שאלות

מצב
הנושא נעול.

stratomaximus

New member

תמר מם

New member
שאלה נוספת על רכבת לגני אביב
מישהו נוסע בקו גני אביב - תל-אביב בקביעות. השאלה היא כזאת - האם זה הגיוני לגור בגני אביב ולעבוד בתל אביב + לשלוח ילד בכיתה ז' ללמוד בת"א (רח' שפרינצק) האם זה ישים לדעתכם? או טרטור בלתי אפשרי? תודה מראש לעונים

אורי404

New member
מאיזה גיל מקבלים הנחת גימלאי/אזרח ותיק...,
או שרצוי לשאול מאיזה גיל בכלל ניתן לקבל תעודת אזרח ותיק?אם בכלל חובה להחזיק בה עבור ההנחה בתחבורה הציבורית.
גיל פרישה
מידע על גיל פרישה - הגיל בו זכאים לתעודת אזרח ותיק - נמצא בדף בתוך האתר של ה"ביטוח הלאומי". מידע נוסף על אופן קבלת תעודת "אזרח ותיק" בקישור הזה.

amithi1

New member
מה בדיוק מתכננים במסילת הרכבת לאילת?
מצאתי באתר האינטרנט של קבוצת ד.א.ל את הדף הבא: http://www.del.co.il/projects/project.asp?id=13&catid=2&subcatid=13 נכתב שם שכל התכנונים הסתיימו בשנת 2004. אז איך בדיוק כל כמה שונים יוצא פרוייקט תכנון חדש של רכבת לאילת?
אל תתרגש
הקו לאילת לא צפוי להתקדם ולו במילימטר בעשורים הקרובים. מדי פעם יש תכנון ראשוני כזה או אחר, אבל בינתיים אתה מוזמן לתכנן את הנסיעה הבאה שלך לאילת בעזרת אוטובוס/טיסה/רכב פרטי.

מישהו נוסע בקו גני אביב - תל-אביב בקביעות. השאלה היא כזאת - האם זה הגיוני לגור בגני אביב ולעבוד בתל אביב + לשלוח ילד בכיתה ז' ללמוד בת"א (רח' שפרינצק) האם זה ישים לדעתכם? או טרטור בלתי אפשרי? תודה מראש לעונים
הגיוני בהחלט
לפני כעשור, עת למדתי בתיכון ברמת אביב, היו בכיתתי מס' תלמידים מגני אביב. סה"כ היו בשכבה כעשרה תלמידים משם והם נסעו מדי יום באוטובוס, משום שרכבת לא הייתה. הם הסתדרו מצוין גם עם אוטובוס.

תמר מם

New member
הגיוני בהחלט
לפני כעשור, עת למדתי בתיכון ברמת אביב, היו בכיתתי מס' תלמידים מגני אביב. סה"כ היו בשכבה כעשרה תלמידים משם והם נסעו מדי יום באוטובוס, משום שרכבת לא הייתה. הם הסתדרו מצוין גם עם אוטובוס.
אם למישהו יש ניסיון עם קו הרכבת הזה
ארצה לשמוע אם זה לא סיוט למעשה (רכבות מאחרות/מבריזות, לחץ וצפיפות וכו')

XrayCharlie

New member
אם למישהו יש ניסיון עם קו הרכבת הזה
ארצה לשמוע אם זה לא סיוט למעשה (רכבות מאחרות/מבריזות, לחץ וצפיפות וכו')
אין לי נסיון עם קו הרכבת הזה
אבל מאחר והרכבות העוצרות בגני אביב הן רכבות בקו ראשונים-כ"ס, צפיפות זו לא בעיה. איחורים זו בדרך כלל פונקציה של כלל האיחורים בכל הקווים כך שאי אפשר לדעת. כמו בכבישים, יש שעות עומס ויש שעות קלות יותר.

XrayCharlie

New member
כמו הכל בחיים, זה תלוי.
במקרה של מקום עבודה, תלוי אם המקום קרוב לתחנת רכבת (מה שלדעתי שווה את זה) או שלא (ואז נשאלת השאלה מה האלטרנטיבה). לגבי בית הספר, אני מניח שאת מתכוות לתיכון עירוני א' (רח שפרינצק) אשר נמצא כ- 1.1 ק"מ מתחנת השלום. מצד אחד, הרבה יותר נוח וקל שבית הספר יהיה במקום קרוב לבית. מצד שני, יש הרבה תלמידים שבית הספר שלהם לא כל כך קרוב (במיוחד באזור הכפרי אבל לא רק) שיש להם זמן נסיעה מסויים (במיוחד אם רוצים בית ספר מיוחד וטוב). לדעתי הליכה של 1 ק"מ מתחנת הרכבת לב"ס זו לא בעיה (אני בזמנו הלכתי את המרחק הזה) ולא הייתי מגדיר את זה "טרטור בלתי אפשרי". הבעיות היחידות הן: זמן נסיעה מדלת לדלת ארוך יחסית (במיוחד לאור העובדה שיש רכבת אחת בלבד בשעה לכל כיוון) הוא (היא) יתקשו לראות את החברים שלהם מבית הספר אחר הצהריים. זה הכל.

