שעות נסיעה בסיווג סודי ביותר, לא לגלות !

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member
הרכבת נגסה משמעותית
בכלל הנסיעות של קווים 900, 901, 980, 910 ודומיהם, עד כדי כך שייתכן שהציבור התרגל לנסיעה באמצעותה והחל לוותר על נסיעות באוטובוסים. אני לא מצליח לחשוב על סיבה אחרת לשינוי בכמות האנשים.
זה ידוע. אבל אני מדבר על שבתות שבהן אין רכבת.
אגב, גם 921 מתחיל לפעול רק מצאת השבת. משום מה רק 909 ו-947 פועלים לפני צאת השבת.

כתב מטומטם. בשביל מה לפתוח את הפה...
זה לא דבר חדש. כבר כמה שנים שקווים 370 ו-380 יוצאים מבאר שבע מדי שבת מהשעה 16:00 כל חצי שעה. הרבה באר שבעים חילונים נוסעים בהם בשעות האלה במקום לשלם מחירים מופקעים למוניות השירות או לחילופין לחכות למוצ"ש, אז יש לחץ אדיר על הקווים לתל אביב. מדובר באוטובוסים של מטרופולין ושל אגד תעבורה שאחרת היו צריכים לנסוע ריקים מבאר שבע לתל אביב על מנת להפעיל את השירות המתוגבר במוצ"ש מתל אביב לבאר שבע, במצב הנוכחי כולם מרוויחים כתוצאה מהפעלת הקווים. אני מקווה מאוד שהשירות בשבת ימשיך לפעול כרגיל גם אחרי פירסום הידיעה הזאת ושמטרופולין ואגד תעבורה ימשיכו לצפצף על אדון כראדי הלא נכבד שלא מקבל את העובדה שבאר שבע היא עיר חילונית ולא בני ברק. מי שהחליט שאגד תעבורה היא אגד זו לא התקשורת אלא הש"סניק שהגיב. ומה החרדים יעשו? יחרימו את אגד? כן, ממש... גם ככה האוטובוסים של אגד שיוצאים מאילת לתל אביב בשבת, עוברים בתוך באר שבע הרבה לפני השעה 16:00. שלא לדבר על האוטובוסים האחרונים של מטרופולין ביום שישי שיוצאים מתל אביב מאוחר ומגיעים לבאר שבע הרבה אחרי שהשבת נכנסת. לכן לא ברור לי מדוע נטפלים פה דווקא לאגד תעבורה. לי נראה שהכתב זב החותם הזה פשוט ראה במקרה את האוטובוס שלהם יוצא והחליט לעשות בלאגן (או שמא נשלח במיוחד ע"י גוף חרדי כלשהו). בכל אופן, אוי ואבוי אם יבוטלו הנסיעות בשבת. זה יהיה שיא הבזיון.
כתב מטומטם?!
סליחה?! אתה רוצה שכתב יבוא וישרת אינטרסים צרים שלך?! אוי ואבוי אם עיתונאים יתחילו לשקול שיקולים בטרם פרסום ידיעה. עיתונאי חייב לדווח על הכל באוביקטיביות, גם אם זה לא מוצא חן בעיני מאן דהו.

mister K

New member
כתב מטומטם?!
סליחה?! אתה רוצה שכתב יבוא וישרת אינטרסים צרים שלך?! אוי ואבוי אם עיתונאים יתחילו לשקול שיקולים בטרם פרסום ידיעה. עיתונאי חייב לדווח על הכל באוביקטיביות, גם אם זה לא מוצא חן בעיני מאן דהו.
האינטרסים הצרים הם לא שלי אלא של החרדים!
הקווים האלה לא מפריעים לאף אחד בבאר שבע, עיר שבה הרוב המוחלט של התושבים הוא חילוני. המון אנשים נוסעים בהם בשעות האלה ואלו אנשים שייפגעו אם הפעלתם תופסק. אני גם משוכנע שרבים וטובים מהעיתונאים באזור הדרום יודעים על פעילות הקווים בשבת שקיימת כבר כמה שנים ומעדיפים לא לעשות רעש. את שמו של הכתב הזה לא שמעתי מעולם וסביר שמדובר באיזה ילד טיפש. לפעמים עיתונאי צריך להפעיל את השכל, בייחוד אם הוא יודע שהידיעה שיפרסם עלולה לגרום לפגיעה בהרבה אנשים לטובת אינטרסים צרים של המיעוט החרדי, שכידוע מחזיק אותנו בביצים פה במדינה הזאת (ואני משער שהכתב לא משתייך לציבור הזה אם הוא כתב ידיעה בשבת). ייתכן גם שמאחורי פירסום הידיעה עומד אינטרס צר שמטרתו לפגוע באופן אישי בחברת אגד תעבורה. זה לא חייב להיות בהכרח אינטרס דתי. אך בעקבות פירסום הידיעה והתערבותה של ש"ס, ייתכן שלא רק החברה תיפגע אלא גם מאות הנוסעים החילונים המשתמשים בשירות הזה מדי שבת. לכן הכתב הזה הוא בהחלט מטומטם! בכל מקרה, אני אמשיך לעקוב אחרי הנושא הזה ואני מקווה מאוד שראש עיריית באר שבע ירגיע את הש"סניק שלו ושהשירות ימשיך לפעול כרגיל.

