שלום האם מישהו יודע מה קורה על תחנות חדשות

מצב
הנושא נעול.

teva4

New member
אוטובוס בירושלים למרות עירייה הזמינה 1500 תחנות חדשות אך פועל הציבו מעט בעיר ותלפיות וכבר עברו חודשיים ואין התקדמו האם תקוע? או זה לוקח זמן כמו רכבת קלה (עיכובים,בעיות תקציב ועוד..) ראה קישור http://www.local.co.il/jerusalem/69849/article.htm

rachelea

New member
אוטובוס בירושלים למרות עירייה הזמינה 1500 תחנות חדשות אך פועל הציבו מעט בעיר ותלפיות וכבר עברו חודשיים ואין התקדמו האם תקוע? או זה לוקח זמן כמו רכבת קלה (עיכובים,בעיות תקציב ועוד..) ראה קישור http://www.local.co.il/jerusalem/69849/article.htm
סליחה, מנצל"שת: מוזיאון אוטובוסי "אגד":
אני "באה" מפורום "אוספים ו"אספנות", שם העליתי את השאלות הבאות המתאימות יותר לכאן, לפורום שלכם. לצורך עבודה מסוימת, נדרשתי לשאלה על מוזיאון אוטובוסי "אגד": א. מתי נפתח לקהל הרחב ? עפ"י ויקיפדיה, המוזיאון נחנך ביום העצמאות 1991, אך זכור לי מכמה ממשתתפי הפורום, שסיפרו על חוויות מביקור במוזיאון, כי נפתח לציבור שנים אח"כ. מתי ? ב. מלבד המוזיאון הקיים בחולון, האם יש מוזיאון נוסף לאוטובוסי "אגד"? האם מתוכנן אחד נוסף? לכל המסייע - תודה מראש. נ.ב. מתנצלת על התפרצותי להודעה של Teva4, אך בין אפשרות פתיחת הודעה חדשה (ודחיקת ההודעה האחרונה במצג לדף הבא) לבין הצמדות לשאלה על התחנות החדשות, שאלה שטרם נענתה, העדפתי את האפשרות השנייה והתפרצתי לכאן. סליחה.

mister K

New member
אני "באה" מפורום "אוספים ו"אספנות", שם העליתי את השאלות הבאות המתאימות יותר לכאן, לפורום שלכם. לצורך עבודה מסוימת, נדרשתי לשאלה על מוזיאון אוטובוסי "אגד": א. מתי נפתח לקהל הרחב ? עפ"י ויקיפדיה, המוזיאון נחנך ביום העצמאות 1991, אך זכור לי מכמה ממשתתפי הפורום, שסיפרו על חוויות מביקור במוזיאון, כי נפתח לציבור שנים אח"כ. מתי ? ב. מלבד המוזיאון הקיים בחולון, האם יש מוזיאון נוסף לאוטובוסי "אגד"? האם מתוכנן אחד נוסף? לכל המסייע - תודה מראש. נ.ב. מתנצלת על התפרצותי להודעה של Teva4, אך בין אפשרות פתיחת הודעה חדשה (ודחיקת ההודעה האחרונה במצג לדף הבא) לבין הצמדות לשאלה על התחנות החדשות, שאלה שטרם נענתה, העדפתי את האפשרות השנייה והתפרצתי לכאן. סליחה.
הכי טוב שתגיעי למוזיאון באחד מימי שישי...
שם תקבלי את כל המידע ובפירוט. לגבי השאלה השנייה, אין עוד מוזיאון אוטובוסים בארץ וכרגע גם לא מתוכנן. ואגב, בהחלט היית יכולה לפתוח שירשור חדש. להודעה שלך אין כל קשר לנושא ההודעה שפתחה את השירשור.

rachelea

New member
תודה גם לך - אך התשובה נחוצה לי עתה
כאמור אני נזקקת לשנת פתיחת המוזיאון לציבור לצורך עבודה כלשהי שעלי להגישה מחר. ובאשר לפתיחת הודעה חדשה: יש שיקולים לכאן ולכאן, כפי שציינתי בהתנצלותי. אני מאלה המעדיפה לכבד כל הודעה ולכן עדיף להשאיר כמה שיותר בדף הראשון. השואל בהודעה הראשונה חזר גם הוא (ואולי זו היא) על שאלתו ואם השרשור "יעבוד" כהלכה, תהיה מעתה הפרדה בים שאלתו לשאלתי.

