אדם לאיית את שמו כפי שהוא או
30/05/2011 | 02:00
1
3
הוריו החליטו... שם זה דבר פרטי ששייך לבעליו ולא לאיזה ממסד שנחליט מה תקין ומה  לא...

למיטב ידיעתי, כשאזרח ישראלי ממלא בטופס רשמי את שמו באותיות לטיניות הוא רשאי לאיית אותו כרצונו... אני פעם שיניתי את האיות הלטיני של שם משפחתי בדרכון ולאף אחד זה לא הפריע...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-''
30/05/2011 | 19:53
לצפיה ב-'יש כללי תעתיק ברורים של האקדמיה'
יש כללי תעתיק ברורים של האקדמיה
29/05/2011 | 20:03
2
7
אין צורך באלתורים או בהתאמות. ספרדים, גרמנים ואיטלקים (אין ZZ בתחילת מילה באיטלקית, אגב) ייאלצו להתרגל לתעתיק התקני.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לתעתיק האקדמיה אין חיזוק ממקור אחר.'
לתעתיק האקדמיה אין חיזוק ממקור אחר.
29/05/2011 | 20:29
1
3
אתה מבקר בגרמניה - תלמד מהר מאד מכיתוב בכל חנות, עיתון, שלט, וכו' ש Z = צ, J = י, EE = אֶיי. בספרד תלמד ש Z= th, ו G = ח, J = ח'/ה, LL = ל'י או י, ו ñ  = נְנִי. בישראל המקום היחיד שיש בו תעתיק תיקני הוא בשלטים וזה אומר שאין לזה חיזוק כללי משאר האינטראקציה של התייר הממוצע.

מה גם שהתעתיק של האקדמיה לא ברור אפילו לגופי שידור כמו הBBC שמתגאים במחלקת ההגיה שלהם - ע"ע הניסוי האיום שלהם להגות "טְ-סִיפִּי ליבני" כאשר הם משוכנעים שצריך להפריד את הT והS. וזה אירגון שמלמד את כולם איך להגות Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch

http://www.youtube.com/watch?v=JNN3Cpnur1k&feature...

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה מה יש. אם תמצא משהו טוב יותר תודיע לי'
זה מה יש. אם תמצא משהו טוב יותר תודיע לי
29/05/2011 | 22:12
לצפיה ב-'בספרדית צריך להיות TSOMET JOLON'
בספרדית צריך להיות TSOMET JOLON
30/05/2011 | 01:42
לצפיה ב-'תיקון :'
תיקון :
30/05/2011 | 20:06
3
ספרדית tzomet jolon.
j=ח go=גו tz=צ במרכז אמריקה t=ת z=ס
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מסכים'
מסכים
28/05/2011 | 23:48
1
לצפיה ב-'התחנה אכן מתוכננן להיות תחנת מעבר ראשית באזור'
התחנה אכן מתוכננן להיות תחנת מעבר ראשית באזור
28/05/2011 | 18:12
3
4
צומת הדרכים הזו משמשת מזמן כתחנת החלפה בין קווי אוטובוסים לכיוונים שונים. בעתיד מתוכנן לקום בה מסוף אוטובוסים (אחד המסופים החדשים שיחליפו את התמח"ת שתיסגר) וגם הקו הירוק של הרכבת הקלה יעבור ממש מתחת לרציפי תחנת הרכבת הכבדה. ולכן דווקא השם "צומת" מתאים לתחנה הספציפית הזו בול.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'על קו רכבת בודד (או איטי+אקספרס) זה לא נחשב'
על קו רכבת בודד (או איטי+אקספרס) זה לא נחשב
29/05/2011 | 03:34
2
5
בתחנות רכבת רבות יש חניון, אוטובוסים וכו'. בבנייני האומה תהיה רק"ל, וכך גם בשלום. זה לא הופך אותן לצמתי רכבת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה שהופך צומת לצומת, זה היותה צומת. '
מה שהופך צומת לצומת, זה היותה צומת.
29/05/2011 | 19:46
1
1
צומת הדרכים הספציפית הזאת מוכרת ככזאת לא בתיאוריה אלא הלכה למעשה, ומזה עשרות שנים. אין ולא יהיה לה שם מתאים יותר, ללא שום קשר להיעדר "צומת רכבות" במקום. זהו מוקד תחבורתי חשוב המוכר בשמו הוותיק "צומת חולון". לכל מי שגר או עובר באזור, מיד נופל האסימון על מה בדיוק מדובר למשמע השם הזה. ועם כל הכבוד לתיירים, אין סיבה לשנות בדיעבד שמות גיאוגרפיים קיימים, ברורים ונוחים רק כדי שלהם יהיה עוד יותר נוח. לישראלים לעומת זאת אין שום הרגלים מהסוג שתיארת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אין צורך לשנות את השם אלא רק את התעתיק הלטיני'
אין צורך לשנות את השם אלא רק את התעתיק הלטיני
30/05/2011 | 02:10
לצפיה ב-'תודה רבה על העדכון, דניאל!'
תודה רבה על העדכון, דניאל!
26/05/2011 | 18:36
מעניין מתי יתחילו כבר בנסיעות מבחן של רכבות נוסעים בקו...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה רבה על העדכון'
תודה רבה על העדכון
26/05/2011 | 18:51
לצפיה ב-'תודה על החדשות הטובות! זה שם הרבה יותר מתאים.'
תודה על החדשות הטובות! זה שם הרבה יותר מתאים.
26/05/2011 | 19:22
78
4
גם ככה יש למקום כבר שני שמות - צומת חולון ומחלף חולון. המקום איים להפוך לרכבת מרכסבידורלוזורוב 2000 הבאה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'באמת שלתל אביב מרכז יש שמות מגוחכים '
באמת שלתל אביב מרכז יש שמות מגוחכים
27/05/2011 | 00:04
77
10
הכנסת ה"סבידור" מטופש. גם ארלוזורוב זה שם מוזר שהשתרש בציבור.
עוד יותר מגוחך זה הנוהג של הפקחים ברכבת לכרוז "תחנת ההגנה הסמוכה לתחנה המרכזית" "תל אביב השלום הסמוכה לקניון עזריאלי" .
אולי ראוי לשנות רשמית את שמות התחנות הללו ל "עזריאלי" או "הקריה", "תל אביב תחנה מרכזית" ו"ארלוזורוב"? פשוט יותר, עממי יותר וקל לזיהוי על פי שם התחנה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'"תל אביב תחנה מרכזית"?'
"תל אביב תחנה מרכזית"?
27/05/2011 | 00:33
66
52
זה גם ארוך וגם לא מוצלח, כי זה ייצור בלבול עם "תל אביב מרכז".
לגבי השלום, אם אני לא טועה, בשמם המקורי של מגדלי עזריאלי מופיעה המילה שלום (אולי "מרכז שלום"?). ולדעתי "תל אביב השלום" זה דווקא שם מוצלח, שכבר מזוהה בלי בעיה עם הקריה ועזריאלי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אאל"ט השם המקורי של עזריאלי היה מגדלי השלום'
אאל"ט השם המקורי של עזריאלי היה מגדלי השלום
27/05/2011 | 01:07
61
4
לצפיה ב-'לא בדיוק. במקור הקניון שהיה שם תוכנן'
לא בדיוק. במקור הקניון שהיה שם תוכנן
27/05/2011 | 12:08
60
7
להקרא 'קניון השלום' וכל הקומפלקס (הקניון ושלושת המגדלים הענקיים [בקנה מידה ישראי]) היה אמור להקרא 'מרכז השלום'.
אממה? כנראה שדוד עזריאלי האגו שלו גבוה יותר אפילו ממגדל שער העיר בר"ג (הגבוה בכ-60 מ' !!! מעזריאלי העגול [שהוא הכי גבוה במתחם])
כך שהעיריה הסכימה שהמקום יקרא קניון עזריאלי והמתחם כולו יקרא מתחם עזריאלי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה על התיקון'
תודה על התיקון
27/05/2011 | 13:33
6
זכרתי שבהתחלה, כשהמגדלים עוד היו בבניה, ועוד לפני כן, השם עזריאלי בכלל לא היה על הפרק.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אכן קובי, ויש להבהיר את הסיבה לכך'
אכן קובי, ויש להבהיר את הסיבה לכך
27/05/2011 | 14:41
54
6
מה שלא ציינת הוא שהמעבר מ"קניון השלום" ל"קניון השלום - מרכז עזריאלי" ומשם ל"קניון עזריאלי" לא ארע במקרה. עזריאלי לא התעורר יום אחד בבוקר עם אגו בגובה מגדל שער העיר (כל הכבוד על המטאפורה המצויינת!) והחליט לשנות את השם.