הקווים האלה לא מפריעים לאף אחד בבאר שבע, עיר שבה הרוב המוחלט של התושבים הוא חילוני. המון אנשים נוסעים בהם בשעות האלה ואלו אנשים שייפגעו אם הפעלתם תופסק. אני גם משוכנע שרבים וטובים מהעיתונאים באזור הדרום יודעים על פעילות הקווים בשבת שקיימת כבר כמה שנים ומעדיפים לא לעשות רעש. את שמו של הכתב הזה לא שמעתי מעולם וסביר שמדובר באיזה ילד טיפש. לפעמים עיתונאי צריך להפעיל את השכל, בייחוד אם הוא יודע שהידיעה שיפרסם עלולה לגרום לפגיעה בהרבה אנשים לטובת אינטרסים צרים של המיעוט החרדי, שכידוע מחזיק אותנו בביצים פה במדינה הזאת (ואני משער שהכתב לא משתייך לציבור הזה אם הוא כתב ידיעה בשבת). ייתכן גם שמאחורי פירסום הידיעה עומד אינטרס צר שמטרתו לפגוע באופן אישי בחברת אגד תעבורה. זה לא חייב להיות בהכרח אינטרס דתי. אך בעקבות פירסום הידיעה והתערבותה של ש"ס, ייתכן שלא רק החברה תיפגע אלא גם מאות הנוסעים החילונים המשתמשים בשירות הזה מדי שבת. לכן הכתב הזה הוא בהחלט מטומטם! בכל מקרה, אני אמשיך לעקוב אחרי הנושא הזה ואני מקווה מאוד שראש עיריית באר שבע ירגיע את הש"סניק שלו ושהשירות ימשיך לפעול כרגיל.
תגובתך
מעידה שיש לך מה ללמוד בתחום האתיקה העיתונאית.

mister K

New member
תגובתך
אני סטודנט לתקשורת, זה בדיוק מה שאני לומד.
הידיעה הזאת נועדה להצית שריפה, פשוטו כמשמעו. לא הייתה שום סיבה לפרסם אותה מלבד אינטרסים של הכתב עצמו לטובת הציבור החרדי או נגד אגד תעבורה. מישהו כנראה רוצה להרוויח מהעניין ולכן שלח אותו. כל עיתונאי צריך לפעמים להפעיל את השכל ושום כתב חילוני לא היה מפרסם ידיעה כזאת על דעת עצמו מבלי אינטרס נסתר אלא אם הוא באמת מטומטם. לגבי זכות הציבור לדעת, תאמיני לי שכל באר שבע יודעת על הנסיעות האלה כולל הדתיים. הכתבה לא חידשה דבר אלא רק באה להצית שריפה מיותרת שכנראה משרתת מישהו.

mister K

New member
תגובתך
עזבי את זה שהידיעה גם לוקה בחובבנות...
אם כבר הזכרת אתיקה עיתונאית, מן הראוי היה לעשות תחקיר קצת יותר מקיף. אם הכתב היה בודק קצת יותר טוב הוא היה מגלה שלא מדובר רק באגד תעבורה ושהאוטובוס הראשון לא יוצא ב-16:30 אלא לפני כן. אבל הוא בחר פשוט לצלם אוטובוס של אגד תעבורה נוסע בשבת ולרוץ להשיג את תגובתו של נציג ש"ס. אם אין איזשהו אינטרס נסתר מאחורי זה, אני צנצנת.

אני (באמת באמת) לא מבין אותך
יש אוטובוסים מבאר שבע לתל אביב בשעה 16:00 במוצ"ש (דבר שאני לא ידעתי, למרות שאני משתמש בקווים אלו), זה שאין להם זכר באתר האינטרנט זו בעיה רצינית, ולא הגיוני בכלל שמישהו יאלץ להמתין ל - 18:00 בכדי לקחת אוטובוס בגלל שחברות האוטובוסים פוחדות מהחרדים.