rachelea

New member
תודה גם לך - אך התשובה נחוצה לי עתה
כאמור אני נזקקת לשנת פתיחת המוזיאון לציבור לצורך עבודה כלשהי שעלי להגישה מחר. ובאשר לפתיחת הודעה חדשה: יש שיקולים לכאן ולכאן, כפי שציינתי בהתנצלותי. אני מאלה המעדיפה לכבד כל הודעה ולכן עדיף להשאיר כמה שיותר בדף הראשון. השואל בהודעה הראשונה חזר גם הוא (ואולי זו היא) על שאלתו ואם השרשור "יעבוד" כהלכה, תהיה מעתה הפרדה בים שאלתו לשאלתי.
*בים = בין

rachelea

New member
מוזיאון "אגד" בחולון
אין? אין יודע? אביתר ? אינך יודע מתי נפתח המוזיאון לקהל הרחב? לאור בקיאותך קשה לי להאמין. אנא, נסה- אתה או משתתפי הפורום האחרים - לסייע. הפורום שלכם חי, ער, תוסס ובועט ושאלות אורחת כמוני נמוגות בין הנושאים החשובים האחרים שאתם מעלים. אך אנא, בתודה !

846

Active member
מוזיאון "אגד" בחולון
אין? אין יודע? אביתר ? אינך יודע מתי נפתח המוזיאון לקהל הרחב? לאור בקיאותך קשה לי להאמין. אנא, נסה- אתה או משתתפי הפורום האחרים - לסייע. הפורום שלכם חי, ער, תוסס ובועט ושאלות אורחת כמוני נמוגות בין הנושאים החשובים האחרים שאתם מעלים. אך אנא, בתודה !
קודם כל את מוזמנת למוזיאון
שם תקבלי חוברת עם חומר על המוזיאון והקמתו, המוזיאון פתוח ידי יום ו' בין השעות 8 ל 12, הכניסה חופשית. חלק מחברי הפורום מתנדבים באופן קבוע במוזיאון מידי יום ו', כמעט כל שבוע יש פעילות של המתנדבים הכוללת התנעת חלק מהאוטובוסים, "סיבוב פיפי" לחלק מהאוטובוסים,תיקונים קלים ורחיצה יסודית.

teva4

New member
מוזיאון "אגד" בחולון
אין מישהו יגיב.<?על תחנות ? עסוקים תמונות ?
לRACHELEA זה בסדר על הודעה

rachelea

New member
מוזיאון "אגד" בחולון
תודה על ההזמנה, אך מתי פתחו אותו לקהל הרחב ?
כאמור, אני נזקקת לתשובה לצורך עבודה מסוימת והמידע נחוץ לי לכל המאוחר עד למחר. ואם כבר - הרי טיפ: בימי החופש הגדול לילדים, ולבעלי משפחות עם מספר ילדים, גם אני ממליצה לקחת את הילדים למוזיאון, שנמצא בחולון. הכניסה - חינם וחשיבות רבה לכך לאלה המחפשים מקומות ביקור עם ילדים בהוצאה סבירה. ההנאה - מובטחת !

