מספר תמונות מתחנת הרכבת החדשה במארקש

מצב
הנושא נעול.

kobiz99

New member
תמונות מרהיבות
וגם התחנה נראית ממש מודרנית ויפה. דרך אגב, השם מרוקו למדינה הוא על שם העיר הזו, שבעבר הרחוק מאוד היתה בירת הממלכה המרוקאנית.
התחנה חדשה נפתחה ב- אוג-ספט 2008
כל מורוקו מלאה שערים שהרבה מהם בצורת חור המנעול זה מוטיב מרכזי במורוקו ולכן גם תחנה חדשה נבנית עם מוטיב זה. קוביז99

אוהד11

New member
את התמונות לא אני צילמתי את התמונות צילם מנהל תחנת הרכבת בבאר שבע מרכז סמי רביבו. איש נחמד שנתן לי את אישורו להעלותן לפורום להנאתכם. קוביז99
קובי ו
לצלם

kobiz99

New member
קובי ו
לצלם
התודות לסמי רביבו מנהל תחנת באר שבע מרכז
שבאדיבותו קבלנו מבט על תחנת רכבת יפיפיה זו במארקש. אני במקרה זה רק השליח.(אני נרדמתי בשמירה היתי במארקש בחודש שעבר ולנתי במלון כ-1 ק"מ מתחנת הרכבת הליכה של כמה דקות אבל אז נראה לי מסובך) אני הולך להדריכו בשימוש בתפוז וירשם לפורום תח"צ, כך שבעתיד יעלה צילומיו בעצמו וכך נזכה גם לחלון לדרום. קוביז99

davidfainshtein

Member
מנהל
התודות לסמי רביבו מנהל תחנת באר שבע מרכז
שבאדיבותו קבלנו מבט על תחנת רכבת יפיפיה זו במארקש. אני במקרה זה רק השליח.(אני נרדמתי בשמירה היתי במארקש בחודש שעבר ולנתי במלון כ-1 ק"מ מתחנת הרכבת הליכה של כמה דקות אבל אז נראה לי מסובך) אני הולך להדריכו בשימוש בתפוז וירשם לפורום תח"צ, כך שבעתיד יעלה צילומיו בעצמו וכך נזכה גם לחלון לדרום. קוביז99
מעולה!

amit1270

New member
את התמונות לא אני צילמתי את התמונות צילם מנהל תחנת הרכבת בבאר שבע מרכז סמי רביבו. איש נחמד שנתן לי את אישורו להעלותן לפורום להנאתכם. קוביז99
תודה רבה למנהל תחנת הרכבת בבאר שבע מרכז סמי
רביבו על התמונות המיוחדות!

Golf Bravo

New member
כך צריכה להראות תחנת רכבת מרוקאית
תחנה עם אופי יחודי המשקפת בעיצובה תרבות מקומית לצד מתקנים רכבתיים מודרניים. מי שמביט על החזית של התחנה הזו במרקש לרגע לא יטעה לחשוב שזו תחנת רכבת באנגליה, או באוסטריה. אפשר רק להביט, להנות ולקנא בעם שיש לו תרבות ארכיטקטונית כזו.

davidfainshtein

Member
מנהל
כך צריכה להראות תחנת רכבת מרוקאית
תחנה עם אופי יחודי המשקפת בעיצובה תרבות מקומית לצד מתקנים רכבתיים מודרניים. מי שמביט על החזית של התחנה הזו במרקש לרגע לא יטעה לחשוב שזו תחנת רכבת באנגליה, או באוסטריה. אפשר רק להביט, להנות ולקנא בעם שיש לו תרבות ארכיטקטונית כזו.
אכן כך. ובכלל יפה לראות שעוד בונים
תחנות ררבת מרשימות כמו פעם.

אורי404

New member
תמונות נהדרות.

תודה לקובי, שדאג לעלות ותודה לסמי רביבו הצלם. עלתה לי תהייה (ואני מדגיש, שאני כלל וכלל לא מפנה לקובי היקר, שמסייע רבות והעלה תמונות יפות וגם אביו של "מאיט חלקיקים" היקר): שיידעו חלק מגורמים שונים ב"רכבת ישראל" ו/או גופים שונים עם שיתוף פעולה עם "רכבת ישראל" (חוזר ומדגיש כלל וכלל לא לקובי היקר), שיש אנשים שמעוניינים לצלם למזכרת או סיבות אחרות, כפי שעשה זאת אחד מן המנהלים ב"רכבת ישראל" במרוקו. שיסיקו את המסקנות בכל הנוגע לצילום חופשי ומילא כלפי מה שנקרא "חובבי רכבות", אלא גם לסתם משפחה, שעוברת לצלם למזכרת נחמדה מן הנסיעה שלהם.

kobiz99

New member
תמונות נהדרות.

