מחסור במקומות חניה בתחנת רכבת אשדוד (עד הלום)

מצב
הנושא נעול.

אורי404

New member
לתשומת ליבכם: מכתב פתוח
חשוב, שיהיו מקומות חניה אבל לא פחות חשוב
(כל מה, שבכותרת ובהמשך הוא לדעתי): שבילי מדרכה ואופניים מסודרים לתחנת הרכבת ושיפור קווי האוטובוסים מתחנת הרכבת לעיר אשדוד. לפני ימים פורסמה על כך כתבה. שבילי מדרכות עפ מסלולי אופניים, אפוא ישפרו את המצב. לדעתי צריך להקים ליד תחנת הרכבת מסוף אוטובוסים מסודר עם קווי אוטובוס שונים לעיר אשדוד, בעיקר על פי ביקוש של תושבים או של עובדים בעיר. הסעות שאטלים בנוסף לשיפורים מתחנת הרכבת למקומות עבודה שונים - גם דבר טוב. דרך נוספת של העירייה לטפל ברכבת היא קו רכבת לתוך העיר.

FDA

New member
(כל מה, שבכותרת ובהמשך הוא לדעתי): שבילי מדרכה ואופניים מסודרים לתחנת הרכבת ושיפור קווי האוטובוסים מתחנת הרכבת לעיר אשדוד. לפני ימים פורסמה על כך כתבה. שבילי מדרכות עפ מסלולי אופניים, אפוא ישפרו את המצב. לדעתי צריך להקים ליד תחנת הרכבת מסוף אוטובוסים מסודר עם קווי אוטובוס שונים לעיר אשדוד, בעיקר על פי ביקוש של תושבים או של עובדים בעיר. הסעות שאטלים בנוסף לשיפורים מתחנת הרכבת למקומות עבודה שונים - גם דבר טוב. דרך נוספת של העירייה לטפל ברכבת היא קו רכבת לתוך העיר.
חוויות יומם מתחנת אשדוד -הבוקר
בגלל העבודות בתקופה האחרונה בתחנה ,בניית מחלף ,בניית הכביש החדש,בניית "ביג" ,נהיה יותר קשה להגיע לתחנה ברגל או באופניים ,אז נטשתי לזמן מה את אופניי והחלטתי לחזור לאוטובוס ,יצאתי בשעה 7.20 וקויתי לתפוס{ברובע ט} את 66 שיוצא מחוף הקשתות בשעה זו,בגלל שאתמול לקחתי את האוטובוס של 7.55 וכמעט פספסתי את הרכבת ,בשעה 7.35 הגעתי לתחנה ,ואו שפספסתי אותו או שהוא לא היה ,האוטובוס של 7.55 הגיע אחרי 8.10 האוטובוס היה מלא ,הגענו ב8.18 לרכבת של 8.20 אתמול הגענו ב8.20 והרכבת הגיעה ב8.22 למזלנו. הרציף מלא בנוסעים לכל אורכו ,עשרות או מאות אנשים ,הרכבת מגיעה, במהירות כולם נשאבים פנימה ,אני עובר בקרונות ,מלא אנשים ,חלקם מעיינים בעיתון הבוקר ,חלקם אוכלים את ארוחת הבוקר ,אני רואה את אחד הנוסעים ,מתעטף בטלית ומניח תפילין לתפילה,יש אנשים שיושבים על המדרגות , מגיעים ליבנה,רואים כבר שלד של מבנה לתחנה שנבנית {חלק קטן מהמבנה לא כולו}עולים הרבה אנשים ,אבל פחות מאשדוד ממשיכים עוד כ10 דקות מגיעים לרחובות ,בכפר גבירול נראה שהגשר על המסילה לקראת סיום ,וגם בצומת אשדוד נראה שמתקרבים לסיום הגשר,מאז שבוטל מעבר הכביש מסילה בצומת אשדוד ובעד הלום ,הנסיעה יותר חלקה ופחות איחורים,ופחות עצירות לצורך מפגש רכבות,וגם לרכבים הנסיעה יותר חלקה. גם ברחובות עולים הרבה אנשים ,בתחנת אשדוד באמת בגלל כל הבניה יש הרבה פחות מקומות חניה ,גם לפני היה קצת חוסר ועכשיו בכלל חסר,מעבר למסילה מכשירים שטח גדול לחניה ויעברו לשם בגשר מיוחד מעל המסילה , אני לא דואג מאד לבעלי רכבים אני רואה שדואגים להם טוב בחניה העתידית ,אני דואג לאלה שאין רכבים,הדרך לא נוחה בכלל ברגל ולא באופניים,ובאוטובוס כמו שכתבתי מגיעים בדיוק ובמזל לרכבת,יש רק קו אחד "בלבד" שמגיע בדיוק לרכבת ,ויוצא מתי שבא לו ,ואם באה רכבת ואנשים רצים אליו והוא יצא הוא לא יעצור,אפילו אם הוא ריק,קו 17 לא קשור לזמני הרכבת ,קוים 37 ו15 לא רלוונטים יותר אחרי שבנו את המחלף אין שם תחנה כבר, אני לא מצליח להבין מה מושך את האנשים לרכבת בהמוניהם ,מילא אני משוגע על רכבות אבל בטח לא כולם כאלה? לחכות לאוטובוס לנסוע לרכבת או לצעוד לשם יש הרבה אנשים שחוצים שדה כל יום לרכבת{מה יהיה בגשם?}\ כאשר אוטובוס לת"א יותר קרוב ויותר זול,האם הפקקים בבוקר כל כך קשים בת"א?אני לא נסעתי בבוקר אני לא ממליץ לרכבת לאשדודים לא לרחובות לא לת"א רק מנתניה וחיפה זה הגיוני ומשתלם ,בטח לא לבית שמש או ב"ש ירושלים ,אולי לנתב"ג וכפ"ס

