ק. מזרע 11.2 מ"צ 85% בשעה 06:00

יתכן ונשבר פה שיא ישראלי,ודווקא באזור אשקלון.

עד חצות ירשם סביב 100 מ''מ בפחות מ3 שעות באזור נרחב מאשקלון בואכה השפלה...
וגם ירושלים הרוויחה קרוב ל30 מ''מ
וגם אזורים רבים בצפון מעל 50מ''מ
וזה הכל לפני הגל הרציני של לפנות בוקר ומחר במשך היום.
בהחלט הפתעה עצומה.

natyh

New member
חוזר ואומר לא מפתיע.

בשנים שחונות מגיעות ונכנסות רק מערכות חזקות אלו יורדות יותר דרומה..
בדרום מפל הטמפרטורות גבוה יותר לכן פעיל יותר .
כתבתי זאת באותם המילים לפני חודש .
וזהו הצפי השנה .

בדרום העיר כבר 84 מ''מ וממשיך גשם

חח אוטוטו סוגרים ממוצע דצמבר. שזה 107 המקומיות שוב שיחקה את תפקיד אצלי סביב ה54 מ''מ .

guprnds

Active member
כמו בשנה שעברה?

אתה כבר החלטת שהשנה שחונה? דע לך, במזג אוויר קיים רק כלל אצבע אחד: אין כללי אצבע.

natyh

New member
שנה שעברה ,איך הגעת למסקנה הזו ?

שנה שעברה היתה מאד גשומה .

guprnds

Active member
גם בשנה שעברה התחלנו עם מערכות דרומיות חזקות

אני מציע לך להצטנע קצת בנוגע לתאוריות אקלימיות

guprnds

Active member
בבקשה:

http://www.ims.gov.il/NR/rdonlyres/...E7859082CC10/0/סיכוםאירועהגשם86בדצמבר2018.pdf

ציטוט מתוך הדו"ח: כמויות הגשם הגדולות ביותר של יותר מ-200 מ"מ נמדדו במישור החוף - מאזור השרון ועד אזור יבנה. באזור רחובות-יבנה נמדדו למעלה מ-230 מ"מ וכמות השיא נמדדה בתחנת חבצלת )בית חולים קפלן ברחובות( – 277 מ"מ. ניתן לציין בסמוך גם את בית גמליאל עם 270 מ"מ, משגב דב עם 267 מ"מ וגבעת ברנר עם 258 מ"מ. מוקד נוסף היה בדרום מזרח השרון עם כמויות של 252 מ"מ בניר אליהו ו-245 מ"מ באיל )קרוב לכפר סבא(. בתחנות אלו נמדדו הן ב-6 בדצמבר והן ב-7 בדצמבר כמויות יממתיות של יותר מ-100 מ"מ. באזור גוש דן ירדו באירוע 180-210 מ"מ, בשומרון וחבל בנימין 150-200 מ"מ ובמישור החוף הצפוני )מחיפה עד חדרה( וכן בצפון השפלה ופרוזדור ירושלים ירדו 100-150 מ"מ

natyh

New member
כדי להתיחס ברצינות צריך להשוות

את עוצמת היובש והטמפרטורות בקרקע לפני

אתה מדבר על דצמבר שנה שעברה ,אך בשנה שעברה היו מערכות גם לפני דצמבר , ונובצבר היה
למיטב זכרוני קר משמעותית.
הביטוי שנה שחונה לא מתיחס לכלל השמה מתנצל אם בלבלתי אלא רק למה שהיה לפני המערכת.
כי חום בקרקע הניבע מרמה בסעודיה הודף את המערכות לצפ מז.
רק מערכות גדולות יכולות לעבור את החסימה הזו.
ומטבע הדברים בשל כוח הכבידה אןיר קר כולש דרומה ככל שהוא קר יותר הוא גולש דרומה יותר .
ככל שהפרש הטמפרטורות גדול יותר בין לפני ואחרי כך המערכץ תדרים יותר זו פיזיקה פשוטה .

guprnds

Active member

"...ומטבע הדברים בשל כוח הכבידה אןיר קר כולש דרומה ככל שהוא קר יותר הוא גולש דרומה יותר .
ככל שהפרש הטמפרטורות גדול יותר בין לפני ואחרי כך המערכץ תדרים יותר זו פיזיקה פשוטה ."

חייב להודות שאני לא מבין את הפיזיקה הזו (ואני דווקא די מתמצא בפיזיקה).

Andrew Farah

New member
אני מאוכזב, בנצרת 6.6 מ"מ בלבד למערכת עד כה

התחנה והמצלמה שלי בשידור חי מנצרת

הפרבולה

New member
מוצאי שבת - ראשון צפויה סערה גדולה

זה עוד רחוק ( 5-6 ימים) ויכול להשתנות, אבל כרגע GFS צופה שקע עמוק למדי ורוחות חזקות בראשון בבוקר עם הרבה גשם וסופות רעמים ושלג בחרמון (כראה גם התחתון )

למעלה