כדי להבין את הרקע יש לחזור לאמצע שנות התשעים כאשר העיריה והוועדה המקומית אישרו את הפרוייקט, וקבוצת עזריאלי (ליתר דיוק חברת "קנית" כפי שנקראה אז) זכתה במכרז של העיריה על השטח, ששימש עד אז את מחלקת התברואה כחניון למשאיות זבל.

חברת קנית לא הציעה את ההצעה הגבוהה ביותר על השטח - היתה זו חברת אשטרום. הסיבה שקנית זכתה במכרז ולא אשטרום היתה שהעיריה (ועדת המכרזים) התלהבה מההצעה הארכיטקטונית של קנית, שנערכה ע"י האדריכל הישראלי-אמריקני אלי עטיה. ההצעה של עטיה השתמשה בשם "דרך השלום" שהוא הרחוב הסמוך למתחם כבסיס רעיוני לעיצוב ולתכנון מתוך מחשבה שהפרוייקט יסמל את עידן השלום שהפציע על המזה"ת (כזכור אנו בימי אוסלו א' והתקווה ל"מזרח תיכון חדש", האוטובוסים טרם החלו להתפוצץ ורבין עדיין בחיים!). העיריה נדלקה על הקונספט ובחרה בהצעת קנית.

אלא שבעוד הבולדוזרים הורסים את המבנים הישנים שעל המגרש הענק (שירתתי אז בקריה וראיתי את עבודות ההריסה פעמיים ביום בעוברי בדרך פ"ת - השם דרך בגין טרם ניתן לכביש!), פרץ סכסוך בין עטיה לעזריאלי. מוקד הסכסוך היה דרישתו של עזריאלי לקבל קרדיט כארכיטקט שותף בפרוייקט. עטיה התנגד מטעמי זכויות יוצרים ואגו (כנראה שגם שלו לא היה נמוך...) ועזריאלי החליט להעיף אותו מהפרוייקט ולהביא במקומו את משרד הארכיטקטים מס' 1 בתחום המגדלים בארץ, יסקי סיון, שיפקח על סיום המלאכה.
מכיוון שיסקי לא רצה להיות רק מפקח על תכנון של מישהו אחר הוא הכניס כמה שינויים בפרוייקט - בעיקר בחומרי הציפוי וגודל החלונות (בהצעה של עטיה החלונות היו קטנים וצרים יותר ממה שאנו רואים היום). עטיה תבע את קנית ועזריאלי על פיטוריו וכן על גניבת זכויות היוצרים שלו ע"י יסקי. יסקי החזיר מלחמה כאשר נאם בכנס אדריכלים והאשים את עטיה בגניבת רעיונות מפרוייקט ביוסטון. אשטרום תבעה את עזריאלי ועיריית ת"א על כך שהצעתה לא התקבלה במכרז בגלל התכנית הארכיטקטונית וכעת התכנית שונתה(...). כל אותו הזמן המשיכה הבניה להתקדם ע"י צוותים שעזריאלי הביא מקנדה ועבדו 24 שעות. השופטת ראתה את המגדלים הולכים ולובשים צורה והחליטה שלא יהיה זה סביר לעצור את הבניה (כפי שדרש עטיה). אז בסופו של דבר כל צווי המניעה הוסרו, עזריאלי פיצה את עטיה, העיריה פיצתה את אשטרום, ובא לציון גואל.

מייד לאחר תום ההליך המשפטי ולקראת חנוכת הפרוייקט החליט עזריאלי למחוק כל זכר לקשר בין עטיה למגדלים ולכן שינה את השם המקורי של הפרוייקט לשם שמשקף רק (ודגש על "רק"!) את חלקו בחזון ובתכנון.

עד כאן בתכניתנו "זכרונות מהניינטיז"...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'וואו, מעניין ומפורט!'
וואו, מעניין ומפורט!
27/05/2011 | 18:47
1
לצפיה ב-'סקירה יפה. הבחירה בבניינים'
סקירה יפה. הבחירה בבניינים
27/05/2011 | 21:16
3
בצורות גיאומטריות שונות - משולש, עיגול, ריבוע - נועדה לסמל (באופן פשטני משהו לטעמי) את השלום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'דבר אחד בטוח'
דבר אחד בטוח
28/05/2011 | 00:05
50
5
המגדלים האלה הפכו לנקודת ציון בזמן ובמרחב ולסמל עכשווי של תל אביב.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'רק בזכות הקניון וגם קצת הרכבת'
רק בזכות הקניון וגם קצת הרכבת
28/05/2011 | 01:17
49
7
אילולא הקניון שמחובר לתחנת רכבת צמודה, איש, כמעט, לא היה מתייחס למגדלים הללו.
למעט קומץ "שרוטים" שמתעניינים בגורדי שחקים או ארכיטקטורה, אנשים לא היו מייחסים כה הרבה חשיבות למתחם הזה.

שים לב, מגדל שער העיר ברמת גן גבוה הרבה יותר מעזריאלי. ההפרש עצמו הוא של גורד שחקים (כמעט 60 מ', כבניין בן כ-18 עד 20 קומות).
ובכל זאת, כמה פעמים קראת פה בפורום על שאלה להגעה אל או משער העיר וכמה על עזריאלי.
כמה פעמים שמעת את הביטוי 'מתחם עזריאלי' או 'קניון עזריאלי' לעומת כמה שמעת על 'שער העיר' (או על מגדל משה אביב או מגדל אוסיף אביב [שאלו הם שמותיו הנוספים של המגדל])?

כמה כתבות קראת בעיתונות ובאתרי האינטרנט על שער העיר לעומת על עזריאלי (המתחם, לא האדם)?

להערכתי יש יותר אנשים בארץ, ובהרבה, ששמעו על מגדלי עזריאלי ולא שמעו על מגדל שער העיר.

וכאן מדובר עוד על המגדל הגבוה בארץ שחוץ מסעודיה ונסיכויות המפרץ הוא גם הכי גבוה במזרח התיכון (ובעת בנייתו היה הכי גבוה במזה"ת כולל סעודיה ונסיכויות המפרץ).

מכאן, שכנראה לא רק המגדלים עשו זאת אלא השילוב של קניון מהגדולים בארץ, תחנת רכבת ונגישות קלה לציבור בכך שהוא על נתיבי איילון.
כל הדברים גם יחד (וכמובן גם 3 מגדלים שבשעתם העגול היה הכי גבוה בארץ והמשולש היה השני בגובהו בארץ) הם שהפכו את הקומפלקס הזה לנקודת ציון ולסמל לעיר ת"א.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש לכך הסבר נוסף'
יש לכך הסבר נוסף
28/05/2011 | 08:40
48
5
עמית מציין בצדק שהמגדלים (עוד לפני הקמת המרובע) הפכו לסמל תל אביבי.

אני זוכר את תחילת-אמצע הניינטיז כשהבניה טרם החלה. היו מעט מאד מגדלים בעיר ובעיקר באיזור עזריאלי של היום.
לכן כאשר החלו להודיע על הפרוייקט המתוכנן ופרסמו את פרטיו בתקשורת (הדי פרימיטיבית אז...) מייד הבחנתי שעם השלמתו הפרוייקט יהיה מה שנקרא skyline dominator ויבלוט באופן דיספרופורציונלי על רקע הבניה הנמוכה שסביבו. זאת גם נוכח העובדה שלרגליו נמצא כביש מהיר שכמעט כל התנועה בגוש דן עוברת דרכו בזמן כלשהו. כמובן שהפרש הגובה בין האיילון לרחובות שסביב הפרוייקט גורם לאשליית גובה נוספת של המגדלים.

ואכן המגדלים הפכו באופן אוטומטי למראה כל כך דומיננטי ומזוהה עם תל אביב, שהעיריה יצרה סמל עיר חדש (לצד הסמל המסורתי עם הכוכבים) עם קו הרקיע החדש ובמרכזו מגדלי עזריאלי.

כמה שנים מאוחר יותר, כשנבנה מגדל שער העיר, כבר היו יותר מגדלים, וכמובן שמגדל שער העיר מרוחק יותר מהאיילון (לא בהרבה אבל מספיק כדי לפגוע באשליית הגובה) ונמצא בקצה שורה ארוכה של מגדלים גבוהים, כך שהוא פחות בולט בשטח למרות גובהו העצום.
תוסיף לכך את היוקרה העצומה של כל דבר שקיים בתל אביב לעומת כל דבר שקיים ברמת גן, וגם את מה שכתבת לגבי הקניון (כי המון אנשים הולכים לקניון ורואים את המגדלים מקרוב, לעומת שער העיר שרק מי שעובד במקום מגיע אליו) ותקבל את התשובה לפער הפרסום בין שני הפרוייקטים.

