סכר דגניה כנראה לא יפתח בסוף החודש

יובל 42

New member
סכר דגניה כנראה לא יפתח בסוף החודש

לאור עליית המפלס המהירה קבעה רשות המים מספר תאריכי יעד שבהם אם המפלס יגיע לגובה מסוים ייפתח סכר דגניה כדי "לפנות מקום" למים נוספים ולמנוע עליית המפלס מעל הרום המקסימאלי.

תאריך היעד הראשון הוא 29/2 והרום שיחייב פתיחה הוא 209.30-

הבוקר המפלס עומד על 209.88- ולמרות שצפויים גשמים עד סוף החודש קשה לי לראות את המפלס מזנק ב-58 ס"מ ב-11 ימים כך שכנראה בסוף החודש הסכר עדיין יישאר סגור.

נבדוק שוב בתאריכים הבאים (ככל שהתאריך מאוחר יותר גם הרום שמחייב את פתיחת הסכר גבוה יותר).

יובל 42

New member
התחזית לחקלאים עד יום חמישי לא צופה כמויות "היסטריות"

30-15 בהרי המרכז ו-20-10 ברוב שאר אזורי הארץ.
ועם זאת, צפי של 15-5 מ"מ במצפה רמון מרמז על אפשרות סבירה לשטפונות וזרימות בנחלי הדרום.
כמו כן לדעתי בגלל אופי המערכת באופן מקומי ייתכנו כמויות גבוהות בהרבה מהצפי הזה.

נתנאל531

Well-known member
WRF עדין לחצי הראשון של היום, ולמחר

תצוגה פסיכדלית משהו למחר, סכנת שטפונות חמורה במדבר יהודה, נגב וערבה (בקיצור, בכל מקום שאפשר)

טוב מאוד שלא יפתחו אותו

ומי מבטיח שבשנים הבאות יהו ממוצעות לפחות? אני חושב שבתחילת שנות ה2000 גם רתוצלפתוח ובסוף לא פתחו וטוב שלא פתחו כי אחרי זה באותרצף שנים גרועות.אולי עדיף להגביר קצב שאיבה במקרה ואם יתקרבו ליעד.

יובל 42

New member
אין להם שיקול דעת. זה החוק.

וראית מה קרה לפני כמה ימים עם רוחות מזרחיות של 80 קמ"ש-הטיילת בטבריה הוצפה וזה כשעוד חסר מטר למפלס מלא.
ארוע כזה כשהכנרת מלאה וזה נגמר בנזקים כבדים.
אני מאמין שהסכר כן ייפתח מתישהו במרץ.

למה שמקורות לא יגבירו שאיבה

ואגב מי שלא ראה את הכמויות שהקנדי צופה לא ראה מבול בחייו מודל הזוי אבל כמויות מטורפות לכל החוף מרכזי דרומי והשיא באזור ירושלים עם 137 מ''מ . אבל זה סתם בשביל הקרויוז עדכון הבא יראה משהו אחר. בקיצור מחר לא יום פשוט לחיזוי

נתנאל531

Well-known member
יכולת השאיבה של המוביל הארצי היא של 2/3 ס"מ כנרת ליממה

ובאופן טבעי, בחורף יש הרבה פחות צורך בהשקיה, כך שאין כל כך מקום שאליו אפשר לשאוב את המים מהכנרת. גם מילוי של אקוויפרים וכו' קשה יותר בחורף, כשהאדמה רוויה, במיוחד בשנה כמו הנוכחית.
&nbsp
חוץ מזה, לפי הפרסומים יש בעיה של עמידה בתקן שקשור לתוצרי לוואי של הוספת כלור למים מהכנרת (חיבור בין חומר אורגני לבין כלור יוצר תוצר בעייתי), ולכן כמות המים האפשרית לשאיבה מהכנרת נמוכה יותר מהעבר.
&nbsp
לזה יש להוסיף את האינטרסים העסקיים של בעלי מתקן ההתפלה, שרוצים כמה שיותר שימוש במים היקרים שהם מפיקים, וכמה שפחות במים טבעיים זולים יותר, ומסתבר שיתאמצו כמה שיותר להמעיט את השימוש במי הכנרת, באמצעות דרישה לעמידה בתקנים כאלו ואחרים.

תסלח לי מי ההתפלה שווים לת...

מאז שהכניסו לנו את מי ההתפלה לברזים אי אפשר לשתות נהרס. ואני לא אגזים ויאמר שלפני ההתפלה. היה לנו את המים הכי טעימים מהברז. שלא לדבר על החומרים שיש במים טבעים לעומת המותפלים שלהם גם חסר מינרלים .

refael22

Member
למים מותפלים מוסיפים מינרלים באופן מלאכותי

דווקא האיכות גבוהה. ופרט לאילת שום עיר לא מקבלת מים רק ממתקן התפלה.
הבעיה בארץ היא "בעיית הקילומטר האחרון"
כלומר,הצנרת העירונית ממלאת את המים בחלודה ושאר מתכות שגורמות לטעמי לוואי.
אצלי למשל התקנתי סנן דירתי בגלל טעם לוואי זועתי.

נתנאל531

Well-known member
יכול להיות שהרכב המים גורם להם לתקוף את הצנרת

הסיפור עם מפעיל מתקן התפלה שרימה בבדיקות התגלה בגלל שתושבים באזור המרכז התלוננו על מים בצבע עכור = מים שתקפו צנרת ישנה בגלל הרכב מינרלים שגוי

refael22

Member
יכול היות אבל האשם קודם כל בצנרת

שמים צנרת דרג ז עם תפר אז מה הפלא.

אלון ל 2

New member
אני לא בטוח

כי הערכת מצב שנייה תתקיים ב 21.3.20 ושם הסף הינו 209.00-
&nbsp
כמובן שאם מרץ יבורך כמו מרץ שנה שעברה, אז אין ספק שזה ייפתח.
&nbsp
פברואר כנראה בדרך להסתיים מתחת לממוצע באזור הגולן ועמק החולה.

דוקא צפון הגולן כבר עם מעל מאה ממ

אני מאמין עד סוף החודש כן יגיעו לממוצע

למעלה