Yuval I

New member
לי חסרה תחבורה ציבורית בשעות הבוקר לתוך אשדוד
יצא לי כמה פעמים להגיע לפגישות באשדוד בשעות הבוקר מאזור המרכז. מתחנת הרכבת לא יוצא שום אוטובוס לתוך העיר וכרגע לא משנה להיכן אני אמור להגיע. חיכיתי פעם אחת כחצי שעה ונהגי המוניות אליהם פניתי לבסוף גיחכו מזה שנשברתי אחרי כל כך הרבה זמן ולא פניתי אליהם מהתחלה. דרך אגב, גם מוניות שרות לעיר זה פתרון סביר.

אורי404

New member
לי חסרה תחבורה ציבורית בשעות הבוקר לתוך אשדוד
יצא לי כמה פעמים להגיע לפגישות באשדוד בשעות הבוקר מאזור המרכז. מתחנת הרכבת לא יוצא שום אוטובוס לתוך העיר וכרגע לא משנה להיכן אני אמור להגיע. חיכיתי פעם אחת כחצי שעה ונהגי המוניות אליהם פניתי לבסוף גיחכו מזה שנשברתי אחרי כל כך הרבה זמן ולא פניתי אליהם מהתחלה. דרך אגב, גם מוניות שרות לעיר זה פתרון סביר.
היית יכול ללכת לצומת עד הלום הקרוב וממנו
קווים שונים של "קונקס" לתוך אשדוד. בכל מקרה, כפי שכתבתי למעלה מוטב היה לשפר את קווי האוטובוסים. בקשר למוניות שירות - זה לדעתי הרע במיעוטו. בקווים עם נוסעים רבים (וזה מה שקורה בתחנות רכבת שונות, ביניהן אשדוד ושלא לדבר על תחנת בית יהשוע) צריך כלי תחבורה עם קיבולת גדולה יותר של נוסעים - אוטובוס שמו. מוניות שירות הן לדעתי פתרון סביר, כאשר אין ברירה ואין אוטובוסים בין איזורים שונים (למשל תחנות רכבת שונות) או בסופי שבוע או בשעות הלילה. מוטב היה להסדיר את התחבורה הציבורית.