היום יש כבר דוגמה קיצונית לכך, מגדל אלקו היפה והמרשים שמלבד "השרוטים" איש לא מבחין בקיומו למרות שהוא המגדל השלישי בגובהו בתל אביב - פשוט משום שכיום יש כל כך הרבה מגדלים שכבר אין בכך חידוש.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בדיוק. קובי שים לב שבכל סרט או קליפ'
בדיוק. קובי שים לב שבכל סרט או קליפ
28/05/2011 | 10:21
5
שעוסק בתל אביב המגדלים האלה מככבים. זה לא קשור לקניון ולא לתחנת הרכבת. המגדלים האלה הם כמו התאומים ז"ל בניו יורק - נקודת ציון פוטוגנית להפליא. האפקט הפסיכולוגי שלהם עשה לדעתי שינוי עצום בתפישה של תל אביב כעיר גדולה "אמיתית".
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא לגמרי מסכים (כלומר לא מצב של לגמרי לא '
לא לגמרי מסכים (כלומר לא מצב של לגמרי לא
28/05/2011 | 10:52
46
4
מסכים איתך אלא רק לא לגמרי מסכים, כלומר מסכים חלקית ביותר).
כל מה שכתבת עובדתית הוא די נכון אבל להערכתי הניתוח לא הכי נכון ואנסה לנמק.

אזור מתחם הבורסה היה בשנת 98', השנה בה החלו שני מגדלי עזריאלי הראשונים לתפוס גובה כלשהו (בניית שני הראשונים הושלמה באמצע 99', הבניה ממש החלה בשלהי 96' אבל בשנה
הראשונה היתה רק הריסת מבנים קיימים + דיפון + חפירה + יציקת הבסיס [בין היציקה לשאר העבודה חייבים לבצע הפסקה של כחודש עד חודשיים על מנת לוודא שהיציקה של הבסיס תפסה כמו שצריך]).
עד שלהי 97' הגובה של השלד של שני הבניינים היה הרבה פחות משל בניין בן 10 קומות.
בקיצור, עד ראשית או אמצע 98' הקומפלקס עוד לא היה משהו שהציבור רואה אותו בעין כמעין מפלצת או משהו גרנדיוזי אחר.

ובשנת 97' או 98' כבר היו מלא מגדלים בבורסה בר"ג ואני זוכר את התחושה, לא רק שלי, אלא של המון אנשים (בעיקר כאלו שבאו ברכבת לת"א מהצפון [יצא לי לא אחת ולא שתיים])
שהמתחם הזה הוא מעין מנהטן לעניים או מנהטן בזעיר אנפין.
מה רוצה לאמר בזאת? שה-skyline  הדומיננטי היה קיים כבר קודם והוא היה של מתחם הבורסה.
מתחם הבורסה צמוד לרכבת מרכז, צמוד לאיילון כך שכל תל אביבי, כמעט, וכל ישראלי, כמעט, יצא להם לנסוע בנתיבי איילון ואי אפשר היה לפספס את הרושם העז של גורדי השחקים של בורסת ר"ג.

כל מה שכתבת היה נכון שבעתיים על מגדל שלום. הוא בנוי בלב אזור של בניה נמוכה מאד (היום כבר לא נכון כל כך, כי במרחק של פחות מ-5 דקות הליכה יש כבר היום 8 גורדי שחקים בגובה שלו +-).
אין ילד שנולד פה לפני שנת 72', כמעט, שהוריו לא לקחו אותו למצפה ולמוזיאון השעווה ולמיני לונה פארק שהיה על הגג של קומה 2.
ובכל זאת מגדל שלום לא הפך לסמל של תל אביב.

אני טוען שהסיבה העיקרית היא תרבות הקניונים שאותה הביא לארץ דוד עזריאלי, כמה אירוני, וכן תחנת הרכבת שהנגישה את הקניון לכמעט מחצית מתושבי המדינה וכן המיקום על האיילון של שלושת
המגדלים (בתחילה של שניים).
באופן תת הכרתי יש למרבית הציבור תחושה שכשהוא הולך לקניון עזריאלי הוא בעצם הולך לקניון שגודלו הוא של מגדל בן 50 קומות. התפיסה התת הכרתית הזו במוחם של כמה מליוני תושבי ישראל
שביקרו שם, וכמובן שבמוחם של קברניטי העיריה, היא היא שעשתה את הקומפלקס הזה לאייקון. יותר מאשר עצם קיומם של שלושת המגדלים הענקיים הללו.

ואגב, רצוי לאמר שנות ה-90 ולא ניינטיז. בכל זאת שפת הדיבור היא עברית ולא אנגלית. בעיני זו קרתנות (פרובינציאליות מגעילה שנובעת מכל מני פרסומאים שמכניסים בכח את הדיבור באנגלית).
מדוע שלא תאמר זאת באיטלקית או ספרדית או גרמנית? מדוע האנגלית???
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לגבי קו הרקיע (סקייליין) -'
לגבי קו הרקיע (סקייליין) -
28/05/2011 | 12:03
2
13
אין מה להשוות בין מגדלי עזריאלי למתחם הבורסה, ולא רק בגלל הגובה. יש במגדלי עזריאלי מונומנטליות וסמליות שאי אפשר למצוא במתחם הבורסה המבולגן. ההשוואה למגדל שלום היא די צודקת, אבל זה בדיוק ההבדל בין תל אביב של שנות ה-70, שבה מגדל שלום היה המגדל הדומיננטי לתל אביב של שנות ה-2000 שבהן מגדלי עזריאלי נטלו את הבכורה. אפילו מגדל אביב הגבוה הרבה יותר לא הצליח לקחת את זה מהם וגם לא המגדלים שנבנו מאוחר יותר לאורך ציר האיילון. מגדלי עזריאלי הם סמל של תל אביב כמו מגדל דוד (למעשה צריח של מסגד שנבנה בראש המצודה) בירושלים. זה לא קשור לגובה או למה שיש מתחת. זה משהו הרבה יותר חזק.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הוא שאמרתי, אין קשר לגובה'
הוא שאמרתי, אין קשר לגובה
28/05/2011 | 12:27
4
יש קשר למאסיביות (שלושתם יוצרים מעין סוג של חומה כלשהי), יש קשר למיקום של מרכז ת"א מבחינת צפון-דרום ומזרח-מערב
(ת"א נמשכת לעוד שניים עד שלושה ק"מ מזרחה).
אבל, הטענה העיקרית שלי היא שזה בזכות הקניון ובזכות זה שהקניון נגיש לכל המדינה בכך שהוא צמוד לרכבת וצמוד לאוטוסטרדה
המרכזית של המדינה (כביש 20 שהוא המשך טבעי לכבישים 1, 2 ו-5).

אני טוען, טענה שאי אפשר להוכיחהּ, שאם לא היה לא קניון ולא תחנת רכבת, אלא "סתם" רק את שלושת המגדלים הם לא
היו כזה סמל.
לפחות הם לא היו מושכים קהל רב.
שים לב באמת לשרשורי ההכוונה. שים לב כמה שואלים על איך להגיע לעזריאלי או איך להגיע מעזריאלי להכא או להתם.
אנשים פשוט סתם הולכים לשוטט שם בקניון. בהמונים כל יום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אבל מה לעשות שקו רקיע (skyline) זה דבר'
אבל מה לעשות שקו רקיע (skyline) זה דבר
28/05/2011 | 12:35
4
שלא מעניין את רוב הציבור ולא מזיז לרוב הציבור.
אם מקום מסויים הוא לא מושך קהל בכמויות גדולות, אז גם אם יהיה בגובה בורג' דובאי (מצטער אני לא אתן את הכבוד לאדם
שאני דווקא רוחש לו המון בוז, והוא האמיר של אבו דאבי ולכן אני לא משתמש בשם החדש של המגדל שהוא על שמו)
הוא לא יכנס לתודעה ו/או לתת ההכרה הציבורית המשותפת.

ואגב, שים לב לדעת הקהל בישראל, היא די מתעבת גורדי שחקים. ראה סקרים, ראה טוקבקים בכל כתבה באתר אינטרנטי על
בניית מגדל חדש היכן שהוא.
הציבור רואה במגדלים דבר שפוגע בנוף האורבני, דבר מנוכר ששייך למאיון העליון והאלפיון העליון (ראה איך מדברים בציבור
על מגדלי אקירוב, למשל).
אין פירגון ציבורי לגורדי שחקים בישראל.

