נפלאות חורף 1992

לוי אסף

New member
יש כמה תמונות מהיפות יותר שלצערי

לא הצלחתי להעלות בגלל הגודל שלהם. ( 270 ק''ב ) המון תודה ליצחק דגניה שסיפק את החומר ואני מבטיח לכם: שמי שיגיע למפגש הפורום בחול המועד יזכה לקבל הרבה יותר מזה
הודעה מסודרת בנושא תצא היום או מחר, ( אני לא מצליח לתפוס את בועז ). המפגש יתקים כנראה ב- 11/4. אשמח לקבל תגובות- אסף

erantz

New member
ממש ממש מדהים

מראה כמה החורף של שנה שעברה בכלל לא מתקרב לזה של 1992.. דרך אגב אתה יכול לקחת את התמונה לפתוח אותה ב photo editor ולעשות לה resize לגודל יותר קטן ולהעלות אותה לפורום

drs99

New member
../images/Emo127.gif בשנת 1983 היו יותר ארועי שלג

נכון, חורף 1982-83 מבחינת ארועי שלג היה יותר קיצוני מאשר חורף 1991-92 בין 1 בינואר 1983 ל- 6 במרץ 1983 היו 7 פעמים של מקרי שלג בירושלים ! בנוסף נובמבר 1982 היה אחד הנובמבר הקרים ביותר שהיו עם שלג מאוד מאוד מוקדם ב- 23 בנובמבר בהרי הגליל ! בנוסף יום העצמאות של אותה שנה שהיה ב- 18 באפריל 1983 - גשמים כבדים בכל הארץ עם סופת שלגים רצינית בחרמון עם שלג מצטבר של קרוב ל- 4 מטר ועוד ביום העצמאות !!! לכן, מבחינת ארועי קור קיצוניים חורף 1982-83 היה הרבה יותר מרשים מחורף 1991-92.

יצחק ד

New member
ב82-83 גרתי בי-ם,לא הצטבר שלג

על הקרקע אפילו פעם אחת,יותר מ5 ס"מ.מה שנכון היו בערך 13-14 ימי שלג אבל ללא הצטברות משמעותית,אפילו פעם אחת.

tamirzak1

New member
בחורף 82-83 הייתי בלבנון

זה היה חורף קשה מאוד.בחג השבועות 83 ירדו 30 ס"מ שלג בגזרה המזרחית בלבנון.בארץ ירדו כ-10 מ"מ גשם באותו יום . סה"כ ירדו מטרים רבים של שלג בלבנון. מבחינת גשם 92 היתה הכי הכי גשומה. והשנה בינתיים חסרים 100-200 מ"מ גשם ברוב הארץ(פרט לצפון) ועדיין הרבה יזכרו שנה זו כחורף טוב.איך? בצפון היה מעל הממוצע וסוף כל סוף קיבלו יותר מ-30 ס"מ שלג. שאר הארץ גורנישט מין גורנישט (לפי חיים הכט) נקווה לשנה הבאה. תזכורות יפות לשנת 92.

drs99

New member
אולי אתה מתבלבל בין שבועות לעצמאות

יום החורפי הבולט באביב 1983 היה ביום העצמאות כפי שציינתי שהיה ב- 18 באפריל. חג השבועות של אותה שנה שהיה ב- 18 במאי 1983 לא היה יום חורפי בולט בישראל - לכן לדעתי, אתה מבלבל את חג השבועות עם יום העצמאות (אולי בגלל ששניהם היו אז ב- 18 לחודש - אחד מהם באפריל והשני במאי)

למעלה