עידכון בוקר - מגמת התחממות - שלישי - רביעי הבא שיא החום

הפרבולה

New member
עידכון בוקר - מגמת התחממות - שלישי - רביעי הבא שיא החום

לפי GFS כ 15 מעלות ב850 מב ובמפה המצורפת של איסי 16-18 ברביעי .
אבל אל יאוש בטווח הרחוק והלא אמין ( עוד כ 10 ימים + ) המודלים מראים מערכת חורפית , נעקוב.

Ale Del Piero

New member
מדברים פה לא מעט על חודש מארס, שהפסיק לספק את הסחורה

בשנים האחרונות, אבל נדמה לי שגם פברואר לא מפציץ כמו פעם. לפי הממוצע, החודש הקר והגשום ביותר בשנה - קר אולי כן, אבל תקנו אותי אם אני טועה, בשנים האחרונות הוא לא החודש הגשום ביותר.
&nbsp
מקווה שגנרל חורף מתכנן מתקפה נוספת על אזורנו. מגה מערכת עוד לא קיבלנו השנה, יכול להיות נחמד...

יובל 42

New member
קיבלנו השנה 2 מגה מערכות

האחת בתחילת דצמבר הורידה 250-150 מ"מ במישור החוף המרכזי (ועשרות רבות של מ"מ בשאר האזורים)
השנייה בתחילת ינואר הורידה 200-100 מ"מ בצפון הארץ (ועשרות רבות של מ"מ בשאר האזורים)

המערכת של דצמבר הייתה הגדולה ביותר מזה 27 שנה (במישור החוף המרכזי) וזו של תחילת ינואר הייתה הגדולה ביותר מאז 2013 (בצפון הארץ)

לא קיבלנו מגה מערכת מבחינת שלגים (לי לפחות זה לא קריטי) ויהיה נחמד לקבל מגה מערכת שתוריד כמויות תלת ספרתיות בהרי המרכז ועשרות מ"מ בצפון הנגב המקופחים יחסית אבל לומר שעוד לא קיבלנו השנה מגה מערכת זה פשוט לא נכון.

חזאייטק

New member
מפריעה לי ההתייחסות הלינארית לכמויות המשקעים במילימטרים

לפי ההתייחסות הזו תל אביב ולונדון לא כל כך רחוקות בכמות המשקעים (טוב, אולי תל אביב של לפני 30 שנים...)
&nbsp
כידוע רוב המשקעים בכלל מתאדים, ורק חלק קטן מחלחל לאדמה; ורק כאשר יש רצף של ימים גשומים מתחיל הנגר העילי...
כשיש תקופה ממושכת ללא גשם אנחנו חוזרים לנקודת ההתחלה, וצריך שוב רצף גשום כדי להתחיל לצבור מילימטרים.
בקיצור - לא כל המילימטרים נולדו שווים.

חזאייטק

New member
אגב - בהיבט הזה - ההתייחסות שאני מוצא בחלק מהמקומות

לעובדה שבחלקים מסויימים מהצפון כבר הגיעו ל-100% הכמות השנתית היא שגויה ופסולה. כי עדיף רצף של מערכות במרווחים סבירים על פני כל חודשי החורף מאשר מגה מערכת אחת או שתיים.
&nbsp
(הכי טוב, זה רצף מערכות + מגה מערכת אחת או שתיים
)

יובל 42

New member
זו בכלל לא הנקודה

הוא אמר שלא היו השנה מגה מערכות ואני הזכרתי לו שכבר היו 2 כאלה.
טוב, לא טוב, לא התייחסתי לזה בכלל.

לא היתה 27 שנה ? מה עם המערכת של דצמבר 13

כל קו עזה ועד תא לי קיבלו בין 180 ל240 מ''מ גם נובמבר 2014. היתה מערכת אדירה . בכל מקרה השנה היתה מערכת אחת שאפשר לקרוא לזה מגה מערכת. השאר היו מערכות רגילוות שמתיאמות כמו שחורף אמור להיות . בכל מקרה עדכון צהרים מחק את הפנטזיות. לטווח הרחוק .

itziky

New member
אף פעם לא היה הקר והגשום בשנה - זו אולי מיתולוגיה

בממוצעי קור הוא שני, ובאיזורים (ממש) רחוקים מהים אף שלישי.
בממוצעי משקעים הוא שני, ובמקומות הקרובים לים אף שלישי.

אם מדברים על שיאים נקודתיים זה כבר משהו אחר - אבל בממוצע ממש לא.

למעלה