רגע לפני מערכת גשם נוספת :

• פותח הנושא m70
  • פורסם בתאריך

supercellstorm

New member
ואני ורא הארץ וואי נט וגם ישראל היום כדי להשוות- ברור שלכל

עיתון אג'נדות משלו - לכאן או לכאן... אבל מה שאני אוהב בעיתון הזה לפחות- הוא שניתן למצוא כתבות עומק במגוון נושאים - גם מדעיים ומרתקים.

ולסיום - רבים שכחו משיעורי האזרחות שהתקשורת היא כלב השמירה של הדמוקרטיה, וחשיפת פרשות/שחיתויות/דיעות לא הומצאו בתקופה האחרונה, הן רק הובלטו על ידי אנשים שנוח להם להבליט את זה... ראשי ממשלה ונשיאים, ראשי מערכות בריאות וכו כבר "נתפסו על חם" ולצערינו חלקם גם הואשמו ונשלחו לכלא. ברור שלא כל דיעה של כל כתב היא נכונה וברור שלא כל אג'נדה צריך לקבל. אבל אני מאמין שאם נצמדים בעיקר לעובדות- אפשר לחצות את ים הדיעות שמציפות את העולם שלנו בשלום. גם את כתבת שבדיה העליתי כקוריוז- אולי אנטי תזה -ואני מדגיש אולי... אחרי הכל זה פורום מדעי ...

יובל 42

New member
אכן היו תחזיות לאלפי מונשמים ועשרות אלפי חולים שלא התממשו

אני אוהב את הפרשנות של פרופ' גבי ברבש בערוץ 12.
הוא נוקט בגישה מאוזנת לא מזלזל כמו פרופ' "זו רק שפעת עם יחסי ציבור" לס
אבל גם לא אפוקליפטי.
בערב שדיברו במשרד הבריאות על אלפי מונשמים ועשרות אלפי חולים שאלו אותו על זה והוא אמר שיש מודלים שונים שנותנים תרחישים שונים (כמו במזג אוויר)
וזה הקיצוני שבהם.
למה בחרו להציג לציבור דווקא את התרחיש הקיצוני?
יש שטוענים שזה בגלל שמי שמנהל את העסק בר סימנטוב ונתניהו הם "טיפוסים חרדתיים" ויש שטוענים שעם הציבור הישראלי שנוטה לזלזל וחי בשיטת ה"יהיה בסדר" זו היתה הדרך היחידה לגרום להם לשמור על הכללים.
בכל מקרה התרחיש הזה הוצג כדוגמא למה יקרה אם לא יוטל סגר ולא כתרחיש שיקרה בכל מקרה עם סגר ובלעדיו כפי שציינת.
כמובן שלעולם לא נדע מה היה קורה אם היינו הולכים לפי המודל השבדי אבל להערכתי היו פה הרבה יותר חולים ומתים. .
רמז לזה אפשר לראות בשיעורי התחלואה בציבור החרדי שבהתחלה באמת זלזל בהוראות ולא שמר על הכללים ורק כשהם התחילו לחטוף הם הפנימו.
עכשיו הציבור החרדי זה רק 20% מהאוכלוסיה, תאר לך מה היה קורה אם יתר ה-80% היו נוהגים כמותם.

refael2222

New member
היום יש תמימות דעים כולל ברבש- אין קשר בין הקורונה לקיץ

הקיץ לא מחסל ולא בטיח. הקורונה ממשיכה ותמשיך כל עוד מדינות ימשיכו במדיניות חסרת אחריות גם אם כולן יהפכו למדבר אטקמה.

יובל 42

New member
מה שאני רואה זה שהקורונה דועכת בכל העולם אולי חוץ

ממדינות בודדות כמו רוסיה.
וזה למרות שברוב המדינות החלו בצעדי פתיחת סגר
וזה למרות שהבטיחו לנו שפתיחת הסגר תביא לעליה מחודשת בתחלואה.
אבל בסדר, זה לא בגלל הקיץ מצידי שתגיד שזה בגלל פופטיץ.
העיקר שהכל דועך. איכפת לי למה?

refael2222

New member
ארהב תהיה המדינה האחרונה שהמחלה בה תעלם אם בכלל

תודות לגאון העומד בראשה

יובל 42

New member
אם רק ישמעו לו וישתו אקונומיקה הכל יעבור

אגב, לגבי ה"תמימות דעים" שלך אז זהו... שלא.

פרופ' איתן כרם, מנהל אגף לרפואת ילדים בבית החולים הדסה ויור עמותת גושן, אמר באולפן ynet כי "הרושם הוא שהקורונה דועכת".

לדבריו, לא ידוע בדיוק מה הגורם: "אנחנו מקווים שמזג האוויר החם והיבש עוזר מאוד, אנחנו יודעים מהניסיון של קורונות אחרות עם הסארס והמארס שהקיץ גמר אותן, אבל אנחנו יודעים שהייתה קורונה בחצי הכדור הדרומי כשהיה שם קיץ, כך שזה עוד לא בטוח. ייתכן גם שזה הסגר, אבל אנחנו יודעים שזה דועך גם במקומות שלא היה בהם סגר, כך שאנחנו רק מקווים"

itay334

New member
וכשביבי אומר אתמול שאקלים חם זה פייק אז מתעלמים?

יובל 42

New member
בהחלט מתעלמים

לביבי יש אג'נדה.
הוא רוצה להראות שרק פעילותו הנמרצת הביאה את ישראל למצבה הטוב (יחסית)
ולכן הוא פוסל כל הסבר מדעי שמציע תשובה אחרת.
ישראל כמו אי כי ברגע שסוגרים את נתב"ג אין יוצא ואין בא וזה מקל על ריסון ההתפשטות-שטויות.
ישראל צעירה באופן ניכר ממדינות אירופה וזה מאוד משמעותי כשמדובר בוירוס שתוקף בעיקר קשישים- שטויות.
מזג אויר חם? "שטויות, היה גם בברזיל". בברזיל אגב יש הרבה פחות חולים מישראל (מנורמל לגודל האוכלוסיה) וזה למרות טיפול מחפיר במגיפה (כי בולסונרו זה טראמפ רק בפורטוגזית).

אני מתייחס רק למה שאומרים מומחים רפואיים ולניתוח המספרים בטבלה העולמית שפתוחה לכל דורש.

פוליטיקאים (כמעט כולם לא רק ביבי) לא נחשבים.

roia

New member
כנראה מסכים עם רוב מה שאמרת אבל במתים למיליון ברזיל עקפה

את ישראל

יובל 42

New member
דיברתי על חולים לא על מתים.

מתים זה כבר פונקציה של איכות מערכת הבריאות.

בחולים יש בישראל פי 3.5 חולים מאשר בברזיל.

roia

New member
חולים זה פרמטר בעייתי כי הוא פונקציה של כמות בדיקות

ייתכן שבברזיל יש פי כמה חולים ולא נדע
&nbsp
המדינות הכי מעניינות לפי דעתי הן אוסטרליה ויפן, כמות מתים אבסולוטית ופר מיליון מאד נמוך.
בתחילת המשבר בישראל ואוסטרליה היה את אותו מספר מתים היום ישראל ב 237 לעומת 96 באוסטרליה.
ביפן היו חולים די מתחילת המשבר העולמי, המטרופולין הכי גדול בעולם, כיום 536 מתים

refael2222

New member
אין דבר כזה 100% הסכמה בין מדענים. אז מצאת אחד או שניים

אבל שים לב שברוסיה הקורנה עולה ופורחת עם בוא האביב מה שכן הקיץ שם זה סתם פייק

יובל 42

New member
אביב ברוסיה זה 7 מעלות במקום מינוס 27. כשיהיה שם 30 נדבר

ו"תמימות דעים" זה אתה אמרת אז עכשיו פתאום אין תמימות דעים.
אגב, ברבש לא אמר שאין קשר למזג אוויר. המיליםהמדוייקות שלו היו
"אנחנו מקווים שיש קשר בין מזג האוויר לקורונה אבל בינתיים עוד אין הוכחה לזה"

refael2222

New member
לא כל רוסיה זה סיביר סביב הים השחור יש אקלים ים תיכוני

גם פחות מ100% זה תמימות דעים. אפילו 70% זה תמימות דעים מדעית
גם על ההתחממות הגלובאלית יש חולקים למרות עובדות מוצקות בשטח שנאספו במשך שנים.

argamon

Member
תחזית של אורי בץ עד יום שישי:

https://bit.ly/3c5EbsU  ;
הערה: הקישור הוא לצילום מסך, לכן לא ניתן לפתוח את הסירטון.
העליתי כך לטובת הגולשים שאין להם פייסבוק כדי שיראו את הרשימה.
מיד אצרף קישור לדף של אורי בץ.

argamon

Member
הנה דף הפייסבוק של אורי בץ.

כן אפשר להפעיל את הסירטון: https://bit.ly/2xyCzsy  

debby12

New member
מנהל
אבל מדובר בקבוצת פייסבוק סגורה

שלא מכניסים אליה.

argamon

Member
אז כך:

1. בהודעה הפותחת צירפתי צילום מסך לטבלה של אורי בץ וכך כולם יכולים לראות אותו רק לא לשמוע את ההקלטה.
2. לגבי הקישור הישיר, מצטער ואכן שכחתי שצריך אישור חברות של אורי בץ לכניסה אבל כללית אציין שאורי בץ אישר לי חברות למרות שאנחנו לא מכירים אישית וכדאי לנסות לבקש ממנו חברות.

למעלה