mister K

New member
אני (באמת באמת) לא מבין אותך
יש אוטובוסים מבאר שבע לתל אביב בשעה 16:00 במוצ"ש (דבר שאני לא ידעתי, למרות שאני משתמש בקווים אלו), זה שאין להם זכר באתר האינטרנט זו בעיה רצינית, ולא הגיוני בכלל שמישהו יאלץ להמתין ל - 18:00 בכדי לקחת אוטובוס בגלל שחברות האוטובוסים פוחדות מהחרדים.
הבעיה היותר רצינית תהיה אם הנסיעות יבוטלו.
אני מסכים שיש מעין פגם בחוסר הפירסום באתרי האינטרנט וחבל מאוד שהגענו למצב שצריך להסתיר שירות תח"צ בשבת על מנת שהמיעוט החרדי השולט במדינה לא יפעל לחיסולו ובכך יעניש את החילונים. שלא לדבר על נקיטה באלימות "בשם השבת". אני לא אומר זאת מידיעה, אבל גם לא מן הנמנע שהסתרת זמני הנסיעות היא איזשהו תנאי של משרד התחבורה להפעלת הקווים בשעות האלה.

אני מסכים שיש מעין פגם בחוסר הפירסום באתרי האינטרנט וחבל מאוד שהגענו למצב שצריך להסתיר שירות תח"צ בשבת על מנת שהמיעוט החרדי השולט במדינה לא יפעל לחיסולו ובכך יעניש את החילונים. שלא לדבר על נקיטה באלימות "בשם השבת". אני לא אומר זאת מידיעה, אבל גם לא מן הנמנע שהסתרת זמני הנסיעות היא איזשהו תנאי של משרד התחבורה להפעלת הקווים בשעות האלה.
מפה
אולי כדאי בהזדמנות לכתוב פירוט לשירות הציבור איזה קווים פועלים בשבת. לצערי אין לי מידע.

זה לא בעיה למי שלא יודע עליהם
זה לא משנה אם אין תח"צ בשבת, או שיש תח"צ אבל אי אפשר לדעת עליה. זה לא הגיוני שיסתירו מידע מהציבור כי פוחדים מחרדים, אם זה המצב, אז טוב מאוד שהכתבה הזו הגיעה, והגיע הזמן להפסיק את השטויות האלו. יש תח"צ בשבת, זה לא סוד, והגיע הזמן להרחיב את הפעילות שלה

זה לא בעיה למי שלא יודע עליהם
זה לא משנה אם אין תח"צ בשבת, או שיש תח"צ אבל אי אפשר לדעת עליה. זה לא הגיוני שיסתירו מידע מהציבור כי פוחדים מחרדים, אם זה המצב, אז טוב מאוד שהכתבה הזו הגיעה, והגיע הזמן להפסיק את השטויות האלו. יש תח"צ בשבת, זה לא סוד, והגיע הזמן להרחיב את הפעילות שלה

כתב מטומטם?!
אין בישראל אף עיתונאי מקצועי בנושא
תחבורה ציבורית, נקודה. מוטב שתקראי קצת מאמרים אודות רכבות ואוטובוסים בעיתונות זרה כדי שתראי את ההבדל הרב. רותם צודק בכל מילה שכתב ואני אף אומר זאת בלשון המעטה: הוא יותר צודק מצודק ולא ארחיב, אך לאמיתו של דבר אין בישראל עיתונאי רציני העוסק בתחבורה ציבורית. אני מכיר את מירב המאמרים העיתונאיים מאז 1948 ועד היום בנושא. לצערי העיתונאי היחיד בעל הרמה האולטרא-מקצוענית שהיה בתחום, מר שרון קדמי, פרש מהתחום ועבר להיות מנכ"ל של משרד ממשלתי ידוע. שרון היה יחיד במינו מאז 1948 ולידו כל עיתונאי תחבורתי אחר בנושא אוטובוסים ורכבות, התגמד. לא פשוט לסקר את התחום הזה בצורה אמינה, מדוייקת, מקצועית ונכונה. תמיד טענתי שצריך קודם כל להיות מקצוען בתחום הספציפי הנ"ל כדי להיות עיתונאי ץח"צ מוצלח. זה טינו תחום שאפשר לשחק בו בנדמה לי. צריך ללמוד את המאטרייה כמה שנים טובות ברצינות מוחלטת לפני שכותבים תשיעית מילה על תח"צ בעיתון. לא נתקלתי מאז 2003 באף מאמר שלא היו בו טעויות עובדתיות ואני מכיר את כל המאמרים שראו אור בישראל בנדון, בכל אתר ובכל עיתון. כולם מתוייקים ומועתקים אלי לארכיון. בלי שרון קדמי, זה לא זה. אין בליבי ספק ולו הקל שבקלים, שאילו מר קדמי היה כותב מאמר על הנושא, מאמרו היה כמעט זהה לדבריו של מיסטר קיי - רותם. לתשומת ליבך.

