לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2230522,305 עוקבים אודות עסקים

פורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום תחבורה ציבורית

ברוכים הבאים לפורום תחבורה ציבורית!
הפורום עוסק בכל הרבדים הקשורים לתחבורה הציבורית בארץ ובעולם: ציוד נייד (רכבות, רכבות קלות, אוטובוסים, מוניות, רכבות תחתיות ועוד). מסלולי נסיעה וקווים, מדיניות תעריפים, רב-קו, תכנון נסיעות, מפעילות (אגד, דן, רכבת ישראל, סיטיפס, קווים וכו' וכו')
אתם מוזמנים להעלות נושאים לדיון, החל במחירי הנסיעה באוטובוסים וכלה בנוחות המושב באוטובוס הספציפי שבו נסעתם הבוקר...
*מחיקת הודעות תתבצע בהתאם לתקנון הפורום המופיע באגף המאמרים ותקנון הפורומים הכללי של תפוז.

x
הודעה מהנהלת הפורום
נא לכתוב שאלות הכוונה ומודיעין תחת השירשור היומי בלבד.  נא לשים לב לתאריך השרשור!
 שאלות הכוונה שלא תשורשרנה כהלכה, תימחקנה ללא התראה מוקדמת.

המשך >>

לצפיה ב-' שאלות, ולא שאלות הכוונה '
שאלות, ולא שאלות הכוונה
20/03/2011 | 23:49
40
11
לצפיה ב-'שאלה בנוגע לחופשי חודשי'
שאלה בנוגע לחופשי חודשי
20/03/2011 | 23:06
2
5
שלום,
אני מעוניין לברר האם בעלי כרטיס חופשי חודשי של חברת "דן" יכולים להשתמש במסגרת הכרטיס הנ"ל גם בקווי האוטובוס של חברת "קווים"?

תודה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בתחום האיזור של הכרטיס. כן.'
בתחום האיזור של הכרטיס. כן.
20/03/2011 | 23:58
1
5
זאת אומרת, אם נניח יש לך כרטיס חופשי חודשי אדום, אתה יכול לנסוע בקו 55 עד קצה האיזור של הכרטיס. (לא תוכל לנסוע איתו לקרית אונו, אבל תוכל לעלות עליו בגבעתיים ולנסוע איתו לתל אביב).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה רבה, שבוע טוב!'
תודה רבה, שבוע טוב!
21/03/2011 | 09:09
2
לצפיה ב-'איביתר'
איביתר
20/03/2011 | 22:31
2
22
לצפיה ב-'זה מהמגרש של אמנון בקרית-8 ?'
זה מהמגרש של אמנון בקרית-8 ?
20/03/2011 | 23:51
111
אם כן, אזי הנה זיהוי מלא של הסופר-וויט:
בחצר אוסף כלי-הרכב של אמנון טרצ'נר בקרית-שמונה:
מדובר ב- סופר ווייט שמס' הרישוי המקורי שלו היה: ים 251 והוא ממודל יולי 1948.
אוטובוס מס' ים 251 היה אוטובוס משוריין בשנת 1948 –  תש"ח. שיריון האוטובוס פורק עם תום מלחמת השחרור והאוטובוס שב לפעול בנסיעות אזרחיות רגילות. בשנת 1959 הוחלף מס' הרישוי שלו ל- 89-803. אוטובוס זה נמצא כיום מושבת באוסף המכוניות, המשאיות והאוטובוסים בחצרו של אספן כלי-הרכב אמנון טרנצ'ר בקרית-שמונה. לפרטים מלאים אודות מר טרנצ'ר ראו: זהר יואל, צעד אחד לפני סוחרי המתכות, "הארץ", מוסף גלריה, אתר האינטרנט, 10.12.2004.
ועוד מידע לגבי ים 251 מהמגה ארכיון:
הוא השתייך לקואופרטיב "אגד" במקור, והיו בו 34 מקומות ישיבה + נהגוס. המנוע ממודל וייט 140.
תודה רבה על התמונה המעניינת.

