טפטופים במערב הנגב,שפלת יהודה.תתכן הפתעה ביומיים הקרובים

quant1

New member
טפטופים במערב הנגב,שפלת יהודה.תתכן הפתעה ביומיים הקרובים

1. בשעתיים האחרונות וגם עכשיו יש טפטוף עד גשם קל (בעוצמה של עד 0.5מ"מ לשעה) במקומות מסוימים בסיני, במערב הנגב ובשפלת יהודה. זו לא טעות של מכ"ם הגשם.

2. המודלים שהסתכלתי עליהם - ICON, GFS, EC וגם קוסמו חוזים נכון לרגע זה שלא ירד גשם בישראל ביומיים הקרובים. הם גם חזו שלא ירד גשם היום.

3. המיקום המדויק של זרמי האוויר ברום והלחות היחסית ברום יקבעו אם גם ביומיים הקרובים ירד גשם. לאור המפות החזויות והתצפיות, ומכיוון שיש לי ספק עד כמה המודלים מייצגים נכון את תמונת המצב המדויקת ברום, אז לדעתי יש סיכוי סביר שבמהלך היומיים הקרובים במקומות מסוימים בארץ ירד גשם מקומי ואולי אפילו בעוצמה גבוהה לזמן קצר. הגשם זה יכול לרדת בכל נקודה בארץ (בהתאם למצב ברום).

איזה עננות היתה בכללל?

המכם של השמט ממש לא טוב ומלא באגים. לפי המכם של השמט בחרמון כבר סגרו שנתי.

quant1

New member
שאלתי את עצמי את אותה השאלה. המעט שהיה הספיק לטפטוף

גם אני לא הבנתי איפה העננים

אבל:
1. היה אפשר לדעת בדיוק איפה עובר זרם הסילון (סובטרופי) לפי הצירוסים שראו בלווין מעל מצרים, והגשם הופיע בדיוק איפה שהוא היה אמור להופיע - בחלק הצפוני של הסילון, ובשעה שסביר שיופיע - צהריים מאוחרים.
2. טפטוף דומה קרה גם בסוריה, מחוץ לטווח המכם הישראלי. וגם שם היה קשה לראות עננות בחלק מהמקומות שטפטף.

לגיטימי לחשוב שהכל היה פאטה מורגנה של מערכת מכ"ם לא טובה.
אבל אני עדיין חושב שירד גשם ושסביר שנראה עוד גשם ביומיים הקרובים.

אין מצב זה מזרחית לאשקלון

המקסימום זה אתמול היתה לחות גבוה. אולי שמה זה התפתח לאד. אזור פתוח וכו'. אז סיכוי שזה נמדד מלחות גבוהה

יובל 42

New member
זה לא גשם אלא אד/ערפל/טל כבד

לא ירד אתמול גשם בשום מקום בארץ.
להערכתי גם אין שום צפי לגשם ביומיים הקרובים בניגוד להערכתך.

בתחילת השבוע הבא תהיה פעילות אי"ס מזרחית לנו שאולי תזלוג אלינו לחלקים המזרחיים של הארץ (סבירות נמוכה עד בינונית)

מערכות חורפיות לא לפני אמצע החודש

חדשות רעות מבית איסי. לא צפוי

מערכת מסודרת לפחות עד ה25 לחודש .הוא צופה איזה מערכת איפה שהוא בין ה25:לתחילת דצמבר. אם זה אכן יהיה רק בדצמבר אנחנו בהתק הדבק לנובמבר 2010 הארור

Surfer dude

New member
מוזר שהמודלים עוד לא עולים על הצפוי

NAO = +0.5
AO חזוי לאמצע הדקדה- צפוי לצנוח לערכים שליליים מאוד.
וורטקס שועט לכיוונינו

לפי הנ"ל חייב לבוא שינוי (או שלא ...
)

Surfer dude

New member
AO שלילי גורם לירידת אוויר ארקטי לקווי רוחב בינוניים

בד"כ לאטלנטי וזה אכן גרוע מבחינתנו, אבל לא כשיש תנודה ב- NAO ממינוס 1
ל + חצי. אז האוויר הארקטי "אמור" להיות מוסע למרכז ומזרח אירופה ואלינו

עוד בשורות רעות לגבי השנה הזו

המודל הסתווניות של מאיר צופה שנת בצורת . מאיר יותר מאוחר מקוה שיתן יותר פרטים. אבל עד עכשיו המודל הזה שלו פגע בצורה מרשימה

יובל 42

New member

נראה לי הוא מסתכל במודלים העונתיים ואז נותן את תחזית הסתווניות שלו.
ככה היה גם בעונה שעברה. אחרי שכל המודלים העונתיים התיישרו על שנה גשומה מהממוצע הוא נזכר לציין שגם לפי הסתווניות יהיה גשום.
בכל מקרה תסביר לי איך בין ירושלים להר ברכה בקושי 35 ק"מ בקו אוירי וכאן יש התפוצצות אוכלוסין של סתווניות (יענו חורף גשום) ושם יש מעט (יענו בצורת)???
מתי כבר תבין שכל מה שזה אומר זה שבירושלים ירד גשם נחמד בשבוע שעבר ובהר ברכה לא (אתה כתבת)

תשאל אותו. אני שאלתי אותו אם בדק

אם יש קשר לגשמי היורה והשפעתם ענה לי שבדק ואין קשר אז אני מקוה שהוא יוכל להגיב לזה .בכל מקרה המודלים האמיצים בינתים רובם מסכימים על שנה מקרטעת . היום בערב איסי אמור להתעדכן על העונתי.

יובל 42

New member
"בדק ואין קשר" אתה מודע לכך שהפרח נקרא סתוונית היורה?

יש יורה יש סתוונית
אין יורה אין סתוונית.

אבל הבוטניקאי הדגול טוען שאין קשר לגשמי היורה. למות. (מצחוק)

למעלה