בסביבות 20 ממ פלוס מינוס בכל מקום -יפה מאוד

11 מ''מ באשקלון במערכת

די התרסקות של הקוסמוס וגפס. הפעם איסי לקח בגדול

קיבוץ אילות 11 מ"מ. הדרומיות ממשיכות בעוז

askaba

New member
ק. מזרע 10.6 מ"מ המערכת. 565.2 העונה

סה"כ הגשם היומי שירד עד יום ו' 13.03.20 בשעה 08:00 10.6 מ"מ
סה"כ פרק הגשם האחרון 10.6 מ"מ
מ"מ ממוצע ממוצע מצטבר ימי גשם
סה"כ בחודש אוקטובר 10.8 15 16 4
סה"כ בחודש נובמבר 3.0 59 75 1
סה"כ בחודש דצמבר 206.6 118 193 12
סה"כ בחודש ינואר 247.9 124 317 20
סה"כ בחודש פברואר 87.9 95 412 10
סה"כ בחודש מרץ 19.0 61 473 2
סה"כ העונה 565.2 500
סה"כ בעונה שעברה 692.9 מ"מ

נתנאל531

Well-known member
דרום הגולן 15 מ"מ

האדמה התייבשה בשבועיים האחרונים וספגה כמעט הכל.

WRF העדין בעדכון בוקר מציג את המשך המערכת בתור 'שקע יפו' שנכנס אל הארץ ומתרדד במהירות, בהתאמה צפי משקעים למרכז ולדרום, מעט לצפון שיזכה למזרחיות יבשות בעיקר. עדיין צפויים משקעים גם בצפון (בדגש על הערב הקרוב), אבל המערכת בהמשך צפויה להשפיע בעיקר על מרכז-דרום

שי גנדל

New member
רעננה - אכזבה

עם כל התחזיות ואזהרות השמ"ט ופאנלי הלחות, רעם אחד לא היה פה הלילה. לא ירד גשם חזק ובוודאי שלא ברד. נקודת האור היחידה שגם אובך לא היה פה.

ניוטראל

Active member
הייתי בלילה, איזה שעה ומשהו.

בהרצליה. והיה גשם טוב. באיזור השעה 22 ומשהו, לכיוון 23...

משהו יכול להסביר?

אמש וגם הבוקר יש על משור החוף גרדיינט לחצים צפוף ובכל זאת, אתמול היתה סערה וכעת כבר הרבה שעות אין כמעט רוח.
הכיצד?

quant1

New member
זה בגלל ש

זה בגלל שהמודלים שהסתכלת עליהם והראו שיש הבוקר במישור החוף גרדיאנט לחץ גדול טעו.

לדעתי יש למערכת הזו 2 מאפיינים שגרמו לכשלון למדל ולחזות במדויק מה יקרה/קורה במע' הזו:
1. השפעה של האזור הטרופי והסילון הסובטרופי על התפתחות המערכת - ובגלל חוסר בתצפיות רום באפריקה המודלים לא מסתמכים על נתונים מדויקים.
2.המערכת הזו כוללת הרבה לחות באוויר, זרמי אוויר אנכיים גדולים, ומהירויות רוח אנכיות גדולות - וזה עלול לגרום לאי דיוקים נוספים בתחזית של מודלים שהם לא הידרודינמיים מלאים.

אני הסתכלתי גם על UKMO (ברקנל) והוא חזה מאפיינים מסוימים של המערכת טוב ממודלים אחרים, אבל גם טעה במאפיינים אחרים. אף מודל לא חזה טוב.

הפרבולה

New member
אין גרדיאנט לחצים גדול הבוקר במישור החוף

בגלל זה הרוח חלשה במישור החוף הבוקר.
באילת לעומת זאת האיזוברים צפופים ( גרדיאנט גדול ), ואכן יש שם רוח דרומית חזקה.
בהמשך היום השקע העמוק יתקדם אלינו ואני מעריך שהרוח הדרום מערבית תתחזק אבל בערב -לילה אנחנו נהיה במרכז השקע וצפוי שהרוח תחלש .

tcu6

New member
עד הערב 11 ממ בגני תקווה. (נראה כמדידת חסר בהשוואה לסביבה)

למעלה