רוסיה: 39 נהרגו בתאונת רכבת; נחקר חשד לפיגוע

מצב
הנושא נעול.
קרונות ירדו מהפסים בדרך ממוסקבה לסנט פטרסבורג, כ-63 נפצעו. נוסעים שמעו קול נפץ ובור נפער ליד המסילה, התביעה הכללית חוקרת: האם זה היה מעשה טרור? הכתבה המלאה.

easylivin

New member
קרונות ירדו מהפסים בדרך ממוסקבה לסנט פטרסבורג, כ-63 נפצעו. נוסעים שמעו קול נפץ ובור נפער ליד המסילה, התביעה הכללית חוקרת: האם זה היה מעשה טרור? הכתבה המלאה.
פרטים ותמונה ממקום הארוע:
מהירות הנסיעה עמדה על 196 קמ"ש ברגע השימוט. עדי ראייה דיווחו על קול נפץ חזק ועל בור שנפער במסילה. עשרות פצועים הובהלו לבתי חולים ברכבת מהירה אחרת שחלפה לא הרחק ממקום האירוע, מספר ההרוגים עומד על 39 איש וכרגע יש עוד מספר נעדרים מבין הנוסעים. ראוי לציין שב-13/8/2007 נפגעה אותה הרכבת בדיוק ממטען חבלה שהונח על המסילה, הפיגוע הסתיים בכ-60 פצועים וללא הרוגים. החשוד העיקרי במעשה החבלה, איש איסלאם קיצוני, לא נתפס עד היום. רכבת מס' 166 "נייבסקי אקפרס" היא רכבת יוקרתית ומהירה המקשרת בין מוסקבה לסנט פטרסבורג, שתי הערים הגדולות במערב רוסיה, ואנשי עסקים וממשל רבים נוהגים לנסוע בה לעיתים תכופות. ייתכן וזו הסיבה שבגללה בחרו המחבלים לפגוע ברכבת זו דווקא. [מקורות: התקשורת הרוסית]

easylivin

New member
מקום התאונה ופרטים נוספים:
תנועת הרכבות בין מוסקבה לסנט פטרסבורג משובשת כרגע, מן הסתם. רכבות רבות מעוכבות או מועברות במסלולים עוקפים. כפי שמדווחת חברת הרכבות הרוסית, האיחור הממוצע בקו עומד כרגע על 8 שעות. נ.צ. ומפה של מקום האירוע

מקום התאונה ופרטים נוספים:
תנועת הרכבות בין מוסקבה לסנט פטרסבורג משובשת כרגע, מן הסתם. רכבות רבות מעוכבות או מועברות במסלולים עוקפים. כפי שמדווחת חברת הרכבות הרוסית, האיחור הממוצע בקו עומד כרגע על 8 שעות. נ.צ. ומפה של מקום האירוע
מדובר במפה אנטישמית שכן על אותה מפה ובשטח
מדינת ישראל - הכל ריק ! לא מופיע שום שם ישוב ! מעניין למה?

המפה באדיבות Google
ולמען הסר ספק: גם האתר אמריקאי.
עכשיו הכל ברור חה-חה-חה !
גוגל היא תוכנת רוגלה ידועה והדפדפן כרום הוא רוגלה שברוגלה. מעניין שכל מדינות העולם נמצאות בפירוט במפה שהעלית ואילו ישראל היא מדבר ללא ציון של שום עיר או ישוב. שים לב לזה כאשר תביט במפה האנטישמית. אני מעדיף מנועי חיפוש אחרים בקטע של תחבורה ציבורית. תמיד אחרי שיטוט בגוגל, כדאי לעשות ניקוי במחשב.....

amit1270

New member
באמת מוזר מאוד...
אין בישראל יישובים או כבישים - כלום. מצד שני, גבולות המדינה כוללים את רמת הגולן ואין זכר לקו הירוק (שגם מעבר לו אין יישובים וכבישים).

easylivin

New member
באמת מוזר מאוד...
אין בישראל יישובים או כבישים - כלום. מצד שני, גבולות המדינה כוללים את רמת הגולן ואין זכר לקו הירוק (שגם מעבר לו אין יישובים וכבישים).
כנראה החליטו לא להכליל את כל מה שנראה להם
"שנוי במחלוקת" - מעניין אם כך, למה סוריה, ירדן ומצרים כן מופיעות במפה וישראל לא... על פי Geotools, השרתים של Wikimapia מבוססים בלוס-אנג'לס. זוהי כנראה הכתובת למשלוח תלונות.