FDA

New member
קווים שונים של "קונקס" לתוך אשדוד. בכל מקרה, כפי שכתבתי למעלה מוטב היה לשפר את קווי האוטובוסים. בקשר למוניות שירות - זה לדעתי הרע במיעוטו. בקווים עם נוסעים רבים (וזה מה שקורה בתחנות רכבת שונות, ביניהן אשדוד ושלא לדבר על תחנת בית יהשוע) צריך כלי תחבורה עם קיבולת גדולה יותר של נוסעים - אוטובוס שמו. מוניות שירות הן לדעתי פתרון סביר, כאשר אין ברירה ואין אוטובוסים בין איזורים שונים (למשל תחנות רכבת שונות) או בסופי שבוע או בשעות הלילה. מוטב היה להסדיר את התחבורה הציבורית.
אורי זה לא קיים יותר
כמו שכבר כתבתי בגלל הגשר החדש אין תחנה בעד הלום ואין קווים של קונקס יותר משם ,כבר עדיף להכנס לעיר לרובע ט ולקחת קו 8 של אגד תעבורה גם אין את התחנה מעבר למסילה {אין אפשרות לעבור בכלל} בכביש לאשקלון ,ואין אפשרות לקחת קווי קונקס או מטרופולין או אגד לב"ש לאשקלון ולת"א ועוד אין כמעט מוניות שרות באיזור הזה רוב התחבורה הציבורית ומוניות השרות עוברות בכביש בן ברית ליציאה הצפונית שם יש הרבה אוטובוסים ומוניות שרות לת"א ורחובות ובעד הלום עובר לעתים נדירות מונית שרות לאשקלון זה הטוב ברחובות שזה כביש ראשי וכל התחבורה עוברתליד הרכבת

nitsansh

New member
הצומת כבר לא כל-כך קרוב...
לפני פתיחת הגשר אפשר היה ללכת מהתחנה לצומת ב-10 דקות. עכשו זה בטח לוקח לפחות פי 2, וכמו שציינו לפני אין יותר תחנת אוטובוס במחלף החדש. התחנה הקרובה של קונקס היא ברחוב משה סנה (כביש ה-S) ליד האנדרטה המצרית.

micam

New member
פתרון אפשרי - פתיחת מתחם BIG צמוד לתחנת הרכבת
בשבוע האחרון הוצב שלט המבשבשר על הקמת מתחם BIG בצמוד לתחנת הרכבת. למתחם הקניות תיהיה מן הסתם חנייה בשפע, שיכולה לשמש גם את משתמשי הרכבת.

אורי404

New member
פתרון אפשרי - פתיחת מתחם BIG צמוד לתחנת הרכבת
בשבוע האחרון הוצב שלט המבשבשר על הקמת מתחם BIG בצמוד לתחנת הרכבת. למתחם הקניות תיהיה מן הסתם חנייה בשפע, שיכולה לשמש גם את משתמשי הרכבת.
גם מקומות חניה וגם עוד סיבה להקמת מסוף
אוטובוסים.

FDA

New member
גם מקומות חניה וגם עוד סיבה להקמת מסוף
אוטובוסים.
שאלה לחברי הפורום
אני יש לי בעיה קטנה ומענין אותי אם אני היחיד או שיש פה עוד כאלה? אני לא אוהב לנסוע באוטובוסים ,אני לא מרגיש טוב בנסיעה ,לא שאני מקיא ,אבל ממש לא נעים,לכן אני מנסה לנסוע ברכבת רק שאין רכבת לכל מקום,והיא יקרה מדי,אני לא מסוגל לשמוע מוסיקה בMP3 בנסיעה ולא להרדם.באוטובוס מונית שרות יותר גרוע מבחינתי , לכן בעדיפות ראשונה אני מעדיף רכבת ואח"כ אטובוס ולא מסוגל במונית שרות {רק בנסיעות קצרות} האם יש פה עוד שמרגישים ככה בנסיעה ומעדיפים רכבת או אולי יש מישהו שמרגיש רע ברכבת ומעדיף אוטובוס? והאם יש לכם פתרונות להרגשה יותר נוחה באוטובוס? ובכלל מה אתם מעדיפים?רכבת אוטובוס או מונית שרות ומה היה יכול לשנות את ההעדפה?