מוזיאון "אגד" בחולון
על-פי הידוע לי כבר בדצמבר 1990 עמדו
האוטובוסים לתצוגה. המוזיאון נפתח רק ב-1991. האוטובוסים הראשונים הובאו ממוסך "ארז" ושופצו בין השנים 1987-1989 בפיקוח מנהל המוסך בארז - "ז'יגי" הגדול. השיפוץ החל למעשה בשנת 1982, הופסק בגלל מלחמת לבנון הראשונה וחודש בסתיו 1983 בעצלתיים. השיפוץ הממשי וההכנה היו בין השנים 1987-1989 כאמור. לשאלתך השניה: אין לאגד מוזיאון אחר, אך בכל מיני מקומות ברחבי הארץ מוצגים אוטובוסים נוספים בכל מיני מסגרות, רובם פאייקים כלומר "כאילו האוטובוסים המקוריים"..... מס' דוגמאות על קצה המזלג: 1. אוטובוס ישן ששופץ ע"י "אגד" בעבור מוזיאון "תולדות קיבוץ גשר" ליד אתר תחנת הכח ההידרו-אלקטרית בנהריים. האוטובוס היה שייך למוזיאון "אגד" והועבר לאתר "גשר" על-פי בקשה מאת מר עומרי שלמון, ידידי - מנהל האתר. לצערי, לאוטובוס המוצג בקיבוץ גשר מסוג פורד F8, אין שום קשר לאוטובוס המקורי בעל מס' הרישוי M 8550. קצת אינפו על ה"אוטובוס" בגשר: במקור זהו 36-168 של קואופרטיב (עדיין לא חברה) "דן". הכי רחוק שהגיע בחייו היה....גבעתיים.... 2. אוטובוס ישן ששופץ ע"י "אגד" בעבור מוזיאון "העיר אילת" באילת. האוטובוס היה שייך למוזיאון "אגד" והועבר למוזיאון באילת" על-פי בקשה. קצת אינפו עליו: זהו גי'. אם. סי מדגם 750 שמספר הרישוי המקורי שלו היה: ת 1295. ביוני 1959 שונה מס' הרישוי ל- 37-529 עם שינוי שיטת הרישוי ואח"כ שימש כמוסך נייד (סדנא ניידת) מס' רישוי: 115-484. נבנה בחברת "הארגז" בשנת 1949. 3-4: 2 אוטובוסים ישנים ששופצו ע"י צה"ל ונמצאים במוזיאון "בתי-האוסף" ביפו. האוטובוסים לא היו שייכים מעולם למוזיאון "אגד" ! הם היו שייכים לקואופרטיב "המקשר" בירושלים ושימשו משוריינים עד ליום 31.05.1967 - תאריך בו עלתה בפעם האחרונה השיירה הדו-שבועית להר הצופים. אחד ריאו, השני פארגו. פרטים בהזדמנות. 5. אוטובוס ישן ששופץ ע"י "מוזיאון מחנה ההעפלה בעתלית" ומשמש כמוצג לזכר תקופת ההעפלה. האוטובוס לא היה שייך למוזיאון "אגד" ! פרטים מלאים אודותיו אפשר לקבל בבוקר. החומר נמצא בשרת וצריך להזמינו. 6. האוטובוס הראשון של קואופרטיב "המעביר" בקו יפו – אחוזת-בית (תל-אביב) ששופץ ע"י "עיריית תל-אביב והמוזיאון לתולדות ארץ ישראל" ברמת-אביב – תל-אביב והוצג באתר "דרכים ומסילות" במקום. בינתיים הוחזר לחברת "דן" לתצוגה מחודשת באתר אחר. פורד מודל T. 7. אוטובוס צבאי או אזרחי (?) ישן ששופץ ע"י "המכון הלאומי לתחבורה – יפו" ומשמש כמוצג תחבורתי בכניסה הראשית למכון ביחד עם מוצגים רכבתיים נוספים ותערוכת צילומים. מספרו: 858-697 ומדובר בדודג' D-500 כמובן. 8. 4 אוטובוסים ישנים שהועברו לחצר אוסף כלי-הרכב של אמנון טרצ'נר בקרית-שמונה. והם: פורד F8, סופר ווייט, גי'. אם. סי 750 , ליילנד מרק 2 רויאל-טייגר. פרטים מלאים על כל הארבעה נמצאים אצלי בשרת. 9. דמוי אוטובוס ישן ששופץ ע"י "אגד" ומשמש כאנדרטה לזכר שיירת יחיעם. האוטובוס לא היה שייך למוזיאון "אגד" ! להלן סיפורו היחודי של כלי-רכב זה: להלן סיפורו המוזר של כלי-הרכב המשמש כאוטובוס משוריין – אנדרטת זכרון לשיירת יחיעם: הפיגוע המקורי אירע ביום 27.03.1948, שעה: 14:25. בתחילת שנות ה- 1960', מצא חבר "אגד", מר מרדכי קרצ'מן ז"ל, שהיה מנהל בחצר פירוק האוטובוסים במוסך צפון – עיר-גנים בקרית-אתא, שרידי כלי- רכב משוריין בשדה פתוח ליד טירה. כלי-רכב זה לא היה אוטובוס בכלל. החבר קרצ'מן דאג להביא אל המקום שני רכבי-גרר גדולים של "אגד". בסיועם חולצה הגרוטאה מהשדה והועברה לבדיקה מדוקדקת במוסך צפון, כאמור. תוך כדי בדיקת הגרוטאה, התגלה בתוכה סמל צבוע של צבא ההצלה של קאוקג'י מתקופת מלחמת השחרור בשנת 1948 ! החבר קרצ'מן החליט כי הוא יעביר את כלי הרכב שמצא אל מחלקת המסגרייה במוסך צפון, לידי החבר אדלמן – המנהל את מחלקת השיפוצים, במטרה שהלה יבנה מכלי הרכב אנדרטה לזכר הרוגי אוטובוס שיירת יחיעם משרידים אלה שמצא בשדה. החבר אדלמן לקח שלדה שלמה של אוטובוס מסוג "סופר-וויט" שהושבת, חתך עם עובדיו את כלי-הרכב הערבי לשני חלקים באמצעו, חיבר כל חלק בקצה שלדת ה-"סופר" ובכך יצר כלי-רכב ארוך דמוי אוטובוס ישן. ברווח שנותר בין שני חלקי כלי-הרכב הערבי שהולחמו על השלדה, חיבר החבר אדלמן פלטות מתכת לכל האורך, הוסיף מבני חלונות ומכסה מנוע משוריין שמצא ויצר מעין אוטובוס משוריין משוחזר. את הגה האוטובוס חיברו במוסך בצד ההפוך הימני בטעות ! ואולם, לאחר העברת ה"אוטובוס המשוריין" אל מקום הקמת האנדרטה, נגנב ההגה מכלי-הרכב לאחר זמן מה והוא נותר ללא הגה עד היום. סיפור זה סופר ע"י מר מרדכי קרצ'מן ז"ל למר דני גולדשמידט, ממחברי המחקר, במהלך שנות ה- 1990' והוא מתפרסם כאן לראשונה. 10. אוטובוס דו-קומתי ישן שהשתייך לחיל-הים ומוצג לראווה במוזיאון הימי של חיל-הים בחיפה. האוטובוס לא היה שייך למוזיאון "אגד" ! חקירה לעומק על אוטובוס זה הופיעה בעבר בקומונה לפרטי פרטים עם המון תודות ליורם בלומאן ידידי היקר מלונדון שמצא את כל הפרטים עליו. ויש עוד שלושה אוטובוסים שמשומרים ביניהם אוטובוס ממשלתי של איזה חבר פורום שעומד כרגע ליד אחיסמך וממתין לגאולה. עד כאן ללילה זה. אביתר.