תמר מם

New member
כמו הכל בחיים, זה תלוי.
במקרה של מקום עבודה, תלוי אם המקום קרוב לתחנת רכבת (מה שלדעתי שווה את זה) או שלא (ואז נשאלת השאלה מה האלטרנטיבה). לגבי בית הספר, אני מניח שאת מתכוות לתיכון עירוני א' (רח שפרינצק) אשר נמצא כ- 1.1 ק"מ מתחנת השלום. מצד אחד, הרבה יותר נוח וקל שבית הספר יהיה במקום קרוב לבית. מצד שני, יש הרבה תלמידים שבית הספר שלהם לא כל כך קרוב (במיוחד באזור הכפרי אבל לא רק) שיש להם זמן נסיעה מסויים (במיוחד אם רוצים בית ספר מיוחד וטוב). לדעתי הליכה של 1 ק"מ מתחנת הרכבת לב"ס זו לא בעיה (אני בזמנו הלכתי את המרחק הזה) ולא הייתי מגדיר את זה "טרטור בלתי אפשרי". הבעיות היחידות הן: זמן נסיעה מדלת לדלת ארוך יחסית (במיוחד לאור העובדה שיש רכבת אחת בלבד בשעה לכל כיוון) הוא (היא) יתקשו לראות את החברים שלהם מבית הספר אחר הצהריים. זה הכל.
תודהבעצם אין קו אוטובוס מתחנת השלום לשפרינצק?

אל תתרגש
הקו לאילת לא צפוי להתקדם ולו במילימטר בעשורים הקרובים. מדי פעם יש תכנון ראשוני כזה או אחר, אבל בינתיים אתה מוזמן לתכנן את הנסיעה הבאה שלך לאילת בעזרת אוטובוס/טיסה/רכב פרטי.
אפילו אם ילך ברגל בזולה של הלייף, וינוח בדרך
ובין היתר יעבוד שנה בתחנת הדלק בצומת הערבה, יעבוד שלוש שנים במטעים של הישובים, יבנה רב קומות בשיזפון, יקים עיר חדשה ביוטבתה, וימשיך לקפוץ על רגל אחת את 37 הקילומטרים הנותרים מיוטבתה לאילת, עדיין יגיע אליה לפני הרכבת.......

amithi1

New member
ובין היתר יעבוד שנה בתחנת הדלק בצומת הערבה, יעבוד שלוש שנים במטעים של הישובים, יבנה רב קומות בשיזפון, יקים עיר חדשה ביוטבתה, וימשיך לקפוץ על רגל אחת את 37 הקילומטרים הנותרים מיוטבתה לאילת, עדיין יגיע אליה לפני הרכבת.......

stratomaximus

New member

באג2003

New member
מה בדיוק מתכננים במסילת הרכבת לאילת?
מצאתי באתר האינטרנט של קבוצת ד.א.ל את הדף הבא: http://www.del.co.il/projects/project.asp?id=13&catid=2&subcatid=13 נכתב שם שכל התכנונים הסתיימו בשנת 2004. אז איך בדיוק כל כמה שונים יוצא פרוייקט תכנון חדש של רכבת לאילת?
הנושא עלה לא מזמן לשיחה כאן
ושוב מסילת רכבת לא תהיה לאילת בזמן הקרוב. את השרשור תוכל למצוא כאן.

אלון 58

New member
נשים מקבלות את ההנחה בגיל 60 למרות
הגזרות של ביב. גם בדן וגם קוים סידרתי את ההנחה של אזרח ותיק. בחברות אחרות אני לא יודעת אבל מאמינה שזה אותו הדבר.
אז כנראה שאין מדיניות אחידה...,
או שזו מדיניות לא ברורה.אתמול רעיתי וכמה מחברותיה עלו על אוטובוס מטרופולין בדרך לבאר-שבע,ואחת מחברותיה היא מעט מעל גיל 60,הנהג טען בפניה שהיא תהיה זכאית להנחה המדוברת רק מגיל 62,מזה לא ניתן לדעת מי צודק ומהי המדיניות האחידה.אני גם יודע על מקרים שאין צורך בכלל בתעודת אזרח ותיק,לאחר שלפני כשנה וחצי ליויתי ידידה שלנו לתחנת הרכבת בלהבים בדרכה לתל-אביב,היא ישראלית לשעבר שכבר 46 שנים חיה בשוודיה,כמובן שהיא דוברת עברית מצוינת על-אף הזמן שעבר,אבל כששמעה בקולי וביקשה כרטיס "פנסיונרית",הקופאי מכר לה כרטיס כזה לרכבת,בלי שאלות ובלי בירורים,ולא העלה על דעתו שמדובר באזרחית לא ישראלית,אמנם לגילה היא נראית טוב,אבל רואים עליה שהיא מעל גיל 70.

מצב
הנושא נעול.
למעלה