מדוע עזריאלי לא ככה? (המתחם לא האדם) מהסיבה הפשוטה שהוא כביכול כן שייך לכולם.
הקניון שלו הוא גם ציבורי וגם די עממי (המחירים שם מעולם לא היו יקרים, להבדיל מקניון גן העיר שבשנים הראשונות היה סוג
של קניון יוקרה [גן העיר שצמוד לעירית ת"א]) וגם קל מאוד להגיע אליו.
בין אם אתה בפרייבט (נתיבי איילון, דרך השלום, דרך בגין) ובין אם ברכבת או באחד מ-50 קווי האוטובוס הציבוריים שחולפים בצמוד
למקום.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לגבי מגדל שלום'
לגבי מגדל שלום
28/05/2011 | 12:47
16
6
בשנת 2000 התחלתי להגיע פעם-פעמיים בשבוע לבניין באיזור דרך קיבוץ גלויות ולעלות לקומות 6-7. מהחלונות נשקף נוף לכיוון הים אבל גם לכיוון צפון - לאיזור קצה שדרות רוטשילד ויהודה הלוי.
כשהתחלתי להגיע לשם עמד מגדל שלום בבדידות מזהרת כאשר סביבו לא היה כלום והוא נראה מונומנטלי.
כיום כעבור 11 שנה בלבד המגדל למעשה נבלע בשורה (כך זה נראה מהזווית שלי) של מגדלים באותו גובה בקירוב, וכלל לא ניתן להבחין בו במבט חטוף. מה גם שמשמאל לאותה שורה מתנשא מגדל נחושתן (הקרוי בטעות "מגדל נווה צדק") ומגמד את כל האחרים.
וכמובן שבעוד 11 שנים נוספות יתנשאו באותו איזור 10-15 מגדלים נוספים שיטשטשו לחלוטין את מגדל שלום ויעלימו אותו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא טעות ולא נעליים (לגבי מגדל נווה צדק)'
לא טעות ולא נעליים (לגבי מגדל נווה צדק)
28/05/2011 | 15:34
13
4
כך דייריו קוראים לו, כך קוראים לו מתווכים שמנסים למכור/להשכיר דירות במגדל, כך קורא לו כל הציבור.
גם בויקיפדיה כתוב מגדל נווה צדק. נסה בבקשה להכניס ערך שגוי במכוון בויקיפדיה וישר תראה שתוך פחות מכמה שעות ימחקו את הטעות שלך.

אה, כן. אחד מגדולי היקהפוצים שאני מכיר הוא danezeq שכמדומני עורך את אתר 'תל אביב במבט חדש'. גם שם הוא קורא למגדל בשם מגדל נווה צדק, בנוסף לשם מגדל נחושתן.

המגדל ממש נוגע בבתים הכי דרומיים של נווה צדק. יותר נכון המגרש עליו הוא בנוי, בשטח של דונמים אחדים, הקצה הצפוני של המגרש עצמו גובל ממש בבתים הכי דרומיים של נווה צדק.

ואם כל העולם ואשתו קורא לו בשם מגדל נווה צדק ואכן כל העולם ואשתו או כל העולם וגם גיסתו קוראים לו כך סימן שזהו שמו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה כינוי עממי בלבד'
זה כינוי עממי בלבד
28/05/2011 | 18:59
12
4
וכמובן שהוא משמש את המתווכים, שרוצים ליהנות מיוקרתו של השם "נווה צדק". הם רוצים למכור! אילו יכלו היו קוראים לו "מגדל ארסוף". אבל זה לא שם המגדל.
המגדל גם אינו נמצא בנווה צדק, מעולם לא היה בנווה צדק, המגרש שלו מעולם - בשום תאריך ב-124 השנה הרלבנטיות - לא היה חלק מנווה צדק, והמגדל לא "נוגע" בשום בית של נווה צדק. אבל זה נושא נפרד משמו האמיתי של המגדל, שהוא מגדל נחושתן ולא מגדל נווה צדק.
הדבר דומה כמובן לתחנת רכבת מרכז הנקראת בפי רבים "רכבת צפון" למרות שמעולם לא נקראה כך מאז הקמתה ועד היום. העובדה שכינוי עממי השתרש אינה הופכת אותו לשם האמיתי של התחנה.
וכמובן העובדה שבתקשורת (כולל אתרי אינטרנט כמו ויקיפדיה ותל אביב במבט חדש) מכנים אותו "מגדל נווה צדק" אינה מעלה ואינה מורידה. התקשורת משתמשת גם במושג השגוי "מזרח ירושלים" (לשכונות כמו גילה ורמות) ובמושג השגוי "פעילי זכויות אדם". אין כל קשר בין המונחים הרווחים בתקשורת לבין המציאות.

שים לב קובי, מגדלי "ווייט סיטי רזידנס" נקראו בתקופה מסויימת של השיווק "נווה צדק על הים". כאן ההטעיה כפולה: הם גם לא נמצאים על הים, וגם לא נמצאים בנווה צדק. למעשה מגדלים אלה רחוקים יותר מנווה צדק מאשר מגדל נחושתן. כיום מכנים אותם בתקשורת גם "מגדלי יצחק אלחנן", ולדעתי גם זה אינו שמם האמיתי.

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'להבדיל, רכבת צפון לא מופיעה כערך בויקיפדיה'
להבדיל, רכבת צפון לא מופיעה כערך בויקיפדיה
28/05/2011 | 19:21
8
7
בעוד שמגדל נווה צדק כן מופיע. וסלח לי, רק לפני חודשיים הלכתי שם ברגל. המגרש של הבניין נוגע גם נוגע, ראס בן אמו נוגע, בקצה של הבתים שברחוב שלוש.
מרחק הליכה של דקה וחצי הליכה של זקן צולע או 10 שניות של אדם נמרץ וספורטיבי. ועשר שניות הליכה של משהו ממשהו אחר, כן, המשהו האחר הוא המשכו הטבעי של המקום שלקח 10 שניות
ללכת ממנו.

מי קובע מהו שמו ה"אמיתי" של מבנה מסויים? אך ורק ורק ואך היזם שלו ולכל היותר אחרי שהוא אוכלס אזי בעלי הנכס. הם אלו שזכותם החוקית והמוסרית לקבוע שם למבנה שלהם.

אנא תראה לי רישומים שבהם היזם לא קרא למגדל בשם מגדל נחושתן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ויקיפדיה זה בטח לא מקור מוסמך לשמות'
ויקיפדיה זה בטח לא מקור מוסמך לשמות
28/05/2011 | 20:05
4
לצפיה ב-'עם כל הכבוד גם פארק דה פרנס לא...'
עם כל הכבוד גם פארק דה פרנס לא...
28/05/2011 | 20:06
3
לצפיה ב-'אתה מעז לכפור בידענותו חובקת הכול של פד"פ?'
אתה מעז לכפור בידענותו חובקת הכול של פד"פ?
28/05/2011 | 21:35
2
1
לצפיה ב-'נראה לי שזה השרשור עם השיא של הפורום'
נראה לי שזה השרשור עם השיא של הפורום
28/05/2011 | 23:41
1
כשהשיא הוא השרשור עם הפתיל הכי גדול שלא קשור, ולו בעקיפין, לנושא השרשור...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא בטוח, אבל מי כמוך אמור לדעת... '
לא בטוח, אבל מי כמוך אמור לדעת...
29/05/2011 | 00:11
לצפיה ב-'סתם לשם הניסיון... שיניתי את שם הערך '
סתם לשם הניסיון... שיניתי את שם הערך
28/05/2011 | 20:43
2
4
בויקיפדיה ונראה מתי (אם בכלל) ישנו אותו בחזרה...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הבוקר בסביבות השעה 4 זה שונה בחזרה'
הבוקר בסביבות השעה 4 זה שונה בחזרה
29/05/2011 | 11:13
1
5
להיות 'מגדל נווה צדק' ונמחק לחלוטין הביטוי 'מגדל נחושתן'.
ואני עדיין מצפה מפארק דה חשאיות מוגזמת להראות מקום בו רשום מגדל נחושתן.
הרי גם באמפוריס, שזה ה"תנ"ך" של גורדי השחקים כתוב מגדל נווה צדק.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'האתר שהעורך מפנה אליו אינו רשמי'
האתר שהעורך מפנה אליו אינו רשמי
29/05/2011 | 14:58
2
אבל אם אין עדות ממקור מוסמך כלשהו, אי אפשר לשנות...

