חדשות חמות מעולם התעופה בישראל

מצב
הנושא נעול.

ארזS

New member

גם זה שייך לתחבורה הציבורית : חברת ארקיע קיבלה לאחרונה מטוס חדש מתוצרת החברה הברזילאית אמבראייר. זהו האמבראייר הראשון אי פעם ברישום ישראלי [למיטב ידיעתי]. החברה הזאת זוכה להצלחה גדולה בעולם התעופה והיא מתחרה רצינית של בואינג ואיירבס הגדולות. מצ''ב צילום מוקטן של המטוס כדי שתבינו על מה מדובר. מי שמעוניין לעשות לי קצת נחת רוח [לא יוצא לי כלום חוץ מנחת רוח] מוזמן להקליק על הלינק ולהגיע לתמונה המוגדלת באתר התעופה העולמי שקיבל ממני היום את התמונה הזאת.

בועז ל

New member

גם זה שייך לתחבורה הציבורית : חברת ארקיע קיבלה לאחרונה מטוס חדש מתוצרת החברה הברזילאית אמבראייר. זהו האמבראייר הראשון אי פעם ברישום ישראלי [למיטב ידיעתי]. החברה הזאת זוכה להצלחה גדולה בעולם התעופה והיא מתחרה רצינית של בואינג ואיירבס הגדולות. מצ''ב צילום מוקטן של המטוס כדי שתבינו על מה מדובר. מי שמעוניין לעשות לי קצת נחת רוח [לא יוצא לי כלום חוץ מנחת רוח] מוזמן להקליק על הלינק ולהגיע לתמונה המוגדלת באתר התעופה העולמי שקיבל ממני היום את התמונה הזאת.
נקווה שהמטוס איכותי לפחות כמו התמונה...

תגיד. ארז, ברזיל ומטוסים זה דבר שהולך טוב ביחד? שמעתי על מטוסים מברזיל שנוטים לבצע סייסטה בשעות הצהריים.

ארזS

New member

תגיד. ארז, ברזיל ומטוסים זה דבר שהולך טוב ביחד? שמעתי על מטוסים מברזיל שנוטים לבצע סייסטה בשעות הצהריים.
מה אגיד לך בועז ?
לפני כמה חודשים התנגשו שני מטוסים בשמי ברזיל. אולי עברו כבר יותר מכמה חודשים. אולי שנה ויותר, איך שהזמן רץ... אחד היה אמבראייר שהתנגש במטוס בואינג 737 עמוס נוסעים של החברה הברזילאית GOL. הבואינג התרסק וכולם נהרגו, שלא נדע מצרות
והאמבראייר נחת בשלום. כמובן שהיה יכול לקרות ההיפך... שנשמע תמיד רק בשורות טובות.

בועז ל

New member
מה אגיד לך בועז ?
לפני כמה חודשים התנגשו שני מטוסים בשמי ברזיל. אולי עברו כבר יותר מכמה חודשים. אולי שנה ויותר, איך שהזמן רץ... אחד היה אמבראייר שהתנגש במטוס בואינג 737 עמוס נוסעים של החברה הברזילאית GOL. הבואינג התרסק וכולם נהרגו, שלא נדע מצרות
והאמבראייר נחת בשלום. כמובן שהיה יכול לקרות ההיפך... שנשמע תמיד רק בשורות טובות.
אם כבר התחלת עם בשורות ארז...
האם תוכל לנצל את קשריך עם ארקיע ולברך אותם בשמי על הרכישה החדשה. כמו"כ, אנא ממך: נסה להסביר לחבר'ה מארקיע שטיסה לא חייבת להסתכם בדיוטי פרי בלבד שחוסם את המעבר.
על החתום: נוסע מזדמן לארקיע בעול כורחו ונגד רצונו, שסרב לשלם עבור אוזניות לסרט ישראלי מעפן.

ארזS

New member
האם תוכל לנצל את קשריך עם ארקיע ולברך אותם בשמי על הרכישה החדשה. כמו"כ, אנא ממך: נסה להסביר לחבר'ה מארקיע שטיסה לא חייבת להסתכם בדיוטי פרי בלבד שחוסם את המעבר.
על החתום: נוסע מזדמן לארקיע בעול כורחו ונגד רצונו, שסרב לשלם עבור אוזניות לסרט ישראלי מעפן.
לצערי הרב אין לי קשרים
בארקיע ולא באף חברה אחרת...

