סגירת קו ב''ש-לוד בחודש הבא.

מצב
הנושא נעול.
בשל עבודות להכפלת המסילה, יסגר הקו לב''ש לתנועת רכבות נוסעים ומשא החל מיום א' 21.02 בלילה עד יום ה' 25.02 בשעות הבוקר המאוחרות. אני מניח שחברנו בועז ל. יוכל לפרט טוב ממני את מהות העבודות בשטח.

אוהד11

New member
בשל עבודות להכפלת המסילה, יסגר הקו לב''ש לתנועת רכבות נוסעים ומשא החל מיום א' 21.02 בלילה עד יום ה' 25.02 בשעות הבוקר המאוחרות. אני מניח שחברנו בועז ל. יוכל לפרט טוב ממני את מהות העבודות בשטח.

easylivin

New member
תודה על העדכון, מייקל!
כמוך, אשמח לקבל הרחבה על מהות העבודות שיבוצעו. ודרך אגב: האם הקטע הכפול בין תחנות אחוזם ותל נגילה שעבדו עליו בסוף ינואר, נפתח כמתוכנן?..

easylivin

New member
תודה על העדכון, מייקל!
כמוך, אשמח לקבל הרחבה על מהות העבודות שיבוצעו. ודרך אגב: האם הקטע הכפול בין תחנות אחוזם ותל נגילה שעבדו עליו בסוף ינואר, נפתח כמתוכנן?..
"בסוף" = באמצע

easylivin

New member
תודה על העדכון, מייקל!
על פי ההודעה באתר הרכבת:
"במסגרת העבודות בחודש פברואר, תבצע רכבת ישראל עבודות תשתית מורכבות בכניסה אל תחנת קריית גת ובאזור תחנה תפעולית להבים." - קישור להודעה כמובן, אשמח לקבל פירוט נוסף על מהות העבודות.

על פי ההודעה באתר הרכבת:
"במסגרת העבודות בחודש פברואר, תבצע רכבת ישראל עבודות תשתית מורכבות בכניסה אל תחנת קריית גת ובאזור תחנה תפעולית להבים." - קישור להודעה כמובן, אשמח לקבל פירוט נוסף על מהות העבודות.
תשומת לבכם לסגירת קטע חוף הכרמל-נהריה
בתחילת פברואר במסגרת עבודות תשתית. הפרטים באתר ר''י.

העבודות בצפון : החלפת מסילה 1 בחיפה בת גלים
ועבודות על המסילה והמסוטים בחיפה מזרח. רכבות משא תופעלנה באופן מצומצם מ/אל הצפון. וללא קשר, הלילה בסביבות 23.00 נערכה עוד נסיעת מבחן ברכבת חדשה נוספת מתוצרת סימנס על מסילת החוף ובאזור המרכז עם קטר מס. 776 בכוון פורש קרי: מצפון לדרום.

Golf Bravo

New member
העבודות בצפון : החלפת מסילה 1 בחיפה בת גלים
ועבודות על המסילה והמסוטים בחיפה מזרח. רכבות משא תופעלנה באופן מצומצם מ/אל הצפון. וללא קשר, הלילה בסביבות 23.00 נערכה עוד נסיעת מבחן ברכבת חדשה נוספת מתוצרת סימנס על מסילת החוף ובאזור המרכז עם קטר מס. 776 בכוון פורש קרי: מצפון לדרום.
הייתי שמח לדעת אם שקלו רק צמצום השירות
הפסקה מוחלטת של השרות בקטע חוף כרמל - נהריה למשך ארבעה ימי עבודה נראית לי גזירה קשה מדי לקטע עמוס זה של הרכבת. אם מדובר רק בהחלפת מסילה אחת בבת גלים (מתוך שתי מסילות החולפות ליד הרציפים) ומסילה אחת בחיפה מזרח (מתוך לפחות שמונה מסילות), ספק אם יש צידוק להפסקה מוחלטת של השירות. החלפת מפלגים לוקחת ארבעה ימי עבודה רצופים? צריך לראות את אלפי האנשים המשתמשים באופן קבוע ברכבת בקטע זה לצורך הגעה לעבודתם ולביתם כדי להתחיל ולאמוד את הנזק.

