רשימת קווי מהדרין

מצב
הנושא נעול.
רשימת קווי מהדרין
ליקטתי את הרשימה הזאת מהפייסבוק. הרשימה הזאת נכונה? כל כך הרבה קווים כלולים בהסדר זה? אני לתומי חשבתי שמדובר בקו 402 ובעוד 2 או 3 קווים נוספים. לא יותר.

raminec

New member
רשימת קווי מהדרין
ליקטתי את הרשימה הזאת מהפייסבוק. הרשימה הזאת נכונה? כל כך הרבה קווים כלולים בהסדר זה? אני לתומי חשבתי שמדובר בקו 402 ובעוד 2 או 3 קווים נוספים. לא יותר.
לדעתי הרשימה אינה מלאה, יש עוד קווים.
ולשאלתך התשובה היא כן. קווי המהדרין מהווים חלק ניכר והולך וגדל מקווי התח"צ בישראל. בזיון שאין כמותו.

לדעתי הרשימה אינה מלאה, יש עוד קווים.
ולשאלתך התשובה היא כן. קווי המהדרין מהווים חלק ניכר והולך וגדל מקווי התח"צ בישראל. בזיון שאין כמותו.
וזוג חילוני או מסורתי שרוצה לנסוע יחד בקו 3
בירושלים , נניח, צריך לקחת בחשבון שהקו הזה לא תקף עבורו , או ש"ימיר את דתו" למשך זמן הנסיעה ויתנהג כמו חרדי וישב הבעל מקדימה והאישה מאחור?

וזוג חילוני או מסורתי שרוצה לנסוע יחד בקו 3
בירושלים , נניח, צריך לקחת בחשבון שהקו הזה לא תקף עבורו , או ש"ימיר את דתו" למשך זמן הנסיעה ויתנהג כמו חרדי וישב הבעל מקדימה והאישה מאחור?
הוא פשוט צריך לחכות לאוטובוס הזה לעלות, לשלם
ולנסוע לאן שבא לו. אהה כן.... גם לשבת איפה שבא לו.

הוא פשוט צריך לחכות לאוטובוס הזה לעלות, לשלם
ולנסוע לאן שבא לו. אהה כן.... גם לשבת איפה שבא לו.
מסתבר שזה לא כזה פשוט
תמיד יהיו "צדיקים" שיכפו עליהם את צורת הישיבה המועדפת. וראינו את זה בלא מעט כתבות בנושא, ככה שזו לא "עוד אגדה אורבנית".

אורי404

New member
רשימת קווי מהדרין
יש עוד קווים
למשל קו 613 של "נתיב אקספרס" מבני ברק לאזור קרית צאנז/עין התכלת בנתניה. אני חושב (לא בטוח), שגם קו 354 של "דן" מבני ברק לבאר יעקב דרך כפר חב"ד מוגדר כקו מהדרין. כלומר הוא נוסע בין אזורים חרדיים. כמו כן קווים רבים של "סופרבוס" ממודיעין עילית, כמו למשל בני ברק, אזור הדרום (למשל אזור נתיבות ואופקים) ואף לכיוון זכרון יעקב. יש ל"סופרבוס" עוד קווים שונים ממודיעין עילית.

orenhz

Member
יש עוד קווים
למשל קו 613 של "נתיב אקספרס" מבני ברק לאזור קרית צאנז/עין התכלת בנתניה. אני חושב (לא בטוח), שגם קו 354 של "דן" מבני ברק לבאר יעקב דרך כפר חב"ד מוגדר כקו מהדרין. כלומר הוא נוסע בין אזורים חרדיים. כמו כן קווים רבים של "סופרבוס" ממודיעין עילית, כמו למשל בני ברק, אזור הדרום (למשל אזור נתיבות ואופקים) ואף לכיוון זכרון יעקב. יש ל"סופרבוס" עוד קווים שונים ממודיעין עילית.
וגם כל קווי "עילית" וקווי X89 של אפיקים ו-436
של קווים.

אורי404

New member
יש עוד קווים
+ לפחות קו אחד של "ויאוליה"
קו מאזור נווה שרת בתל אביב (שבו יש ריכוז של אוכלוסייה חרדית) לאשדוד. נוסע דרך בני ברק, שזה מאוד גאוני (באירוניה ה"גאוני"), שבמקום לנסוע למחלף גהה ולכביש 4, נכנס לבני ברק, כאשר יש קווים 350/351 של "אגד". לא יודע אם זה נחשב או לא, אבל יש גם קו של "אגד" מאשקלון לכיוון רמת גן בקניון איילון, שנוסע דרך בני ברק.

orenhz

Member
רשימת קווי מהדרין
כל הקווים הנ"ל הם קווי חרדים. איני יודע מה זה
"מהדרין" (נשים עולות מאחורה? גברים יושבים רק מקדימה? סתם אוטובוס שמסיע חרדים?) בקו 970 למשל (ב"ב-חיפה) הנשים עולות מאחורה, ואין אף אשה שתשב מקדימה. בקו 79 (אלעד-ב"ב) כולם עולים מקדימה ואני רואה לעתים קרובות גם נשים יושבות מקדימה הרשימה שהבאת פה מביאה פשוט קווים שמשתמשים בהם בעיקר חרדים. אין לי כל בעיה שיהיו קווי מהדרין. השתמשתי בהם פעמים רבות בעבר, וזה פשוט יותר מהיר, זול, ונותן גישה להרבה מקומות בארץ בלי להגיע לת"א (כתושב גבעת שמואל לשעבר - צומת קוקה קולה היה במרחק הליכה מביתי)