benshap2

New member
כתב מטומטם. בשביל מה לפתוח את הפה...
זה לא דבר חדש. כבר כמה שנים שקווים 370 ו-380 יוצאים מבאר שבע מדי שבת מהשעה 16:00 כל חצי שעה. הרבה באר שבעים חילונים נוסעים בהם בשעות האלה במקום לשלם מחירים מופקעים למוניות השירות או לחילופין לחכות למוצ"ש, אז יש לחץ אדיר על הקווים לתל אביב. מדובר באוטובוסים של מטרופולין ושל אגד תעבורה שאחרת היו צריכים לנסוע ריקים מבאר שבע לתל אביב על מנת להפעיל את השירות המתוגבר במוצ"ש מתל אביב לבאר שבע, במצב הנוכחי כולם מרוויחים כתוצאה מהפעלת הקווים. אני מקווה מאוד שהשירות בשבת ימשיך לפעול כרגיל גם אחרי פירסום הידיעה הזאת ושמטרופולין ואגד תעבורה ימשיכו לצפצף על אדון כראדי הלא נכבד שלא מקבל את העובדה שבאר שבע היא עיר חילונית ולא בני ברק. מי שהחליט שאגד תעבורה היא אגד זו לא התקשורת אלא הש"סניק שהגיב. ומה החרדים יעשו? יחרימו את אגד? כן, ממש... גם ככה האוטובוסים של אגד שיוצאים מאילת לתל אביב בשבת, עוברים בתוך באר שבע הרבה לפני השעה 16:00. שלא לדבר על האוטובוסים האחרונים של מטרופולין ביום שישי שיוצאים מתל אביב מאוחר ומגיעים לבאר שבע הרבה אחרי שהשבת נכנסת. לכן לא ברור לי מדוע נטפלים פה דווקא לאגד תעבורה. לי נראה שהכתב זב החותם הזה פשוט ראה במקרה את האוטובוס שלהם יוצא והחליט לעשות בלאגן (או שמא נשלח במיוחד ע"י גוף חרדי כלשהו). בכל אופן, אוי ואבוי אם יבוטלו הנסיעות בשבת. זה יהיה שיא הבזיון.
אי שינוי הסטטוס קוו הוא בעצמו שינוי לרעה
ואני אסביר: כשנקבע אותו "סטטוס קוו" (שאגב, אין שום מסמך רישמי שקרוי כך, ומה שכבר יש, זו הבטחה של בן גוריון לאי גיוס של כמה מאות אברכים, וקיןם מערכת נישואין אחת בלבד ע"פ תורת ישראל. זהו, זה הכל. כל מה שמעבר - זה לא הסטטוס קוו) היו בישראל מיליוני יהודים פחות ממה שיש כיום. היישובים היו יותר מעורבים מכיום (ערים שלמות ללא חרדים כמעט בכלל, למעשה רוב הערים). אם פעם אוטובוס אחד מ18:30 מב"ש הספיק למאות הבודדות (עד אלפים בודדים) של תושבים, הרי שבאוטובוס נותרו 50 מקומות והאוכלוסיה גדלה פי כמה וכמה... וזה לא ככה רק בנושא של התח"צ. כל נושא ש"לא משתנה" למעשה משתנה לרעה. והשעון דופק...

olli3

New member
מנהל
מסתבר שחברת "אגד תעבורה" מפעילה בשבתות נסיעות נוספות בשקט בשקט בלי לרשום את הנסיעות באתר האינטרנט: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1136561.html וכנהוג בכלי תקשורת מסויימים, שוב מחליטים בשבילנו שאגד תעבורה = אגד . אין בהודעה זו משום הבעת תמיכה או התנגדות לעניין המדובר
ולפני 10 שנים 394 מבאר שבע לתל אביב...
גם בשעות של הלילה כשהוא היה עובר בבאר שבע, היה ניתן לעלות עליו (אם היה מקום ולרוב היה) מהמרכזית או מסורורקה. בזמנו הייו לו גם תחנות איסוף והורדה על שדרות רגר (הנשיאים בזמנו) לכיוון אילת. כך גם בשבתות היה ניתן לעלות עליו ולנסוע לתל אביב ולהיפך. מאז העברת רשיון קו תל אביב - באר שבע מידי אגד לאגד תעבורה ומטרופולין אפשר לעלות על 394 רק מדימונה או קסטינה למשל. יש דברים שלא השתפרו ויש שכן...

kalil

New member
מסתבר שחברת "אגד תעבורה" מפעילה בשבתות נסיעות נוספות בשקט בשקט בלי לרשום את הנסיעות באתר האינטרנט: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1136561.html וכנהוג בכלי תקשורת מסויימים, שוב מחליטים בשבילנו שאגד תעבורה = אגד . אין בהודעה זו משום הבעת תמיכה או התנגדות לעניין המדובר
מה הארץ רוצים להשיג בפרסום זה?
עוד קצת מהומות בין חרדים לחילונים?

מצב
הנושא נעול.
למעלה