אגב... הערך באנגלית עדיין לא שונה בחזרה..
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אפרופו... מה שגוי בכינוי פעילי זכויות אדם?'
אפרופו... מה שגוי בכינוי פעילי זכויות אדם?
28/05/2011 | 20:46
1
לצפיה ב-'כשאתה מגן רק על זכויות של חלק מהם...'
כשאתה מגן רק על זכויות של חלק מהם...
28/05/2011 | 21:31
לצפיה ב-'גם emporis לא יודעים מה הם כותבים?'
גם emporis לא יודעים מה הם כותבים?
28/05/2011 | 21:22
כי שם כתוב מפורשות neve tzedek tower ולא נחושתן.
אני ממתין להוכחה שתביא ששמו הרשמי של המגדל הוא מגדל נחושתן. גם אם ההוכחה תגיע ב-54 שנות איחור, שכן סבא של שכנה שלך מהקיבוץ לשעבר שמע שהגיעה טלגרמה מת"א
ובו האדריכל טען שזה מגדל נחושתן ולא נווה צדק.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אגב, בקומות 6,7 זה ביהמ"ש'
אגב, בקומות 6,7 זה ביהמ"ש
28/05/2011 | 16:08
1
2
לתעבורה, נוער או תעסוקה?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אף אחד מהשלושה'
אף אחד מהשלושה
28/05/2011 | 18:49
לצפיה ב-'מה עושה בניין לסמל של עיר, קובי?'
מה עושה בניין לסמל של עיר, קובי?
28/05/2011 | 19:42
5
5
כתבת, ובצדק רב, שלא היה ילד שנולד פה לפני 72 ושהוריו לא לקחו אותו למצפה שלום/מוזאון השעווה/מיני לונה פארק או "כלבו שלום", כפי שקשיש כמוני הכיר. למגדל שלום שמורה זכות ראשונים כגורד השחקים של ת"א. במשחקי המונופול או ה"ריכוז" הוא תמיד הופיע על לוח המשחק ובכך הפך לסימן היכר של ת"א.אם לא די בכך ע"מ להפכו לסמל אז מה כן? ואני שואל זאת ברצינות ולא כהתרסה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הוא לא הפך דה פקטו לסמל'
הוא לא הפך דה פקטו לסמל
28/05/2011 | 19:51
2
מה הכוונה?
העיריה לא הוציאה פוסטרים ופלאקטים שבתחתית שלהם יש לוגו של סמל העיר ובו מגדל שלום. עם עזריאלי כן יש את זה.

הלאה. בטלויזיה נניח בתחזית מזג האויר של עד שנת 98', עת היות מתחם עזריאלי חי ופועל ונושם, לא הראו את מגדל שלום כסמל לת"א, כמו שהיום הם כן מראים את מגדלי עזריאלי.
ופינת תחזית מודרנית יש כבר משנת 88' או 89', קראו לה 'שבשבת' (בה התגלה, בין היתר, דני רופ. והיה את אליעזר דנציגר שהעניבה הגיעה לו לברכיים וכמובן את החזאי העיראקי ששון שמש ואת
אורי בץ זה שאומר כל הזמן "אילת ארץ השמש הנצחית".

כשרצו להראות בטלויזיה שמדובר בת"א בד"כ הראו את חוף הים ואת המלונות הגבוהים שלאורכו או לפעמים את כיכר המדינה.
אלו הם האלמנטים הויזואלים שאני זוכר מילדותי ומנעורי כשרצו להראות שמדובר בת"א.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סליחה על הבורות... מה עניין 1972 לכאן?'
סליחה על הבורות... מה עניין 1972 לכאן?
28/05/2011 | 19:55
3
לצפיה ב-'ציטוט מקובי ותו לא.'
ציטוט מקובי ותו לא.
28/05/2011 | 19:57
לצפיה ב-'אנשים שנולדו אחרי שנת 72''
אנשים שנולדו אחרי שנת 72'
28/05/2011 | 20:02
1
3
כשהם היו כבר בני מעל ל-10 או 11, מגדל שלום היה בשלהי גדולתו. הכלבו כבר נסגר, מאירלנד (המעין מיני לונה פארק) כמדומני שכבר היה בתהליך גסיסה מתקדם.
גם מעלית הזכוכית על הדופן הצר המזרחי של הבניין (בה יצא לי, כמובן, לעלות למצפה שעל הגג) כבר פורקה והיה צריך להשתמש במעלית רגילה בכדי לעלות לגג.

בשנת 98'  או 99' נסגר סופית המצפה היות ועזריאלי "גנב" את כל תשומת הלב והציבור נהר למצפה שהוקם שם.

אני דברתי על ימי הזוהר של מגדל שלום, בין השנים 66' (הוא נחנך בשלהי 65') ל-80'.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כמו ששערתי... בערך 15 שנים...'
כמו ששערתי... בערך 15 שנים...
28/05/2011 | 20:35
1
לדעתי, הסמל של תל אביב בשנות ה-80 היה דיזנגוף סנטר, הקניון (מילה שעדיין לא הומצאה אז) הראשון בישראל והחשוב באזור המרכז עד שנפתח קניון איילון...

למרות שמגדל שלום ירד מחשיבותו כמרכז מסחרי ותיירותי, הוא עדיין בלט בקו הרקיע של העיר במשך עשרות שנים מכיוון שבמרכז ההסטורי של העיר לא היו בנינים גבוהים כמוהו...

תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מגדל שלום בהחלט היה סמל במשך שנים רבות'
מגדל שלום בהחלט היה סמל במשך שנים רבות
28/05/2011 | 19:52
19
6
בוודאי בזמן בנייתו (1965 אם אני לא טועה) ובמשך לפחות 15 שנים אח"כ... הוא בלט בנוף העיר וכל מי שהגיע לתל אביב ידע לזהות אותו...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נא להבדיל בין מוסד לבין סמל'
נא להבדיל בין מוסד לבין סמל
28/05/2011 | 20:06
3
2
מגדל שלום (וגם כלבו שלום) ועוד איך היו דבר מוכר ומפורסם בת"א ובישראל כולה. הוא היה ממש מוסד, על כל המשתמע מכך.
אבל הוא לא היה סמל. לא עשו שלטים עם לוגו של העיריה וליד הלוגו תמונה/ציור של מגדל שלום. בעוד שעזריאלי כן משמש כסמל בשלטים ופלאקטים שהעיריה מוציאה תחת ידה.

גם קפה כסית היה מוסד, תרתי משמע, משלהי שנות ה-40 ועד לראשית שנות ה-80, אבל הוא לא היה סמל לת"א.
אותו דבר רח' שיינקין בשנות ה-80 וה-90. זה היה מושג, מוסד, המקום בהא הידיעה אבל לא שימש כסמל גראפי לעיר ת"א.

הסמלים הגראפיים של ת"א, מעבר לסמל הרשמי היו חוף הים והמלונות, כיכר המדינה, כיכר מלכי ישראל ובניין העיריה (הרבה פעמים שרצו להראות בטלויזיה שמדובר בת"א הראו את העיריה והכיכר שלמרגלותיה) וכיום מגדלי עזריאלי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תלוי על איזה תקופה אתה מדבר...'
תלוי על איזה תקופה אתה מדבר...
28/05/2011 | 20:42
אני מתכוון לתקופה מבנית המגדל באמצע שנות ה-60 עד בערך תחילת שנות ה-80... מכל בחינה שאני יכול לחשוב עליה זה היה בנין שמזוהה עם העיר...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סמל לא חייב להיות סמל רשמי של העירייה'
סמל לא חייב להיות סמל רשמי של העירייה
28/05/2011 | 21:30
1
עבור ה"עמך" (וביחוד לא-תל אביבים כמוני) מגדל שלום היה האבא והאמא של הסמלים של תל אביב.

לגבי עזריאלי - הסמליות שלהם מורכבת מכמה גורמים, אבל לדעתי הגורם הראשון במעלה הוא המיקום והאדריכלות שלהם שאין לטעות בהם, וזה מה שהפך אותם לסימן הכר כל כך מובהק של תל אביב. גם כשמגיעים לארץ במטוס כמעט תמיד הבניינים שמזהים הכי בקלות הם המגדלים האלה. אין לזה שום קשר לשימוש של החלל או לחיבור לאמצעי תחבורה כזה או אחר. זה המבנה שהשפיע יותר מכל מבנה אחר מאז מגדל שלום על התדמית של תל אביב.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נכון מאוד. זו בדיוק האבחנה שביצעתי. סמל הוא '
נכון מאוד. זו בדיוק האבחנה שביצעתי. סמל הוא
28/05/2011 | 21:54
גם כיצד הוא נתפש בתודעה הציבורית. מבחינה זו, ובמיוחד עבור אלה שלא גדלו בת"א, מגדל שלום אולי לא היה סמל רשמי/גראפי וכיו"ב (כפי שציין קובי הזוכר הכול), אך בהחלט היה סמל בתודעה הציבורית.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם אנחנו מצמצמים את משמעות הסמל לסימן היכר'
אם אנחנו מצמצמים את משמעות הסמל לסימן היכר
28/05/2011 | 20:09
14
4
של עיר , אז מגדל שלום בהחלט היה סמל. בשנות ה-60 ו ה-70 כאשר הבטת מהרי יהודה אל מישור החוף, המגדל היה האובייקט המזוהה ביותר שראית. המגדל אמנם לא הופיע בכל אותן פינות שקובי הזכיר, אך הופיע גם הופיע באזכורים אחרים. למעשה, לא היה ילד מצוי בשנים ההן שלא הכיר את האטרקציות שהמגדל טומן בחובו. עבור אלה שלא גרו בת"א, חנות הכלבו הענקית (יחסית לתקופה), מוזאון השעווה, מעלית הזכוכית והמצפה היו  אלו שסימלו יותר מכל את הכיף התל אביבי. כשחשבת כילד על בילוי בת"א, חשבת על מגדל שלום. כך לפחות זה היה לגביי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כל מה שכתבת כאן נכון יותר מנכון'
כל מה שכתבת כאן נכון יותר מנכון
28/05/2011 | 21:10
13
2
אבל כאייקון גראפי לציון תל אביב, משום מה, זה לא שימש.