דני גולדשמידט הענק ואני סייענו למר אמנון טרצ'נר לזהות את כלי הרכב שלו על-פי מספרי השלדה שלהם.     
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אגד חדרה -הידד על התמונה האיכותית '
אגד חדרה -הידד על התמונה האיכותית
22/03/2011 | 19:16
14
שלום! אגד חדרה הידד על התמונה האיכותית ולמד מכך את האיכות הנדרשת לתמונות שמעלים מעבר לכך בתצלום סופר וויט 89803 מרכב מגן צ'טווד
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מסילה מחיפה לטבריה דרך נצרת, הציעו כבר כאן?'
מסילה מחיפה לטבריה דרך נצרת, הציעו כבר כאן?
21/03/2011 | 04:25
5
37
חשבתי הרבה על מסילת רכבת כפולה מחיפה (ישירות מהצק פוסט או מהקריות) דרך שפרעם שתעבור מצפון לנצרת בעמק ומשם דרך צומת גולני
עד לטבריה עילית. במסלול של כביש 79 ו77 בהתאמה. ברמת העיקרון הרבה תושבים גרים שם אז צפוי ביקוש,
מה דעתכם?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'דעתי חיובית, כמובן הצעה אחרת'
דעתי חיובית, כמובן הצעה אחרת
21/03/2011 | 19:03
3
5
שהעליתי פעם: בהסתמך על תכניות הפיתוח הקיימות, לדעתי זה מאוד מתבקש שתהיה מסילה משתתפצל מתחנת עפולה לכיוון כפר טבור, ומשם לצומת גולני וטבריה-עילית. גם לאור השדרוג המתוכנן של קטע כביש צ' גולני - צ' עמיעד - ראש פינה, כדאי לשקול לתכנן תוואי למסילה מקבילה לכביש (אם כי תנאי השטח שם מסובכים יחסית, אבל לא בלתי-אפשריים בעיניי ובהשוואה לפרוייקטים אחרים). כך תתקבל מסילה במסלול ישיר מקרית שמונה לעפולה, ומשם היא תוכל להתחבר למרכז דרך מסילת עירון.

בקשר לנצרת: עדיין קיימת התכנית לרכבת קלה ממנה לחיפה; לדעתי, אם רוצים לחבר את נצרת גם לרכבת הכבדה, הדרך הפשוטה ביותר היא באמצעות שלוחה מתחנת עפולה גם כן, שתסתיים בתחנה תת-קרקעית (בדומה לשלוחת מודיעין) איפשהו בין נצרת לנצרת עילית - באזור בית העירייה למשל, שיש בו שטחים ריקים שניתן לפתח יחד עם תחנת הרכבת.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כמובן גם מסילה מחדרה לטבריה דרך עפולה תועיל'
כמובן גם מסילה מחדרה לטבריה דרך עפולה תועיל
22/03/2011 | 02:53
2
29
השאלה מה יותר חשוב חיבור למרכז דרך חיפה או חיבור ישירות למרכז.
לגבי שלוחה מעפולה לנצרת אני חושב שהרכבת צריכה להגיע קרוב לנצרת ומשם אוטובוסים מתואמים (לא קו אוטובוס הסעה שהיא חלק ממערך הרכבת) או רכבת הרים (פוניקולור)
אתה יודע שיש הפרש של 400~ מטרים.
שלוחה מתחנת עפולה גם כן, שתסתיים בתחנה תת-קרקעית תהיה עמוקה הידי בקרקע.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כן, בהחלט: למסילה הזאת קוראים "מסילת עירון",'
כן, בהחלט: למסילה הזאת קוראים "מסילת עירון",
23/03/2011 | 14:40
1
10
וציינתי אותה בהודעה הקודמת. אני חושב שהחיבור לחיפה נמצא בעדיפות גבוהה הרבה יותר - לא כל העולם סובב סביב ת"א, חיפה היא המטרופולין שאזור הצפון צריך להישען עליו. גם החיבור למרכז חשוב מבחינה תחבורתית, אבל זה כבר השלב הבא אחרי הקמת מסילת העמק וגם אחרי המסילה לקרית שמונה.