אגב, שים לב שגם בקפריסין אין כבישים
ואין "עיגולים" לציון מיקום של יישובים (אבל לפחות יש שמות של יישובים).
בדיוק אני מלמד על כך בנושא "לאומיות" -
להיסטוריה א' בתיכון. האנטישמיות היתה ותהיה בכל מקום. מסכן הרצל....לו רק ידע היה מתהפך בקברו המסכן.... אני לא קונה שום טעות של גוגל. שונאים אותנו בכל מקום. הגזע השמי הוא ככל הנראה הגזע החכם ולא פלא שהקנאה בוערת בקרב שונאינו....

amit1270

New member
בדיוק אני מלמד על כך בנושא "לאומיות" -
להיסטוריה א' בתיכון. האנטישמיות היתה ותהיה בכל מקום. מסכן הרצל....לו רק ידע היה מתהפך בקברו המסכן.... אני לא קונה שום טעות של גוגל. שונאים אותנו בכל מקום. הגזע השמי הוא ככל הנראה הגזע החכם ולא פלא שהקנאה בוערת בקרב שונאינו....
לא נראה לי שמדובר בשנאה.
כפי שציינתי למעלה, המפה "מכירה" בגולן הישראלי, וגם מתעלמת מהפלסטינאים (גם הערים שלהם לא מופיעות שם). יכול להיות שהמניע להשמטת שמות היישובים בישראל ובשטחים הוא אחר - אני חושד בכך שהם מנסים להימנע מהוויכוח על שמות המקומות, כפי שקרה עם גוגל ארת', כשקבוצות פרו-פלסטיניות החליטו "להחיות" את הנכבה ולהוסיף יישובים שלא קיימים יותר או שהפכו ליהודים (ושמם שונה בהתאם). זאת לא שנאה אלא פשוט חוסר רצון להתמודד עם לחצים. כמובן שאין לזה שום הצדקה.

לא נראה לי שמדובר בשנאה.
כפי שציינתי למעלה, המפה "מכירה" בגולן הישראלי, וגם מתעלמת מהפלסטינאים (גם הערים שלהם לא מופיעות שם). יכול להיות שהמניע להשמטת שמות היישובים בישראל ובשטחים הוא אחר - אני חושד בכך שהם מנסים להימנע מהוויכוח על שמות המקומות, כפי שקרה עם גוגל ארת', כשקבוצות פרו-פלסטיניות החליטו "להחיות" את הנכבה ולהוסיף יישובים שלא קיימים יותר או שהפכו ליהודים (ושמם שונה בהתאם). זאת לא שנאה אלא פשוט חוסר רצון להתמודד עם לחצים. כמובן שאין לזה שום הצדקה.
במחשבה שלישית-נראה לי שהצדק עימך !

אגב, שים לב שגם בקפריסין אין כבישים
ואין "עיגולים" לציון מיקום של יישובים (אבל לפחות יש שמות של יישובים).
גם קפריסין בעיתית באשר לשמות ישובים
כמעט לכל שם יווני יש גם שם תורכי, קריניה ביוונית היא גירני בתורכית, לבקוסייה (ניקוסיה) ביוונית היא לבקושה בתורכית, פמגוסטה היא מגושה בתורכית ועוד. גם שם (אם כי בשלבי סיום סיכסוך) האזור הצפוני עדיין תחת כיבוש תורכי בצפון האי , האי נשלט ע''י היוונים הרוב באי, והתורכים שולטים בצפון האי שעליהם נוספו אלפי מהגרים שהובאו מתורכיה כדי לשנות את המאזן הדמוגרפי לטובתם, ובעצם גם בריטניה שולטת באזורים ריבוניים במובלעות של בסיסי הצבא הבריטי שלא קבלו עצמאות עד היום, מקומות כמו אקרטירי עם בסיס ונמל תעופה של הRAF הגדול באזורינו, אפיסקופי, דקיליה, והרדאר הגדול של הבריטים בבסיס הציורי בהרי טרודוס , נחשבים שטחים שהחוק הבריטי חל עליהם והכניסה לשטח מותנה בביקורת של המשטרה הבריטית ולא הקפריסאית. גם האנגלים לא בחלו בשינוי שמות והעיירה היוונית-קפריסאית שנמצאת במובלעת הבריטית אייוס ניקולאוס הפכה פשוט ל''איי-ניק'' .