והאמן לי שיש לי זכרונות ילדות הן מהכלבו, הן ממוזיאון השעווה והן מהמעלית זכוכית על הדופן הצר המזרחי של המגדל.
אני זוכר בעיקר את המדרגות הנעות, שהיו דבר מאוד נדיר ביזגרוּאל מדינת של שלהי שנות ה-60 ראשית שנות ה-70.

בכל ישראל כולה היו אולי, גג, עשרה מקומות עם מדרגות נעות.
כיום רק בירושלים יש כמות כזו של מקומות עם מדרגות נעות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הצדק כנראה עמך ביחס להיותו של המגדל אייקון'
הצדק כנראה עמך ביחס להיותו של המגדל אייקון
28/05/2011 | 21:23
10
1
גראפי. איני יכול לקבוע ביחס לכך. בתקופת הזוהר של המגדל לא בדקתי מסמכים ורישומים בהם מופיע או לא המגדל. עסקתי בלהיות ילד מן המניין.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הסיפא של דבריך לא לעניין!'
הסיפא של דבריך לא לעניין!
28/05/2011 | 21:48
9
אני הייתי ילד רגיל לחלוטין, רק שבורכתי בזכרון באמת יוצא דופן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'*זיכרון'
*זיכרון
28/05/2011 | 22:10
8
לצפיה ב-'הוא לא ישכח לך את זה '
הוא לא ישכח לך את זה
28/05/2011 | 22:42
7
לצפיה ב-' על מה אתה מדבר? קובי חסיד גדול של השפה'
על מה אתה מדבר? קובי חסיד גדול של השפה
28/05/2011 | 23:01
6
העברית התקנית. אני בטוח שיקבל את התיקון בשמחה, כשם שקיבל את הערת ההומור העצמי שלי על ילדותי מן המניין.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'במקום להתנצל או איכשהו לסגת'
במקום להתנצל או איכשהו לסגת
28/05/2011 | 23:34
5
אתה ממשיך בעקיצות?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני יכול רק להתנצל על כך שלא הבנת שמדובר '
אני יכול רק להתנצל על כך שלא הבנת שמדובר
28/05/2011 | 23:43
4
בהומור עצמי שלי כשכתבתי שהייתי עסוק בלהיות ילד מן המניין. יכול להיות שלא הייתי די ברור. חוץ מזה, האמן לי שלא ניסיתי ולא עקצתי אותך בשום משפט נוסף. תגיד, יא קובי, אני צריך להסתבך גם אתך?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נו באמת, הרי ברור ומשתמע במפורש'
נו באמת, הרי ברור ומשתמע במפורש
28/05/2011 | 23:57
3
מדבריך שאתה (בניגוד אלי) היית עסוק בלהיות ילד מן המניין. חליק ז'נטיל.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הפוך, גוטה, הפוך! הדבר היחיד שידוע הוא שאתה'
הפוך, גוטה, הפוך! הדבר היחיד שידוע הוא שאתה
29/05/2011 | 00:07
2
(בניגוד אליי) זוכר הכול. הכול כולל הכול, וממקום חיובי זה בלבד באה הערתי העצמית. עכשיו אני מבין שאכן לא הייתי ברור מספיק. עמך הסליחה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שטויות, אם אתה רוצה שאמחל לך'
שטויות, אם אתה רוצה שאמחל לך
29/05/2011 | 00:12
1
אתה מוזמן להזמין אותי לאחד מסיורי התשתיות המרובים שאתה עושה בששי שבת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' סגרנו עניין.'
סגרנו עניין.
29/05/2011 | 00:37
לצפיה ב-'מדרגות נעות בארץ היו בבית הדר דפנה '
מדרגות נעות בארץ היו בבית הדר דפנה
29/05/2011 | 11:26
1
10
עוד הרבה לפניי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'טעות, בית הדר דפנה שבשד' שאול המלך'
טעות, בית הדר דפנה שבשד' שאול המלך
29/05/2011 | 14:12
44
לא נבנה לפני מגדל שלום וכלבו שלום. המגדל ע"ש שלום מאיר נחנך בשלהי 65'. כמדומני שבית הדר דפנה נחנך ב-70' (או 71').

להלן הדרגנועים שהיו בתל אביב-יפו בשנת 71': מגדל שלום, בית הדר דפנה, מעבר תת קרקעי בכיכר מגן דוד (אלנבי - שוק הכרמל - נחלת בנימין) ומעבר תת קרקעי בכיכר המושבות (הקצה הדרומי ביותר של אלנבי).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' מרתק'
מרתק
28/05/2011 | 15:22
לצפיה ב-'צריך להתלונן ל-emporis שהאגו לא מופיע אצלם.'
צריך להתלונן ל-emporis שהאגו לא מופיע אצלם.
27/05/2011 | 18:49
3
1
לצפיה ב-'מה? מה??? מה?!?!?!?!?'
מה? מה??? מה?!?!?!?!?
27/05/2011 | 19:23
2
1
תרגום לעברית מדוברת יש, מנהל פורום גורדי שחקים לשעבר?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קובי, הוא מתכוון לאתר גורדי השחקים העולמי'
קובי, הוא מתכוון לאתר גורדי השחקים העולמי
28/05/2011 | 08:30
1
המוכר כמובן לכל ה"שרוטים" (כהגדרתך) בתחום.
התייחסותו של איליה היתה כמובן לקביעתך בדבר האגו של עזריאלי...

הנה הלינק: http://www.emporis.com/application/?nav=worldmap_c...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני מכיר את האתר הזה'
אני מכיר את האתר הזה
28/05/2011 | 10:34
לא הבנתי את הסרקאזם (אם היה) בדבריו של איליה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'השם העממי של "השלום" זה עזריאלי'
השם העממי של "השלום" זה עזריאלי
27/05/2011 | 08:58
3
1
לצפיה ב-'זה לא השם העממי, זה השם הרשמי'
זה לא השם העממי, זה השם הרשמי
27/05/2011 | 12:10
2
4
רשמית המקום נקרא בשם 'מתחם עזריאלי' (המגדלים נקראים בשם מגדלי עזריאלי והקניון נקרא 'קניון עזריאלי').
זה ממש לא השם העממי. זה מופיע בשלטים רשמיים הן של העיריה והן של המתחם עצמו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אני חושב שהוא התכוון לתחנת הרכבת'
אני חושב שהוא התכוון לתחנת הרכבת
27/05/2011 | 13:32
1
1
לצפיה ב-'מה זה לעזזל הסבידור הזה'
מה זה לעזזל הסבידור הזה
27/05/2011 | 14:57
9
7
עד שלא התחלתי ליסוע ברכבת לא ידעתי שקיימת מילה כזו בכלל
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בשביל מה המציאו את האינטרנט?'
בשביל מה המציאו את האינטרנט?
27/05/2011 | 16:47
8
4
אתה יודע, מרשתת בעברית (או אינטערנעץ באידיש). הכלי הזה שיש לו מנועי חיפוש. למש גוגל.
היית מחפש בגוגל את המלה סבידור היית רואה מי היה האיש.

היה מנכ"ל הרכבת בשנות ה-50 וראשית שנות ה-60. היה גם יו"ר הכנסת באמצע שנות ה-80.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הודעה פוגענית שלי מוחקים אבל את שלו משאירים?'
הודעה פוגענית שלי מוחקים אבל את שלו משאירים?
28/05/2011 | 12:10
7
3
בכל אופן מה שבאתי להגיד זה שהשמות העממיים של המקום זה מרכז וארלוזורוב ,  אף אחד לא קורא לזה סבידור , כן אפילו שהוא היה יושב ראש הכנסת באמצע שנות ה-80....
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' אין שום דבר פוגעני בהודעה שלו, בניגוד'
אין שום דבר פוגעני בהודעה שלו, בניגוד
28/05/2011 | 18:33
6
2
להודעותיך בעבר. ואל תיתמם.

Google it - זו העצה הראשונה והמועילה מכולן, שאפשר לתת למשתמש אינטרנט. לא מקובל בדיון אינטרנטי לאמר משפט כמו "מה זה הסבידור הזה", במקרה שבו התוצאה הראשונה בחיפוש מובילה אותך בדיוק לתשובה הנכונה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה, אריק/ארתיום'
תודה, אריק/ארתיום
28/05/2011 | 18:41
1
מלא פעמים הגולש הזה כותב הערות בסרקאזם/ציניות אבל המובנת רק לו. כל שאר הגולשים חושבים שהוא התכוון ברצינות.
שילמד להשתמש באמוטיקונים של הומור/ציניות/סרקאזם (כגון ). אחרת שלא יתפלא שלא הבינו שזה היה בצחוק.
מה עוד שיש לי תחושה שהוא לא באמת התכוון בצחוק, אבל שיהיה. ניתן לו להינות מן הספק.

