עידכון ערב GFS - גל חום רציני יתחיל מיום שני-שלישי

הפרבולה

New member
עידכון ערב GFS - גל חום רציני יתחיל מיום שני-שלישי

נכון לעכשיו לפחות למשך שבוע . החל משלישי מעל 20 מעלות ב 850 מב ובטווח הרחוק עוד 8 ימים גם מעל 25 מעלות.
לדעתי מדובר בשקעים שרביים שיעברו מדרום לנו , אחה"צ החל משני ינשבו רוחות צפוניות שיצננו מעט את החום במישור החוף.
נקווה שהחום יצמצם את מגיפת הקורונה.

שי גנדל

New member
תהיה גם עננות בינונית / גבוהה בזמן הזה?

אם המפה ורודה, לפחות שנקבל גם שקיעות ורודות

יובל 42

New member
מעניין איך הם יסבירו את קריסת ההידבקות בישראל ברגע שהתחמם

כשההקלות התחילו כבר לפני 3 שבועות (19/4)
כשכולם הבטיחו שעם פתיחת המשק יהיה גל תחלואה שני (טורנדו שומע?
)
ובנוסף הציבור באווירת סוף קורס שגובלת בהפקרות
והתחלואה? אפעס 14 חולים ביממה לעומת 700 כשהיה פה עוד קר.

נראה שיש גם רכיב גנטי (העולם הערבי ומדינות הבלקן מעט חולים ועוד הרבה פחות מתים שעה שבמדינות אחרות נופלים כמו זבובים).

אבל את הקנדים הייתי מחזיר לשולחן השרטוטים כי לטעון שרק הסגר אפקטיבי ולא שום דבר אחר לא ממש עומד במבחן המציאות (תשאל את השבדים שלא עשו סגר והלכו על חסינות עדר)

יש שונות מאוד גדולה בתחלואה ובתמותה בין מדינות.
לא את הכל ניתן להסביר במזג האוויר
אבל בוודאי שגם לא הכל ניתן להסביר רק בסגר.

refael2222

New member
פשוט, הצליחו להכניס לציבור בארץ פחד אמיתי והציות היה גבוה

Catastrophy

New member
משהו לא ברור לי בהקשר הזה

רוב ההדבקויות מתרחשות במקומות סגורים, אני מניח שגם בחורף וגם בקיץ רוב האנשים נמצאים בחדרים ממוזגים (קור או חום./קניונים./בתי כנסת./קופות חולים/אוטובוסים וכו' ) בסביבות 25 מעלות - אז איך השוני קיים בין העונה הקרה לעונה החמה? (אני חושב שבהדבקה ממשטחים יש יתרון לעונה החמה במניעה)

יובל 42

New member
יש מספר הסברים

1. הבאתי לפני כמה ימים מחקר שהוכיח שהקורונה תוקפת יותר אנשים עם מחסור בויטמין D - ויטמין D נוצר עם חשיפת העור לשמש. ברור שאנשים נחשפים יותר לשמש בקיץ מאשר בחורף.
2. אוורור יותר טוב של חללים סגורים- בחורף יושבים עם חלונות סגורים ואין תחלופת אוויר בחלל הסגור. בקיץ קל יותר לאוורר. אני יושב כבר 3 שבועות בעבודה עם חלון פתוח למחצה ומתכוון להמשיך עם זה גם כשיגיעו הימים שנצטרך להפעיל מזגן (למרות בזבוז החשמל). הבריאות יותר חשובה.
3. לא יודע מאיפה התיאוריה שלך שהטמפרטורה בחללים סגורים היא אחידה כל השנה על 25 מעלות. אם זה היה נכון אנשים היו יושבים בעבודה עם חולצות קצרות גם בשיא החורף. לא מכיר תופעה כזו. עדיין יש הבדל משמעותי בטמפרטורת החדר בין קיץ לחורף. לא הבדל בין 10 ל-30 כמו שיש בחוץ אבל עדיין הבדל מספיק משמעותי לשרידות הנגיף.
4. מבחן התוצאה-בחוץ יש פריקת עול מוחלטת של הציבור. התקהלויות, אי שמירה על מרחק 2 מטר, הרבה בלי מסכות (וגם מי ששם מסיכה היא בד"כ רק על הפה או בכלל על הסנטר) ועדיין-אין גל תחלואה שני כמו שאיימו עלינו. כלום. טפטוף דקיק של חולים. זו ההוכחה הכי טובה לקשר בין מז"א לקורונה.
5. בסופו של דבר למרות הדמוניזציה שעשו לקורונה זה בסה"כ עוד נגיף שתוקף את דרכי הנשימה ועובדה ידועה היא שנגיפים כאלה יותר פעילים בחורף. אם הנגיפים היו יכולים לדבר היינו שואלים אותם למה. מכיוון שהם שותקים נסתפק בעובדה שככה זה וזהו.

Catastrophy

New member
תודה על ההסברים בקשר לסעיף 3

מדובר בעניין טכני לחלוטין ועניין פסיכולוגי - אני בשיא החורף זה חולצה קצרה ועליו מעיל , מגיע למשרד מוריד מעיל, מי שלובש גם סוודר או סווטשר מתקשה לוותר עליו מתחת לסוודר לא מסתתרת שיא האופנה . לגבי הטמפ בחדרים סגורים (ממוזגים חום/קור) זו הטמפ הממוצעת

למעלה