עדכון בוקר לפני היום הגורלי מחר

SicTransit

Active member
מפלס הכינרת

אני משער שלא קשה במיוחד לחשב לפי כמות המשקעים באגן ההיקוות של הכינרת ותוך התחשבות במידת רוויון הקרקע כמה "שוים" המשקעים שירדו מבחינת עליית המפלס הצפויה עם זרימת הנחלים ומאוחר יותר עם התמוססות השלגים (אם היא תורמת תרומה משמעותית - אני לא בטוח).
&nbsp
והשאלה שלי היא למה מספרים לנו שוב ושוב על העליה היומית במפלס ולא מפרסמים את הנתון הזה, שהוא המעניין יותר מבחינת משק המים.

אז תעברו את הגשם לצפון הנגב שמה ירדו מתחת ל60 אחוז

חבל הבשור ירדו מתחת ל60 אחוז שנתי גם באר שבע אחרי סתיו טוב. ירדה מתחת ל80 אחוז

אם אתמול היה נראה שדווקא השומרון "ירוויח", הרי שהבוקר נראה

שדווקא ירושלים וגוש עציון יוצאים שמחים מעדכוני הבוקר: כמה שעות מאחה"צ / ערב ולתוך הלילה - עד אמצעו לערך - של שלג בהרים מעל 800 מטרים (בירושלים ומדרום לה גם מעל 700 מטרים).
בהחלט סיכוי להיערמות, אבל ביום חמישי בבוקר אתפלא אם הלימודים לא יתקיימו כסדרם.
אני מעריך שבצפון הרמה תהיה היערמות של 15-20 ס"מ, בשומרון בהרים מעל 800 הירעמות של מס' ס"מ באופן זמני (אם בכלל), בירושלים 3-10 ס"מ עם הרבה אופטימיות, בגוש עציון 7-15 ס"מ עם אופטימיות זהירה.
בסה"כ, מספיק ענן סערה שמן שיוריד את תכולתו על מקום מסויים, ואז תהיה היערמות יפה, אבל לזמן מוגבל מאוד.
זו לא מערכת שלגים שאנחנו מחפשים, אבל בגלל שישנה התחממות קלה בשכבות הנמוכות והבינוניות, נקבל יותר מים (או יותר נכון - ברד).
יכולה להיות גם היערמות של ברד. הגשם יגיע בעוצמה להרי מרכז, מיד עם סו"ר, ברד, ברד רך ופרצי רוח סביב 100 קמ"ש.

רועי20111

New member
מה צפוי במישור החוף המרכזי מבחינת כמויות משקעים, סו"ר, רוח?

וממתי אמור להתחיל הבלאגן בגוש דן? (שוקל אם להישאר בבית במקום להיתקע בפקקים/הצפות/רמזורים מושבתים...)

יאן ו

New member
תמונות שקיבלתי על הערכות עיריית י-ם לסופת השלגים הצפויה

ממש הזוי העירייה הזו. הכל שופוני ופוליטיקה זולה.
צלמים, עיתונאים, ראש העירייה, סגירת מערכות החינוך לפני שירד פתית אחד... אפשר לחשוב שיש שידור חוזר של 2013 ...
יאללה בלאגן

אני שואל תאורתית מה יקרה אם המסת המשקעים

להרי ירושלים תגיע ביחד עם הקור זה גם יכול להערם מצד שני גם יכול להיות שלא יהיה כלום מבחינת שלג. בקיצור לנו מהצד זה אולי מסקרן מה יקרה אבל למקבלי החלטות כאב ראש לא קטן

אני מקווה שלא תגיע לירושלים לפוגג את העננים

בכל מקרה ברשויות מאז 2013 אוהבות, לכסת"ח ולהראות כמה הם מוכנות.
חבל שזה בא על חשבון שירות שבשגרה.

בימינו כשאומרים "רכבת" לא ברור למה הכונה, בפרט ביום כמו היום

ומדברים על רכבת לירושלים :)

למעלה