שרשור המשכנתא הגדול !!! בועז:

מצב
הנושא נעול.
בועז: תרים ת'ראש יא מנוול ! ותחכה לי ליד כלבו שוורץ בכיכר ציון. אם לא מצאת אותי, סביר שאני מחסל עוגת ריגו-יאנצ'י בחנות של קפולסקי מתחת לקולנוע ציון בכיכר. אח"כ הולכים לסרט בקולנוע ארנון ממול.... בוא נעיר לעמית (1270) את הזכרונות שאולי לא הספיק לחוות......אולי יספר לנו על "פיצה ריצ'יס" בקינג-ג'ורג'....
קולנוע אדיסון
ראיתי שם את הסרט הראשון בקולנוע בחיי, בגיל 6, "סופרמן" עם כריסטופר ריב ז"ל. עשר שנים אח"כ ביקרנו חברים בירושלים ולקחתי את אחי לסרט "בוקר טוב וייטנם" עם רובין וויליאמס יבל"א.

בועז ל

New member
קולנוע אדיסון
ראיתי שם את הסרט הראשון בקולנוע בחיי, בגיל 6, "סופרמן" עם כריסטופר ריב ז"ל. עשר שנים אח"כ ביקרנו חברים בירושלים ולקחתי את אחי לסרט "בוקר טוב וייטנם" עם רובין וויליאמס יבל"א.
את קולנוע אדיסון אני זוכר בעיקר כבעל מבנה
חיצוני מרשים. אאל"ט, בימי שישי בצהריים נהגו להקרין בו בעיקר מערבונים.

amit1270

New member
את קולנוע אדיסון אני זוכר בעיקר כבעל מבנה
חיצוני מרשים. אאל"ט, בימי שישי בצהריים נהגו להקרין בו בעיקר מערבונים.
אני זוכר את מרתון סרטי ג'יימס בונד
אי שם בשנות ה-80. ואחרי הסרט היינו הולכים למאפיית אביחיל (שעדיין עומדת על תילה) עם הלחמניות הטעימות ביותר בעולם.

Ccyclist

Well-known member
אני זוכר את מרתון סרטי ג'יימס בונד
אי שם בשנות ה-80. ואחרי הסרט היינו הולכים למאפיית אביחיל (שעדיין עומדת על תילה) עם הלחמניות הטעימות ביותר בעולם.
אני הייתי על הבמה כאשר היא קרסה ב86 או 87
זכרון ילדות שוודאי מסמל את נפילת האדיסון: בפורים 86 או 87 (אני בטוח שהייתי בכיתה ב' או ג') היה ארוע למשפחות וילדים באדיסון. באנו בתחפושות. יכול להיות שהיו שם ציפי שביט והחתול שמיל וכן מעלה קרחות. בשלב מסויים של הארוע ביקשו מכל הילדים לעלות על הבמה. סידרו אותנו בכמה שורות, הייתי בשורה השניה, יכול להיות שאמרו לנו לקפוץ קצת ופתאום שורת הילדים שלפני קרסה לתוך החלל שמתחת לבמה. המבוגרים עלו לבמה מהר והתחילו לחלץ ולפנות. בהתחלה, כאשר השורה נפלה הייתי בטוח נאיוויות של ילד ביסודי שמדובר במשהו מתוכנן, איזה מנגנון מתוחכם או משהו שאמור להוריד אותנו שורה - שורה וקצת התאכזבתי שהשורה שהייתי בה לא הורדה אחרי השורה הראשונה. הילדים חזרו להוריהם שבקהל, היו לפחות 10 דקות של חילוץ אם לא יותר, ובסוף מישהו שהיה אחראי שם שלף מסכה שלטענתו נמצאה מתחת לבמה ואמר שזה הדבר האחרון שמצאו.

קולנוע אדיסון
גידי יון היה מארגן שם הופעות רוק של להקות קצב
ישראליות מדי יום חמישי בשעה 20:00 ובמהלך שנות ה-70 מתחת לנברשת הענקית שהיתה בקולנוע/אולם אדיסון. תמיד פחדו שהיא תיפול.....

אורי404

New member
נשמע נהדר שנות השבעים בישראל
על המוסיקה בטוח, שכן. אבל על החיים באותו זמן:
המוסיקה בשנות השבעים (בישראל ובתפוצות) הייתה נהדרת בשנות השבעים. בזה אין לי ספק. אנו (מתן ואני) לא ממש חיינו באותה תקופה, כך שאין לי ממש תשובה. אני מבחינתי לחזור לשנות התשעים, שהיה לי אז טוב יותר. גם בשנות השמונים לדעתי היה טוב יותר.

