הרפורמה בתח"צ

מצב
הנושא נעול.

שירה 38

New member
הרפורמה בתח"צ
נתיב חן בשירות קו 605 - חויות לא בדיוק מרנינו
אני נוסעת הרבה בקו 605 לתל אביב ולהפתעתי מצאתי חברה חדשה ואוטובוסים מיצור סקניה חדשים וממורקים. אלא מה? 1. צפיפות בין מושב למושב הינו בלתי נסבל. אגד היה כבר מחלקת עסקים. 2. באמצע נסיעה שלי אתמול יום ששי לנתניה, הנהג שוחח בטלפון ומיהר מיד בנסיעתו וכבר להיות מהירה יותר. 3. הנהג תוך כדי נסיעה הפך את יעד הקו לשלט "לא בשרות". זה מה שיהיה לנו?

V e l v e t D r

New member
הרפורמה בתח"צ
וואלה אנ'לא מבין משהו - תסבירו לי
הבוקר במקרה הייתי בנתניה ושמתי לב שאגד מן הסתם הפסיק את פעילותו בעיר ע"פ החלטת משרד התחבורה ומי שמפעיל את הקווים שם זה אגד תעבורה וחברת "נתיב אקספרס" . אז עם החברה האחרונה אין לי בעיה, אבל מישהו מוכן להסביר לי מה ההבדל בין אגד תעבורה לאגד הרגיל? זו בשורה תחתונה אותה הגברת בשיוני אדרת לא?

אוהד11

New member
אני נוסעת הרבה בקו 605 לתל אביב ולהפתעתי מצאתי חברה חדשה ואוטובוסים מיצור סקניה חדשים וממורקים. אלא מה? 1. צפיפות בין מושב למושב הינו בלתי נסבל. אגד היה כבר מחלקת עסקים. 2. באמצע נסיעה שלי אתמול יום ששי לנתניה, הנהג שוחח בטלפון ומיהר מיד בנסיעתו וכבר להיות מהירה יותר. 3. הנהג תוך כדי נסיעה הפך את יעד הקו לשלט "לא בשרות". זה מה שיהיה לנו?
אם יש לך פרטים על האוטובוס את מוזמתנ לפנות
למפקח על התעבורה ולחברת נתיב אקספרס

davidfainshtein

Member
מנהל
הבוקר במקרה הייתי בנתניה ושמתי לב שאגד מן הסתם הפסיק את פעילותו בעיר ע"פ החלטת משרד התחבורה ומי שמפעיל את הקווים שם זה אגד תעבורה וחברת "נתיב אקספרס" . אז עם החברה האחרונה אין לי בעיה, אבל מישהו מוכן להסביר לי מה ההבדל בין אגד תעבורה לאגד הרגיל? זו בשורה תחתונה אותה הגברת בשיוני אדרת לא?
אגד תעבורה הינה חברת בת של אגד
ובהתאם למכרז ולתקנות משרד התחברוה ולרשות להגבלים עיסקיים יש הפרדה מבנית בין שתי החברות עד רמה מסויימת.

אוהד11

New member
בגלל הרפורמה בתח"צ, מבית מדרשם של משרדי
האוצר והתחבורה, אגד ודן צריכות לצמצמם את חלקן בשוק התח"צ. אגד אינה יכולה להשתתף במכרזי התח"צ במתכונתה הנוכחית, ולכן היא היא חברה לחברת "תעבורה" וכל אחת מהן שותפה בשיעור 50 אחוז בחברת "אגד תעבורה", שהיא זכאית לקבל קווים או להשתתף במכרזי התח"צ.

V e l v e t D r

New member
בגלל הרפורמה בתח"צ, מבית מדרשם של משרדי
האוצר והתחבורה, אגד ודן צריכות לצמצמם את חלקן בשוק התח"צ. אגד אינה יכולה להשתתף במכרזי התח"צ במתכונתה הנוכחית, ולכן היא היא חברה לחברת "תעבורה" וכל אחת מהן שותפה בשיעור 50 אחוז בחברת "אגד תעבורה", שהיא זכאית לקבל קווים או להשתתף במכרזי התח"צ.
אם כך
בעצם יד אחת מוציאה מהכיס ומעבירה בעצם ליד השניה.

אוהד11

New member
אם כך
בעצם יד אחת מוציאה מהכיס ומעבירה בעצם ליד השניה.
זה לא המקרה היחיד של חברות וחברות בנות בתחום
התח"צ. "חברת הנסיעות נצרת", המוכרת בשם עפיפי, היא חברת האם של "שרותי אוטובוסים מאוחדים" שמפעילה את הקווים העירוניים בנצרת ובנצרת עילית והיא גם חברת האם של "נתיב אקספרס". יש לה גם עשרה אחוזים בחברת קווים. בעלים אחר של חברת קווים, יעקב שחר באמצעות אחת החברות שלו, הוא גם אחד השותפים בחברת "עילית". מקרה אחר הן החברות דן ותורבוס-מטרופולין שהן חברות האם של מטרודן, ותורבוס עצמה היא חברת האם של מטרופולין.

שירה 38

New member
זה לא המקרה היחיד של חברות וחברות בנות בתחום
התח"צ. "חברת הנסיעות נצרת", המוכרת בשם עפיפי, היא חברת האם של "שרותי אוטובוסים מאוחדים" שמפעילה את הקווים העירוניים בנצרת ובנצרת עילית והיא גם חברת האם של "נתיב אקספרס". יש לה גם עשרה אחוזים בחברת קווים. בעלים אחר של חברת קווים, יעקב שחר באמצעות אחת החברות שלו, הוא גם אחד השותפים בחברת "עילית". מקרה אחר הן החברות דן ותורבוס-מטרופולין שהן חברות האם של מטרודן, ותורבוס עצמה היא חברת האם של מטרופולין.
שוחחתי עם החברה וניפנפו אותי
ובמשרד התחבורה אמרו תכתבי ונענה . הטיפול בערך 8 חודשים ולא לנדנד לפני כן

אוהד11

New member
מיהו המפקח על התעבורה ואיך פונים אליו?
והאם הוא עונה?
המפקח על התעבורה הוא הסמכות במשרד התחבורה
שמפקחת על נושא התח"צ, הן אוטובוסים והן מוניות, ובד"כ הוא פועל ביעילות. המפקח עצמו הוא סמנכ"ל במשרד התחבורה ויש לו סמכויות נרחבות עד כדי הטלת קנסות והגשת תביעות משפטיות.

אוהד11

New member
לתשומת לבך - החברה החדשה היא נתיב אקספרס
ולא נתיב חן

מצב
הנושא נעול.
למעלה