איפה הייתם ממקמים את חורף 2018-19 בהיסטוריה?

יובל 42

New member
בלי לדרג. חורף מעולה.

מבחינה מרחבית זה בהחלט לא חורף שובר שיאים משום בחינה.
בהרי המרכז ובמישור החוף הדרומי זה חורף טוב (סביב ה-120%)
אבל רק במילניום הנוכחי היו גשומים ממנו ומקום המדינה הוא בקושי נכנס לעשיריה הראשונה.
במערב הנגב, בצפון הנגב ובמרכז הנגב זה אפילו חורף מתחת לממוצע עד בצורתי.

עוד דבר חורף בלי מערכת שלג משמעותית בהרים דבר נדיר למדי כשמדובר בחורף גשום מהממוצע (ובצפון גשום מאוד מהממוצע. סביב ה--140%-150% ברוב התחנות)

ובכל זאת-חורף מעולה בגלל רצף המערכות, בגלל כמות ימי הגשם, בגלל שלא חווינו שום הפסקה משמעותית (מאמצע ינואר עד אמצע פברואר החורף הוריד הילוך בגלל ה-SSW המפורסם אבל גם אז לא היתה הפסקה מוחלטת), בגלל שלא קיבלנו שרבים חורפיים מעצבנים לא בפברואר, לא במרץ ואפילו לא ב-2/3 הראשונים של אפריל.

בקיצור, כירושלמי, למרות שלא חורף שובר שיאים אחד החורפים הכי מהנים שזכורים לי. פשוט תענוג.

חזאייטק

New member

חורף נחמד היו כמבן גשומים ממנו

לפחות בחוף הדרומי. מה שהיה טוב כמו שאמר יובל לא היו הפסקות ארוכות מדי ושרבים. ומבחינת סר היתה שנה מעולה

יובל 42

New member
בירושלים רק מקום 4 במאה הנוכחית

אחרי 2002/3, 2004/5 ו-2014/5
זה אם הולכים לפי השמ"ט שמדד העונה 644 מ"מ.
אם הולכים לפי ירושמיים שמדדה העונה 630.9 מ"מ מתדרדרים עוד מקום או שניים במורד הטבלה.
(וחוץ מזה "המאה הנוכחית" זה בומבסטי מידי כי המאה הנוכחית רק בתחילתה. אם תאמר שזה החורף הרביעי בטיבו ב-19 השנים האחרונות זה שם את הדברים בפרופורציה נכונה יותר. כמו שציינתי לעיל לפחות בהרי המרכז לא כמות המשקעים המצטברת היא מה שהופכת אותו לחורף כזה טוב אלא דברים אחרים).

עמית868

New member
ב2005 ירדו בירושלים 575 ממ כך שאנחנו מעליה

מקום שלישי ב19 השנה האחרונה
בצפת לעומת זאת אם אני זוכר נכון זה החורף השלישי הכי טוב בכל הזמנים

2004\5 הסתיימה כ580 מ"מ 567 עד סוף אפריל

וסתם היה כיף לרשום המאה הנוכחיות זה אכן אותו הדבר כמו החורף ה3 ב20 השנים האחרונות.

יאן ו

New member
אתה לא נורמלי. להגיד דבר כזה כאן בפורום זה כמו חילול הדת. חח

עמית868

New member
במרכז זה בהחלט לא מקום שני

חורף 2003 היה חד משמעית גשום יותר ברוב שטח המרכז(וגם בכללי),אני מניח שגם חורף 1980 שהיה נהדר. בשפלה היו מקומות עם מעל ל800 ממ אבל זה קרה כבר מספר פעמים במהלך ההסטוריה. בירושלים היו על 120% וזה קרה כבר משהו כמו 10 פעמים מתחילת המדידות

אלון ל 2

New member
שאלה קשה

מבחינה הידרולוגית שנה מעולה.
&nbsp
ידוע תמיד שחורף גשום,כל שכן גשום במיוחד, טומן אירוע שלג משמעותי.
&nbsp
&nbsp
בירושלים היה ארוע קל.
&nbsp
בצפת שהיתה גשומה באופן קיצוני, לא ירד כלל שלג!!!!
גם בהר ברכה שבשומרון.
&nbsp
אלו אזורים שהשלג מגיע אליהם כמעט מידי שנה.
&nbsp
בחורף כזה הייתי מצפה לארוע כמו 20 בפברואר 2015

guprnds

Active member
שנה מעולה מבחינת פיזור ימי הגשם

כל שבוע גשם יפה לאורך כל התקופה. בגולן היו כמה וכמה ארועי שלג (חמש?, שש?, שבע?) אבל רק בשניים מהם הצטבר על הקרקע, ולזמן קצר. אני שמח על כך לטובת בעלי החיים ובייחוד הצבאים שרגישים מאוד לשלג עמוק. לא היו נזקים לחקלאות וכל המאגרים התמלאו בשלב מוקדם וזכו למילוי מחדש עד עצם היום הזה. אני הייתי ממקם את השנה הזו במקום ראשון מבחינת הברכה ובמקום שלישי אחרי 69 ו- 91 מבחינת התפוקה.
כל זאת כמובן מנקודת מבט גולנית.

Uriel Lifshitz

New member
המערכת האחרונה משתווה למערכת שלג חריגה מאוד בשיא החורף

ככה שאפשר לדעתי להגיד שזה קרה גם השנה, אבל מאוחר מדיי...

למעלה