על המוסיקה בטוח, שכן. אבל על החיים באותו זמן:
המוסיקה בשנות השבעים (בישראל ובתפוצות) הייתה נהדרת בשנות השבעים. בזה אין לי ספק. אנו (מתן ואני) לא ממש חיינו באותה תקופה, כך שאין לי ממש תשובה. אני מבחינתי לחזור לשנות התשעים, שהיה לי אז טוב יותר. גם בשנות השמונים לדעתי היה טוב יותר.
לא הפסדתם כלום...
והמוסיקה תמיד תישאר, אז אתם נהנים מכל העולמות...

לא הפסדתם כלום...
והמוסיקה תמיד תישאר, אז אתם נהנים מכל העולמות...
הם דווקא מאוד הפסידו את
האווירה של שנות ה-70 ! את חנויות התקליטים הנהדרות ואת ריחו של תקליט חדש תוצרת חוץ - ישר מהניילון. היה לו ריח מטמטם ת'מוח והיתה אוירה שונה לגמרי בעיר. היו מסעדות מעולות והשוק היה פשוט והרבה יותר נעים ! היו טייגרים !!! מאת הטייגרים הם הפסידו ובענק !!! זה שנשארו כמה טייגרים במוזיאון לא אומר דבר. היה כיף לצלם במוסכים של אגד. לכלח אוטובוס היתה צורה קצת שונה ! היו הרבה כלי0רכב ישנים מאוד על הכביש. היה פלאפל נהדר ! היתה חאפלה בסטקיית "הצנחנים" בשוק מחנה-יהודה ! בקיצר: גם הקפה היה מדהים והריח אוי הריח ברח' בן-יהודה של הדיזל והקפה בימי שישי בבוקר היה משגע לי ת'מוח !

down under

New member
קולנוע אדיסון
במהלך שנת 86' ראיתי בקולנוע הזה
את הסרט 'קומנדו' של מושל קליפורניה דהיום ושרירן עילג עם מבטא כבד דאז.

בועז: תרים ת'ראש יא מנוול ! ותחכה לי ליד כלבו שוורץ בכיכר ציון. אם לא מצאת אותי, סביר שאני מחסל עוגת ריגו-יאנצ'י בחנות של קפולסקי מתחת לקולנוע ציון בכיכר. אח"כ הולכים לסרט בקולנוע ארנון ממול.... בוא נעיר לעמית (1270) את הזכרונות שאולי לא הספיק לחוות......אולי יספר לנו על "פיצה ריצ'יס" בקינג-ג'ורג'....
שים לב אביתר
בעוד אנו מקשקשים, אתר "כלכליסט" מפרסם כתבה נרחבת על בתי קולנוע שנסגרו ברחבי הארץ והתכניות העתידיות לגבי המקומות, כולל קולנוע אדיסון!

amit1270

New member
ממש מצאת את כל המקומות שלא הספקתי
לחוות. מה אני יגיד לך, מרכז העיר בתקופה שאני כן זוכר כבר התחיל תהליך ההידרדרות שלו, שלדעתי נעצרה, ואני יודע שאתה לא מסכים איתי, אבל נראה לי שבעוד שנה-שנתיים גם אתה תשנה את דעתך. היום הסתובבתי ב"עיר" (קינג ג'ורג' והמדרחובים החדשים והוותיקים סביבו שבחלקם נערך "יריד בצלאל"). היה ממש נחמד. אפילו במדרחוב בן יהודה המושמץ יש יותר ויותר חנויות שנראות כמו שחנויות במרכז עיר אמורות להיראות (בניגוד לבזארים שמתאימים יותר לעזה).

לחוות. מה אני יגיד לך, מרכז העיר בתקופה שאני כן זוכר כבר התחיל תהליך ההידרדרות שלו, שלדעתי נעצרה, ואני יודע שאתה לא מסכים איתי, אבל נראה לי שבעוד שנה-שנתיים גם אתה תשנה את דעתך. היום הסתובבתי ב"עיר" (קינג ג'ורג' והמדרחובים החדשים והוותיקים סביבו שבחלקם נערך "יריד בצלאל"). היה ממש נחמד. אפילו במדרחוב בן יהודה המושמץ יש יותר ויותר חנויות שנראות כמו שחנויות במרכז עיר אמורות להיראות (בניגוד לבזארים שמתאימים יותר לעזה).
הלוואי שאתבדה. בכל מקרה נוכל להיפגש ב
בסטקייה של פינתי הרומני ברחוב שמאי ! סטייקים רומנים מ-ד-ה-י-מ-י-ם היו לבחור בשנות ה-70 ! תענוג היה בתור ילד לחסל שם סטיק אחר סטיק.

בועז ל

New member
קרא לי, כשופט נייטרלי בסוגיה, כאשר ניתן יהיה
להיכנס למרכז העיר. כלומר , לאחר שיקום חורבות סיטיפס.

מצב
הנושא נעול.
למעלה