טופס בקשה לצילום ברכבות ובתחנות הרכבת.

מצב
הנושא נעול.

בועז ל

New member
בהמשך לפגישה עם דוברת הרכבת, מצ"ב טופס בקשה לביצוע צילומים ברכבות ובתחנות הרכבת. לטופס נלווה עמוד ובו הוראות בטיחות בעת עריכת הצילומים. את הטופס יש למלא ולהחזירו חתום למספר הפקס המצוין. טופס זה מיועד לצלמים מתוכננים במיוחד ומאורגנים מראש. לדוברת הרכבת הובהר שמרבית צילומי הפורום הם צילומים ספונטניים, אשר אינם מצריכים קבלת אישור בחוק. דוברת הרכבת גילתה הבנה לעמדת הפורום ופועלת להסדרת העניין מול הגורמים הרלוונטיים ברכבת. אי-לכך,יש לראות בטופס זה כטופס זמני בלבד עד לפתרון מלא של הנושא.

אלון 58

New member
בהמשך לפגישה עם דוברת הרכבת, מצ"ב טופס בקשה לביצוע צילומים ברכבות ובתחנות הרכבת. לטופס נלווה עמוד ובו הוראות בטיחות בעת עריכת הצילומים. את הטופס יש למלא ולהחזירו חתום למספר הפקס המצוין. טופס זה מיועד לצלמים מתוכננים במיוחד ומאורגנים מראש. לדוברת הרכבת הובהר שמרבית צילומי הפורום הם צילומים ספונטניים, אשר אינם מצריכים קבלת אישור בחוק. דוברת הרכבת גילתה הבנה לעמדת הפורום ופועלת להסדרת העניין מול הגורמים הרלוונטיים ברכבת. אי-לכך,יש לראות בטופס זה כטופס זמני בלבד עד לפתרון מלא של הנושא.
ממפגש שהיה לי פעם עם מאבטח ברכבת...,
שראה אותי מצלם בלוד,נאמר לי על ידו שאין מגבלה על צלום בתוך הרכבת,ללא אישור אסור מבחינתם לצלם החוצה דרך החלונות כשהרכבת בתחנה,ו/או ברציפים בתחנות ואת הציוד הרכבתי.

easylivin

New member
שראה אותי מצלם בלוד,נאמר לי על ידו שאין מגבלה על צלום בתוך הרכבת,ללא אישור אסור מבחינתם לצלם החוצה דרך החלונות כשהרכבת בתחנה,ו/או ברציפים בתחנות ואת הציוד הרכבתי.
מאיפה הם מביאים את השטויות האלה?!
איזה קשקוש, מי מתדרך אותם ככה?! גם אני נתקלתי פעם במאבטח שאמר לי שהם רק רוצים לוודא שלא מצלמים את סידורי האבטחה ואת המאבטחים עצמם בעבודה, חוץ מזה מותר לצלם מבחינתם... למי להאמין?

אלון 58

New member
מאיפה הם מביאים את השטויות האלה?!
איזה קשקוש, מי מתדרך אותם ככה?! גם אני נתקלתי פעם במאבטח שאמר לי שהם רק רוצים לוודא שלא מצלמים את סידורי האבטחה ואת המאבטחים עצמם בעבודה, חוץ מזה מותר לצלם מבחינתם... למי להאמין?
הנושא הזה לא ממש ברור...,
וסביר שזה לא מוסדר בשום תקנות,זו קפריזה של מנהלי ועובדי התחנות והרכבת.

אלון 58

New member
זה ממש בזיון, שרק פוגע בתדמיתה של הרכבת.
זה נכון...,
הם כאילו מחשיבים עצמם כגוף בטחוני שיש לו "מה לסתיר מהאויב",ברדיפתם אחרי אנשים שמצלמים קרונות וקטרים,כמו גם מקרים של תשאולי מאבטחים כשהייתי מצלם לבדי או עם עוד פעילים,במסופי תחבורה צבורית,כמו שקרה בדצמבר 2006,לי ולשמואל וולף,במסוף מטרודן בבאר-שבע,לבסוף המאבטח קיבל את ההסברים של שמואל,ויכולנו להמשיך ולצלם שם.

kalil

New member
זה ממש בזיון, שרק פוגע בתדמיתה של הרכבת.
תסתכלו על הצד השני
מחבל יכול לנצל את הפירצה הזאת ולצלם את הסדרי הביטחון בתחנת רכבת. אף אחד הרי לא רוצה פיגוע בתוך רכבת או תחנת רכבת. זה יהיה אסון גדול. אל תשכחו שהמאבטחים עומדים שם לא בשביל תפאורה. יש סיכון משמעותי. אנחנו חיים בישראל לא בקנדה.

