"גלגול" של אוטובוס מהסעות פרטיות לציבוריות...

מצב
הנושא נעול.

אלון 58

New member
אלון, אני לא בטוח, אבל אני חושב, שהדאפים
במספרים, שכתבת הגיעו חדשים ל"אגד תעבורה". אותו דבר גם למאנים קידומת 88, שג'קי כתב. הם גם הגיעו חדשים ל"אגד תעבורה" ואחרי, שנכנסו הדאפים, עברו אותם מאנים לחברת האם.
88-196-01 / אגד-תעבורה
תמונה להמחשה.

846

Active member
88-18X-01 ו 88-19X-01
הגיעו חדשים לאגד תעבורה
כולם דאפים. למעשה פרט למאנים
שהושאלו חדשים לגמרי לאגד תעבורה, כל שאר החדשים הם דאפים בלבד עירוניים ובינעירוניים.

אלון 58

New member
שהושאלו חדשים לגמרי לאגד תעבורה, כל שאר החדשים הם דאפים בלבד עירוניים ובינעירוניים.
שיהיה...,
לא התווכחתי על הסוג,אני רואה עכשו שמה שצלמתי היה DAF,רק שמקודם התיחסתי לאותה הסדרה שעליה כתבת כאן ג'קי,שלי ידוע שהם באגד-תעבורה.

mister K

New member
גם ה-88-086-01 הושאלה חדשה לאג"ת.
לאחר כמה שנים חזרה לאגד יחד עם המאנים. מדובר בוולבו B12B.

connex

Active member
זו "שיטה" מוכרת של חברות התח"צ שמתחייבות
במכרז לאוטובוסים חדשים "ומגניבות" אוטובוסים קיימים בכל מיני מסווים. כך עשתה ואוליה בקווי אשדוד, עוד בגלגולה כקונקס, כאשר במשך שלוש שנים היא הפעילה אוטובוסים שרכשה מיונייטד, מרגלית ועוד. כך עושות קווים, סופרבוס, נתיב אקספרס, עילית, אפיקים, מטרופולין ומטרודן.
לגבי ויאוליה אשדוד+מודיעין
באשדוד אני זוכר שהם השתמשו ברכבים של אגד אבל לזמן קצר של מספר חודשים (לפחות בכל מה שיצא מאזור ג' צפונה בזמנים שהייתי ממתין בתחנה ורואה שעובר הכל חוץ מ212) במודיעין נדמה לי שעד היום הרכבים החדשים יותר של מרגלית משמשים את ויאוליה. בזמנו הם היו משאירים את הצביעה האפורה והיו מוסיפים מדבקה של "קונקס" אבל נראה לי שהיום הם עברו צביעה יחד עם רוב האוטובוסים של כל האשכולות (כי ראיתי לאחרונה באשדוד 2-3 אוטובוסים שעדיין נושאים את הצביעה המקורית של קונקס) אם אני לא טועה היה קיים גם קשר בין חברת בלו ליין טורס לקונקס כך שיכול להיות שהיו גם אוטובוסים שלהם בשירות קונקס

אורי404

New member
לגבי ויאוליה אשדוד+מודיעין
באשדוד אני זוכר שהם השתמשו ברכבים של אגד אבל לזמן קצר של מספר חודשים (לפחות בכל מה שיצא מאזור ג' צפונה בזמנים שהייתי ממתין בתחנה ורואה שעובר הכל חוץ מ212) במודיעין נדמה לי שעד היום הרכבים החדשים יותר של מרגלית משמשים את ויאוליה. בזמנו הם היו משאירים את הצביעה האפורה והיו מוסיפים מדבקה של "קונקס" אבל נראה לי שהיום הם עברו צביעה יחד עם רוב האוטובוסים של כל האשכולות (כי ראיתי לאחרונה באשדוד 2-3 אוטובוסים שעדיין נושאים את הצביעה המקורית של קונקס) אם אני לא טועה היה קיים גם קשר בין חברת בלו ליין טורס לקונקס כך שיכול להיות שהיו גם אוטובוסים שלהם בשירות קונקס
במכרזים המאוחרים נראה, שיש יותר הקפדה
למשל בקווי נתניה-תל אביב של "נתיב אקספרס" השימוש הוא בעיקר באוטובוסים חדשים, לעומת יתר האשכולות. כמדומני שגם בקווי בית שמש השונים של "סופרבוס" יש יותר אוטובוסים חדשים, בהשוואה למצב בקווי רמלוד/שוהם.

orensaab

New member
במכרז לאוטובוסים חדשים "ומגניבות" אוטובוסים קיימים בכל מיני מסווים. כך עשתה ואוליה בקווי אשדוד, עוד בגלגולה כקונקס, כאשר במשך שלוש שנים היא הפעילה אוטובוסים שרכשה מיונייטד, מרגלית ועוד. כך עושות קווים, סופרבוס, נתיב אקספרס, עילית, אפיקים, מטרופולין ומטרודן.
מה בדיוק הבעיה ?
מדובר באוטובוס שגילו כשנתיים, ומדגם שעדיין מיוצר. אם היו מכניסים לשירות אוטובוס ישן מאוד, היה טעם לפגם. כאשר חברות נכנסות להפעלה של אשכול תח"צ, מאפשרים להן להכניס חלק מסוים כאוטובוסים משומשים, שהרי לא כן, היה קשה מאוד לעמוד בתנאי סף. הדרישה כיום במכרזים היא אוטובוס מדגם מוכר המיוצר כיום.

אוהד11

New member
מה בדיוק הבעיה ?
מדובר באוטובוס שגילו כשנתיים, ומדגם שעדיין מיוצר. אם היו מכניסים לשירות אוטובוס ישן מאוד, היה טעם לפגם. כאשר חברות נכנסות להפעלה של אשכול תח"צ, מאפשרים להן להכניס חלק מסוים כאוטובוסים משומשים, שהרי לא כן, היה קשה מאוד לעמוד בתנאי סף. הדרישה כיום במכרזים היא אוטובוס מדגם מוכר המיוצר כיום.
כלומר, יש הגמשה של התניות במכרז בניגוד למוצהר

846

Active member
כלומר, יש הגמשה של התניות במכרז בניגוד למוצהר
במיקרה של קונקס אשדוד: כל האוטובוסים
בקווי אשדוד - ת"א במשך השלוש שנים הראשונות היו משומשים, זאת באמת הגמשה של תנאי המיכרז.....

תיקון קל לגבי אפיקים
כל האוטובוסים הרגילים של אפיקים ללא יוצא מן הכלל נכנסו לשירות חדשים הישר ממפעלי ההרכבה. האוטובוסים ממוגני הירי של אפיקים נרכשו מדן ומעלית עפ"י הוראה של משרדי הבטחון והתחבורה.

אוהד11

New member
"גלגול" של אוטובוס מהסעות פרטיות לציבוריות...
מחברת-אם פרטית להסעות לחברת-בת לתחבורה ציבורית.
הודעות מעניינות באתר של חברת "גלים"
בחדשות באתר של חברת "גלים" מופיעות שתי הודעות מעניינות בדבר הפסקת שרות לשתי שכונות עקב מקרי אלימות וקטטות באותן שכונות

אלון 58

New member
הודעות מעניינות באתר של חברת "גלים"
בחדשות באתר של חברת "גלים" מופיעות שתי הודעות מעניינות בדבר הפסקת שרות לשתי שכונות עקב מקרי אלימות וקטטות באותן שכונות
אני מניח שמדובר בשכונות ברהט...?!

מצב
הנושא נעול.
למעלה