כמה ימי גשם יש לנו השנה!?!

ניוטראל

Active member
כמה ימי גשם יש לנו השנה!?!

עד היום! כמה מהממוצע הגענו בכמות ימי הגשם!?!

מס' ימי הגשם בשנה ממוצעת

בממוצע ישנן 20 עד 22 סופות בשנה
סופה מוגדרת כפרק גשם אשר בינו לבין פרק הגשם העוקב ישנה הפסקה בת 24 שעות.
כל סופה נמשכת בין יום לבין שלשה ימים. נדירים המקרים בהן נמשכות סופות 4, 5 או 6 ימים.
לפיכך טווח ימי הגשם הוא רחב ונע בין 20 ימים ל- 66 ימים כאשר הממוצע הוא 42 עד 45 ימי גשם בשנה.

צביקה101

New member
הצחקת אותי - 45 ימי גשם....איפה? בישראל?

ברחובות ספרתי השנה בקושי 10 ימי גשם נטו. בשנה שעברה היו אצלנו 4 ימי גשם. לפני כן גם כן משהו דומה. מאיפה הקרצת 42 עד 45 ימי גשם בשנה???

אם אני לא טועה יום גשם זה מ''מ ומעלה

למשל באתר ירושמיים אם הבנתי נכון אצלו באמת מחשיב יום גשם מעל עשירית הממ ככה שבירושלים הגיעו השנה ל62 ימי גשם מתוך. ממוצע 60 אבל בכמויות. נמוכות. אצלי למשל הגעתי בדיוק ל42 ימי גשם כמו הממוצע. אני מחשיב יום גשם רק מ''מ ומעלה. אם הינו מחשיבים גם את הימים שירד חצי ממה פה ושמה סביר להניח שהמספר היה גדול יותר. ואגב אין מצב שברחובות היה רק עשרה ימי גשם. רק במערכת האדירה. שמה בדצמבר. היו 3 ימים. שלא נזכיר א. הסתיו ואת. ינואר .

אז תצחק

לידיעתך על פי נתוני השרות המטאורולוגי
בעונת הגשם 16/17 היו 43 ימי גשם מהם 34 בכמות הגבוה מ- 1 מ"מ. סה"כ כמות של 376.6 מ"מ
בעונת הגשם 17/18 היו 44 ימי גשם מהם 37 בכמות הגבוה מ- 1 מ"מ. סה"כ כמות של 465.9

צביקה101

New member
השמ"ט סופר את הימים ברמה ארצית

בצפת היו 8 ימים, בחיפה היו 6 ימים, בירושלים היו 5 ימים וכך הלאה. חלק היו כמובן חופפים ולכן אם מצרפים הכל ביחד מקבלים 45 ימי גשם. אבל נקודתית, ברחובות, לא היו השנה יותר מ 10 ימי גשם ובשנים קודמות הרבה פחות.

איך בחיפה 6 ימי גשם בלבד?

. גשם נספר לחיפה לפי מה שירד בחיפה ולא ממוצע ארצי כמו שברחובות מהשנה ירד לפחות 40 יום גשם

צביקה101

New member
זו היתה דוגמה בלבד.

דוגמה לצורך הצגת החישוב של השמ"ט

guprnds

Active member
פייק אינפו

גרוע מלא לדעת זה לחשוב שאתה יודע או להתרברב במידע שגוי.

צביקה101

New member
בוא נעשה את זה הכי פשוט. זה יעזור לך להבין את כוונתי

אני רחובותי וגר ברחובות. בלי השמ"ט ועם השמ"ט, החורף הזה היו ברחובות לא יותר מ 10 ימי גשם נטו. לא 40 לא 50 ימים, פשוט - 10 ימים זה הכל. בשנה שעברה הרבה פחות. לא פייק ניוז ולא פייק אינפו - אמת פשוטה.

אתה מוכן להביא סימוכין לדברייך?

הלכתי עכשיו לבדוק במאגר השמ"ט, וספרתי רק בדצמבר 13 ימי גשם ברחובות. האם אני לא יודעת לספור?

&nbsp
&nbsp

guprnds

Active member
אולי אנחנו לא מבינים למה אתה מתכוון כשאתה אומר "נטו"

אם אתה מתכוון ליום שבו ירד גשם מבוקר עד ערב והשמש לא יוצאת אפילו לא לרגע אחד ממחבואה, אז אולי אתה צודק. אבל זו לא ההגדרה המקובלת של יום גשם ונהוג להשתמש בשפה המקובלת על כולם. אגב, ימי גשם מהסוג 'נטו' לעיל נדירים אפילו באינדונזיה. באירופה יש ימים רצופים רבים ללא שמש, אבל כמות הגשם בימים האלו בדרך כלל נמוכה להפליא. ובפרט, כמות הגשם השנתית במרבית המקומות באירופה אינה עולה על כמה מאות מילימטרים...

השרמ"ט מספק נתוני גשם יומי מכל תחנותיו בשטחי מדינת ישראל

אני התייחסתי לנתוני רחובות בלבד, מתוך מאגר נתוני הגשם היומי שלהם

למעלה