חזרתי

מצב
הנושא נעול.

טיפ_טיפ

New member
חזרתי
ולא מתייאשים

טיפ_טיפ

New member
יוצאים לדרך
נסיעה של 10 שעות פלוס מינוס נק' מוצא: vientiane נק' יעד: Luang Prabang את הנסיעה מתפעלים 2 אנשים: הנהג והכרטיסן שגם אחראי על הדואר ועל האופנועים שעל הגג ועל שטרי המטען שלהם. אני יורדת אחרי 3.5 שעות נסיעה בעיירה וואנג וויאנג. בדרך עוצרים לפיפי וגם כדי לאסוף נוסעים נוספים בינתיים המקומיים מוכרים חטיפים, ותוצרת מקומית.

טיפ_טיפ

New member
מאוחר יותר אני חוזרת דרומה
לוואנג וויאנג במיני וואן ישנה שם 2 לילות ולוקחת VIP BUS לוויאנטיאן. האוטובוסים אל וויאנטיאן יוצאים 3 פעמים ביום והמאוחר ביותר יוצא ב 1:30 בצהריים לכן אם רוצים לעלות על טיסה בוויאנטיאן חייבים לצאת יום קודם ולבלות את הלילה בוויאנטיאן. שירשור תח"צ על קמבודיה בהמשך השבוע
בקמבודיה זו היתה ממש חגיגה לצלם את מה שהולך על הכביש כמעט חצי מהתמונות שלי משם הן של כלי רכב שונים ומשונים.

טיפ_טיפ

New member
תודה רבה וברוכה השבה...,
ושאלה:האם התנועה בלאוס הפוכה כמו באנגליה למשל,כלומר,האם ההגה בצד ימין והתנועה בצד שמאל?
בלאוס ההגה בצד שמאל

שזה נורא משמח כי בתאילנד כבר הפסקתי לספור את מספר הפעמים שכמעט נדרסתי.

אלון 58

New member
בלאוס ההגה בצד שמאל

שזה נורא משמח כי בתאילנד כבר הפסקתי לספור את מספר הפעמים שכמעט נדרסתי.
ככה גם כמעט קרה לי לפני 20 שנה...,
בדרום-אפריקה,כהולך-רגל,כנהג עם מכונית שכורה שם,התרגלתי מהר לנהיגה "ההפוכה" ולתנועה "המהופכת". באנגליה זכור לי שבמעברי-חציה כתוב על הכביש : LOOK LEFT או LOOK RIGHT,ע"פ הצד שממנו חוצים רחוב.

down under

New member
תודה רבה וברוכה השבה...,
ושאלה:האם התנועה בלאוס הפוכה כמו באנגליה למשל,כלומר,האם ההגה בצד ימין והתנועה בצד שמאל?
בלאוס לא יתכן שהתנועה תהיה הפוכה
(כמו באנגליה, תאילנד, יפאן, אוסטרליה, הודו ושאר מדינות חבר העמים הבריטי) מהסיבה הפשוטה שהיא היתה כבושה ע"י צרפת מהמאה ה-19 ועד אמצע המאה ה-20. לאוס, קמבודיה ווייטנאם, שנקראו אינדו-צ'ין או הודו-סין. וצרפת בחיים לא תרשה שהתנועה בה או באחת הקולוניות שלה תהיה כמו אצל הקולוניות הבריטיות...

אלון 58

New member
בלאוס לא יתכן שהתנועה תהיה הפוכה
(כמו באנגליה, תאילנד, יפאן, אוסטרליה, הודו ושאר מדינות חבר העמים הבריטי) מהסיבה הפשוטה שהיא היתה כבושה ע"י צרפת מהמאה ה-19 ועד אמצע המאה ה-20. לאוס, קמבודיה ווייטנאם, שנקראו אינדו-צ'ין או הודו-סין. וצרפת בחיים לא תרשה שהתנועה בה או באחת הקולוניות שלה תהיה כמו אצל הקולוניות הבריטיות...
בסדר הבנתי...,
אבל לא בכל המדינות בהן נוהגים "הפוך",היו קולוניות בריטיות,ויש קולוניות בריטיות לשעבר,שלא הנהיגו שיטה כזו (ישראל ביניהן).

מצב
הנושא נעול.
למעלה