Rubim88

New member
שאלה לחברי הפורום
אני יש לי בעיה קטנה ומענין אותי אם אני היחיד או שיש פה עוד כאלה? אני לא אוהב לנסוע באוטובוסים ,אני לא מרגיש טוב בנסיעה ,לא שאני מקיא ,אבל ממש לא נעים,לכן אני מנסה לנסוע ברכבת רק שאין רכבת לכל מקום,והיא יקרה מדי,אני לא מסוגל לשמוע מוסיקה בMP3 בנסיעה ולא להרדם.באוטובוס מונית שרות יותר גרוע מבחינתי , לכן בעדיפות ראשונה אני מעדיף רכבת ואח"כ אטובוס ולא מסוגל במונית שרות {רק בנסיעות קצרות} האם יש פה עוד שמרגישים ככה בנסיעה ומעדיפים רכבת או אולי יש מישהו שמרגיש רע ברכבת ומעדיף אוטובוס? והאם יש לכם פתרונות להרגשה יותר נוחה באוטובוס? ובכלל מה אתם מעדיפים?רכבת אוטובוס או מונית שרות ומה היה יכול לשנות את ההעדפה?
רק רכבת

אותה "בעיה" אצלי.. באוטובוס אם אני מנסה לקרוא ספר\עיתון אז מופיעות בחילות, גם להרדם ממש קשה..עם MP3 אין שום בעיה..

edna3002

New member
שאלה לחברי הפורום
רכבת
פעם, כשלא היה לי רכב, הייתי נאלצת לנסוע באוטובוסים מרמת גן לאשדוד (בבוקר היה לי טרמפ לרכבת אז נסעתי ברכבת). וכמובן שרכבת עדיפה על אוטובוס, למרות שהיא יקרה יותר. באוטובוס הרגשתי קלסטרופוביה, המקום קטן ומחניק ואנשים עומדים על הראש. ברכבת, גם כשהיא מלאה, יש יותר מקום

FDA

New member
רכבת
פעם, כשלא היה לי רכב, הייתי נאלצת לנסוע באוטובוסים מרמת גן לאשדוד (בבוקר היה לי טרמפ לרכבת אז נסעתי ברכבת). וכמובן שרכבת עדיפה על אוטובוס, למרות שהיא יקרה יותר. באוטובוס הרגשתי קלסטרופוביה, המקום קטן ומחניק ואנשים עומדים על הראש. ברכבת, גם כשהיא מלאה, יש יותר מקום
תודה ,אין מי שמעדיף אוטובוס?
או מונית שרות על רכבת?או מישהו שמרגיש רע ברכבות?

eman70

New member
שאלה לחברי הפורום
גם אני... + באוטובוס אין לי מקום לרגלים
וזה לא שאני ענק. בהחלט גבוה (1.88), אבל לא משהו כזה נדיר. וגם אני מקבל בחילות אם אני קורא באוטובוס, אבל לא ברכבת.

XrayCharlie

New member
שיפוץ והרחבת חניונים בתחנות רכבת
אתמול (רביעי) פורסם במוסף 'ממון' ב'ידיעות אחרונות' כי בקרוב רכבת ישראל תתחיל לשפץ ולהרחיב חניונים ליד תחנות רכבת. בשלב הראשון מדובר על תחנות נתניה, חדרה וקריית מוצקין.

שיפוץ והרחבת חניונים בתחנות רכבת
אתמול (רביעי) פורסם במוסף 'ממון' ב'ידיעות אחרונות' כי בקרוב רכבת ישראל תתחיל לשפץ ולהרחיב חניונים ליד תחנות רכבת. בשלב הראשון מדובר על תחנות נתניה, חדרה וקריית מוצקין.
בנוסף לכך
במסגרת שיפוץ תחנת יבנה סוללים מגרש חניה נוסף שלהערכתי יכפיל את מספר מקומות החניה. קובי, משימה בשבילך - לבצע סיור באתר ולהעריך את מספר מקומות החניה שיתווספו!

מצב
הנושא נעול.
למעלה