בקשר לנצרת, לא בטוח שזה בלתי אפשרי. את הכביש הצליחו להשחיל דרך מנהרות בכל זאת... גם עם הרכבת זה אפשרי, על חשבון הערכת מסלולה כמובן כדי למתן את השיפועים. מה יותר כדאי - החיבור מעפולה או מכיוון צפון, זאת באמת שאלה תחבורתית וטופוגרפית קשה.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'השינוי הטופוגרפי שם באמת ענק'
השינוי הטופוגרפי שם באמת ענק
23/03/2011 | 22:03
7
ומתרחש במרחק קטן מאוד, לא ריאלי לרכבת כבדה.
במקרה הזה(ולא רק בו, בגלל טופוגרפיה בעייתית בצפון) הפתרון האופטימלי הוא רק"ל.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש תכנית כזאת באיזו מגירה...'
יש תכנית כזאת באיזו מגירה...
21/03/2011 | 22:42
5
לצפיה ב-'תוואי המנהרות בקו הרכבת תל אביב-ירושלים'
תוואי המנהרות בקו הרכבת תל אביב-ירושלים
21/03/2011 | 13:36
8
9
שלום לכם אנשים נכבדים,

לצורך עבודתי נתבקשתי לברר היכן עובר תוואי קו הרכבת המהיר לירושלים. נאמר לי כי המנהרות אשר אמורות להחפר בחלק כפר דניאל-ירושלים יעברו דרך הקו הירוק, גם אם רק במספר מטרים בודדים.

האם מישהו מכם מודע לנושא, ויכול לספק לי יותר פרטים בעניין? הייתי מעוניינת לדעת היכן בדיוק המנהרה תכנס לתחום הקו הירוק, כמה עמוק, ולאיזה אורך.

ארצה רק לציין כי אינני עובדת באירגון פוליטי, ואין בכוונתי להשתמש במידה לצורכי תעמולה. השאלה נשאלת ממניעים כלכליים בלבד, היות וחברות זרות המעורבות בפרוייקט באופן עקיף מעוניינות לדעת מהו התוואי המדויק.

תודה רבה מראש לכל העונים, ואני מצטערת במידה והשאלה הועלתה כאן כבר בעבר. חיפשתי בפורום אך לא מצאתי תשובה לשאלתי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כן, הסוגיה הזאת נידונה כמה פעמים בפורום.'
כן, הסוגיה הזאת נידונה כמה פעמים בפורום.
21/03/2011 | 19:19
5
5
ראשית, חשוב לציין שכל החברות הזרות המעורבות בפרוייקט, יודעות *בדיוק* איפה עובר הקו, מן הסתם. זה לא סוד מדינה, ניתן למצוא את המפות באינטרנט, למשל כאן, והן כוללות את סימון הקו הירוק. העבודות על הקטעים "הבעיתיים" כביכול כבר מתנהלות ללא שום הפרעה, והחברות הזרות כבר נתנו את דעתן בעניין זה, ציטוט:

Dmitry Peskov, a spokesman for Russia's prime minister, said Metrostroy is required to "fulfill the requirements" under the tender it won. Peskov said only the Israeli government can address the political issues surrounding the railway.

(במילים אחרות: הרוסים אומרים למתלוננים ללכת לבלבל ת'מוח למישהו אחר.)

אוסיף מבלי להיכנס יותר מדי לפרטים, שיש רק 2 מקומות שבהם קיימת חריגה מעבר לאותו קו היסטורי שאינו מסומן בשום דרך בשטח: באזור עמק האיילון ליד לטרון, ובאזור מבשרת ציון. בשני המקומות מדובר בחריגה לעומק לא משמעותי, ובשניהם התוואי הוא תת-קרקעי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה רבה לך easyliving!'
תודה רבה לך easyliving!
21/03/2011 | 20:08
3
1
החברות הזרות עימם אני עובדת שוקלות את הצטרפותן לפרוייקט באופן עקיף, ואי לכך אינן בעלות גישה לתוואי המדויק.