היי, לפחות הוא הפסיק לכתוב לך שטויות על אוטובוסים שהם נהדרים ורכבת שהיא דרעק וקקה...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'קוראים לי רק בשם אחד, קובי '
קוראים לי רק בשם אחד, קובי
28/05/2011 | 18:49
ונראה לי שאתה יודע איזה מהם. אין צורך בכפילות הזאת להבא.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אבל לא ניסיתי לפתוח שום דיון !'
אבל לא ניסיתי לפתוח שום דיון !
28/05/2011 | 18:41
3
2
הסבידור הזה מעניין לי את הביצים , לא רוצה לפתוח עליו שוב דיון , אני מבקש לא להגיב להודעה הזאת .
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אתה עדיין ממשיך עם השפה המלוכלכת שלך?'
אתה עדיין ממשיך עם השפה המלוכלכת שלך?
28/05/2011 | 18:47
והנה, את התגובה המתבקשת כבר קיבלת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אז מדוע, לכל הרוחות וגם לעזאזל, כתבת מלכתחילה'
אז מדוע, לכל הרוחות וגם לעזאזל, כתבת מלכתחילה
28/05/2011 | 18:48
1
את התגובה המטופשת ההיא? מה היתה מטרת הכתיבה? להראות שאתה מזלזל באיש הזה או בשם משפחתו? ממש בוגר מצדך.
ואם לא זה, וממילא לא רצית לפתח דיון, אז היה עדיף להמנע מכתיבת התגובה המטופשת להחריד ההיא.
וסתם כך, להבא, כדאי קצת להפנים את הביקורת שאתה מקבל פה. אתה התחלת ברגל שמאל עם השטויות על הרכבת בארץ (והתנגדת ברמה העקרונית לרכבת ככלל, לאו דוקא נגד רכבת ישראל)
ואח"כ עברת להערות סרקאסטיות שמובנות רק לך.
אם אתה רוצה לדון בצורה רצינית על כל נושא של תח"ץ כלשהו, אהלן וסהלן.
אם אתה רוצה סתם להעיר הערות מטופשות, כמו על השם של תחנת הרכבת ת"א מרכז, אז יש מספיק מקומות אחרים ברשת לעשות זאת או אפילו לא לעשות זאת בכלל.

אשמח מאוד אם תחדל מהערות מטופשות שלא מקדמות את הדיוון, לא מחכימות את הקוראים ולא מקדמות את התח"ץ בארץ לא בגרם, לא בשניה ולא במילימטר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'סבאלה, חפרת '
סבאלה, חפרת
29/05/2011 | 05:24
3
לצפיה ב-'תודה, דניאל על העדכון.'
תודה, דניאל על העדכון.
26/05/2011 | 21:24
1
מסכים עם עמית, ששם התחנה הוא יותר מתאים.
מקווה, כמו אריק במהרה בימינו, שתהיינה נסיעות מבחן.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-''
26/05/2011 | 22:01
5
לצפיה ב-'מתי קו הרכבת'
מתי קו הרכבת
27/05/2011 | 14:15
4
1
של ראשל"צ- תל אביב צפוי להתחיל לפעול?
אם אמרו שבאפריל 2011 הוא צריך לפעול.
לערכתי קו זה יפעל בחודש-חודשיים הקרובים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תאריך הפתיחה הצפוי עדיין עומד על ספטמבר בערך'
תאריך הפתיחה הצפוי עדיין עומד על ספטמבר בערך
27/05/2011 | 17:21
3
1
וזה על סמך דבריו של מנכ"ל הרכבת לפני כשנה או יותר, על סמך תאריך הסיום של הלו"ז הנוכחי של הרכבת שעומד על 23 בספטמבר (אאל"ט), וגם על סמך פרסומים באתר הרכבת שמדברים על "רבעון שלישי 2011" (שאת זה ניתן לפרש מספטמבר עד דצמבר).

כמובן שלאחרונה עלו חששות רבים לכך שפתיחת הקו תידחה קצת כי על אף שהעבודות נראות במצב מתקדם ביותר (כל התחנות מוכנות, כשבאחרונות מהן מסיימים את עבודות הגימור בימים אלה, כל החניונים המתוכננים ב- 3 תחנות נמצאים במצב יחסית מתקדם של בניה, ויקח לא יותר מחודשיים-שלושה לסיים אותם), מה שנשאר לעשות זה בעיקר הפיניש, שהעבודה הכבדה לפי מה שהבנתי מחבר'ה שמבינים בזה פה בפורום - זו פעימת תקשורת לא קטנה (לא רק בקו החדש), שבין השאר תאפשר לחבר את הקו לשאר הרשת.
לאחרונה הוצע צו מניעה בבית משפט ביוזמת גורמים מעיריית רמלה, שמונע מהרכבת לבצע את הפעימה הזו במועד שתוכנן (יולי אם אני לא טועה), מכיוון שהדיון נקבע רק לאותו חודש. הרכבת כבר הצליחה להקדים את מועד הדיון ליוני, אך גם זה לא מבטיח כלום.

נחיה ונראה, ושייפתח במהרה בימינו.
(אני גר כ- 5-7 דקות הליכה מאחת מתחנות הקו, כך שאין מישהו שרוצה יותר ממני שהקו יפתח בזמן).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כמובן שכחתי עוד בעיה "קטנה" אפשרית'
כמובן שכחתי עוד בעיה "קטנה" אפשרית
27/05/2011 | 17:26
2
2
וזה חשש שלא יהיה מספיק ציוד נייד להפעלת הקו. החשש הזה התגבר במיוחד לאחר שרשרת התאונות האחרונה (שהראשית שבהן היא התאונה בנתניה) שהוציאה משימוש כמות לא זניחה של ציוד לפרק זמן ארוך או לתמיד, והקטינה עוד יותר את החופש התפעולי של כל הרשת (עד כדי ביטול הרכבות בקו הקצר בין באר-שבע ודימונה לחלוטין והפעלת שאטלים במקומן).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'רבעון שלישי זה יולי-ספטמבר'
רבעון שלישי זה יולי-ספטמבר
27/05/2011 | 18:32
1
לצפיה ב-'צודק, טעות שלי'
צודק, טעות שלי
27/05/2011 | 18:59
1
לצפיה ב-' תמונות מתחנת "צומת חולון"'
תמונות מתחנת "צומת חולון"
<< ההודעה הנוכחית
27/05/2011 | 18:28
60
147
כפי שהבטחתי- קבלו מקבץ תמונות מתחנת צומת חולון.