rachelea

New member
תודה אביתר, אך לא......
תודה על תשובתך המורחבת. בטרם העליתי את שאלתי, ידעתי כבר כי ביום העצמאות ב-1991 נחנך המוזיאון. אך זכור לי, שלמרות שחנכו את המוזיאון באותה שנה, לקהל הרחב הוא נפתח שנים אח"כ. ומנין הידע? חברי, מפורום אוספים ואספנות, סיפרו על ביקור שערכו במוזיאון לפני שנים מעטות, והיה זה עוד בטרם פורסם לקהל על אפשרות הביקור במקום ולפני שנפתח רשמית לכלל הציבור. כאמור, התשובה נחוצה לי לצורך עבודה מסוימת. עד כה לא היה מי שיכול היה לתת לי תשובה, לצערי.

תודה אביתר, אך לא......
תודה על תשובתך המורחבת. בטרם העליתי את שאלתי, ידעתי כבר כי ביום העצמאות ב-1991 נחנך המוזיאון. אך זכור לי, שלמרות שחנכו את המוזיאון באותה שנה, לקהל הרחב הוא נפתח שנים אח"כ. ומנין הידע? חברי, מפורום אוספים ואספנות, סיפרו על ביקור שערכו במוזיאון לפני שנים מעטות, והיה זה עוד בטרם פורסם לקהל על אפשרות הביקור במקום ולפני שנפתח רשמית לכלל הציבור. כאמור, התשובה נחוצה לי לצורך עבודה מסוימת. עד כה לא היה מי שיכול היה לתת לי תשובה, לצערי.
במאי 1991 כבר היה פתוח לקהל הרחב.
אני זוכר שהבאתי חברים לשם במאי 1991. עמדו אז 12 כלים בלבד.

rachelea

New member
תודה אביתר, אך לא......
תודה, תודה סייעת לי רבות
אני הולכת לנתץ תיאוריה שהועלתה על הכתב, בשם האקדמיה, תוך הסתמכות על העלאת מידע עובדתי שגוי. הייתי צריכה לוודא כי לפחות מ-2006 היה המוזיאון פתוח לקהל הרחב. לאחרונה אני מגלה יותר ויותר תיאוריות מופרכות המופרחות לכל עבר ומבוססות על אי דיוקים היסטוריים.