amit1270

New member
גם קפריסין בעיתית באשר לשמות ישובים
כמעט לכל שם יווני יש גם שם תורכי, קריניה ביוונית היא גירני בתורכית, לבקוסייה (ניקוסיה) ביוונית היא לבקושה בתורכית, פמגוסטה היא מגושה בתורכית ועוד. גם שם (אם כי בשלבי סיום סיכסוך) האזור הצפוני עדיין תחת כיבוש תורכי בצפון האי , האי נשלט ע''י היוונים הרוב באי, והתורכים שולטים בצפון האי שעליהם נוספו אלפי מהגרים שהובאו מתורכיה כדי לשנות את המאזן הדמוגרפי לטובתם, ובעצם גם בריטניה שולטת באזורים ריבוניים במובלעות של בסיסי הצבא הבריטי שלא קבלו עצמאות עד היום, מקומות כמו אקרטירי עם בסיס ונמל תעופה של הRAF הגדול באזורינו, אפיסקופי, דקיליה, והרדאר הגדול של הבריטים בבסיס הציורי בהרי טרודוס , נחשבים שטחים שהחוק הבריטי חל עליהם והכניסה לשטח מותנה בביקורת של המשטרה הבריטית ולא הקפריסאית. גם האנגלים לא בחלו בשינוי שמות והעיירה היוונית-קפריסאית שנמצאת במובלעת הבריטית אייוס ניקולאוס הפכה פשוט ל''איי-ניק'' .
אם כי במפה יש שמות יישובים

felixr

New member
זאת מפת "וויקי"
כלומר, מפה שכל אחד יכול לערוך. יתכןש פשוט אף גולש לא הוסיף את ישראל. לדעתי אם מישהו יוסיף ישובים בארץ, הם לא ימחקו מהמפה. לא הייתי ממהר להסיק מסקנות על אנטישמיות

felixr

New member
זאת מפת "וויקי"
כלומר, מפה שכל אחד יכול לערוך. יתכןש פשוט אף גולש לא הוסיף את ישראל. לדעתי אם מישהו יוסיף ישובים בארץ, הם לא ימחקו מהמפה. לא הייתי ממהר להסיק מסקנות על אנטישמיות
*יתכןש פשוט=יתכן שפשוט. סליחה על שגיאת ההקלדה

easylivin

New member
זאת מפת "וויקי"
אכן מפת ויקי, אבל זאת לא הבעיה:
מדובר על "מפות רקע" שניתן לבחור, ובמקרה הזה כאשר בוחרים במפה של גוגל, רואים לא את המקומות שהוסיפו הגולשים אלא רק מה שהוסף על-ידי גוגל. בכל מקום בעולם, מלבד ישראל.

אכן מפת ויקי, אבל זאת לא הבעיה:
מדובר על "מפות רקע" שניתן לבחור, ובמקרה הזה כאשר בוחרים במפה של גוגל, רואים לא את המקומות שהוסיפו הגולשים אלא רק מה שהוסף על-ידי גוגל. בכל מקום בעולם, מלבד ישראל.
ואני עדיין חושב שזה לא במקרה
ש"נשכחנו" שם. זו לא פעם ראשונה שאני פוגש ברשת מפות "המזניחות" את הטריטוריה המיוחדת ביותר בעולם בה נמצאת בירת העולם ל-3 הדתות.....

easylivin

New member
ואני עדיין חושב שזה לא במקרה
ש"נשכחנו" שם. זו לא פעם ראשונה שאני פוגש ברשת מפות "המזניחות" את הטריטוריה המיוחדת ביותר בעולם בה נמצאת בירת העולם ל-3 הדתות.....
אכן, גם אני נתקלתי בתופעות דומות ברשת...
כאשר בוחרים את מקום מגוריך בהירשמות לאצרים שונים למשל - יש Iran ויש Iraq, ואילו Israel בולטת בהיעדרותה. בין אם נקרא לזה "אנטישמיות" ובין אם נחליף את המילה הזו בצירוף מילים מעודן יותר - "ההתעלמות הגיאוגרפית" הזאת קיימת, ואכן נראה שהיא לא מקרית - לא שמעתי על הרבה מדינות אחרות אשר סובלות מיחס דומה. אבל סטינו כבר חזק מנושא השרשור

מצב
הנושא נעול.
למעלה