הפעם אשמח לשרב:

argamon

Member
הפעם אשמח לשרב:

זו הפעם הראשונה שאני ממתין בקוצר רוח לשרב במקום לגשם.
זה מעולם לא קרה לי והסיבה היא השמעות שהשרב עשוי להפחית את התפשטות הקורונה עם סיכוי להפסיקה אמן!
> הנה צילום מסך מהשמ"ט מאחר הצהריים לתחזית ליום שלישי 31.3.20 לכמעט שרב, וחבל שלא מדובר בשרב קיצוני!
https://bit.ly/3bL4ZOz  

יובל 42

New member
בהחלט צפוי. כבר בשלישי לילה/רביעי.

הסיכוי למערכת גדולה עם עשרות מילימטרים הולך ופוחת (אבל גם לא אפסי) אבל גשמים פה ושם משבירות שרב, מאפיקים רדודים או מאפיק ים סוף בהחלט צפויים גם לפי המפות וגם לפי ניסיון העבר והסטטיסטיקה.
מעטות השנים בהן לא ירד שום גשם בשום מקום החל מאחד באפריל.

לגבי ההתחממות והקורונה כבר הבעתי את דעתי מההתחלה שזה בהחלט יכול לעזור ולהפחית אבל זה לבד לא יחסל את הקורונה.
יש קורונה לאורכו ולרוחבו של העולם.
ההבדל בהדבקות בין ארצות חמות וקרות הוא מובהק ולא ניתן להכחשה אבל עדיין יש קורונה גם במדינות חמות. זה לא שכשיגיע השרב נוכל כולנו לצאת מהבתים להתחבק להצטופף ולחזור לשיגרה אבל להערכתי זה בהחלט יעזור "להשטיח את העקומה" ואז גם יוכלו להקל קצת בסגר.

refael22

Member
השטחת העקומה תהיה רק בגלל האמצעים החמורים שנקטה המדינה

יחסית לאמצעים אלו השפעת ההתחממות זניחה. ראה ארהב שבה חדלות הממשל המרכזי שוברת שיאים
בכל מדינות החוף המזרחי הדרומי של ארהב והמדינות סביב מפרץ מקסיקו ההדבקות ילכו ויתעצמו גם בפלורידה ולואיזיאנה החמות והלחות שהפגינו שאננות עד לעת האחרונה

יובל 42

New member
יש פה שילוב של גורמים לא אתה ולא אני יכולים לפלח בדיוק

איזו תרומה יש לצעדי הבידוד ואיזו תרומה יש להתחממות
בעיקר כשהשפעת צעדי הבידוד אמורה להיות מורגשת בדיוק כשיתחמם.
אבל כל המדענים שאני קורא בפירוש מדברים על ההתחממות כאחד הפקטורים לבלימת הנגיף וכנראה שהם יודעים על מה הם מדברים.

אכן במדינות חמות רבות נתגלו חולים רבים

נראה שיש קשר קלוש בין קו הרוחב להתפרצות חמורה, אך בניגוד לשפעת הנגיף תוקף גם בטמפרטורות של קיץ.
הסיבה שבמערב אירופה יש יותר מקרים מאינדונזיה הודו ופקיסטן למשל כי בודקים יותר שם.

יובל 42

New member
דברים חסרי שחר

קשר לא קלוש אלא קשר מבהק ודרמטי בין אקלים חם לתחלואה נמוכה.

דוגמאות? בבקשה

1. אוסטרליה- מדינה חמה עושה מלא בדיקות כמה חולים? שליש מישראל !
המדינה שמתגאה שנקטה בצעדים הכי מוקדם ממדינות המערב! (177 מקרים למיליון נפש לעומת 542 מקרים למיליון נפש אצלנו).
2. הודו- אתה אומר מספר החולים לא נכון כי לא עושים שם בדיקות. אני אומר סבבה בוא נבדוק את מספר המתים. אם באיטליה עם 60 מיליון נפש יש 11,000 מתים אז אתה מצפה שבהודו מדינה מזוהמת, צפופה יותר מבני=ברק עם 1.2 מיליארד תושבים יהיו 250,000 מתים. (פי 20 מאיטליה כי האוכלוסיה גדולה פי 20)
כמה מתים יש? אופססס 32 מתים עלובים

בקיצור השפעת הקיץ בישראל תהיה לא פחות דרמטית מהשפעת הסגר רק שהקיץ הוא בחינם והסגר עלה לנו איזה 80 מיליארד.

itay334

New member
חברים הוכרז טאבו על דעתו של פרופ' יובל 42!

כל אחד שידבר פה על הקורונה חייב להסכים עם יובל42 שמדינת ישראל חייבת שרב וחלאס כבר עם חורף!
&nbsp
פשוט בדיחה....

יובל 42

New member
תקרא את ההודעה הפותחת. היא לא שלי...........

כנראה שיש עוד בדעתי למרות המצג שאתה מנסה להציג.
אני מבין שאתה מתבאס שהדיעה שלי מגובה בנתונים
בעוד שלמי שאין נתונים יורד לרמה אישית נמוכה (פרופ' יובל עאלק)
קשה לך? תתמודד.

(והחורף נגמר בלי קשר לרצון שלי או אי הרצון שלך.)

אלון ל 2

New member
רק שאני לא קונה את זה שיש להם רק 32 מתים

לדעתי המון אנשים מתים ברחובות ושורפים את הגופות ובכלל לא מעניין אותם מה הסיבה.
בדגש על הכפרים

יובל 42

New member
אין מצב במאה ה-21

אם "המון אנשים מתים ברחובות" תוך 10 דקות עולים סרטונים שמראים את זה ביו-טיוב בטוויטר ובפייסבוק ושאר העולם יודע מזה מיד.
חלפו הזמנים שאלפי אנשים מתים באיזו פינה נידחת ושאר העולם לא יודע מזה (או שומע על זה באיחור של כמה חודשים).
בוודאי אם לא מדובר במדינה כמו צפון-קוריאה, אירן ובמידה מסויימת סין שחוסמות העברת מידע מהן.
הודו מדינה דמוקרטית ופתוחה ומידע יוצא ממנה בחופשיות.
לא אומר ש-32 זה מספר קדוש (בינתיים כבר התעדכן ועלה קצת) אבל אין שום מצב שאם היו אלפי מתים ובטח עשרות אלפי מתים לא היית שומע על זה ורואה את זה.

omey11

New member
מה הקשר?

זה שלא מתאים לך מה שהוא כתב אתה יכול לחשוב אחרת אבל התגובה שלך מאוד ילדותית.
וכן, גם אני חושב ומקווה כמו רבים אחרים שעם החום קצב ההדבקה יקטן.
יאללה שרב

argamon

Member
AnarchistPhilosopher סיכוי שתתבדה

> הרבה פעמים קורה מצב דומה לשנה שעברה לאותו חודש ואתן לך דוגמיות אירועים משנה שעברה:
בימן המשרדי שלי רשמתי ב- 1 באפריל 2019 באזור שפיר שבדרום גל גשם חזק וגם ברקים וכן גשמים קלים.
21 באפריל 2019 : מהיומן שלי: במרום הגולן שלג, ובמספר אזורים בדרום ובצפון גשם וברד
22 באפריל 2019 : מהיומן שלי: בחרמון שלג ברמה כזו שהיה צריך לסגור אותו למבקרים.
22 באפריל 2019 : אם לא יופיע קול אז לחצו למטה בקצה הימני בסירטון על אייקון הרמקול : https://bit.ly/2UZvngO 
דף הודעות מהפורום הזה בשנה שעברה.
> כשהדף יעלה גללו למטה להודעות השונות על אירועי החורף באפריל.
> למעלה תיראו גם מעבר לעוד תגובות: https://bit.ly/3bRckvP  

askaba

New member
ק. מזרע 12.9 מ"צ 91% בשעה 06:00

הלחץ 1012.9. בהיר ללא רוח. אובך קל.

נתנאל531

Well-known member
השוואת מודלים להמשך

מחר חם מהרגיל ולאחר מכן התקררות בחזרה, שבוע הבא חזוי גל חום משמעותי יותר

נתנאל531

Well-known member
WRF העדין להיום ולמחר

ה־COSMO לא התעדכן לא אתמול ולא היום משום מה, לקה בוירוס?

&nbsp
החל מאחרי הצהרים מחר צפויה התקררות מהירה

תודה, נחמד שיצא מרץ גשום מהרגיל (חציון)

יצא גם קר מהרגיל? כמעט שלא היו שרבים קיצונים לפחות לא בירושלים, לעומת זאת היו ימים ולילות מאוד קרים.

למעלה