amit1270

New member
תסתכלו על הצד השני
מחבל יכול לנצל את הפירצה הזאת ולצלם את הסדרי הביטחון בתחנת רכבת. אף אחד הרי לא רוצה פיגוע בתוך רכבת או תחנת רכבת. זה יהיה אסון גדול. אל תשכחו שהמאבטחים עומדים שם לא בשביל תפאורה. יש סיכון משמעותי. אנחנו חיים בישראל לא בקנדה.
נו באמת...
איזה "סידורי ביטחון" כבר יש שם??

kalil

New member
נו באמת...
איזה "סידורי ביטחון" כבר יש שם??
רב הנסתר מן הגלוי
תחבורה ציבורית חזק אצלכם אבל ביטחון שדה אני מבין לא הדבר שהכי מעניין אותכם. אבל בטוח שאחרי שיהיה חס וחלילה פיגוע כולם יאשימו את רכבת ישראל על כך שלא איבטחו את התחנות.

levikon

New member
רב הנסתר מן הגלוי
תחבורה ציבורית חזק אצלכם אבל ביטחון שדה אני מבין לא הדבר שהכי מעניין אותכם. אבל בטוח שאחרי שיהיה חס וחלילה פיגוע כולם יאשימו את רכבת ישראל על כך שלא איבטחו את התחנות.
היה פיגוע כבר.
היו גם ניסיונות שנעצרו.

easylivin

New member
רב הנסתר מן הגלוי
מחבלים יכולים לנצל _כל דבר_ .
הם גם יכולים לנצל את האינטרנט, למשל, אז מה אתה מציע לעשות בנידון?

easylivin

New member
תסתכלו על הצד השני
תודה, צחקתי הרבה, עשית לי את הערב.
למה בכלל טרחת לכתוב את התגובה הזאת? ולמה אני טורח לענות?..

לצלם דרך החלונות? איך אפשר,
החלונות תמיד מטונפים

איבגי1

New member
תודה + שאלה חשובה !
את הטופס אני ממלא ושולח למס' הפקס כמה זמן לפני תחילת הצילומים ? אני חייב להסתובב עם שני הדפים האלה ששלחתי תמיד איתי בעת הזמן שאני מצלם ובאותו זמן שביקשתי לקבל אישור ? במידה ומאבטח עוצר אותי, אני מראה לו את זה ?

davidfainshtein

Member
מנהל
תודה + שאלה חשובה !
את הטופס אני ממלא ושולח למס' הפקס כמה זמן לפני תחילת הצילומים ? אני חייב להסתובב עם שני הדפים האלה ששלחתי תמיד איתי בעת הזמן שאני מצלם ובאותו זמן שביקשתי לקבל אישור ? במידה ומאבטח עוצר אותי, אני מראה לו את זה ?
תשובה
את הטופס יש לשלוח יומיים לפני המועד. אתה אמור לקבל בפקס חוזר טופס חתום אותו יש לשאת בזמן הצילומים.

elians

New member
תשובה
את הטופס יש לשלוח יומיים לפני המועד. אתה אמור לקבל בפקס חוזר טופס חתום אותו יש לשאת בזמן הצילומים.
העניין לא אקטואלי ואפילו מטומטם לדעתי
כי מרבית הצילומים נעשו באופן ספונטני על ידי רוב הצלמים של הפורום, ולא באופן מתוכנן , עם זאת, אם עליתי בתחנת רכבת קרית גת, לדוגמא ונסעתי לתחנה "המורשית" שקבלתי עבורה אישור אני אמור להיות מוגבל בצילומים שלי לתחנה זאת? מה זה משנה למעשה? אני לא מבין את ההגיון בכך, מיילא , אישור מראש לגבי כל התחנות, אבל גם לציין באיזו תחנה ?

urilei

New member
שנייה בועז
אני כבר מגיע לתחנת בוסתן הגליל מחומש בחצובה מטר וחצי עם מצלמת ה-37 קילוגרם שלי ותיק הצילום המכיל 7 עדשות וחצובה רזרבית. כך בערך מתואר הצלם במסמך המצורף. תבורך דוברת הרכבת על שיתוף הפעולה, אבל ברצינות, אנשים פה צריכים אישורים לצילום קטן עם מצלמת חובבים. לא חצובה ענקית עם 8 סוללות ו-15 עדשות. המסמך הזה מצייר לי בראש צלם של national geographic שעומד ביער ומחכה שהנמר יטרוף זברה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה