האם יתכן שיש ברקים באזור שפיר?

argamon

Member
האם יתכן שיש ברקים באזור שפיר?

יש לי כלי המזהה הפרעות חשמליות של ברקים באזור וכבר יותר משעה הוא מזהה הפרעות חשמליות רבות האופייניות לברקים,וזה באזור שפיר קצת צפונית לקיבוץ נגבה.
האן זה יתכן?

יפה. זיהה את הפעילות בצפון?

או שהולכת להיות פעילות במזרח? מהודעות קודמות שלך בנושא אני זוכר תמיד כמה שעות לפני שהתחילה פעילות באזורנו שאלת על זה

argamon

Member
טורנדו תופתע. הכלי שלי משנות ה-60

אני לא בדיוק צעיר כמוכם ואני משתמש ב"כלי" הזה מתחילת שנות ה- 60 ומדובר ברדיו טרנזיסטור פשוט שיש בו שידור בשיטת fm וגם שידור בשיטת am של פעם כאשר עדיין לא היה fm הנקי לקליטה ובשידור am שמתי לב עוד בימים של אז שממש בקצה הסקאלה בצד שמאל בו לא נשמעת אף תחנה, במזג אוויר עם ברקים יש הפרעת רעש בכל אירוע של רעמי הברק שרחוקים משמיעה באוזן הפשוט בלי כלי זיהוי.
> כך שמשנות ה-60 ועד היום כאשר אני רואה ממושב שפיר באופק מערב כללי עננים שניראים לי כמו ענני גשם, אני מפעיל את "מונה הגייגרים" שלי להאזין להפרעות רעשים בתדירויות שאני כבר יודע לזהות בוודאות כמעט מוחלטת שאלו רעשי ברקים.
> היום לפני צהריים היו ים של תדירויות רעשים ללא הפסקה ועכשיו בשעה הזו כבר לא נשמעים.
> המינוס בשיטה הזו שאין לי אפשרות לזהות מרחק הברקים אבל אם מדווחים על ברקים במרחק משמעותי משפיר כמו תל אביב או אפילו קרוב יותר כמו רחובות אולי, אין הפרעות רעשים.

למעלה