תודה רבה לך על הלינק המצורף. אני כרגע מסתכלת בתת קטגוריה של "מסילת הברזל נתב"ג ירושלים בתוואי שער הגיא - קטע מזרחי" הנמצאת תחת תמ"א 23 - "תוכנית מתאר ארצית למסילות ברזל" - אך נראה כי מרוב מפות אינני רואה את היער.

האם קיימת מפה אחת המראה את כל התוואי ולא חלקים חלקים?

ובמידה ולא, האם תוכל לומר לי איזו מבין כל המפות מראה את החלק שבו המנהרה חוצה את הקו הירוק (אני מודעת לעניין שזאת בקשה לא קלה, אך אינני רגילה לקרוא מפות כה מפורטות, ויותר מדי פרטים מבלבלים אותי, ואינני מסוגלת להבין היכן כל חלק של המפה נמצא ביחס למפה הכללית של הארץ)

תודה רבה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מצאתי!'
מצאתי!
21/03/2011 | 20:15
2
2
אך נראה כי המפה (אשר נמצאת תחת שינוי מס' 16)  איננה כוללת את הקו הירוק.

היש בנמצא מפה אשר כוללת את שניהם?

האם תוכל בכל זאת לפרט היכן בדיוק המנהרה חותכת את הקו הירוק ליד מבשרת ציון ולטרון?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'נסי לחפש קובץ בשם "תרשים סביבה"...'
נסי לחפש קובץ בשם "תרשים סביבה"...
21/03/2011 | 20:49
1
1
אני לא יכול לעשות את זה כרגע, מפני שהאתר הנוראי הזה מותאם במיוחד כדי שיעבוד אך ורק בתת-הדפדפן IE. במערכות ההפעלה הטובות אין אותו, כידוע.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תודה רבה לך אריק!'
תודה רבה לך אריק!
22/03/2011 | 11:45
1
זה בדיוק מה שחיפשתי.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לציין גם שהרוסים הם הזרים היחידים שיעבדו'
לציין גם שהרוסים הם הזרים היחידים שיעבדו
21/03/2011 | 21:30
3
פורמלית מחוץ לקו הירוק. המנהרה של שפיר בקטע שעובר מחוץ לקו הירוק אמור להיחצב על ידה באופן ידני וללא הTBM (אם תושבי מבשרת יניחו להם).
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מקווה שאכן מדובר בגורם לא פוליטי'
מקווה שאכן מדובר בגורם לא פוליטי
21/03/2011 | 22:28
1
3
אנרכיסטים פורעי חוק זה הדבר האחרון שפרויקט A1 זקוק לו
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מהם אין מה לדאוג כל-כך, כי'
מהם אין מה לדאוג כל-כך, כי
21/03/2011 | 22:40
1
זה כבר בתחום אחריותם של צה"ל ומג"ב.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה דגל התחנה הזה אמור להביע???'
מה דגל התחנה הזה אמור להביע???
<< ההודעה הנוכחית
21/03/2011 | 22:49
8
12
ממש מצחיק, מישהו יודע מה פירוש התמרור המוזר הזה???
צולם ברח' כצנלסון בגבעתיים
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'מה זה הדבר הזה??'
מה זה הדבר הזה??
22/03/2011 | 01:49
1
4
לצפיה ב-'זה מה שאני שואל!!!'
זה מה שאני שואל!!!
22/03/2011 | 03:30
1
מוזר ברמות! והדבר הזה על תמרור תקני לגמרי! אדיר
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אם זה צולם אתמול'
אם זה צולם אתמול
22/03/2011 | 10:10
1
2
אולי מישהו התקין לכבוד העדלאידע שהיתה שם?