mister K

New member
תודה, תודה סייעת לי רבות
אני הולכת לנתץ תיאוריה שהועלתה על הכתב, בשם האקדמיה, תוך הסתמכות על העלאת מידע עובדתי שגוי. הייתי צריכה לוודא כי לפחות מ-2006 היה המוזיאון פתוח לקהל הרחב. לאחרונה אני מגלה יותר ויותר תיאוריות מופרכות המופרחות לכל עבר ומבוססות על אי דיוקים היסטוריים.
את לא מנתצת שום תיאוריה...
פשוט לא הבנת נכון את התיאוריה. סביר להניח שהתכוונו לעניין התשלום. המוזיאון נפתח בשנת 1991 והכניסה אליו הייתה במשך שנים בתשלום סמלי של 5 שקלים. בשנת 2006 בוטל התשלום הסמלי והחל משנה זו הכניסה לקהל הרחב בימי שישי ובחול המועד היא בחינם. אני משוכנע שזו הייתה הכוונה. אין מצב שיש מישהו באקדמיה שחושב שהמוזיאון באמת נפתח ב-2006... והמלצה, רצוי שכשאת מגיבה למישהו בפורום תשרשרי את התגובה שלך להודעה הרלוונטית אליה את רוצה להגיב ולא את כל ההודעות להודעה הראשונה כמו שעשית. ככה לא מבינים למי את מגיבה. שירשור להודעה הראשונה נהוג רק כשרוצים להגיב להודעה זו באופן ספיציפי או בשירשורי תמונות ושירשורי הכוונה.

rachelea

New member
את לא מנתצת שום תיאוריה...
פשוט לא הבנת נכון את התיאוריה. סביר להניח שהתכוונו לעניין התשלום. המוזיאון נפתח בשנת 1991 והכניסה אליו הייתה במשך שנים בתשלום סמלי של 5 שקלים. בשנת 2006 בוטל התשלום הסמלי והחל משנה זו הכניסה לקהל הרחב בימי שישי ובחול המועד היא בחינם. אני משוכנע שזו הייתה הכוונה. אין מצב שיש מישהו באקדמיה שחושב שהמוזיאון באמת נפתח ב-2006... והמלצה, רצוי שכשאת מגיבה למישהו בפורום תשרשרי את התגובה שלך להודעה הרלוונטית אליה את רוצה להגיב ולא את כל ההודעות להודעה הראשונה כמו שעשית. ככה לא מבינים למי את מגיבה. שירשור להודעה הראשונה נהוג רק כשרוצים להגיב להודעה זו באופן ספיציפי או בשירשורי תמונות ושירשורי הכוונה.
תודה על הערתך
אך מניין לך מה התיאוריה? ולמה את חושבת שמדובר בתשלום כלשהו? דייקתי בשאלתי וקיבלתי עליה תשובה. גם תשובתך מחזקת את דברי אביתר והמידע שהיה בידי זה מכבר. העניין פשוט יותר מהתיאוריה שבנית. ישנו מאמר מסוים (נכתב באקדמיה ונקרא "מדעי") של ד"ר לסוציולוגיה בעל תיאוריה מסוימת שמחזק אותה על פרט עובדתי שגוי, על כך שמוזיאון "אגד" לא היה קיים בעת כתיבת מאמרו. המאמר נכתב ב-2008. נניח שאסף חומרים שנה קודם (אני הייתי מוכנה ללכת שנתיים אחורה, ל-2006). והנה מתברר כי המציאות שונה. המוזיאון היה קיים (בין אם בתשלום או בלעדיו, אך זה כאמור לא העניין) והתיאוריה ? מתפוגגת.... והנה לך טעות משוועת. בנִית תיאוריה מבלי לדעת כלל למה שאלתי, למה התכוונתי וחבל. מסקנה (לכולנו): מוטב לברר את העובדות לאשורן בטרם נבנה תילי תילים של תיאוריות מוטעות.

תודה על הערתך
אך מניין לך מה התיאוריה? ולמה את חושבת שמדובר בתשלום כלשהו? דייקתי בשאלתי וקיבלתי עליה תשובה. גם תשובתך מחזקת את דברי אביתר והמידע שהיה בידי זה מכבר. העניין פשוט יותר מהתיאוריה שבנית. ישנו מאמר מסוים (נכתב באקדמיה ונקרא "מדעי") של ד"ר לסוציולוגיה בעל תיאוריה מסוימת שמחזק אותה על פרט עובדתי שגוי, על כך שמוזיאון "אגד" לא היה קיים בעת כתיבת מאמרו. המאמר נכתב ב-2008. נניח שאסף חומרים שנה קודם (אני הייתי מוכנה ללכת שנתיים אחורה, ל-2006). והנה מתברר כי המציאות שונה. המוזיאון היה קיים (בין אם בתשלום או בלעדיו, אך זה כאמור לא העניין) והתיאוריה ? מתפוגגת.... והנה לך טעות משוועת. בנִית תיאוריה מבלי לדעת כלל למה שאלתי, למה התכוונתי וחבל. מסקנה (לכולנו): מוטב לברר את העובדות לאשורן בטרם נבנה תילי תילים של תיאוריות מוטעות.
אני יכול להעיד
שהייתי במוזיאון אגד כבר בשנת 1994, וכבר אז הוא היה בעל כמה עשרות רכבים.

