רק מניח את זה פה|מזוודה|

יובל 42

New member
מחכה לגל התחלואה השני שהבטחת לי לפני 3 שבועות

supercellstorm

New member
כן -יש שרשור שכבר נגרר מטה בנושא.

יש מחקרים לא מעטים- ומדעיים- שמוכיחים נקודה זו.

יובל 42

New member
זה ברור. הירידה הדרסטית בתחלואה היא תוצאת הסגר הקשוח

אבל חכה, ברגע שיתנו לאנשים לצאת מהבית, ויפתחו את איקאה, ואת הקניונים, ואת מתחמי ביג, ואת בתי הספר, ואת הגנים והמעונות, ואנשים ילכו באלפים לחוף הים בניגוד להנחיות, וחרדים יעשו מדורה המונית בל"ג בעומר במאה שערים, ו-90% לא ישימו מסיכות כי חם ולא ישמרו מרחק כי לא בא להם וואאאא וואאאא איזה גל תחלואה שני יהיה פה. קטסטרופה
בקיצור, עם כל הכבוד לנועם חלפון (ובאמת יש) או שמישהו פה יביא הסבר הגיוני לקריסת העקומה או שתקבלו סוף סוף את זה שמזג אוויר חם מקטין את התחלואה. לפחות בישראל.

יובל 42

New member
בקיצור כמו שחשבתי אין לך הסבר חילופי לירידת התחלואה

מלבד מזג האוויר. אגב, למה לסכם בסוף ספטמבר כשהמגיפה תתפרץ שוב באוקטובר-נובמבר כשיתחיל להתקרר?

refael2222

New member
בקיצור כמו שצפיתי גם אם יביאו לך עוד 100 מחקרים לא תשתכנע

יובל 42

New member
בקיצור כמו שאמר פה מישהו על כל מחקר יש מחקר נגדי

לא זכור לי שאתה השתכנעת כשהבאתי את המאמר על קרינת UV ואת המחקר של ה-CDS או את העבודה שהראתה ש-90% מהחולים בעולם מגיעים ממדינות קרות (אבל ברזיל, אבל ברזיל, נו תצעק) ואני אשאל שוב כי אתה מתחמק מלענות-מה ההסבר שלך לקריסת העקומה בישראל???? בינתיים אתה רק אומר מה לא. אולי תסביר לנו מה כן?

refael2222

New member
אתה מיתמם .ההסבר היחידי הסגר והתקנות המחמירות .

ותודה לברסי ולא לאקלים הישראלי. שמירת מרחק ובידוד וכל המגיפות קורסות. כל המדינות שנהגו כך במוקדם או במאוחר שברו את העקומה וזאת אמר פרופסור ברבש אבל את זה אתה כבר יודע.

יובל 42

New member
ברבש גם אמר שהוא בטוח שיהיה גל חדש עם הסרת הסגר

"אבל זה מחיר שצריך לשלם כדי להציל את הכלכלה" אני שואל שוב - איפה הגל השני? למה הוא לא התפרץ? ואיך זה שאין היום כמעט חולים בדיוק קשור לסגר שנפתח לפני חודש? תחזור אלי עם תשובה (שלך או של ברבש)

יש פחות בדיקות היום

אולי זה גם אחד ההסברים שלא רואים ממש עליה. אבל נמתין עכשיו עוד שבועים שכל התחבורה ובתי הספר חוזרים כמעט ללא הגבלה. אז נראה איך יהיה.

יובל 42

New member
זה בהחלט תרם תרומה דרסטית לעצירת ההתפשטות

העניין הוא שעד שהשמיים נסגרו סופית כבר היו לנו מספיק חולים מקומיים כדי להפיץ את המגיפה בלי להזדקק ל"יבוא" מחו"ל. ועדיין, איך שפסח עבר ואיך שהתחילו לשחרר במקום שהתחלואה תעלה בחזרה כמו שציפו העקומה התרסקה לגמרי. אני באמת אשמח לשמוע הסבר הגיוני אחר ולא מזג האוויר אבל לא מוצא כזה.

יובל 42

New member
זה בהחלט תרם תרומה דרסטית לעצירת ההתפשטות

העניין הוא שעד שהשמיים נסגרו סופית כבר היו לנו מספיק חולים מקומיים כדי להפיץ את המגיפה בלי להזדקק ל"יבוא" מחו"ל. ועדיין, איך שפסח עבר ואיך שהתחילו לשחרר במקום שהתחלואה תעלה בחזרה כמו שציפו העקומה התרסקה לגמרי. אני באמת אשמח לשמוע הסבר הגיוני אחר ולא מזג האוויר אבל לא מוצא כזה.

נהע1

New member
רק במקרה שכחת את הפקקים המשמעותיים? עדיין -

תחבורה ציבורית (רק עכשיו אשרה השרה החדשה להעמיס בשעות העומס). רכבת אין. החזרה ללימודים מתמהמהת, כהוגן (ובכל זאת כבר נסגרו לבידוד3 מוסדות חינוך). בתי הכנסת נפתחים רק היום מדורות המוניות לא היו. במרפאות הקהילה מתקימים ביקורי רופא בטלפון, אלא אם מדובר במשהו דחוף מאוד. בבנקים צריך להזמין תור ו/או לעמוד בחוץ על הפסים המסומנים (טוב האפליקציה עדיין לא עושה הכל ולא מגישה משקה קר) מקומות סגורים בהם מתקיימים מפגשים סטטים ארוכים עדיין סגורים או נפתחים תחת מגבלות, חלקן כמעט הופכות את הפתיחה ללא משתלמת. ועוד צריך לראות את תוצאת הסגר הלא מתוכנן כשכולם תחת מזגן מאוור וכו'. בקיצור - כמו שאמר פה מישהו - רב הנסתר על הגלוי. אנחנו כולנו שפני מעבדה ולא הצטברו מספיק נתונים לביצוע מחקרים מדעיים. פשוט כדאי לנהוג בזהירות והאחריות ובהתחשבות וזהו.

supercellstorm

New member
אני משער שפשוט יש גורמים רבים שלא נלקחים בחשבון

סביר שטמפרטורה חמה בלבד לא מספיקה. שוב ישנן מדינות חמות שהמשוואה רחוקה מלעבוד בהן, ואז כבר לא ניתן לטעון שיש שם הפקרות כיוון שכעת גם כאן יש לדבריך. דווקא במדינות ערב בהן יש הקפדה על סגר הייתה עלייה רצינית בתחלואה- וברזיל , טוב , ברזיל היא עדיין מדינה חמה מאוד לרוב, בה התחלואה עולה - היא כעת לא פחות מבמקום הרביעי בעולם מבחינת מספר החולים, כך שאני מניח שבגלל זה היא נכנסת להרבה מחקרים ודוגמאות, לא ניתן להתעלם ממקרים כאלה. למה בארץ לא ? אולי כפי שציינו עדיין החזרה לשגרה לא מלאה- אולי בכל זאת יש פי 100 יותר מודעות מאשר לפני חודשיים אז לוירוס קשה להתפשט בכל זאת.אולי תהיה עלייה בכל זאת בקרוב? יש הרבה אולי והרבה אספקטים שצריך להכניס למשוואה אבל לא בטוח שזה החום. &nbsp

במדינות לידנו שבודקות המון חולים וגם בדרום אמריקה
סביר שיש הערכת חסר במדינות פחות מפותחות עם ממשל פחות שקוף לציבור.

למעלה