רק"ל ירושלים- תחילת תקופת ההרצה

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
נראה מגעיל מאוד ללא האקליפטוס הותיק
שהיה בן 90 כאשר נכרת ליד שלגייה לשעבר. ניתן היה לעוקרו בעזרת ''מנופי אבי'' ולהזיזו מטר אחד אחורנית. אבל העצלנות והכסף כנראה יותר חשובים מהעבר של העיר שלאחר שהפכה את בן-יהודה למדרחוב הרסה הכל. מה שרואים בתמונה הן בלטות מכוערות עם רחוב מכוער שמוכיח על עצלנות נוראה משום שבקטע יפו אפשר היה לחפור עוד שני מטר ולהכניס את הרק"ל אל תוך האדמה תוך שימור יפו כציר ראשי בדיוק כפי שהיה בעבר.
העקירה הייתה מיותרת לחלוטין

לדעתי העץ היה בן יותר מ-90.

העקירה הייתה מיותרת לחלוטין

לדעתי העץ היה בן יותר מ-90.
גם עקירת האקליפטוס בתחנת בית-שמש שהיה בן 103
שנה היתה מיותרת, ומנכ"ל הרכבת דאז, יוסי שניר, קיבל אותי לשיחה באותו יום, אך זה היה כבר מאוחר מדי. הוא לא ידע על העקירה, הבטיח להעניש את העוקרים ולבסוף נעקר בעצמו מתפקידו.

שנה היתה מיותרת, ומנכ"ל הרכבת דאז, יוסי שניר, קיבל אותי לשיחה באותו יום, אך זה היה כבר מאוחר מדי. הוא לא ידע על העקירה, הבטיח להעניש את העוקרים ולבסוף נעקר בעצמו מתפקידו.
עקירת האקליפטוס בתחנת בית-שמש: 02.09.2002.

כדאי להוסיף בצער את הרס תחנת הרכבת בבתיר
מבנה הסטורי מרשים ששרד את התורכים, הבריטים, קצת את הירדנים לפני הסכם הפסקת האש בסוף שנות ה40 של המאה הקודמת, אך לא את הישראלים . כ''כ ראוי לציין כי בתקופתו של אותו מנכ''ל רכבת , לא נהרסו תחנות שורק ובר יהודה במהלך חידוש הקו למלחה, אך עם ''ההסכמה'' שבשתיקה לניתוק התחנה הישנה בבירה המכונה ה'''חאן'' מרשת מסילות הברזל ע''ח תיקצוב שידרוג הקו עד מלחה. נחמה פורתא מצאתי באי הריסת מבנה התחנה הישנה בי-ם הממתינה ליזם נדל''ן נמרץ, שיבנה מגורים מפוארים לטובת בני עמנו בגולה הדוויה שמעבר לאוקינוס, הכמהים בכל נימי נפשם לדירת נופש חודש בשנה (לא כל שנה) בעיה''ק תובב''א . אכי''ר.

amit1270

New member
מבנה הסטורי מרשים ששרד את התורכים, הבריטים, קצת את הירדנים לפני הסכם הפסקת האש בסוף שנות ה40 של המאה הקודמת, אך לא את הישראלים . כ''כ ראוי לציין כי בתקופתו של אותו מנכ''ל רכבת , לא נהרסו תחנות שורק ובר יהודה במהלך חידוש הקו למלחה, אך עם ''ההסכמה'' שבשתיקה לניתוק התחנה הישנה בבירה המכונה ה'''חאן'' מרשת מסילות הברזל ע''ח תיקצוב שידרוג הקו עד מלחה. נחמה פורתא מצאתי באי הריסת מבנה התחנה הישנה בי-ם הממתינה ליזם נדל''ן נמרץ, שיבנה מגורים מפוארים לטובת בני עמנו בגולה הדוויה שמעבר לאוקינוס, הכמהים בכל נימי נפשם לדירת נופש חודש בשנה (לא כל שנה) בעיה''ק תובב''א . אכי''ר.
אני מניח שהתכוונת לבר גיורה ולא בר יהודה

אני מניח שהתכוונת לבר גיורה ולא בר יהודה
הצדק עמך צ''ל כמובן ''בר גיורא''.
המוכרת למען בטל ספק גם בשם הערבי דייר א-שייח'. כידוע התחנה משמשת עד היום כתחנה תפעולית לרכבות נוסעים לביצוע מפגש רכבות ''פורשות'' מהשפלה הממתינות בתחנה לרכבות ''חוזרות'' היורדות ממלחה, וכן לחניית נייד בקורת קו, וקרונית מדידה ואולטרסונית על קו האוטם .

רק"ל י-ם- הסתיימה הנחת המסילות בגבעה הצרפתית
חברים שלום, מצרף עבורכם מודעה שתתפרסם בסופ"ש הקרוב. בשעה טובה, הסתיימה הנחת המסילות בצומת הגבעה הצרפתית, בשבוע הבא יבוצעו עבודות להפעלת הסדר התנועה הסופי בצומת. בברכה, גיל זינגר דובר סיטיפס
גיל ערב טוב ! האם יש ברשותך איזה שהוא דיסק
ובו כלולות כל המודעות הללו שפירסמתם מאז ומעולם בנוגע לרק"ל? אני שואל כי אני רוצה לעשות השוואה משום שאני מניח שאצלי יש מיחשוב וסריקה של כל ההודעות מאז שנת 2000. הייתי מעוניין לדעת אם משהו חסר אצלי מבחינת ההודעות. תודה רבה מראש על תשובתך ותודה רבה על ההודעות החשובות שהינך מפרסם. הפעם הודעתך היא לגבי צומת במרחק 300 מ' מהבית.

davidfainshtein

Member
מנהל
חברים שלום, מצרף עבורכם מודעה שתתפרסם בסופ"ש הקרוב. בשעה טובה, הסתיימה הנחת המסילות בצומת הגבעה הצרפתית, בשבוע הבא יבוצעו עבודות להפעלת הסדר התנועה הסופי בצומת. בברכה, גיל זינגר דובר סיטיפס
תודה רבה, גיל!
בשבוע הבא אנסה לפנות זמן ולקפוץ לאזור לצלם.

Ccyclist

Well-known member
תתנו לציבור להשתמש בקטע נסיוני לשיפור התדמית
ברגע שהמערכים עוברים את בדיקות הבטיחות, ויש קטע כלשהו - קצר ככל שיהיה - שעומד בתנאים שיאפשרו להריץ עליו אפילו רכבת אחת מדי כמה שעות כחוויה תיירותית - תעשו זאת. זה ישפר את תדמיתה של הרכבת. לא משנה אם בשלב הראשון זה לא יהיה אמצעי תחבורה פרקטי - ההמחשה שווה אלף מודעות ותראה לציבור הירושלמי שיש רכבת בקצה המנהרה.

בועז ל

New member
תודה רבה על העדכונים!

ymaluly

New member
האם עמדו בלוח הזמינם הקצו 15 חודש

ההמשך לעין כרם שאושר השבוע בוועדה המחוזית
הוא גם של סיטיפס? (הפרסום על האישור היה בסוף השבוע ב'כל הזמן')?

מצב
הנושא נעול.
למעלה