יש לך מספר בית? אשמח ללכת לראות בעצמי אם זה עדיין שם.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'בעצם זה לא יכול להיות מאתמול'
בעצם זה לא יכול להיות מאתמול
22/03/2011 | 10:11
אני לא רואה את הקישוטים שתלו לכבוד פורים.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'ראיתי לפני כחודש את התמונה בפייסבוק'
ראיתי לפני כחודש את התמונה בפייסבוק
22/03/2011 | 21:00
3
1
אולי זה פוטושופ?
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'לא, התמרור אמיתי לגמרי'
לא, התמרור אמיתי לגמרי
23/03/2011 | 03:50
2
1
ומוצב ברחוב כצנלסון בגבעתיים, בסביבות מספרים 14-16 אני חושב, יש מכבסה לשירות עצמי ליד.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'אוקי, אעבור ואסתכל שם.'
אוקי, אעבור ואסתכל שם.
23/03/2011 | 15:59
1
3
לצפיה ב-'הלו כל הזכויות שמורות'
הלו כל הזכויות שמורות
23/03/2011 | 19:37
לצפיה ב-'מתי הרכבת בראשון מערב'
מתי הרכבת בראשון מערב
23/03/2011 | 13:38
3
אמורה להתחיל לעבוד?
(:
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'עד לתחנת ראשל"צ מערב - בספטמבר הקרוב,'
עד לתחנת ראשל"צ מערב - בספטמבר הקרוב,
23/03/2011 | 14:25
2
ועד יבנה מערב קצת יותר מאוחר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'וואו. מי היה מאמין'
וואו. מי היה מאמין
23/03/2011 | 16:09
1
שיגיע היום (:
תודה!
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-' מומלץ לעקוב אחרי הדיווחים בפורום -'
מומלץ לעקוב אחרי הדיווחים בפורום -
23/03/2011 | 16:15
ייתכן שהתאריך המדוייק יפורסם כאן עוד לפני כלי התקשורת האחרים...
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'כרטיס נסיעה לאילת'
כרטיס נסיעה לאילת
23/03/2011 | 14:30
1
3
שאלה קטנה - קניתי כרטיס לאילת בקופת אגד בבאר שבע. בגלל שרשרת של טעויות, הכרטיס לא היה איתי בשעה שהייתי צריך לעלות לאוטובוס, ונאלצתי לקנות כרטיס חדש.
שורה תחתונה - למעשה קניתי שני כרטיסים לאותו אוטובוס. האם יש סיכוי לקבל חזרה כסף על אחד מהכרטיסים? ראיתי באתר של אגד שאם הכרטיס מוזמן באינטרנט - ישנו טופס בקשת החזר. הבעיה היא שלא קניתי את הכרטיסים באינטרנט, אלא בקופה, ושנית - איך הם יודעים בכלל שלא עליתי לאוטובוס?
אין לי בעיה לשלוח אליהם את הכרטיס המקורי, שיראו שלא השתמשתי בו, השאלה לאן.
מקווה שהסברתי את עצמי טוב.
תודה
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'תצטרך לנצל ת הכרטיס שקנית בקופה בהזדמנות אחרת'
תצטרך לנצל ת הכרטיס שקנית בקופה בהזדמנות אחרת
23/03/2011 | 22:55
2
החזר כספי באינטרנט הוא על מקום שנשמר אך לא נוצל(הנסיעה לא בוטלה מראש על ידי המזמין שעתיים לפני מועד יציאת האוטובוס) ונועד לאנשים שמזמינים דרך האינטרנט בכרטיס-אשראי.
נסה לפנות לפניות הציבור של אגד עם המקרה שלך ונהג בהתאם לתשובה שיתנו לך.ניתן לפנות אליהם במייל ישירות דרך האתר.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'עלות נסיעה בקו 174'
עלות נסיעה בקו 174
23/03/2011 | 17:12
3
מתל אביב מנחם בגין לראשון לציון אזור תעשייה הישן בכניסה. האם ישנה כרטיסיה ? אני מעל 18.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש כרטיסיה והיא עולה 39.20 ש"ח'
יש כרטיסיה והיא עולה 39.20 ש"ח
23/03/2011 | 22:44
2
נסיעה בודדת עולה 9.80 ש"ח.
תחבורה ציבורית >>
לצפיה ב-'יש אפשרות להטעין ברו קו ?'
יש אפשרות להטעין ברו קו ?
24/03/2011 | 00:23
1
1
לצפיה ב-'נכון להיום לא כי אין רב-קו באגד'
נכון להיום לא כי אין רב-קו באגד
24/03/2011 | 00:39

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