תודה לקובי, שדאג לעלות ותודה לסמי רביבו הצלם. עלתה לי תהייה (ואני מדגיש, שאני כלל וכלל לא מפנה לקובי היקר, שמסייע רבות והעלה תמונות יפות וגם אביו של "מאיט חלקיקים" היקר): שיידעו חלק מגורמים שונים ב"רכבת ישראל" ו/או גופים שונים עם שיתוף פעולה עם "רכבת ישראל" (חוזר ומדגיש כלל וכלל לא לקובי היקר), שיש אנשים שמעוניינים לצלם למזכרת או סיבות אחרות, כפי שעשה זאת אחד מן המנהלים ב"רכבת ישראל" במרוקו. שיסיקו את המסקנות בכל הנוגע לצילום חופשי ומילא כלפי מה שנקרא "חובבי רכבות", אלא גם לסתם משפחה, שעוברת לצלם למזכרת נחמדה מן הנסיעה שלהם.
אורי לידיעתך
בצילומים בבית יהושוע שלשום בעודי מצלם על הרציף אני שומע צעקות ברמקול התחנה "זה שמצלם אני מבקש להפסיק לצלם כמה פעמים ואני ממשיך לצלם" ואז הגיע אלי מאבטח התחנה בריצה אני מבקש להפסיק לצלם. הסברתי למאבטח שהדרישה אינה חוקית לא כתוב בשום מקום שאסור לצלם. מנהל התחנה מנהל איתי דו שיח כשאנו משני צידי המסילה/תחנה הסברתי לו שאין איסור על צילום בתחנה ואם מישהוא נראה לו חשוד הוא יכול לבצע נוהל חשוד אבל לא יכול לאסור צילום בתחנה. בדקתי למחרת עם קצין הבטחון של הרכבת ואכן אלה ההוראות. המאבטח יכול לבא לזהות המצלם זה במסגרת סמכויותיו אבל אין איסור לצלם. קוביז99

אורי404

New member
אורי לידיעתך
בצילומים בבית יהושוע שלשום בעודי מצלם על הרציף אני שומע צעקות ברמקול התחנה "זה שמצלם אני מבקש להפסיק לצלם כמה פעמים ואני ממשיך לצלם" ואז הגיע אלי מאבטח התחנה בריצה אני מבקש להפסיק לצלם. הסברתי למאבטח שהדרישה אינה חוקית לא כתוב בשום מקום שאסור לצלם. מנהל התחנה מנהל איתי דו שיח כשאנו משני צידי המסילה/תחנה הסברתי לו שאין איסור על צילום בתחנה ואם מישהוא נראה לו חשוד הוא יכול לבצע נוהל חשוד אבל לא יכול לאסור צילום בתחנה. בדקתי למחרת עם קצין הבטחון של הרכבת ואכן אלה ההוראות. המאבטח יכול לבא לזהות המצלם זה במסגרת סמכויותיו אבל אין איסור לצלם. קוביז99
הכל טוב ויפה, קובי. לא נותר אלא שגם ברכבת
ישראל בדרגים הגבוהים יותר יהיו מודעים לזה. פחות אכפת מאשר צלמים חובבים (כלומר כן אבל, המשפט הבא יסביר): אכפת לי בעיקר כלפי משפחות, שמגיעות ומצלמות מזכרת לטיול משפחה.

Golf Bravo

New member
אורי לידיעתך
צילום בתחנות: אכן אתה צודק
אין כל יסוד חוקי לאיסור לצלם בתחנות הרכבת בארצנו. יחד עם זאת, המציאות היא שבמדינה הבטחוניסטית-פרנואידית שלנו, כל מי ששולף מצלמה במקום ציבורי הופך מיד למרדכי ואנונו פוטנציאלי. אני, כאחד מאלה הנוהגים לצלם בתחנות ובמתקנים אחרים של רכבת ישראל, עשיתי לי מנהג. כאשר אני יוצא לתחנה שבה לא מכירים אותי, לצרכי צילום, אני עושה ביקור קצר במשרד מנהל התחנה, מציג את עצמי, מספר מעט על הסטייה המוזרה שלי ומבקש שיביא לידיעת המאבטחים כי מסתובב צלם בשטח. עד היום לא נתקלתי בתגובה שלילית, מקסימום בחיוך מלא רחמים. בדרך כלל המנהל אינו טורח לעדכן את המאבטחים, אבל בכך אין כל בעיה. כאשר מגיע אלי מאבטח מתנשף, מדווח בבהילות במכשיר המירס, חדור תחושת "אירוע", אני מפנה אותו בשלווה למנהל התחנה, ובכך תם העניין. למי שמצלם באופן קבוע בתחנות רכבת, אני ממליץ לאמץ את הגישה הזו. באותה הזדמנות, עם ובלי קשר, אקדיש את התמונה המצורפת לנחמיה (שטרסלר) היקר. זו איננה אחת החניות של תחנת בנימינה, אלא כרם הגפנים הנמצא במורד הדרומי של חניית התחנה, בשעה 18:00 בערב לערך. החניות המוסדרות בתחנת בנימינה מלאות עד אפס מקום ובמצוקתם, נוסעים של הרכבת מחנים את רכביהם בכרם הגפנים. תמונות דומות ניתן לצלם מדי יום אף בתחנת פרדס חנה - קיסריה. אני מקווה שלא יקשיבו למר שטרסלר ובמהירה בימינו נראה את תחנת זכרון יעקב שבה ופותחת שעריה.

easylivin

New member
תודה רבה על התמונות לך קובי, ולצלם
מר סמי רביבו! התמונות מרשימות מאוד. הלוואי והיו בונים תחנה דומה ביופיה בארץ...

תודה רבה על התמונות לך קובי, ולצלם
מר סמי רביבו! התמונות מרשימות מאוד. הלוואי והיו בונים תחנה דומה ביופיה בארץ...
למה, מה לא יפה בתחנת רכבת "השלום" בת"א?
*נכתב בסרקאזם; תחנות הרכבת בא"י המודרנית מכוערות תחת, כמו גם מבני ציבור רבים אחרים. אכן, אין טיפ-טיפה של השקעה ארכיטקטונית בארץ קודשינו.

מצב
הנושא נעול.
למעלה