הייתי שמח לדעת אם שקלו רק צמצום השירות
הפסקה מוחלטת של השרות בקטע חוף כרמל - נהריה למשך ארבעה ימי עבודה נראית לי גזירה קשה מדי לקטע עמוס זה של הרכבת. אם מדובר רק בהחלפת מסילה אחת בבת גלים (מתוך שתי מסילות החולפות ליד הרציפים) ומסילה אחת בחיפה מזרח (מתוך לפחות שמונה מסילות), ספק אם יש צידוק להפסקה מוחלטת של השירות. החלפת מפלגים לוקחת ארבעה ימי עבודה רצופים? צריך לראות את אלפי האנשים המשתמשים באופן קבוע ברכבת בקטע זה לצורך הגעה לעבודתם ולביתם כדי להתחיל ולאמוד את הנזק.
יתכן שהצדק עמך, אין אני מודע לפרטי הפרטים.
יחד עם זאת ביטול מסילה צמודה לרציף בתחנת בת גלים מסילה ''חוזרת'' לרכבות מחיפה לנהריה , וכן החלפת מפלגים ברוב המסילות בחיפה מזרח, עשויה לשבש מאוד את תנועת הרכבות מצפון לדרום. העבודות להחלפת המפלגים צפויה כבר ביום א בשעות הערב המוקדמות ואמורה להסתיים ביום חמישי לפנות בוקר. העבודות במתחם חיפה מזרח תשבשנה את כל תנועת הרכבות , ולמיטב ידיעתי תשאר מסילה פעילה אחת לצורך העברת נייד הנדסי, רכבות עבודה ומשא בודדות ומערכים רקים. תחנת חיפה חוף הכרמל תשמש כתחנת קצה לרכבות בקו החוף הראשי והמסילות בתחנת חוף הכרמל לנוסעים ובתחנה התפעולית מצפון לתחנה תהפוכנה למסילות דיור ראשיות לרכבות נוסעים במהלך הסגירה. אני מניח שהפסקת הפעילות מצפון לחוף הכרמל תשמש גם לקידום העבודות להכפלת המסילה מנעמן צפונה, באין תנועת רכבות סדירה בתוואי. .

davidlayba

New member
תודה על העדכון, האם חברות האוטובוסים יכולות..
לפצות על חסרון הרכבת , כלומר האם יש למטרופולין ואגד תעבורה מספיק אוטובוסים מעבר לאלו שמאיישים את הקו לת"א שיוכלו לקלוט את כמות הנוסעים ? וכן כשמגדילים תדירות ומוסיפים אוטובוסים האם זה בא על חשבון קוים אחרים של החברות ? תודה מראש דודו

mister K

New member
לפצות על חסרון הרכבת , כלומר האם יש למטרופולין ואגד תעבורה מספיק אוטובוסים מעבר לאלו שמאיישים את הקו לת"א שיוכלו לקלוט את כמות הנוסעים ? וכן כשמגדילים תדירות ומוסיפים אוטובוסים האם זה בא על חשבון קוים אחרים של החברות ? תודה מראש דודו
בדר"כ הם מצליחים להשתלט יפה על העומס...
וזה לא בא על חשבון קווים אחרים. פשוט מצופפים סידורים ומתגברים גם עם מכונות ונהגים של תור בוס/אגד תיור ונופש.

אורי404

New member
גם בחלק מן ההשבתות, יש שאטלים של אוטובוסים
למשל בהשבתת קטע קרית גת-באר שבע, מ/לתחנת קרית גת היה שירות שאטלים ל/מבאר שבע.

davidlayba

New member
גם בחלק מן ההשבתות, יש שאטלים של אוטובוסים
למשל בהשבתת קטע קרית גת-באר שבע, מ/לתחנת קרית גת היה שירות שאטלים ל/מבאר שבע.
אכן לגבי קטע ב"ש-קרית גת אני מכיר את השאט...
השאטלים , בהתחלה שזה עוד היה בחיתולים אני נסעתי עליהם הלוך ושוב לראות כיצד זה עובד ולהתריע על ליקויים וכיום ברוך השם הנושא מטופל כראוי ע"י רכבת ישראל. תודה לך

בועז ל

New member
סגירת הקו + עדכון קצרצר מנען ואל עזי
בסגירה הקרובה של הקו יונח מפלג כפול (דאבל קרוס) ללא חיבור בכניסה הצפונית לתחנת ק.גת. בנוסף, יחוברו שלושה מפלגים בתחנת להבים דרום (התחנה התפעולית) כחלק מתהליך שדרוגה של התחנה התפעולית. בתמונה: התחנה התפעולית בלהבים. בגמר השדרוג תתווסף מסילה נוספת לתחנה.

בועז ל

New member
בסגירה הקרובה של הקו יונח מפלג כפול (דאבל קרוס) ללא חיבור בכניסה הצפונית לתחנת ק.גת. בנוסף, יחוברו שלושה מפלגים בתחנת להבים דרום (התחנה התפעולית) כחלק מתהליך שדרוגה של התחנה התפעולית. בתמונה: התחנה התפעולית בלהבים. בגמר השדרוג תתווסף מסילה נוספת לתחנה.
נען
ממשיכות העבודות על הנחת המסילה הראשונה. המסילה ממשיכה להתקדם דרומה לעבר תחנת נען. בתמונה, הכיוון הוא דווקא צפונה.

easylivin

New member
תודה, בועז! בדיוק נתתי קישור להודעה הרשמית
שהתפרסמה באתר הרכבת, אך אין בה פירוט על מהות העבודות. למה הכוונה: "יונח מפלג ללא חיבור"? האם הוא יחובר בשלב מאוחר יותר?..

תודה על העדכון .

מצב
הנושא נעול.
למעלה