תודה על הערתך
הבר סמכא היחיד בישראל שזוכר את תאריך
הפתיחה של המוזיאון בחולון הוא רב-חובב דני גולדשמידט - איש אגד ובכיר כל חובבי האוטובוסים בישראל. הוא נמצא ממש ברגע זה בחו"ל אך במיוחד בשבילך השגתי אותו והוא קבע: 28.12.1990. מכאן שה- 28.12.1990 הוא יום הפתיחה הרשמי של מוזיאון אגד. לגבי תשלום: 2006 היא התשובה. דני גולדשמידט הוא עמוד התווך של כל התחביב הזה בארץ ואין שני לו. הוא זוכר כל תאריך בעל-פה כמו שהוא מכיר באופן אישי כל בורג בכל אוטובוס. אינני זוכר אם ה- 28.12 היה בסביבות חג החנוכה אך בהחלט מדגדג לי בראש שהמוזיאון נפתח במהלך החג או מעט לאחריו. נוח סלוצקי הוא האיש העומד בראש הפירמידה במוזיאון אגד והוא עושה את עבודתו בצורה מופתית ! לילה טוב.

הבר סמכא היחיד בישראל שזוכר את תאריך
הפתיחה של המוזיאון בחולון הוא רב-חובב דני גולדשמידט - איש אגד ובכיר כל חובבי האוטובוסים בישראל. הוא נמצא ממש ברגע זה בחו"ל אך במיוחד בשבילך השגתי אותו והוא קבע: 28.12.1990. מכאן שה- 28.12.1990 הוא יום הפתיחה הרשמי של מוזיאון אגד. לגבי תשלום: 2006 היא התשובה. דני גולדשמידט הוא עמוד התווך של כל התחביב הזה בארץ ואין שני לו. הוא זוכר כל תאריך בעל-פה כמו שהוא מכיר באופן אישי כל בורג בכל אוטובוס. אינני זוכר אם ה- 28.12 היה בסביבות חג החנוכה אך בהחלט מדגדג לי בראש שהמוזיאון נפתח במהלך החג או מעט לאחריו. נוח סלוצקי הוא האיש העומד בראש הפירמידה במוזיאון אגד והוא עושה את עבודתו בצורה מופתית ! לילה טוב.
28 דצמבר 1990
היה י"א בטבת, משמע כשבוע וחצי אחרי חנוכה. כמו-כן זה היה יום שישי. זה לפי אתר שמראה לוחות שנה מהעבר ומהעתיד. http://www.tzura.co.il/tshsd/hebrew_calendar.asp?month=12&year=1990

28 דצמבר 1990
היה י"א בטבת, משמע כשבוע וחצי אחרי חנוכה. כמו-כן זה היה יום שישי. זה לפי אתר שמראה לוחות שנה מהעבר ומהעתיד. http://www.tzura.co.il/tshsd/hebrew_calendar.asp?month=12&year=1990
נכון מאוד ! נזכרתי שזה היה ביום שישי !!!

28 דצמבר 1990
ואפילו זכור לי שבאותו יום שישי
של סוף חודש דצמבר, הבאתי לנוח לקראת יום הפתיחה כל מיני צילומי עבודות שנעשו בנושא אוטובוסים ושלושה דגמי אוטובוסים לתצוגה אצלו כאשר על גגם מדבקות קטנטנות של מספרי רישוי ישראלים. דגמים אלו נמצאים עד היום אצלו בתצוגה - בינייהם דגמי מצ'בוקס בצבעי לבן ואדום של אוטובוסי קומותיים בריטיים. באותו יום לא הייתי נייד ונוח נתן לי טרמפ לתחנה המרכזית הישנה בתל-אביב כדי שאספיק להגיע עם 405 מהר לירושלים לפני שבת. בדרך הוא סיפר לי שנותרו בשרות קרוב ל-450 טייגרים, נכון לדצמבר 1990.

מצב
הנושא נעול.
למעלה