אורי404

New member
כל הקווים הנ"ל הם קווי חרדים. איני יודע מה זה
"מהדרין" (נשים עולות מאחורה? גברים יושבים רק מקדימה? סתם אוטובוס שמסיע חרדים?) בקו 970 למשל (ב"ב-חיפה) הנשים עולות מאחורה, ואין אף אשה שתשב מקדימה. בקו 79 (אלעד-ב"ב) כולם עולים מקדימה ואני רואה לעתים קרובות גם נשים יושבות מקדימה הרשימה שהבאת פה מביאה פשוט קווים שמשתמשים בהם בעיקר חרדים. אין לי כל בעיה שיהיו קווי מהדרין. השתמשתי בהם פעמים רבות בעבר, וזה פשוט יותר מהיר, זול, ונותן גישה להרבה מקומות בארץ בלי להגיע לת"א (כתושב גבעת שמואל לשעבר - צומת קוקה קולה היה במרחק הליכה מביתי)
לדעתי אתה מתכוון למחלף גבעת שמואל
תחנת ה"קוקה קולה" נמצאת קרוב לגשר הולכי הרגל הצפוני, המקשר בין אזור בני ברק לאזור גבעת שמואל. גשר להולכי רגל בלבד. בתחנה ליד מחלף גבעת שמואל, גם יש גשר הולכי רגל, אבל אותו גשר גם מהווה כביש. מאותו אזור של התחנה יוצאים/נכנסים הקווים השונים מ/לבני ברק לעבר ערים אחרות. באותה תחנה ליד "גשר קוקה קולה" מכיוון צפון לכיוון דרום יש תחנת הורדה לקו 613 מכיוון נתניה וזהו. אני לא חושב, שהוא נוסע לכיוון צפון, בגלל הבדל במסלול בין הכיוונים. מסכים עמך, שבמקרה הזה אותם קווים טובים לתושבי גבעת שמואל והסביבה, כמו למשל אזור בקעת אונו ופתח תקווה, בגלל אי הצורך לנסוע דרך תל אביב. לדעתי לא נותר, אלא שלקווים השונים תהיינה גם תחנות בבר אילן ובאלוף שדה.

846

Active member
רשימת קווי מהדרין
הרשימה שלך מוטעית
אין עזה יצור "קווי מהדרין" כל הקווים הם רגילים לחלוטין.

רשימת קווי מהדרין
חסרים קווים: דן- 7ב,292,354,96,98,198,298
7ב בסוגריים כמובן רוב משתמשין חרדים. אגד תעבורה- קו מלאעד לחיפה ולרכסים, קו מאלעד לרחובות ולאשוד או לאשקלון לא זוכר. אבל מבחינה חוקית ורשמית אין דבר כזה קווי מהדרין. כולם יכולים לעלות ולהשתמש.

אורי404

New member
7ב בסוגריים כמובן רוב משתמשין חרדים. אגד תעבורה- קו מלאעד לחיפה ולרכסים, קו מאלעד לרחובות ולאשוד או לאשקלון לא זוכר. אבל מבחינה חוקית ורשמית אין דבר כזה קווי מהדרין. כולם יכולים לעלות ולהשתמש.
+ קו של "אגד תעבורה" בין נתניה לאלעד
נראה, שבכל מקום, ש"אגד תעבורה" יפעלו, יפעילו גם קו לאלעד [כמובן זה במן הומור. שייהנו מזה ללא שום ציניות). כמו כן בקיץ (אולי גם למשך השנה) קו של "אגד תעבורה" מאלעד לחוף הים בהרצליה, בדומה לקווים 96 ו-98 שכתבת, איציק מבני ברק לחוף הים בהרצליה.

+ קו של "אגד תעבורה" בין נתניה לאלעד
נראה, שבכל מקום, ש"אגד תעבורה" יפעלו, יפעילו גם קו לאלעד [כמובן זה במן הומור. שייהנו מזה ללא שום ציניות). כמו כן בקיץ (אולי גם למשך השנה) קו של "אגד תעבורה" מאלעד לחוף הים בהרצליה, בדומה לקווים 96 ו-98 שכתבת, איציק מבני ברק לחוף הים בהרצליה.
עכשיו נזכרתי שבקיץ אגד תעבורה מפעילה קווים
מאלעד לא רק לחוף הים בהרצליה אלא גם לגני יהושע ולחוף שרתון. ושכחתי שגם יש קו של דן בחופשים מבני ברק לפארק דרום אולי מספרו 97 לא זוכר, בנוסף ל-96 שהוא לגני יהושע (או שאני טועה ו-97 לגבני יהושע) וגם קו 55 הופך למעין קו חצי מהדרין מרכבת מרכז עד חוף הילטון ביולי-אוגוסט חחח

mister K

New member
קו 7ב רחוק מלהיות קו מהדרין.
זה קו רגיל לחלוטין עם הרבה נוסעים חילונים ומעולם לא הונהגו בו קודי לבוש או סידורי ישיבה כאלו או אחרים.

רשימת קווי מהדרין
אחת התגובות בפייסבוק לרשימה זו
בבקשה: זוהי היתממות לטעון שקוים אלה משמשים אוכלוסיה חרדית בלבד! עמיתתי לעבודה, אישה חילונית, החיה בבית שמש ועובדת בירושלים, מגיעה לעבודה באוטובוס ואיתרע מזלה שהקו המביא אותה מביתה שבשכונה שאינה חרדית אל מקום העבודה בדרך המהירה ביותר הוא קו "מהדרין...". שמעתי ממנה פעמים רבות על חוויות לא נעימות שעברה במהלך הנסיעה באוטובוסים אלה. אבל כשאין ברירה היא נאלצת לבלוע את הצפרדע וליסוע "מהדרין".

מצב
הנושא נעול.
למעלה