אורי404

New member
אם כבר מדברים על תודעת שירות ומה שמסביב
קטע מה"קומדי סטור" על עצות לדייל המתחיל.

אוהד11

New member

בועז, הסייאסטה היא "תוצרת ספרד" שנדדה בעקבות
הקונקיסטאדורים לדרון אמריקה והתמקמה ביחוד בארגנטינה. בברזיל זה סתם "פלגיאט"

אוהד11

New member

ארז

levikon

New member

נכנסתי, תמונה יפה. רציתי לשאול
הגלגלים שאנחנו רואים על הגחון שלו זה רק ציור, נכון? אני מקווה שאלו הם לא גלגליו של המטוס...

ארזS

New member
נכנסתי, תמונה יפה. רציתי לשאול
הגלגלים שאנחנו רואים על הגחון שלו זה רק ציור, נכון? אני מקווה שאלו הם לא גלגליו של המטוס...
תשובה
זה ממש לא ציור, לשם נכנסים הגלגלים אחרי ההמראה.

davidfainshtein

Member
מנהל
זה נראה שכני הנסע סגורים לגמריי
אך הגלגלים של המטוס עדיין חשופים לסביבה החיצונית...
כני הנסע בתמונה זו אכן מקופלים מעלה.
במטוסים רבים, במיוחד אלו מקטגוריית המדיום כגון ה-EMB הזה ובואינג 737 - תאי ההתכנסות של כני הנסע לא נסגרים. אין עם זה שום בעיה. הסיבה העיקרית לקיפול כני הנסע במטוסים היא לשפר את היעילות האוירודינמית של גוף המטוס ובכך להגביר את החסכון בדלק כתוצאה מהקטנת הגרר שלו.

ארזS

New member
במטוסים רבים, במיוחד אלו מקטגוריית המדיום כגון ה-EMB הזה ובואינג 737 - תאי ההתכנסות של כני הנסע לא נסגרים. אין עם זה שום בעיה. הסיבה העיקרית לקיפול כני הנסע במטוסים היא לשפר את היעילות האוירודינמית של גוף המטוס ובכך להגביר את החסכון בדלק כתוצאה מהקטנת הגרר שלו.
תודה לך מנהל פורום חובבי תעופה שמסייע כאן
רבות

levikon

New member
שאלה
ואין בעיה עם העובדה שהגלגלים נחשפים לטמפרטורות מקפיאות? או השינוי בין החום הנוצר בעת הנחיתה לטמפרטורה הקפואה בעת הטיסה?

davidfainshtein

Member
מנהל
שאלה
ואין בעיה עם העובדה שהגלגלים נחשפים לטמפרטורות מקפיאות? או השינוי בין החום הנוצר בעת הנחיתה לטמפרטורה הקפואה בעת הטיסה?
אין עם זה שום בעיה.
גם במטוסים בהם כני הנסע נסגרים בתוך תאיהם - התאים אינם מחוממים. כל מערכות המטוס, כולל הנוזלים ההידראוליים בנויים לטמפרטורות השונות.

david80

Member

האם לארקיע יש צביעה חדשה?
או שהמטוס אמור להיות `ישראלי סמוי`?

davidfainshtein

Member
מנהל
האם לארקיע יש צביעה חדשה?
או שהמטוס אמור להיות `ישראלי סמוי`?
המטוס המדובר
יועד לחברה אחרת - Universal Airlines והוא צבוע בצביעה הרשמית שלה, כפי שניתן לראות את המטוס הספציפי הזה לפני העברתו לארקיע: http://www.airliners.net/photo/Universal-Airlines/Embraer-ERJ-190-200LR-195LR/1366919/L/ לצערי בארקיע החליטו להקתמצן על צביעה מלאה ובחרו להתאים את הצביעה הקיימת ולחסוך כמה גרושים.

מצב
הנושא נעול.
למעלה