שאלה למבינים בסמארטפון:

argamon

Member
שאלה למבינים בסמארטפון:

שלום לכם הסמארטפון שלי במסך הכניסה דיווח על 43 מעלות בשפיר (כ-4 קילומטרים צפונית לקיבוץ נגבה) האם זה ניראה לכם הגיוני? אני הייתי בחוץ והרגשתי חום כבד אבל לא קיצוני של 43 מעלות.

refael22

Member
מקרי כל הגדגטים האלו הזולים יכולים מקסימום לשמש כהערכה

יאן ו

New member
אני כבר שנים מחכה לסמרטפון שיכלול נתונים אטמוספריים כמו

בתחנה מטאורולוגית. טמפ׳, לחות, לחץ אוויר, וכ״ו.
אבל נראה לי שאי אפשר טכנולוגית עדיין להכניס את זה לגודל של טלפון, מבחינת הקושחה.

refael22

Member
ראיתי אצל מישהו משהו כזה בערך אבל לא שווה הרבה

אגב יש שעוני קאסיו עם אלטימטר ועוד כמה חיישנים מעניינים.
עולה כמעט כמו רולקס.

יובל 42

New member
אתה טועה

הטמפרטורה המוצגת במסך הכניסה של הסמרטפון אינה מבוססת מדידה עצמית של המכשיר עצמו אלא מבוססת GPS שמזהה את מיקומך ונותן לך את הנתונים מתחנת מזג האוויר הקרובה אלייך שמשדרת אונליין.

מעבר להסבר אופן הפעולה עצמו אני יכול לציין שגם במבחן התוצאה לאורך שנים המדידה מדוייקת בקרוב של מעלה +/- (מהשוואה לנתוני ירושמיים וג'נראלי למשל)

המד ברכב אכן מבוסס מדידה עצמית כאשר המכשיר עצמו ממוקם לרוב במראת הצד של הרכב. לכאורה זו אכן מדידה לא תקנית שעשויה להיות מושפעת מחום הכביש (ואני מניח שביום כמו היום או אתמול האספלט עצמו הגיע בקלות ל-60 צלזיוס ויותר.) ולמרות זאת באופן מפתיע הסטיה גם כאן פחות גדולה ממה שאפשר לצפות.

היום סביב 15:00 נסעתי והרכב הראה 38 כשהגעתי הביתה בדקתי מול תחנת ירושמיים והיה 37......

refael22

Member
אני לא התכוונתי לאפליקציהמבוסס GPS בסמרטפון

אלא לסמרטפונים עם חיישן מובנה ויש כאלה.

יובל 42

New member
השאלה למה התכוון השואל

לדעתי הוא התכוון לאפליקציה כי זה מה שיש ב-90% מהסמרטפונים.

אגב לפי מה שראיתי כולל דיווחים כאן בפורום 43 מעלות די דומה למדידות הרשמיות מנגבה ואשקלון ועוד מקומות באזור.
לי זה נראה אמין לחלוטין.

למעלה