כפי שניתן לראות - הטקסט באנגלית הוא למעשה תרגום של השם שיועד להתחנה בהתחלה ו שונה (שער חולון).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' אני חסר מילים.'
אני חסר מילים.
27/05/2011 | 18:52
7
7
איזו סיבה בעולם גרמה להם לכתוב שם שונה לחלוטין בעברית ובאנגלית?
בערבית, אני מניח ש"מפרק" זה צומת?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'זה אכן צומת בערבית'
זה אכן צומת בערבית
27/05/2011 | 19:10
4
4
לצפיה ב-'בערבית גם "מפרק" וגם "מופתרק"'
בערבית גם "מפרק" וגם "מופתרק"
27/05/2011 | 23:32
3
לצפיה ב-'"מפתרק"=מחלף,ולא צומת,אוהד...,'
"מפתרק"=מחלף,ולא צומת,אוהד...,
28/05/2011 | 07:13
2
אם כי ראיתי אצל "ידידינו" על "הגדה המזרחית" בזמנו,ששם עבור מחלף משתמשים במילה תַּקַטֻע.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'"מופתרק" (לנוחיות הקורא העברי) הוא גם צומת'
"מופתרק" (לנוחיות הקורא העברי) הוא גם צומת
28/05/2011 | 21:22
1
וגם מחלף ולעיתים יש תקאטוע (שוב התעתיק לנוחיות הקורא העברי), אבל המונח הזה מקובל יותר אצל העיראקים
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'גם אצל הירדנים.'
גם אצל הירדנים.
29/05/2011 | 12:24
1
לצפיה ב-''
27/05/2011 | 19:11
לצפיה ב-' יותר מדי טעויות בשלטים של הקו הזה...'
יותר מדי טעויות בשלטים של הקו הזה...
28/05/2011 | 18:26
6
במיוחד בכיתוב האנגלי, אבל לא רק. בראשל"צ מערב רשמו בהתחלה RISHON LEZION NORTH, ונאלצו להחליף את השלטים כמובן. בתחנת וולפסון בחלק מהשלטים סדר המילים שונה בשפות שונות ללא שום סיבה. בקיצור, האחראים על השלטים בתחנות הקו לראשל"צ בפירוש לא עושים עבודה טובה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'-2-'
-2-
27/05/2011 | 19:04
5
לצפיה ב-'-3-'
-3-
27/05/2011 | 19:10
2
לצפיה ב-'-4-'
-4-
27/05/2011 | 19:18
1
לצפיה ב-'-5-'
-5-
27/05/2011 | 19:24
3
1
מעיין מבואה..
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'"אסור לשפוך קפה על השיש"? '
"אסור לשפוך קפה על השיש"?
28/05/2011 | 18:45
2
1
לצפיה ב-'ההוראות האלה נכתבו בדם...'
ההוראות האלה נכתבו בדם...
28/05/2011 | 21:34
1
1
כלומר בקפה..
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-''
28/05/2011 | 22:07
לצפיה ב-'-6-'
-6-
27/05/2011 | 19:38
3
2
הכנה ליציאה נוספת בעתיד (לכיון מערב). קיימות תוכניות להקים מתחם מסחרי (מתחם קרסו) בשטח שממערב לתחנה- בקרבת המגרשים של מכבי תל אביב.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מתחם קרסו? האם הכוונה ליבואני רנו וניסאן?'
מתחם קרסו? האם הכוונה ליבואני רנו וניסאן?
28/05/2011 | 09:42
2
1
לצפיה ב-'בין השאר'
בין השאר
28/05/2011 | 09:49
1
1
הם משפחה עניפה ועשירה שמחזיקה עסקים מכל מיני תחומים.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה. תיארתי לעצמי.'
תודה. תיארתי לעצמי.
28/05/2011 | 09:59
1
בקיצור, אם אני מבין נכון מהקישור, סיכוי לראות סוכנות של רנו או/ו של ניסאן.
ירדת מהרכבת ורוצה להמשיך הביתה? רכוש ניסאן ג'וק
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'-7-'
-7-
27/05/2011 | 19:45
1
לצפיה ב-'-8-'
-8-
27/05/2011 | 19:49
1
2
לצפיה ב-'כבר פחות "קתדרלה" מאשר לפני החיפוי'
כבר פחות "קתדרלה" מאשר לפני החיפוי
27/05/2011 | 20:09
1
לצפיה ב-'-9-'
-9-
27/05/2011 | 19:56
1
לצפיה ב-'-10-'
-10-
27/05/2011 | 20:05
1
לצפיה ב-'-11-'
-11-
27/05/2011 | 20:16
1
לצפיה ב-'-12-'
-12-
27/05/2011 | 20:19
4
4
עולים למעלה..
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'-12א-'
-12א-
27/05/2011 | 20:24
3
4
לצפיה ב-'ציפור קטנה לחשה לי שהדרגנועים באיכות מאוד לא'
ציפור קטנה לחשה לי שהדרגנועים באיכות מאוד לא
28/05/2011 | 01:15
2
2
טובה.מקווה שיחזיקו מעמד כמה שנים טובות.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הם נראים לי תלולים או שזו אשליה אופטית?'
הם נראים לי תלולים או שזו אשליה אופטית?
28/05/2011 | 22:09
1
1
לצפיה ב-'הם ארוכים יחסית, אך לא תלולים בהרבה ביחס '
הם ארוכים יחסית, אך לא תלולים בהרבה ביחס
29/05/2011 | 23:38
2
לדרגנועים בתחנות אחרות.. (בתמונות 10,11 הם נראים קצת פחות תלולים..)
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'-13-'
-13-
27/05/2011 | 20:22
2
מבט צפונה לכיון צומת הולץ..
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'-14-'
-14-
27/05/2011 | 20:30
4
לצפיה ב-'-15-'
-15-
27/05/2011 | 20:36
2
2
לצפיה ב-'"Holon-Gate" - ממש שם של פרשה'
"Holon-Gate" - ממש שם של פרשה
27/05/2011 | 20:58
1
1
לצפיה ב-'פרשת דרכים...'
פרשת דרכים...
30/05/2011 | 00:09
לצפיה ב-'-16-'
-16-
27/05/2011 | 20:44
1
מבט דרום-מערבה לכיון מחלף וולפסון..
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'-17-'
-17-
27/05/2011 | 20:49
1
לצפיה ב-'-18-'
-18-
27/05/2011 | 20:53
1
לצפיה ב-'-19-'
-19-
27/05/2011 | 21:24
4
5
מבט מלמעלה על ה"משולש" שיהפוך למגרש החניה של התחנה..
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'שתי שאלות...'
שתי שאלות...
28/05/2011 | 00:16
2
מישהו יודע כמה מקומות חניה יש שם ?
אני תמיד ראיתי את התחנה מהצד המערבי, ולא הבנתי איך יגיעו לשם, עכשיו יותר מובן

דבר שני, אני מקווה שתהיה פניה למי שבא מחולון להכנס לתחנה כן? כי כרגע כמו שזה נראה כאילו תהיה כניסה רק למי שבא מאיילון...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תשובות'
תשובות
28/05/2011 | 01:10
1
1
בתחנת צומת חולון אמורים להיות 118 מקומות חניה.
לגבי הגישה - הכניסה לחניה תהיה מכיון צפון (כדי להגיע מחולון יש צורך לפנות שמאלה בצומת חולון, ושוב פעם שמאלה אל מתחת לגשר (כבר היום ניתן לראות את הכניסה למגרש החניה- מיד לאחר שעוברים מתחת לגשרים,- טיפה לפני תחנות האוטובוס לכיון חולון).
כדי לחזור לחולון- היציאה ממגרש החניה משתלבת לתוך רמפת הירידה מאיילון לכיון צומת חולון(ראה תמונה מצורפת), ואז נותר לפנות פניה חופשית ימינה לכיון כיכר קוגל.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'הבנתי...'
הבנתי...
28/05/2011 | 01:33
חבל שלא עשו פניה שמאלה באותה צומת של היציאה ממגרש החניה, להכנס גם דרך שם...

סתם לצורך השוואה תחנות שאני מכיר, אתה יודע אולי כמה מקומות חניה יש בחוף כרמל / קרית חיים או מוצקין?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'חבל שמגרש החנייה קרוב יותר לתחנה מאשר'
חבל שמגרש החנייה קרוב יותר לתחנה מאשר
28/05/2011 | 12:36
2
תחנות האוטובוס.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'-20-'
-20-
27/05/2011 | 21:57
1
לצפיה ב-'ו אחרונה להפעם'
ו אחרונה להפעם
27/05/2011 | 22:01
8
2
לצפיה ב-'תודה רבה, אדוני המנהל!'
תודה רבה, אדוני המנהל!
27/05/2011 | 22:39
3
אני שמח לראות שחזרת לשגרה עם שרשור סטנדרטי משובח.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ולזה הוא קורא "עדכון קטן" '
ולזה הוא קורא "עדכון קטן"
28/05/2011 | 00:02
2
לצפיה ב-'זה התחיל בתור עדכון קטן והתפתח לגדול '
זה התחיל בתור עדכון קטן והתפתח לגדול
28/05/2011 | 12:13
1
לצפיה ב-'ועכשיו הוא שרשור משכנתא למופת!'
ועכשיו הוא שרשור משכנתא למופת!
29/05/2011 | 00:13
לצפיה ב-'תודה רבה על העדכון! חבל שלא חשבו לנצל יותר מק'
תודה רבה על העדכון! חבל שלא חשבו לנצל יותר מק
28/05/2011 | 01:30
ום לטובת החניה.יש שם בשפע
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה רבה על העדכון "הקטן", דניאל '
תודה רבה על העדכון "הקטן", דניאל
28/05/2011 | 19:45
לצפיה ב-'תודה, דני!'
תודה, דני!
28/05/2011 | 22:13
לצפיה ב-'תודה רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'
תודה רבה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
29/05/2011 | 18:46
לצפיה ב-'תודה רבה על התמונות הנהדרות!'
תודה רבה על התמונות הנהדרות!
27/05/2011 | 22:49
לצפיה ב-'תודה רבה על התמונות!'
תודה רבה על התמונות!
28/05/2011 | 00:06
לצפיה ב-' רבה דניאל'
רבה דניאל
28/05/2011 | 00:19
1
אעדכן גם שהעבודה על חניון תחנת רכבת הקוממיות נמצא בשלבי מתקדמים וזה נראה שאוטוטו יסיימו לעבוד עליו.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה דניאל על המשך העדכונים! '
תודה דניאל על המשך העדכונים!
28/05/2011 | 09:47
לצפיה ב-'תודה רבה על התמונות היפות'
תודה רבה על התמונות היפות
28/05/2011 | 10:19
התחנה נראית מרשימה מבפנים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תמונות מעולות. תודה!'
תמונות מעולות. תודה!
28/05/2011 | 11:41
לצפיה ב-' לכולם. בכיף.'
לכולם. בכיף.
29/05/2011 | 23:26
לצפיה ב-' דניאל'
דניאל
27/05/2011 | 23:34
לצפיה ב-' רבה דניאל!'
רבה דניאל!
28/05/2011 | 10:17

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